ورزش و تندرستی (بازدید: 403)
جمعه 2/7/1389 - 11:26 -0 تشکر 234459
10 قدم تا لاغری


بهترین فعالیت‌هایی كه موجب سوختن چربی می‌‌شوند، كدامند؟ این مقاله 10 فعالیت زیر را پیشنهاد می‌کند. امتحانش ضرر ندارد :

 


1- بالارفتن از پله یا دورتر پارك كردن ماشین

 

این کار نباید تنها حركت ورزشی شما باشد، اما نتایج آن قطعا مفید خواهد بـود. به جای استفاده از پله برقی یا آسانسور با پای خود از پله بالا بروید. عادت كنید اتومبیل خود را دورتر از محلی كه كار دارید پارك کنید تا مجبور شوید بیشتر پیاده‌روی نمایید. سعی كنید بعد از خوردن غذا حداقل به مدت 15 دقیقه راه بروید.‌ این عمل هر روز بر مقدار كالری سوخته شده می‌افزاید.

 

2- قدم زدن

  شما باید سعی كنید كـه پیاده‌روی خود را به «پیاده‌روی قدرتی» تبدیل کنید. برای سوزاندن واقعی كالری باید میزان فشار را در انجام فعالیت‌ها به مقدار قابل‌توجهی افزایش دهید. ‌این عمل را می‌توان از طریق پیاده‌روی در سربالایی و یا قدم زدن با سرعت‌های متفاوت در دوره‌های زمانی معین انجام داد. ‌این فعالیتی است كه در هر زمانی از سال قابل انجام است، حتی زمانی كه به مسافرت می‌روید. پس‌این ورزشی برای تمام عمر است. اگر قدم‌های خود را سریع و تند بردارید می‌توانید ظرف نیم ساعت تا 180 كالری بسوزانید.

 

3- كار با دمبل

ورزش وزنه برداری فقط میزان محدودی كالری را می‌سوزاند امـا هیچ چیزی بهتر از كار با وزنه موجب تقویت بافت‌های عضلانی بدن نمی‌شود و هیچ چیزی بهتر از عضلات قوی باعث سوختن كالری نمی‌شود. در واقـع تقریبا هر نیم كیلو عضله بین 50 تا 60 كالری در روز می‌سوزاند. بنابراین در طول یك سال 5 كیلوگرم عضله جدید حداقل بین 25 تا 30 كیلوگرم از وزن كم می‌كند!

از میان ‌این 10 ورزش موثر برای كاهش چربی، حداقل باید یكی از آنها مورد علاقه شما باشد. سعی كنید یك یا دو دوست كه می‌توانند شما را در حفظ انگیزه یاری نمایند، پیدا كنید.

 

4- استفاده از دستگاه ورزشی دوچرخه و دویدن درجا

 

دستگاه‌های دویدن درجا هنوز هم بسـیار مـتداول بوده و جدیدتر از آن دوچرخه درجا نیز فوق‌العاده است. دوچرخه‌های درجا می‌توانند به‌عنوان تمرین‌دهنده تمامی ‌اعضای بدن مورد استفاده قرار گیرند. ‌این ماشین‌ها برای دوندگانی كه می‌خواهند از آسیب دیدن مفاصل خود جلوگیری كنند نیز مفید هستند. با آنها می‌توانید ظرف نیم ساعت تا 300 كالری بسوزانید.

 

5- صخره‌نوردی و قایق‌رانی

دوست دارید در حین ورزش از بالا‌تنه‌ای تنومند نیز برخوردار گردید؟ صخره‌نوردی و قایق‌رانی راه‌حل این مساله است. ‌این دو فعالیت بـه بالاتنه‌ای قوی نیاز داشته و كالری زیادی را می‌سوزانند. یكی را انتخاب كرده و در هر نیم ساعت بین 300 تا 380 كالری از دست دهید. برای ‌این كار به تجهیزات مخصوص ‌این دو ورزش نیاز خواهید داشت.

 

6- اسكی

  اسكی یكی از ورزش‌های موثر برای سوزاندن كالری است. ‌این ورزش بالاتنه و پایین‌تنه را تحت تاثیر قرار داده و ضربان قلب را بالا می‌برد. به طور متوسط نیم ساعت آن تا 330 كالری می‌سوزاند.


7- كیك بوكسینگ (بوكس همراه با ضربات پا)

 

وقتی صحبت از ورزش‌های تقویت نفس می‌شود، كیك بوكسینگ بـه‌صورت بارز مطرح می‌شود. به عنوان یك مزیت مضاعف، بسیاری از كلاس‌های ‌این ورزش شامل تمرینات قدرتی و انعطاف‌پذیری نیز می‌شوند. شما می‌توانید به ازای هر جلسه، بسته به میزان فشردگی تمرین، بین 300 تا 500 كالری بسوزانید.


8- دوچرخه‌سواری

 

این ورزش چه با دستگاه‌های ثابت خانگی و چه به وسیله دوچرخه‌های واقعی خارج از منزل، یك فعالیت تنفسی عالی است. كلاس‌های دوچرخه‌سواری ثابت امروزه بسیار متداول شده است؛ همانند ورزش‌های دیگر ‌این ورزش نیز دارای تنوع زیاد در میزان فشار وارده بر بدن است كه میزان سوختن كالری را به شدت تغییر می‌دهد؛ با این ورزش می‌توانید به ازای هر نیم ساعت 200 تا 400 كالری بسوزانید.

 

9- دویدن

  دویدن تقریبا در هر محلی آسان است، تنها چیزی كه نیاز دارید یك پیاده‌رو و یك جفت كفش مناسب دو است. می‌توانید میزان قابل توجهی كالری را از دست بدهید. تقریبا 300 كالری یا بیشتر در هر نیم ساعت. حتی می‌توانید ‌این مقدار را با ‌ایجاد وقفه و دویدن در مناطق سربالایی افزایش دهید. برای‌ این منظور باید پاهایی قوی داشته باشید. پرورش قدرتی اندام مهم‌ترین مساله برای پیشگیری از صدمات حاصل از ورزش دو است.

 

10- بلند كردن وزنه 

اگر زمان تمرینات وزنه‌برداری به صورت صحیح انجام گیرد كوتاه خواهد بود بنابراین مقدار كالری سوخته شده كمتر است. اما احساس رضایت و سلامت به دلیل آزاد شدن اندورفین ناشی از فعالیت سنگین، در نوع خود محرك‌هایی بسیار شگفت‌انگیز به شمار می‌آید. به علاوه بلند‌كردن وزنه پی‌ریزی خوبی برای انجام فعالیت‌های دیگر است.


منبع: www.salamat.com

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

جمعه 2/7/1389 - 16:10 - 0 تشکر 234532

با سلام

خیلی ممنون آقا علی ، نکات خیلی خوب هستند ...

با تشکر
مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی