• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1719)
شنبه 3/7/1389 - 22:0 -0 تشکر 235046
قوانین انجمن ارتباطات و زیر انجمن های آن ---- لطفا مطالعه كنید ( در حال آپدیت است )


نظر به اینکه انجمن ارتباطات و فناوری اطلاعات  دارای سه زیر انجمن دیگر است و ممکن است کاربران در لحظه ی ورود ندانند که باید چگونه و کجا مباحث خود را مطرح کنند این راهنما در نظر گرفته شده است تا علاوه بر نظمی که بر انجمن حاکم می شود شخص پرسش کننده راحت تر و سریعتر به پاسخ دسترسی یابد.

كلیه اطلاع رسانی های مربوط به حوزه ی اینترنت و كامپیوتر و .... در انجمن ارتباطات و فناوری اطلاعات زده میشه

** لطفا هر گونه بحث در مورد گوشی و تلفن های همراه دارید به زیر انجمن موبایل برید 

 قانون یك: هر گونه اخبار مربوط به گوشی و ارتباطات در انجمن ارتباطات زده میشه به صورت پست جداگانه و در صورت لزوم به زیر انجمن خودش هم فرستاده میشه.

***هر گونه بحث و درخواست نرم افزار و دانلود و لینك مستقیم و غیر مستقیم در زیر انجمن دانلود رد و بدل شود.

قانون دو: اگه نرم افزاری رو هم قصد معرفی دارید و ازش لینك دانلود هم دارید در انجمن دانلود بزنید.

**** هر گونه سوال و پرسش و مشكل در مورد كار با كامپیوتر و نرم افزارها در زیر انجمن كامپیوتر زده بشه.

قانون سه: كه بحث در زیر انجمن كامپیوتر نیز بر اساس قوانین زیر هست:

 

برای انتخاب عنوان تاپیک از کلمات کلیدی سؤال خود استفاده کنید
 

در هنگام ارسال مطالب از یک عنوان مناسب استفاده نمائید.

این عنوان باید در رابطه با سؤال ، مشکل و یا پیغام باشد.از انتخاب عناوینی از جمله کمک ، تورو خدا کمکم کنید ، خیلی مهم ، هر کی میتونه جواب بده ، نیاز به پاسخ فوری ، یک برنامه ، جطوری میتونم و جملاتی شبیه به این پیغام‌ها جدا خودداری نمایید که طبق قوانین با شما برخورد خواهد شد.

برای انتخاب موضوع میتوانید از کلمات کلیدی سؤال خود استفاده کنید.

 

 1- توجه داشته باشید که حتما نوع نسخه ی دقیق مورد استفاده در سیستم عامل خود را بفرمایید(ورژن).

2- در ابتدای تایپیک سوال خود را به صورت خلاصه و مختصر مطرح کنید.

3- در گام بعدی به تشریح مساله و مشکل خود بپردازید

4- سپس حدس های احتمالی که فکر می کنید ممکن است باعث به وجود آمدن مشکل باشد را بنویسید.

5- سطح آشنایی با رایانه را بیان کنید ( مبتدی ، متوسط ، خوب ، حرفه ای )


نمونه سوالهای درست و غلط


صحیح


سوال : به چه دلیل سطل بازیافت از روی دسکتاپ حذف شده است؟

توضیحات : باوجود اینکه در قسمت Desktop Item تیک سطل بازیافت را زده ام ولی آیکن آن در دسک تاپ به نمایش در نمی آید .

حدس : من دیروز دیروز از برنامه پاک کننده رجیستری استفاده کردم آیا ممکن است علت این باشد البته پشتیبان را بازگرداندم ولی بی فایده بود.


غلط


آیکون دسکتاپم نیست !!!!!!!!!!!!


---------------------------

 قوانین كلی

حال به به قوانین مشترك بحث در انجمن های مربوطه میپردازیم:

 معرفی :

  انجمن ارتباطات و فناوری اطلاعات یک انجمن تخصصی با محور موضوعات : کامپیوتری ، اینترنت ، تکنولوژی، دانلود و سایر موضوعات علمی مرتبط است که هدف اصلی آن ایجاد فضای علمی ، تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی میباشد .
کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.گروه های کاربری :

مدیران انجمن : به عنوان مسئول اصلی هر انجمن ، وظیفه تعیین قوانین برای انجمن خود ، نظارت و هدایت تاپیک ها و بحث ها و احیانا حذف ویرایش یا انتقال بحث ها انجمن خود را بر عهده دارند . کلیه کاربران برتر توسط مدیران انتخاب میشوند .

جانشینان انجمن :به عنوان دستیار مدیران و بر اساس وظایف و دسترسی های تعیین شده در انجام امور مدیریتی هر انجمن به مدیران کمک میکنند .

کاربران : هر شخص بعد از عضویت در انجمن ها میتواند به عنوان کاربر از کلیه امکانات ارایه شده در این انجمن استفاده کند. فعالیت در این انجمن برای کاربران منوط به رعایت کلیه قوانین تعیین شده توسط مدیران این وب سایت میباشد .

------- نکات مهم -------------------

منع فعالیت تبلیغاتی :
هر گونه فعالیت تبلیغاتی در این انجمن بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد
در موراد خاص حق پیگرد قانونی برای صاحبان این وب سایت محفوظ است !

منع فعالیت سیاسی :
هر گونه فعالیت سیاسی بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی سریعا برخورد خواهد شد.

زبان فارسی :
زبان اصلی این انجمن فارسی است ، لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان پینگلیش استفاده نکنید .

 


قوانین عمومی :

  1- کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال پیغام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب ، اشتراک آن كاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.

2- عنوان تاپیک باید به خودی خود نشانگر محتوا و گفتگوی های تاپیک باشد . لطفا در هنگام ایجاد تاپیک به این نکته توجه کنید تا تاپیک شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد . از ایجاد تاپیک هایی با عناوین : کمک ، کمک فوری ، خیلی مهم و سایر عناوین عمومی جدا خودداری کنید ...

3- لطفا در هنگام مطرح کردن سوالات خود ، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمنهای نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید.

4- لطفا در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوالهای گوناگونی دارید ، آنها را در چندین موضوع جداگانه مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک موضوع خودداری فرمایید .

5- لطفا در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

6- لطفا در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن تاپیک ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک تاپیک عمومی باز کنید.

7- از نوشتن یك سوال و یا یك نامه در انجمنهای مختلف خودداری كنید. طبق قانون شماره 4 انجمن مناسب و مرتبط به نامه خود را انتخاب كنید و فقط در آن انجمن نامه خود را ارسال كنید.


فعالیت های ممنوعه :

8- لطفا در زمان مطرح كردن مطلبی در انجمنها ، به مسایل و قوانین جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر مخالف با آن جداْ خودداری فرمایید. ضمناْ از نوشتن هرگونه مسایل مربوط به سیاست جلوگیری كنید كه در این صورت، دسترسی كاربر برای همیشه به انجمن قطع خواهد شد.

9- هر گونه فعالیت (ارسال پست ، ارسال تصاویر و ...) که به قوم یا نژاد خاصی توهین شود ممنوع است و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد!

10- هر گونه بی احترامی به کاربران ، مدیران یا اشخصا حقیقی و حقوقی دیگر ممنوع بوده و با كاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.
در صورت تکرار قانون شکنی ، فحاشی و زیر پا گذاشتن قوانین سایت در جهت تخریب جو انجمن و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی ؛ حق شکایت از شخص یا گروه خاطی و پیگیری قضایی ، برای این سایت محفوظ است

11- ما با افراد متخلف و spammer برخورد خواهیم کرد و خواهان حضور این قبیل افراد در بین خود نیستیم ! انجمن های تخصصی تبیان خوشحال خواهد شد تا هر روز بر عضو های دائمی و فعالش افزوده شود و برای کاربرانی که با هدف اشتراک گذاری علم و دانش در سطح وب فعالیت می کنند ، ارزش و اعتبار قائل می شود

12- در صورتی كه تشخیص داده شود فعالیت های یك كاربر بر خلاف قوانین یا مصالح انجمن بوده و هدف های تخریبی خاصی را دنبال میكند ، بدون تعارف دسترسی وی برای همیشه قطع خواهد شد !

13- تا اطلاع ثانوی بحث در مورد ف ی ل ت ر ی ن گ ، ف ی ل ت ر ش ک ن ـ پ ر و ک س ی در كلیه انجمن ها ممنوع میباشد

14- هر گونه پست و تاپیك تبلیغاتی غیر مجاز بوده و نویسنده برای همیشه محروم خواهد شد !

15- هرگونه فعالیت بصورت خرید و فروش یا به اشتراک گذاری کالاهای فیزیکی بر خلاف قوانین میباشد .

16- دعوت كردن كاربران به سایت های دیگر بر خلاف قوانین میباشد.


17- کپی کردن مطالب سایر سایت ها صرفا به بهانه معرفی یک سایت یا انجمن به عنوان منبع بر خلاف قوانین بوده و به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد

18- ارجاع دادن کاربران به سایر انجمن ها ، وبلاگ های و دیگر سایت ها برای جواب دادن به سوالات آنها بر خلاف قوانین بوده و بنا به تشخیص مدیریت برخورد خواهد شد

19- هر کاربر تنها حق انتخاب و استفاده از یک "شناسه ی کاربری" را دارد و در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند شناسه ی کاربری همه ی شناسه های کاربری وی بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد!

20- چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها رو به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و جانشینان انجمن است. کاربران میتوانند توسط پیغام خصوصی اشکالات و ... را با مدیریت در میان بگذارند.

21- انجمن ارتباطات و فناوری و زیر انجمن های آن یک انجمن تخصصی هستند ، رفتار توهین و تحقیر آمیز ، رفتار های کودکانه ، کل کل و بحث و جدل های بی منطق ، دعوا های شخصی و ... در آن جایی ندارد !

رفع مسئولیت :

22- مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... كه از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده كاربر فرستنده میباشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پیشنهاد میكنیم حتما پس از دریافت فایلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی كه كار ویروس یابی و اسكن فایلها را بر عهده دارند ، چك نمایید.

23- برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نمایید در صورتی كه مستقیما با یك كاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشكالات احتمالی نخواهد داشت.

24- مدیران و جانشینان دسترسی های لازم برای ویرایش و پاك كردن تاپیك ها و پست ها و محدود كردن كاربران خاطی را دارند و برای فعالیت های مدیریتی ملزم به جواب پس دادن به كاربران نیستد !

25- مدیران انجمنها به هیچ وجه در مسائل و دعوا های کاربران دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است و باید بیرون از محیط انجمن به دعوای خودشان رسیدگی کنند و از آوردن دعوا به تاپیک ها و پست ها به شدت پرهیز کنند در غیر این صورت به آنها اخطار داده خواهد شد و در تکرار این کار با آنها برخورد خواهد شد.


قوانین اختصاصی :
26- ممکن است هر زیر انجمن برای خود قوانین و مقررات خاص خود را داشته باشد . در هنگام فعالیت قوانین و مقررات خاص آن انجمن را در نظر داشته باشیدسایر توضیحات :

اخطارها
در صورتی کاربری به هر یک از موارد فوق بی توجهی نشان داده و رفتار وی موجب ناراحتی کاربران یا بر هم زدن نظم انجمن ها شود ، مدیران میتوانند به منظور یاد آوری قوانین و رفتار نامناسب کاربر به وی اخطار دهند.

اخراج ها
در صورتی که کاربران بدون توجه به اخطار ها و تذکرات صادره به رفتار غیر قانونی خود ادامه دهند ، مدیران میتوانند کاربر را بر اساس نوع رفتار بصورت مدت دار یا برای همیشه از سایت اخراج کنند . در صورت اخراج کاربر از انجمن برای همیشه ، امکان بازگشت مقدور نمیباشد. 

 

با تشكر - تیم مدیریت انجمن های تخصصی تبیان

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 4/7/1389 - 15:9 - 0 تشکر 235296

من تا حد زیادی موافقم.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

يکشنبه 4/7/1389 - 16:49 - 0 تشکر 235345

moriseif گفته است :
[quote=moriseif;386601;235296]من تا حد زیادی موافقم.

با سلام 

خوشحالم كه مورد نظر شما قرار گرفته 

شما هم اگه مد نظرتون هست مورد خاصی چه در مورد قوانین كلی چه قوانین انجمن دانلود حتما اینجا قرار بدید، تا به یه دسته بندی كلی برسه تمام قوانین تا تاپیك رو قفل كنم

انشالله یه هماهنگی با مدیر انجمن موبایل هم بشه خوب میشه  - تا ایشون نیز هم نظرشون رو بیان كنن و هم قانون خاصی مد نظرشون هست بذارن

بازم ممنون

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 4/7/1389 - 18:6 - 0 تشکر 235389

داداش خیلی خوب و کامله . تاپیک رو قلفش کن . پستای ما رو هم پاک کن .

دوشنبه 5/7/1389 - 14:7 - 0 تشکر 235642

ببین سروش جان بهتره کار رو شروع کنیم تا کم کم سیستم رو کامل کنیم. با همین قوانین شروع کنیم و کم کم ، کم و کاستی ها رو از بین ببریم.بگزاریم کاربران کم کم آشنا بشن.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی