انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 377)
شنبه 27/6/1389 - 1:42 -0 تشکر 232566
ربات میکروسکوپی جراح

محققان میکرو روباتی ساخته اند که قادر است درون عروق بدن سفر کند. محققان علوم پزشکی در دانشگاه موناش و آزمایشگاه نانوفیزیک در استرالیا تحت نظر دکتر جیمز فریند اعلام کردند این میکرو روبات که مایکروبات نامیده می شود یک چهارم میلی متر یا در واقع دو یا سه برابر یک موی انسان قطر دارد. محققان می گویند ما در پی تولید نوعی جراح میکروسکوپی هستیم که بتواند در سرخرگ های انسانی حرکت کند به خصوص در عروقی که قادر نیستیم به طور مستقیم به انها دسترسی بیابیم اکنون پزشکان با استفاده از لوله خاصی به نام کاتترها به درون عروق انسانی راه می یابند که از جمله این تکنیک ها می توان به انژیوگرافی اشاره کرد از مشکلات این کاتترها این است که جنس سختی دارند و با وجود قطر کم ممکن است پارگی دیواره عروق را سبب شوند. گروه محققان تحت نظر دکتر فریند طی مقاله ای در شماره اخیر نشریه میکرومکانیزم ها و مهندسی میکروسکوپی اعلام کردند اساس ساختن این میکروبات ها استفاده از انرژی پیزو الکتریسیته است که همانند تکنیکی است که در ساعت های کوارتز به کار می رود. مواد پیزو الکتریک در واقع از جنس سرامیک یا کریستال هستند و ولتاژ هایی در پاسخ به استرس های مکانیکی ایجاد می کنند سازندگان این روبات می گویند میکروبات قادر است همچون یک باکتری در جریان خون شنا کند ولی از دور قابل کنترل است این وسیله قادر است تصاویری تهیه کند و حتی جراحی انجام دهد در پایان راه نیز می توان با استفاده از سرنگ آن را از محلی که وارد عروق کرده اند خارج کرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی