• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 542)
جمعه 26/6/1389 - 19:47 -0 تشکر 232462
تا کشف بیگانه های فضایی، فقط 8 ماه مانده

تا کشف بیگانه‌های فضایی،‌ فقط 8 ماه مانده

تا کشف بیگانه‌های فضایی،‌ فقط 8 ماه مانده

دانش > نجوم  - دو دانشمند ادعا کرده‌اند که تا 8 ماه دیگر، ‌سیاره‌ای پیدا خواهد شد که قابل سکونت است. آیا تا 8 ماه دیگر،‌ ما با دنیای جدیدی آشنا خواهیم شد؟ آیا 8 ماه دیگر بیگانه‌های فضایی دیگر افسانه نخواهند بود؟

بهنوش خرم‌روز: مدت‌ها است که امکانات متفاوت سازمان‌های مختلف فضایی، در تلاش هستند تا سیاره‌ای را پیدا کنند که شرایطی مشابه زمین داشته باشد. دانشمندان باور دارند که خارج از منظومه شمسی ما،‌ چنین سیاره‌ای وجود دارد و اگر این‌طور باشد،‌ احتمال این که موجودات زنده‌ای هم روی آن زندگی کنند هست. تلاش برای یافتن بیگانه‌های فضایی هنوز به نتیجه نرسیده، ‌اما به نظر می‌رسد به مرحله‌ای رسیده‌ایم که همه چیز مهیا است و زمان زیادی تا رسیدن به نتیجه نمانده است. دست کم دو تن از اساتید دانشگاه‌های هاروارد و کالیفرنیا چنین باوری دارند.

بر اساس گزارش پاپ‌ساینس،‌ آن‌ها حتی تاریخ رسیدن به نتیجه را هم تخمین زده‌اند:‌ ماه مه سال 2011/ اردیبهشت سال 1390. اما آن‌ها چه طور به چنین تاریخی رسیده‌اند؟‌ ظاهرا محاسبات آن‌ها پیچیده‌تر از آن است که بتوان در یک گزارش آن‌ها را مطرح کرد، اما به گفته خودشان، ‌آن‌ها از اطلاعات مشاهده‌گرهایی مانند کپلر ناسا استفاده کرده‌اند. آن‌ها از این طریق یک ضریب قابل سکونت بودن درست کرده‌اند، ضریبی که بر اساس داده‌هایی مانند دما و جرم سیاره،‌ مشخص می‌کند که چه‌قدر احتمال وجود حیات روی آن وجود دارد.

تا به حال سیاره‌های دوردست زیادی کشف شده‌اند. بسیاری از آن‌ها غول‌های گازی بوده‌اند و برخی هم صخره‌های یخ‌زده کوچک بوده‌اند. به اعتقاد محققین، ‌هر چه سیاره‌های بیشتری کشف می‌شوند،‌ شانس رسیدن به سیاره‌ای که شرایط مشابه زمین داشته باشد بالاتر می‌رود.

البته بسته به این که یافته‌ها چه‌طور پردازش و ارزش‌گذاری شوند، می‌توان نگاه‌ها و پیش‌بینی‌های متفاوتی داشت. با دید بلندمدت،  تا سال 2013/ 1392 با احتمال 66 درصد و تا سال 2020/ 1399 با احتمال 75 درصد چنن سیاره‌ای پیدا خواهد شد.

اما تاریخ میانگین معمولا زودتر است. تا جایی که در پیش‌بینی اخیر به نیمه اول سال 2011 که تا سه ماه دیگر آغاز می‌شود رسیده است. حتی این محققین باور دارند که تاریخ رسیدن به کشفی که سال‌ها منتظرش بودیم،‌ 8 ماه دیگر،‌ یعنی ماه مه 2011/ اردیبهشت 1390 خواهد بود. ادعای بزرگ،‌ جذاب و هیجان‌انگیزی است، نه؟

کد مطلب: 93046
زمان انتشار: جمعه 26 شهریور 1389 - 16:36:36
منبع: khabaronline.ir

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

جمعه 26/6/1389 - 23:40 - 0 تشکر 232526

واقعا جذاب و هیجان انگیز بود جالبتر میشه اگه واقعا این پیش بینی درست از آب در بیاد تا هشت ماه دیگه !

کاش پايان عمرم مانند ققنوس افسانه اي باشد تا تو را هر لحظه که آيي با چشم هايي که ديگر نمي توانند از دوري تو جاري نباشند ملاقات کنم...
جمعه 26/6/1389 - 23:55 - 0 تشکر 232536

wow
یاسی یعنی تا 8 ماه دیگه آدم فضایی می بینیم؟

شنبه 27/6/1389 - 10:52 - 0 تشکر 232640

نمیدونم اینویزیبل عزیز
حداقل اساتید ذکر شده اینطوری فکر می کنن. ما هم میشینیم ببینیم پیش بینی شون به کجا می رسه. ببینیم آخر ما آدم فضایی می بینیم یا نه. البته دیده شدنش که دیدن قبلا هم. اما اینکه زنده و همون موقع اطلاع رسانی بشه به همه، این مهمه.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

شنبه 27/6/1389 - 15:38 - 0 تشکر 232743

یاسی عزیز مطلب خیلی مفیدی بود اما این جمله که گفتید: ما هم میشینیم ببینیم پیش بینی شون به کجا می رسه به نظر علمی نمیاد. اونا هی میگن اینو دیدیم اینو فهمیدیم، اما کو نتیجه؟ به نظر من ما که انجمنِ به روزی مانند انجمن نجوم با اعضای فعالی مثل شما داریم بهتره که خودموم تحقیق کنیم.(اول از همه این رو به خودم می گم). درسته دوستان؟

هر روز همان روز را زندگي کن و بدين سان تمامي عمر را زندگي کرده اي .

 نانسي سيمس

 

خورشيد امروز

شنبه 27/6/1389 - 19:27 - 0 تشکر 232817

ممنون متین عزیز.
درستیش درسته. ما هم تحقیق می کنیم. اما تحقیقی هم که میکنیم بر مبنای همین سایتها و اطلاعاتیه که بدست اومده از نقاط مختلف دنیا. من خودم یه بررسی کوچیک راجع به یوفوها کردم و قراره تو گفتمان انجمنمون ارائه اش کنم، و البته بر مبنای مطالبی هست که از سایتهای مختلف بدست آوردم. و خب به خاطر همینها هم تونستم به این نتیجه برسم که هستن و وجود دارن. از مشاهدات و چیزهایی که دیده شده و ثبت شده میشه به این نتیجه رسید. مثلا اینکه تو کشور خودمون هم یوفو دیده شده .
خب مسلمه که تحقیقات اونا و امکاناتشون از ما بیشتره و منابع اطلاعاتیمون هم از اونا سرچشمه میگیره. من با تحقیق کردن و بررسی مخالف نیستم. اما آیا شما فکر می کنین به پای تجهیزات اونا میرسیم؟ یا میتونیم خودمون با تجهیزاتی که در اختیار داریم بریم و دنبال سیاره هایی که امکان حیات دارن بگردیم؟ و رو دست اونا بلند شیم؟ اونم تازه ظرف 8 ماه؟
یه خورده باید واقع بین بود. ما هم پیشرفت می کنیم. ایشالله اما کم کم نه یهو از پله اول بپریم آخر. وگرنه میشه سنگ بزرگ نشونه نزدنه.
اگه هم میگم میشینیم ببینیم به خاطر اینه که منی که به این موضوع علاقه دارم خب پیگیرش میشم و میبینم که آیا به نتیجه ای رسیدن یا نه بعد سعی می کنم به گوش علاقه مندای دیگه برسونم یا تحلیل و بررسی می کنیم نتایج اونا رو. و خب توی کشور خودمون هم پیگیری می کنیم شواهد و گفته ها رو نه اینکه قایم کنیم از همه. که نتیجهش بشه این که الان اونا باور دارن این مسئله رو ولی ما هنوزم میگیم نه اینا خرافاته بدون اینکه بررسی کنیم.
درسته؟

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 28/6/1389 - 8:29 - 0 تشکر 232929

موجودات بیگانه قر ار نیست حتما هوشمند و دارای دست و پا باشند.
یک باکتری نیز می تواند موجود فضایی باشد

يکشنبه 28/6/1389 - 8:45 - 0 تشکر 232936

درسته جناب مدیر.
دقیقا همینه. همونطور که به قول قرآن گفته شده جنبندگان میان آسمانها (اینو به لطف تب عزیز فهمیدم و ممنون ازش)، پس هرچیزی و حیاتی می تونه باشه. من نوع پیشرفتشو گفتم که تحقیق شده روش واسش مطلب جمع کردم. نوعهای دیگه هم مسلما وجود دارن.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

دوشنبه 29/6/1389 - 11:40 - 0 تشکر 233333

البته فکر نمی کنم دیدن یک باکتری فضایی برای مردم خیلی جالب باشه!!!

چهارشنبه 31/6/1389 - 21:6 - 0 تشکر 234031

minvisible گفته است :
[quote=minvisible;570973;233333]البته فکر نمی کنم دیدن یک باکتری فضایی برای مردم خیلی جالب باشه!!!

دانشمندانن با یافتن یک فسیل باکتری از خوشحالی نمی دانند چه کنند

حال شما می فرمایید دیدن یک باکتری فضایی جذاب تیست!!!!

http://www.khabaronline.ir/news-15935.aspx

حتما بخوان برادر من!

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی