انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 597)
شنبه 3/7/1389 - 20:25 -0 تشکر 235015
نقد زبیاکلا بر سفر نویورک

 بخشی از گفتگوی صداق زیبا کلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، با خبرآنلاین:

زیباکلام در خصوص ارزیابی اش از کلیات مطالبی که رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح می کند گفت: می توان مطالبی که آقای احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح می کند به دو گروه و دسته تقسیم بندی کرد. یک دسته مطالبی در جهت نفی سرمایه درای یا انتقاد از سرمایه داری و توزیع ناعادلانه ثروت در جهان و یا یک سری نابرابری ها است. که به نظر من این حرف ها جدید نیست و صد و پنجاه سال پیش کارل مارکس مدعی ناعدالتی و نابرابری در نظام سرمایه داری شد. این حرف جدید نیست و بسیاری از رهبران انقلابی و رادیکال جهان نیز به کرار این مطالب را بیان کردند. 

وی ادامه داد: مسئله اساسی بیان این نیست که توزیع ناعادلانه ثروت در جهان حاکم است. چه کسی توزیع را عادلانه می داند؟ ولی سوال اساسی از آقای احمدی نژاد این است که راه حل عملی و واقع بینانه شما برای توزیع عادلانه ثروت چیست؟ اینجاست که دیگر آقای احمدی نژاد نمی تواند کلی گویی کند. چون آن فرمول و راه حل باید در جمهوری اسلامی پیاده شده باشد. 

وی تصریح کرد: هنگامی که ما در جامعه خود نتوانستیم بعد از سی و دو سال عدالت و مساوات را پیاده کنیم و وقتی اقتصاد ما به شدت به فساد و تبعیض آلوده است، دنیا به آقای احمدی نژاد می گویند شما که این فرمول و راه حل را ارایه دادید، چرا این راه حل را در مملکت خود پیاده نکردید؟ یا مثلا مطالبی که ایشان در خصوص توزیع قدرت بین کشورها و ناعادلانه بودن شان مطرح می کند و حرف کاملا درستی است ولی مائو تسه‌تونگ حدود چهل سال پیش از آقای احمدی نژاد مطرح کرد که بر شورای امنیت قانون توحش حاکم است. 

وی همچنین گفت: در اینجا چه از آقای احمدی نژاد و چه از مائو تسه تونگ این سوال مطرح می شود که راه حل شما برای اینکه شورای امنیت و نهاد سازمان ملل عادلانه و بهتر اداره شود چیست؟ ما نمی توانیم بگوییم روسیه یا چین که یک میلیارد و اندی جمعیت دارد یا فرانسه و انگلستان یک رای داشته باشند و گینه بیسائو هم یک رای داشته باشد. این مسئله محقق نمی شود و حتی خود آقای احمدی نژاد نیز این مسئله را قبول ندارد. 

زیباکلام خاطرنشان کرد: فرمول و راه حل هایی برای حل این مشکل بیان شده است که مثلا بزیل، هند و ...نیز به شورای امینت بپیوندد که راه حل های عملی است و جهان به آن گوش داده و برای آن ارزش قایل می شوند. 

وی در خصوص دسته دوم مسایل و مطالبی که آقای احمدی نژد در سازمان ملل مطرح کرد گفت: در این سفر گفتند که یازده سپتامبر کار خود آمریکایی ها بوده و گروه های رادیکال و اسلام گرایی تندرو در آن نقش نداشتند. قبول داریم که ممکن است در خود آمریکا نیز حدود ده درصد، کمتر یا بیشتر به این اعتقاد داشته باشند که حادثه یازده سپتامبر را کار افرادی داخل حاکمیت آمریکا بدانند ولی 21 مقصر و متهم اصلی یازده سپتامبر معرفی و محاکمه شدند و القاعده به عنوان یک طرز فکر و جریان فکری و کارهایی که کرده است مشخص است و این که ما پیشنهاد دهیم کمیته ای روی این حادثه کار کنند به نظر من مسخره کردم حکومت آمریکا و انکار بسیاری از بدیهیات و مسلمات است.

متن کامل در:

http://www.khabaronline.ir/news-95196.aspx

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 4/7/1389 - 14:8 - 0 تشکر 235270

پس چرا آقای صادق زیبا کلام زمان آقایان هاشمی و خاتمی یادشان نبوده که چرا با وجود بحثهای گفتگوی تمدنها برای خارج کشور و نادیده گرفتن فقر و فساد در داخل کشور ، عدالت و مساوات در کشور وجود ندارد ؟؟؟!!

شاید هم آن موقع همفکران آقای صادق زیباکلام بر سر کار بوده اند و هوایشان را بیشتر از دکتر احمدی نژاد داشته اند و الان هم که آنها یعنی مخالفین این دولت که بسیار خدمتگزارتر از دولت خودشان بوده است و در نظر رهبری و در میان مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است ، چشم دیدن دکتر احمدی نژاد را ندارند و به جیره خوارانشان دستور میدهند که هر وقت دکتر احمدی نژاد آب هم خورد ، از وی ایراد بگیرند !!

ولی کسی حق ندارد به خودشان بگوید که چرا پسرتان بعد از این همه راند خواری و دست درازی به بیت المال و فراری دادن شهرام جزایری ها و هزینه کردن برای ایجاد فتنه و آشوب در کشور و همچنین با وجود صدور حکم جلب وی ، از ایران فراری شده و جوابگوی مردم و مسئولین قضایی نیست و شما هنوز از او دفاع میکنید و میگویید که من به او گفته ام که در خارج بماند و درسش را تمام کند !!!!!

نه آقای زیبا کلام همین احمدی نژادها بدرد این مردم میرسند و 3 دوره سفر استانی به نقاط مختلف ایران از دورترین روستاهای دور افتاده گرفته تا محله های قدیمی کلان شهرها کوچکترین خدمات اوست و برکت این سفرها شامل حال مردم و شهرشان شده است که آمارهای ارائه شده این امر را تصدیق میکند و طبق فرمایش رهبری نه تنها از تحریمها نمی ترسد بلکه برای تمام ثانیه های این تحریم برنامه ریزی اصولی و عملی دارد و تحریم را به یک فرصت طلایی برای پیشرفت سریع این کشور مبدل کرده است ؛ نه مثل آنهایی که از ترس اینکه مشکلات را ببینند و روحیه لطیفشان خدایی نکرده آسیب ببیند از تهران آنهم دفتر ریاست جمهوری تکان نمیخوردند ولی به آمریکا و کشورهای اروپایی سفر میکردند و برای آنها تعلیق و تعطیلی غنی سازی و پلمپ کردن این مراکز در ایران را به عنوان پیش کش سوغات میبردند!!! و نه آنهایی که هنوز از آمریکا و تحریمهایش میترسند و مردم را هم میترسانند !!!

شاید هم دردتان درد دوری از آمریکا ، آن یار سفرکرده و آن بهشت خیالی شما است و حالا که شجاع مردی از نسل کوروش کبیر آریایی که رفتارش برگرفته از فتح خیبر حیدر کرار است ، بساط این طاغوت ملعون و این هشت پای کثیف خون آشام را دلاورانه در پس رویش به هم میریزد و او را در جهان رسوای زمانه میسازد که از شرم ، نمایندگانش در دیار خودشان از جلوی همگان میگریزند ، شما بجای اینکه خاک لباسش را بتکانید و دست مریزادی در خور ایشان به او بگویید ، باز هم مثل همیشه به همان دلایلی که چند سطر بالاتر عرض کردم ، روی قوم بنی اسراییل را با ایرادهای موسوم به آن قوم ، سفید میکنید؟؟!!

يکشنبه 4/7/1389 - 19:57 - 0 تشکر 235430


1-بله به نظر ایشان این حرفها جدید نیست چون ایشان اصولاچیزی راجز دانش اجتماعی برگرفته از مکاتب غربی وشرقی قبول ندارند والا فریاد مخالفت با ظلم وبی عدالتی سابقه 1400ساله حداقل در دین اسلام که نامش بر این آقااست دارد
2-اما فساد وبی عدالتی در نظام سابقه 22 ساله دارد نه سی ساله . در قبل از آن اگر چیزی هم بود جرات علنی شدن نداشت با آغاز سازندگی بود که به نام سازندگی حضرات راه های صد ساله را یکشبه رفتند با بهانه های حساب مدیران وغیره پول ملت را بالا کشیدند وصاحب سرمایه ها میلیاردی شدند همانها که جناب زیبا کلا م در 8سال حکومت اصلاح طلبان با آنها همراه وهم عقیده بود واتفاقا نظرشان بر گسترش سیستم سرمایداری که نتیجه آن افزایش بی عدالتی ها بود یکی بود تا آن زمان که شعار حضرات آزادی وجامعه مدنی بود اصلا اعتقادی به وجود بی عدالتی نداشتند حال چه شده از بی عدالتی دم می زنند ؟؟؟ دولتهای نهم ودهم اگر هر عیبی هم داشته باشند حداقل این حسن را داشتند که سد راه بسیاری از بی عدالتی هاشدند پس حرف برای گفتن دارند فقط شعار نمی دهند
بله از بزرگترین بی عدالتی ها در سازمان ملل حق وتو است به راستی روسیه وچین یک میلیارد جمعیت دارند چرا آمریکا وانگلستان وفرانسه حق وتو دارند چرا 1/5 میلیارد مسلمان همیشه قربانی زورگوئیهای قدرتها شده اند حرفها ی رییس جمهور ایرا ن حرفها مائو تسه تونگ وغیره نیست نظرات دکتر بر مبنای احیای حقوق مسلمین در سازمان ملل است
حرفها آقای زیبا کلام آنقدر یک جانبه است که از خواندن آنها احساس تهوع به خواننده دست می دهد خیلی تاسف آور است که شخصی که خودرا داعیه دار علم ودانش می داند به گونه ی صحبت کند که گویا مخاطب خورا احمق فرض کرده نه حضرت آقا محال است که ما خر شویم
حرفهای دکتر درمورد یازده سپتامبر دست گذاشتن بر نقطه ضعف دولت آمریکاست غرب هیچگاه اجازه تحقیق آزادانه در موردهولوکاست را نمی داد اما ایا می تواند جلوی فکر کردن واندیشیدن آزاد اندیشان را بگیرد بله در برابر قرآن سوزی به بهانه یازده سپتامبر تنها راه حل برای روشنگری پیشنهاد تحقیق در این مورد است پیشنهادی که قطعا با مخالفت شیطان بزرگ مواجه خواهد شد واداعاهای مارا درمورد ساختگی بودن 11سپتامبر ثابت می کند

دوشنبه 5/7/1389 - 3:2 - 0 تشکر 235498

پس به قول این آقای دکتر! ما همه باید لال بشیم دیگه چون حضرت آدم که به زمین اومده حرف میزده پس حرف زدن هم تکراری دیگه حالا ما چرا حرف میزنیم حتما از روی جهالت و بی سوادی دیگه !!!

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

دوشنبه 5/7/1389 - 14:57 - 0 تشکر 235661

یکی نیست بگه آخه آقای لیبرال مذهب، اگه تفکر جمهوری اسلامی امام راحل عقیم مونده نه به خاطر نقص خودش بلکه به خاطر"خدمات!" هم مسلکان حضرت عالی است که طی 22 سال تمام کارشکنی های ممکن را انجام دادند و انواع سواری ها را به لیبراهای غربی تقدیم فرمودند و فاتحه ی تفکر امام را خواندند. البته کور خواندند چرا که امروز در این کشور بیش از 40 میلیون نفر با عشق به امام راحل و رهبری عزیز چشم آنها را کور می کنند تا چشم طمع به میراث انقلاب نداشته باشند.
جناب مهندس لیبرال دیر نیست زمانی که پایه های حکومت لیبرالیستی هم مثل مارکسیسم بلرزد و فرو بریزد که این لرزش از 11 سپتامبر به بعد شروع شده و صدایش به گوش فلک رسیده است.
والعاقبت للمتقین

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

دوشنبه 5/7/1389 - 20:5 - 0 تشکر 235770

سلام
معلومه وقتی یه عده سرمایه دار چوب لای چرخ رئیس جمهور بذارن اجرای عدالت سخت میشه . تازه باید بفهمیم منظور ایشون از اجرای عدالت چیه ؟ همه می دونن که الان عدالت به طور نسبی ( خیلی بیشتر از بقیه کشور ها ) در ایران وجود .الحمد لله که فعلا هم داریم به سوی اجرای عدالت پیش میریم

چهارشنبه 7/7/1389 - 17:21 - 0 تشکر 236593

سرمایه اجتماعی سفر رئیس‌جمهور خارج از فهم "زیباکلام" است

اگر کمیته حقیقت یاب بین المللی هم برای بررسی ترورها درایران شکل بگیرد،آمریکا واروپا متهمان ردیف اول کشتار ها درایران معرفی و رسواتر خواهند شد.

مجتبی زارعی عضوهیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی ومطالعات فرهنگی در گفت‌وگو با رجانیوز، در مورد دستاوردهای بزرگ سفر اخیر رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: آثار فرهنگی، اجتماعی وسیاسی حضور اخیر دکتراحمدی نژاد در جامعه‌ی جهانی فراتر از نخستین نبرد متافیزیکی ایران و آمریکا در دانشگاه کلمبیا بوده است زیرا این سفرباردیگر جهانیان را متوجه لایه های پنهان تر پروژه‌ی سلطه‌ی شوم رژیم ایالات متحده آمریکا برمنطقه وجهان کرد.

وی افزود: مسافرت ها ومأموریت های دیپلماتیک احمدی نژاد کم خرج ترین مسافرت ها اما پرفایده ترین آنها در تاریخ حیات سیاسی ایران بوده و ایرانیان آن را جزو سرمایه‌ی اجتماعی نوین در نظام گفتمانی سازمان ریاست جمهوری کشورمی دانند.

زارعی ادامه داد اینکه عالی ترین کارگزار اجرایی کشور بتواند اداره‌ی ملت بزرگ ایران را از طریق امکانات ومنابع مالی، تدارکاتی ورسانه ای خود دشمنان ایران واسلام برآنها تحمیل و تقریباً یک هفته را درآمریکا، به هفته‌ی ایران و انقلاب اسلامی بدل کند و مقامات رسمی غرب رادرسرزمین آمریکا به فرار از مقابل نمایندگان ایران وادارکند، دیپلماسی بدیعی در حوزه‌ی قدرت وسیاست به شمار می آید و خوب است این سرمایه‌ی اجتماعی جزوی از آموزه ها وتجارب تاریخی ایران جدید منبعث ازانقلاب اسلامی درمتون ومنابع آموزشی فن دیپلماسی و روابط سیاسی گنجانده شود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی ومطالعات فرهنگی از نبرد متافیزیکی کلمبیا، حماسه‌ی ژنو و تزلزل بنیادین دراسطوره‌ی هولوکاست و دستاوردهای مأموریت شش‌گانه‌ی رئیس جمهور درمجمع عمومی سازمان ملل، تعامل پیش دستانه و فرا دستانه با قدرت های بزرگ پیرامون نهضت ملی هسته ای و جلوگیری در مقدس سازی قرائت نظامیان آمریکا وصهیونیسم مسیحی از انهدام برج های دوقلو به‌عنوان آموزه های مهم نظام اسلامی در دیپلماسی ایرانیان نام برد که باید مورد تکریم نخبگان قرار گیرد.

مؤلف کتاب "آمریکا تمام می شود" اضافه کرد کسی که دستاوردهای شگرف ایرانیان درمأموریت اخیر نماینده‌ی ملت بزرگ ایران را نادیده می انگارد، ولو اینکه مدعی در اختیار داشتن کرسی آموزشی علوم سیاسی دردانشگاه را هم داشته باشد، به خود ظلم کرده، خویشتن ایرانی اش را نادیده انگاشته و بی شک مرد زمان خود به حساب نخواهد آمد وقهراً با علم سیاست بومی و برآمده ازمتن میراث انقلاب اسلامی وزیست بوم ایرانیان هم بیگانه است.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی ومطالعات فرهنگی تفسیر غیر ملی ازدستاوردهای اخیر ایرانیان در سفر رئیس جمهور را صرف‌نظر از فقدان آگاهی و بصیرت و فهم سیاسی تحولات زمان، ناشی از مرعوبیت علم سیاست وترجمه ای بودن خاستگاه دانش سیاسی درایران دانست که باید به نفع اسلام وایران ومنطبق با علوم انسانی بومی مورد بازنگری قرار گیرد.

وی افزود حتی اگربپذیریم که مطابق باخواست آقای دکترزیبا کلام، کمیته های حقیقت یابی برای انفجار و کشتار 7 تیرهم صورت پذیرد، باز هم آمریکا و اروپا متهمان ردیف اول این ماجرا خواهند بود، زیرا معلوم خواهد شد تروریست ها ازکجا هدایت شده اند و از سوی چه کسانی تربیت و سازماندهی شده و پس از طرد از سوی ملت، چه دولت‌هایی آنها را به حضور پذیرفتند و آزادانه به آنها در ارکان حکومتی خود تریبون بخشیده اند.

زارعی گفت: این درحالی است که به رغم شبهه ناک بودن ارتباطات تروریست های ادعایی با مقامات رسمی آمریکایی، آنها برای تعقیب‌شان چندین کشور را به اشغال نظامی خویش درآورده اند و به کشتار جمعی صدها هزار انسان بی گناه نیز پرداخته اند، اما ایرانیان با اینکه آدرس تروریست ها را در آمریکا واروپا داشته اند، نجابت به خرج داده و هرگز به کشوری حمله نکرده وبرای مجازات قاتلین، حتی موجب وحشت دیگران نیز نشده اند.

زارعی با یاد آوری چگونگی دستگیری آدمکش حرفه ای؛ عبدالمالك ریگی و تجلیل از نقش انسانی دستگاه‌های اطلاعاتی وامنیتی ایران، خواستار عذرخواهی رسمی صادق زیبا کلام از خانواده های معظم واقعه دلخراش هفتم تیرایران شد.

وی در پایان تأكید کرد: زیبا کلام با اظهارات ناپخته‌ی خود بخواهد یا نخواهد پس از پدید آمدن اجماع ملی درباره‌ی دستاوردهای بزرگ سفر احمدی نژاد به آمریکا درجریان های سیاسی ورجال کشور، در مسیرتخریب سرمایه های اجتماعی ایرانیان حرکت کرده وباید درمقابل دانشگاهیان با غیرت ایرانی، پاسخگو باشد.


صادق زیبا کلام پیش از این اظهاراتی در خصوص سخنان رییس جمهور در سازمان ملل عنوان کرده بود:سخنان احمدی نژاد در خصوص ماجرا 11 سپتامبر مانند این است كه رییس جمهور و یا نخست وزیر كشوری به مسئولین جمهوری اسلامی پیشنهاد كنند تا اجازه دهند و كمیته حقیقت یابی در مورد انفجار 7 تیر در سال 60 تشكیل شود چون آنها معتقدند كه امكان دارد مسئولین جمهوری اسلامی خود در این ماجرا نقش داشته باشند.

وی خاطر نشان كرد :نفس چنین پیشنهادی این است كه مسئولین دروغ گفتند و كار خودشان است و می خواهند مردم فكر كنند كار گروه دیگری بوده است. این اظهارات احمدی نژاد كه گروه حقیقت یابی تشكیل شود یعنی آنچه توسط مسئولین آمریكایی ، انگلیسی ، آلمانی و...در خصوص 11 سپتامبر به عنوان حقیقت گفته شد اعتباری ندارد و دروغ هستند و باید كمیته ای تشكیل شود و حقیقت را مشخص كند.

پنج شنبه 8/7/1389 - 1:47 - 0 تشکر 236741

ظاهرا دکتر زیبا کلام متوجه نشده که چه کلام نازیبایی به کار برده
یا شاید فراموش کرده که هم مسلکانشون در جریان ترور حجاریان و ... صدای طبل رسوایی شون چطور بلند شد.

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

يکشنبه 11/7/1389 - 9:15 - 0 تشکر 237749

گروه القاعده هم از خود آمریكاییها دستور میگیره پس بازهم به این نتبجه میرسیم كه كارخودشون بوده

بر فرض كه متهمین اصلی محاكمه شده باشند اما سوال اینجاست كه به رهبری چه كسی این كارهارو كردن،اگر اقای احمدی نژاد این بحث رو مطرح نكنند انگشت اتهام بیشتر به سمت مسلمانان نشانه میره،چرا همیشه ما در موضع دفاع باشیم بذارید ماهم اونها رو به چالش بكشیم

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

پنج شنبه 15/7/1389 - 4:24 - 0 تشکر 238994

چک اول 500

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی