انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 594)
شنبه 27/6/1389 - 14:30 -0 تشکر 232723
کاهش سن بلوغ دختران

 تحقیقات نشان می‌دهد به دلیل افزایش چاقی در میان نوجوانان، سن رسیدن به بلوغ در دختران کاهش یافته است.

محققان بیمارستان کودکان سینسیناتی مطالعاتی را روی 1200 دختر 7 و 8 ساله در سینسیناتی، نیویورک و سانفرانسیسکو انجام دادند تا سن رسیدن به بلوغ را بررسی کنند. مشابه این مطالعات در سال 1997 هم انجام شده بود.

با انجام این تحقیقات دانشمندان متوجه شدند نزدیک به 10 درصد از کودکان 7 ساله علائم رسیدن به سن بلوغ را از خود نشان دادند، در حالی که این رقم در سال 1997 نزدیک به 5 درصد بود.
در بین دختران 8 ساله نیز، 18 درصد به سن بلوغ رسیدند که در سال 1997 این میزان نزدیک به 11 درصد بوده است.

فرانک بیرو یکی از محققان افزایش میزان چاقی را یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش رسیدن به سن بلوغ می‌‌داند.

تیم تحقیقاتی او متوجه شدند دختران چاق‌تر که دارای شاخص جرمی بیش‌تری هستند با احتمال بیش‌تری نسبت به همتایان لاغرتر خود زودتر به سن بلوغ می‌رسند. شاخص جرمی عدد خاصی است که با تقسیم وزن بر مجذور قد به دست می‌آید.

البته پزشکان بیش‌تر نگران اثرات روانی و فیزیکی هستند که دخترانی که زودتر از موعد مقرر به سن بلوغ می‌رسند تجربه می‌کنند.
تحقیقات نشان داده است دخترانی که در سنین پایین بلوغ را تجربه می‌کنند با احتمال بیش‌تری به مشکلات روانی مانند افسردگی دچار می‌شوند.

برای مثال با دختر 11 ساله‌ای که مانند دخترهای 15 یا 16 ساله به نظر می‌رسد، مانند دخترهایی با همین سن رفتار و برخورد می‌شود اما ممکن است این دختر هنوز آمادگی مواجهه با این برخوردها را پیدا نکرده باشد. تغییرات جسمی این دختران به این معنا نیست که آن‌ها از لحاظ روانی هم به اندازه کافی به رشد و بلوغ رسیده باشند.

دانشمندان معتقدند چاقی یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش رسیدن به سن بلوغ در میان دختران است. در مطالعه دوم، دکتر میلرد مایسونت از دانشگاه اموری متوجه شد افزایش سریع وزن در دوران طفولیت که یکی از شاخص‌های دقیق پیش‌بینی چاقی در سنین بالاتر است به بلوغ زودرس دختران مرتبط است.
منبع: ایسنا

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی