ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 852)
جمعه 21/10/1386 - 16:30 -0 تشکر 23571
باز هم خطرات موبایل

پزشکان بريتانيا درباره خطراستفاده از تلفن همراه، در فضای آزاد به هنگام رعد وبرق هشدار داده اند. درگزارش نشريه پزشکی بريتانيا، به مورد يک دختر پانزده ساله اشاره شده که هنگامی که در يک پارک وسيع درهوای طوفانی سرگرم صحبت با تلفن همراه بود در اثر صاعقه دچار جراحات جدی شده بود.
اين دختر نوجوان که هيچگونه خاطره ای از حادثه نداشت دچار ايست قلبی شده و پس از اينکه به او تنفس مصنوعی داده بودند مجددا به هوش آمده بود.
اکنون که يک سال از اين حادثه می گذرد اين دخترکه هنوز روی صندلی چرخدار است دارای مشکلات جسمی متعدد و لطمه مغزی است.
پرده گوش این دختر جوان، که تلفن همراه روی آن قرار داشت، پاره شده و شنوايی اش از بين رفته است.

نظر متخصصين اين است که فلزی که در دستگاه تلفن به کار برده شده سبب هدايت امواج به طرف شخص می شود.
پزشکانی که در بيمارستان نوريچ پارک لندن سرگرم معالجه ناشنوايی نوجوان مورد بحث بودند متوجه سه مورد مشابه در چين، مالزی و کره شدند که در جريان آن کسانی که هنگام مکالمه با تلفن همراه صاعقه به آنها برخورد کرده بود دچار جراحات جدی شده و متعاقبا درگذشته شده بودند.
پزشکان می گويند اگر چه اين موارد نادر بوده ولی لازم است که مردم خطرات احتمالی را درک کنند.
دکتر اسويندا اسپريت متخصص گوش و حلق و بينی می گويد در استراليا دستورالعمل هايی برای استفاده از تلفن همراه وجود دارد که يکی از آنها توصيه عدم استفاده از تلفن همراه در فضای باز هنگام رعد و برق است.
دکتر پل تيلور يک پژوهشگر ديگر می گويد حتی تلفن همراهی که شخص در جيب خود دارد ممکن است هنگام رعد و برق خطرناک باشد. وی می افزايد که علاوه بر تلفن همراه هر فلز ديگری مانند سکه پول و انگشتر که شخص همراه دارد می تواند خطر آسيب پذيری را افزايش دهد.
دانشمندان می گويند در هر لحظه در سراسر جهان ۱۸۰۰ طوفان در حال وقوع است و در هرثانيه ۱۰۰ صاعقه اتفاق می افتد. احتمال برخورد صاعقه به انسان يک در هر سه ميليون است

ایمان

شنبه 22/10/1386 - 11:51 - 0 تشکر 23726

سلام

عجب ! خدا بهمون رحم كنه .

بهتره از اين به بعد به جاي تلفن همراه بگيم قاتل همراه !

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
يکشنبه 23/10/1386 - 16:2 - 0 تشکر 23970

بله این موبایل با این همه خطر ولی باز هم ما را به سمت خودش میکشونه!

مجتبي

هرچه از دوست رسد نيکوست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی