انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 2881)
شنبه 3/7/1389 - 22:32 -0 تشکر 235064
معجزه شق القمر پیامبر اسلام در تحقیقات ناسا

"سازمان فضانوردی ناسا " به پدیده دو نیمه شدن کره ی ماه و سپس پیوند خوردن این دو قسمت به یکدیگر پی برد.

پایگاه اینترنتی روزنامه ی عربی " الوطن " چاپ آمریکا به نقل از یک محقق علوم فلکی در این زمینه نوشت: سفینه ی فضایی آمریکایی " کلمنتاین " که سالها در مدار کره ی ماه کار تحقیقاتی انجام می دهد به این نتیجه رسیده است که کره ی ماه صدها سال پیش به دو نیمه ی متساوی تقسیم شده و دوباره به یکدیگر متصل شدند.

این محقق اردنی با ارسال گزارشی به ناسا آنان را نسبت به این موضوع مطلع ساخت که مسلمانان، این پدیده را متعلق به 1400 سال پیش می دانند و مرتبط به معجزه ای از پیامبر اسلام (ص) به نام " شق القمر" است. ناسا هیچ تفسیری برای کشف خود نیافته است. زیرا این اتفاق نادر تا کنون برای هیچ جرم آسمانی به وقوع نپیوسته است."

آیات اولیه سوره قمر حاكی از این است كه ماه در گذشته شكاف عظیمی برداشته و دو نیم شده است و عكس‌هایی كه توسط فضانوردان موسسه ناسا از سطح كره ماه گرفته شده است شكاف‌هایی را بر روی این كره نشان می‌دهد كه وقوع این معجزه عظیم را اثبات می‌كند.


 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

شنبه 3/7/1389 - 22:34 - 0 تشکر 235065

منبع؟؟؟

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

شنبه 3/7/1389 - 23:15 - 0 تشکر 235073

برای توضیح مفصل از یه سایت فارسی از یک نشست مربوطه به این آدرس مراجعه کنین:

http://anjomedu.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=5153:---------&catid=46:--&Itemid=94

اینم عکس قرار داده شده در سایت APOD با توضیحی که تایید میکنه این شکاف وجود داره و این نوع شکاف روی ماه هنوز منشائش مورد بررسی و تحقیقه.

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/ap021029.html

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 4/7/1389 - 1:17 - 0 تشکر 235086

جالبه!

يکشنبه 4/7/1389 - 8:50 - 0 تشکر 235101

البته باید ذکر کنیم که اگر لینک منبع از APOD رو بخونید گفته که طول این شکاف چندان هم بزرگ نیست و دورتادور ماه رو نگرفته. پس نمیشه خیلی بهش استناد کرد. اما معجزه شق القمر هم انکار کردنی نیست. توجه داشته باشید منظورم چیه. شما رو به این لینک ارجاع میدم. مفصله و خوندنش ارزش داره:
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=212713&pageIndex=0&pageSize=10&forumID=985

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 4/7/1389 - 10:10 - 0 تشکر 235122

نوشته سه نوع شکاف یا دره باریک روی ماه وجود داره: دره ها یا شکافهای موجی، شکافهای کمانی یا قوسی، و شکافهای مستقیم، که شکاف Ariadaeus هم از این نوعه و عکسش رو در بالا می بینین.
گفته شکافهای طولانی مثل این 100ها کیلومتر کشیده شده. و اکنون تصور میشه که شکافهای موجی بقایای جریان گدازه از دوره های قبل هستن، اما منشاء شکافهای خطی و قوسی هنوز تحت بررسی هست.
بقیه اش هم راجع به عکس و عکاس و مکان این شکاف گفته.

اینم ترجمه اش. این عکس هم گذاشته شد واسه شواهد. شاید من باید بیشتر توضیح می دادم.
ولی خب بیاین خودمون فکر کنیم با توجه به این عکس شما فکر می کنین گدازه ها اینقدر تمیز و فقط در یه خط مشخص حرکت می کنن؟ تازه اونم باریک؟ یا چه شهابی می تونه اینجوری برخورد کنه و رد نسبتا یکسانی رو در طول برخوردش به جا بزاره؟؟؟ کسی جواب قانع کننده ای به این دوتا سوال داره بده چون واسه خودم سوال شده.

ضمناً فکر نمی کنم اونا بیان این معجزه پیامبر اسلام رو مثل ما تایید کنن. چون درکی ازش ندارن. پس نمیان همه جا اعلام کنن سعی می کنن علمی برخورد کنن چون میخوان ثابتش کنن با علم. و این معجزه با علم فکر نمی کنم ثابت شدنی باشه.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 4/7/1389 - 10:19 - 0 تشکر 235126

من نظرم اینه که حتی به عنوان یه شاهد یا شواهد نمیشه ازش یاد کرد. چون اولا برا اینکه شکافته شدن ماه به دو تیکه و دیده شدنش از روی زمین باید شکافه عرض بسیار بسیار زیادی داشته باشه و با چشم غیر مسلح دیده بشه. درسته؟ دوم اینکه باید دور تا دور ماه باشه. ولی اینها تنها 100 ها کیلومتر طول داره. در مورد سوالتون جواب قانع کننده ای ندارم.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 4/7/1389 - 10:55 - 0 تشکر 235141

من با نظرتون مخالفم که باید عریض باشه و پهن. چرا باید اینطوری باشه؟ خب این عجزه دو نیم شدن ماه از وسط بوده بعد هم برگشته سرجاش و به هم چسبیده، حالا رو چه حساب باید پهن باشه محل جوش این دوتا؟ و چرا باید با چشم غیر مسلح دیده بشه؟ معجزه خداست نه کار من و شما که توش نقص باشه و اثرش تابلو. گمونم اگه دیده میشد که تو معجزه خدا یه خورده ایراد پیدا میشد و ناقص بود چون خدا کاراش بی عیبه و با این معجزه فقط خواسته نشونی واسه مردم اون زمان بیاره برای اثبات وجود یکتای خودش پس باید بدون نقص باشه کارش، اینی هم که از اثرش مونده واسه مردم این زمان هست که بدونن همچین واقعه ای اتفاق افتاده که با عقل بشری و علم قابل توجیه نیست و منو شمای مسلمون که مال این دوره ایم این چیزا رو افسانه وار یاد نگرفته باشیم چون تو باور همه ما این معجزات شبیه افسانه هست. درسته قبولش داریم و بیانش هم می کنیم اما باور قلبی نداریم چون فقط شنیدیم. اونوقت با دیدن این آثار باورمون هم واقعی تر میشه و قلبی تر. درسته؟
یه سوال پزشکی که شما باهاش سر و کار دارین: وقتی پزشکان یا جراحان یه زخمی رو بخیه می زنن یا عضوی ظاهری رو پیوند میدن که روی پوست هست آخرش اثرش نمیمونه؟ حالا هرچیم جراحی پلاستیک باشه. نمیمونه؟
اما وقتی خدا به وسیله پیامبرانش با معجزه زخم یا عضوی رو شفا میداده، اثری ازش میمونده؟
واسم سواله ها اگه میتونین جواب بدین میخوام بدونم.

ضمنا توی اون متنی که گذاشتم گفته شده که مردم عربستان و هند هم دیدن و گزارش دادن این شکاف رو فقط قید نشده با چی دیدن. حالا صحتش رو من نمیدونم.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 4/7/1389 - 11:8 - 0 تشکر 235168

حقیقت در مورد شفای زخم بیمارا، منم نمی دونم. ولی اثر زخم جراحا می مونه حتی اگه مختصر باشه. در مورد عرض شکاف، نظر شما هم قابل طرحه. نمی تونم رد یا تاییدش کنم.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 4/7/1389 - 11:55 - 0 تشکر 235205

ببینید دوستان به نظر من و شاید خیلی از دوستان دو مسئله در این مورد وجود داره اول اینکه همه ما در قدرت خدا و همچنین در معجزه شق القمر شکی نداریم.مسئله اینجاست که خدایی که با این قدرت میتونه ماه رو دو نیم کنه نمیتونه مثل اولش بهم بچسبونه که هیچ آثاری ازش نمونه .اگه شما معجزه شق القمر رو قبول دارید طبیعتا باید معجزه زنده کردن انسان و یا زنده کردن حیوانات در زمان حضرت ابراهیم هم که توی بچگیمون میخوندیم قبول داشته باشیم پس این موضوع نقض میشه تازه این خط هم که مطمئن نیستند دور تا دور کره ماه باشه .
دوم اینکه شاید خداوند این نشانه رو برای ما قرار داده که بعضی ها که مثل من سست ایمان هستند یکم به خودشون بیان که خدارو از یادتون نبرن
الله اعلم

زندگي جاريست و ما بي خبريم....
يکشنبه 4/7/1389 - 12:15 - 0 تشکر 235212

بله محسن عزیز
باهاتون موافقم. اینم نظریه.
مرسی

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی