ایران سرای من (بازدید: 1091)
چهارشنبه 24/6/1389 - 9:6 -0 تشکر 231497
مسافرت مجازی

مسافرت ۱۲۰۰ مایلی به کمک گوگل ارث!

 

هنوز نخستین باری که گوگل ارث را تجربه کردم یادم نمی‌رود، آن زمان دیال آپی بودم، اما گوگل ارث آن قدر جذاب بود که با همان اینترنت دیال آپ، سیر و سیاحتی در پاریس و لندن و بارسلون کردم و تهران را هم از بالا دید زدم!

اما، متیو پاتریج، جوان ۲۷ ساله انگلیسی، اعتقاد دارد که مسافرت، حتی اگر مجازی باشد، بدون دیدن مناظر جاده‌های بین شهرها، لطفی ندارد، به همین خاطر قصد دارد که یک مسافرت ۱۲۰۰ مابلی مجازی انجام دهد که در آن سراسر طول بریتانیا را خواهد پیمود.

 

او در مصاحبه‌اش با یکی از نشریه‌های انگلیسی، سختی برنامه‌ریزی و انجام سفر را دلیل اصلی این مسافرت مجازی را ذکر کرده است، او برای مسافرتش تمرین هم کرده است و مدتی است که روزانه ۲ ساعت مسافرت مجازی می‌کند.

متیو جاهایی را که تحت پوشش «منظره خیابان» یا Street View گوگل است، با این ابزار طی طریق می‌کند و بقیه راه‌ها را با گوگل ارث می‌پیماید.

مسافرات او ۱۰ روز طول خواه کشید و باید هر روز ۱۰ ساعت برای این کار، پشت مانتیور بنشیند. او می‌تواند در هر ده دقیقه، سه و نیم کیلومتر راه‌پیمایی مجازی ‌کند

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 4/8/1389 - 15:6 - 0 تشکر 245229

با گذشت حدود یک ماه از زمانی که این تاپیک رو زدم مشاهده کردم که تعداد زیادی از دوستان برای بازدید از تاپیک آمدند. به نظر می رسد مشغله های زیاد و نوع جدید زندگی باعث شده تا ما کمتر به مسافرت برویم و در حقیقت کمبود زمان مانعی برای مسافرت به ویژه مسافرت های خانوادگی شده ...
از این رو اگر موافق باشید این تاپیک را به مسافرت مجازی در ایران زیبایمان اختصاص دهیم. دوستان هرکس در هرگوشه از ایران زیبا که زندگی می کند، می تواند عکس های زیبا از منطقه زندگی خود چه طبیعت چه جاهای تاریخی چه اماکن قابل توجه در این تاپیک ثبت کند. قطعا این کار باعث افزایش آگاهی و بازدید مهمانان عید و تابستان از شهر شما خواهد بود.


پس یادتان باشد این تاپیک شد مخصوص تصاویر دیدنی از محل زندگی تان در هر شهر یا احیانا روستایی که هستید (البته یک خط هم توضیح که عکس مربوط به کجاست)

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 4/8/1389 - 15:8 - 0 تشکر 245231

یه نکته رو فراموش کردم عکس هایی بگذارید که در نت نیست و تقریبا از مکان های ناشناخته هر شهر است. مثلا سی و سه پل قطعا برای همه آَشناست یا مثلا مقبره حافظ و ... پس سعی کنید عکس های جدید ثبت کنید

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 4/8/1389 - 15:17 - 0 تشکر 245238

روستای کنگ در28 کیلومتری غرب مشهد در دامنه کوه های بینالود واقع شده است . کنگ با داشتن چشم اندازهای کوهستانی، چشمه سارها و اشجار گوناگون بر دامنه کوهپایه هایی زیبا، همواره مورد توجه کوهنوردان بوده است. ارتباط این روستا از طریق یک جاده آسفالته در محور مشهد طرقبه نغندر است

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 4/8/1389 - 15:17 - 0 تشکر 245239

رشته کوه های بینالود

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی