انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 483)
سه شنبه 23/6/1389 - 16:31 -0 تشکر 231192
هاشمی:ما دچار تفرقه شده ایم


ایلنا: رئیس مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از كسانی كه وحدت در كشور را میان چند نفر می خواهند، هشدار داد: جریان خودسری كه وجود دارد، حقیقتا سم كشور است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز در افتتاحیه هشتمین دوره اجلاس خبرگان رهبری طی سخنانی با بیان اینكه این اجلاس فرصتی است كه خبرگان ملت نقش اصلی خود كه كمك برای حل معضلات و راهنمایی‌هایی كه برای جامعه امروز ما خیلی ضروری است را ایفا كنند.
وی با بیان اینكه تصمیم دارم به راه‌هایی كه ممكن است وضع ما را وخیم‌تر كند و راه‌هایی كه می‌تواند به سمت وحدت، همدلی، پیشرفت و حفظ ودیعه‌ایی كه به ما سپرده شده بهتر كمك كند اشاره كنم ،گفت: همگی از شرایط مطلع هستید امروز شرایط نامناسبی در دنیا در اطراف ما و به خصوص در ایران است و وظیفه بزرگی متوجه ماست كه از این آزمایش الهی سربلند بیرون بیاییم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد: در طول این 30 سال گذشته علیرغم پشت سر گذاشتن جنگی كه به ما تحمیل شد هیچگاه ندیده بودیم كه اینقدر استكباریون برنامه‌ریزی‌های شیطنت آمیز علیه انقلاب اسلامی و این انقلاب مظلوم در دست اجرا داشته باشند ، كه خود این بی‌رحمانه است.
وی افزود: تاكنون اینقدر قطعنامه علیه خود نداشتیم . تحریم‌ها هم از شورای امنیت هم آژانس و هم دولت‌ها خود مستقلا وارد میدان شده‌اند كارهایی را انجام می‌دهند كه آثار توطئه‌های آنها علیه انقلاب را بیشتر می‌كند.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه اتكا به خدا و مردم موجب دلگرمی ماست، گفت: آنچه كه بقای ما را تداوم بخشیده مشكلات را حل كرده ریشه الهی، اسلامی نظامی بود كه تاسیس كرده‌ایم. مردم نیز همواره با هم در صحنه بودند و هیچ كم نگذاشتند این سرمایه‌ها عوامل مهم پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما است و هر مقدار از آن كم شود باید نگران باشیم.
وی با اشاره به آنچه كه آن را حوادث پیش آمده خواند،گفت: این حوادث باید هشداری برای جبران آنها و تقویت راه‌های صحیح باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه دشمن نیز شرایط را درك كرده، به اقدام چند كلیسای آمریكایی در هتك حرمت به قرآن اشاره كرد وگفت: به نظر ما خیلی روشن است اینكه چند كلیسا اعلام كنند ما قرآن سوزی می‌كنیم به مناسبت حادثه‌ای كه ریشه آن نیز در خود آنها است، اگرچه چند تروریسم غیر آمریكایی این كار را كردند،اما عوامل حادثه 11 سپتامبر نیز ازطرف خود آنها بوده است.
وی با اشاره به دشمنی‌ها با قرآن و كلام خدا در سطح اسلام گفت: در سراسر این كتاب آسمانی هشدار داده می‌شود كه آنها كینه‌های عمیقی به قران دارند تمام همت آنها این بود كه قرآن حاكم نشود اما شد ؟ زیرا خداوند وعده داده بود و وعده خداوند شعاری نیست بلكه واقعی است.
وی با بیان اینكه در طول تاریخ از جمله جنگ‌های صلیبی قرآن مورد هدف استكبار قرار داشته است ، به اظهارات سیاستمدار معروف انگلیسی كه معتقد بود تا وقتی قرآن در میان مسلمانان حاكم است آنها باید آرزوی از بین بردن اسلام را به گور ببرد، اشاره كرد.
وی ادامه داد: حالا هم كه وقتی می‌بینند هوشیاری در جهان اسلام به وجود آمده و كانون آن هم ایران است فهمیدند كه ریشه این جهادها و حركت‌ها قرآن است و از آنجا كه ایران را مجری آن می‌دانند می‌خواهند سرنوشت ایران و قرآن را به هم بدوزند، البته این برای ما افتخار است كه سرنوشتمان با قرآن پیوند بخورد، اما برای ما اصل قرآن است كه حفظ شود.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه استكبار می‌گوید قرآن به دنبال خشونت است و از خشونت سخن می‌گوید، گفت: در حالی كه این موضوع برعكس است و قرآن این گونه نیست. خدا در قرآن گفته مومنان باید گوش به حرف‌های مختلف دهند و بهترین آن را انتخاب كنند این همان روح آزادی و دموكراسی است كه هر فردی حرف خود را بزند دیگران هم با دقت گوش كنند.
وی خطاب به كسانی كه اخیرا به قرآن هتك حرمت كردند، گفت: در حقیقت آنان ریشه خود را آتش می‌زنند، زیرا خداوند عاجر نیست از قرآن و دین خود دفاع كند، اما می‌داند كی دفاع كند و اصل استدراج در همین زمینه است و تنها اندكی صبر می‌خواهد.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه من به‌عنوان یك روحانی به آنان هشدار می‌دهم متوجه اعمال خود باشند،گفت‌: البته آنان به دنبال آنند كه ما هم درصدد نفی انجیل سایر كتب آسمانی و انبیاء الهی برآییم در حالی كه ما این كار را نمی‌كنیم و كتب دینی آنها را مقدس می‌دانیم زیرا این آموزه‌های قرآن است.
امت ما این كار را نمی‌كند و اگر كسی چنین اقدامی انجام دهد باید در حسن نیت او تردید كرد در واقع آنها می‌خواهند اسلام و مسیحیت را در برابر هم قرار دهند كه ما همگی باید هوشیار باشیم.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه امروز دو مساله هسته‌ای و حقوق بشر در ایران مستمسك دست غرب قرار گرفته به گزارش اخیر آمانو اشاره كرد و گفت: در این گزارش رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی مدعی شده است كه ایران بازرسان آژانس را به تاسیسات هسته‌ای خود راه نمی‌دهد و لحن خود را به سمت نظامی شدن فعالیت‌های هسته‌ای ما تشدید كرده است.
وی با اشاره به تهدیدات نظامی غرب و با بیان اینكه بعید می‌دانم آنها جرات چنین كاری را داشته باشند مجددا به تحریم‌های اخیر غرب اشاره كرد و گفت: در طول انقلاب هیچ وقت به این مقدار تحریم نداشتیم و درخواست من این است همه شما و همه مسوولان تحریم‌ها را جدی بگیرند و شوخی نگیرند.
وی با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینكه از سطح تحریم‌های عبور می‌كنیم، گفت: تردید دارم از امكانات و ظرفیت‌های علمی و انسانی و طبیعی خود در این زمینه درست استفاده كنیم در حالی كه اگر از ظرفیت‌های ما استفاده كنیم حتما پیروز و موفق خواهیم بود.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه دشمنان كار خود را می‌كنند خطاب به اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: از شما و كسانی كه از شما حرف شنوی دارند میخواهم كه این موضوعات را مورد توجه قرار دهید و جدی بگیرید من طلبه‌ای هستم كه 50 الی 60 سال در این وادی كار كرده و تجربه دارم و وظیفه دارم كه به شما بگوییم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان با بیان اینكه باید تهدیدات موجود را شناسایی كرد، اظهار داشت: اولین تهدید متوجه ”قرآن“ است كه بین مسلمین عام بوده و انشاءالله این طرح شكست خواهد خورد. توطئه دوم علیه ”مكتب حیات بخش اهل بیت“ است؛ مكتبی كه در آن امیرالمومنین(ع) حتی هنگام خانه نشینی هم راه درست را نشان می‌دادند و ائمه نیز طی دوران حیات بسیاری از واقعیات و راهكارها را نشان دادند. لذا خیلی خوب می‌بینیم كه تبلیغات دشمنان به طور ریشه‌ای علیه این مكتب است.
وی افزود: تهدید دیگر علیه ”ولایت“ است، زیرا آن چیزی كه در ایران موثرترین عامل است مكتب اهل بیت، مرجعیت، روحانیت و ولایت است. امام (ره) اگر مرجعیت و ولایت نداشتند و آن روحانیون فراوان را همراه خود نمی‌كردند نمی‌توانستند در آن شرایط خفقان كه حتی نفس كشیدن مشكل بود، آن كار را انجام دهند. اما ایشان موفق شدند آن پرده ظلمت را پاره كرده و با حمایت روحانیت استبداد بی‌سابقه‌ای را كه با برنامه تنظیم شده بود و گاهی با حزب رستاخیز انقلاب سفید و غیره آن را پوشش می‌دادند شكست داده و به مردم را به صحنه آوردند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه با تاكید بر اینكه مراجع حقیقتا استوانه‌های كشور هستند، یادآور شد: روحانیت یك بار در استبداد سیاه قاجار توانست كشور را نجات دهد و در نهایت كشور را از دست آن گرفتند و به جای آنان رضاخان قلدر بر سر كار آمد، اما در جریان انقلاب اسلامی مروجان مكتب اهل بیت بسیار بیشتر بودند و همه مردم نیز وارد شدند تا اینكه 99 درصد آنان به قانون اساسی ما و راه ما كه امام پیشنهاد داده بود (حكومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه) رای دادند. اما اكنون دشمنان در حال مخدوش كردن این سرمایه‌ها هستند كه اگر موفق شوند روحانیت مرجعیت و ولایت را بی‌اعتبار كنند نظام از ریشه مشكل پیدا می‌كند.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه دشمنان وقتی می‌خواهند ضربه بزنند سراغ اصل اسلام، انقلاب و روحانیت می‌روند، تصریح كرد: در مقابل این تلاش، اگر ما رفتار ناشایست داشته باشیم به آنها كمك كرده‌ایم كه این رفتارها در بین ما هست؛ در حالی كه مهمترین عاملی كه ما را حفظ كرد وحدت، اعم از وحدت حوزه و دانشگاه، مردم و حكومت، روحانیت و... بود. در دوران دفاع مقدس نیز با وجود اختلاف سلیقه‌های موجود كسی از اصول حرف نمی‌زند و لذا در ابعاد سیاسی و نظامی و تاریخی در برابر همه دشمنان شرق و غرب، صدام و ستون پنجم آنها پیروز شدیم.
وی هشدار داد: امروز وحدت ما هدف گیری شده است و وحدت به تفرقه تبدیل شده است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینكه در قرآن علاوه بر ذكر روایات و داستان‌های مختلف تفرقه به‌عنوان یكی ازعوامل انهدام معرفی شده است، ادامه داد: ما امروز دچار تفرقه شده‌ایم و بعضی‌ها فریاد دفع حداقلی و جذب حداكثری رهبر انقلاب را معكوس معنا می‌كنند؛ وقتی كسی از وحدت سخن می‌گویند فورا فریادهای بلندی كه معلوم نیست از كجا می‌آید بلند می‌شود كه می‌گویند وحدت بین چه كسانی باشد؟ بین ما چند نفری كه دور هم هستیم؟ در حالی كه معنای وحدت این نیست و این امر باید بین همه امت و ملت ایران باشد.
وی با اشاره به اینكه همیشه عده‌ای بوده‌اند كه همراه نبودند اما الان این گونه نیست و هیچ فرد صالحی پیدا نمی‌شود كه تفرقه دامن بزند، تصریح كرد: جریان خودسری كه وجود دارد، حقیقتا سم كشور است. درحالی كه هر‌كس باید از مسیر قانون كار خود را انجام دهد و حركت در این مسیر ریشه وحدت و تفكیك قواست.
هاشمی رفسنجانی گفت: دشمنان محتاجند كه در داخل ایران ستون پنجم مجانی داشته باشند كه در كشور پیدا می‌شود؛ آنهایی كه تلاش دارند مسائل را متوجه رهبری كرده و مركزیت نظام را مخدوش كنند، می‌دانند چكار می‌كنند؛ آنها كسانی هستند كه دوستانشان قرآن سوزی می‌كنند. از طرف دیگر كسانی هم كه نام ”ذوب در ولایت“ دارند، هر كاری را كه انجام می‌شود به پای رهبری می‌نویسند و هر جا تیری می‌آید جا خالی می‌دهند تا به ایشان برخورد كنند، در صورتی كه مسوولیت همه مشخص است و چرا باید هر كاری كه می‌كنند به گونه‌ای القا نمایند كه به نام رهبری تمام شود؟
رئیس مجلس خبرگان رهبری تاكید كرد: رهبری مقام مقدسی است كه نظارت بر اوضاع دارند و اگر بن بستی پیش بیاید و لازم شود، دخالت می‌كنند. اما ما باید وظیفه‌مان را به خوبی انجام دهیم و اگر كاری می‌كنیم به نام ایشان نباشد.
هاشمی‌رفسنجانی افزود: این طرف به نام دوست و آن طرف به نام دشمن كار خود را انجام می‌دهند و كسانی كه در داخل هستند به گروه دیگر برای حمله بهانه می‌دهند، اما ما باید هوشیار باشیم و هركس ، در جایی مسوولیت خود را انجام دهد.
وی با بیان اینكه قانون، حتی قانون غلط، محور هر ملتی است و تخلف از آن به معنای دیكتاتوری، استبداد و... است، یادآور شد: در اوایل انقلاب كه برخی افراد از مصوبات مجلس اعتراض می‌كردند، امام فرمودند كه تخلف از قوانینی كه تایید مجلس و شورای نگهبان را پشت سر گذاشته است جرم است، البته این سخن امام نیست بلكه یك واقعیت است و قانون اگر ضعفی هم دارد باید اصلاح شود و تا هست باید اجرا گردد و مصوبات مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مراعات شود و تخلف از آنها هیچ پسندیده نیست، زیرا عمل به قانون تجربه همه ملل دنیاست.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سیاست‌های كلی نظام اظهار داشت: اسم این سیاست‌ها قانون نیست اما از هر قانونی بالاتر است و نادیده گرفتن آن معنا ندارد. نمی‌توان بگوییم كه مطیع رهبری هستیم اما این سیاست‌ها را اجرا نمی‌كنیم. ایشان هر روز از چشم انداز 20 ساله، سیاست‌های كلی اصل 44 و... صحبت می‌كنند كه توسط مجمع نوشته شده و ایشان آنها را امضا می‌كنند.
وی تاكید كرد: اگر قانون اجرا نشود، عامل وحدت از هم می‌پاشد و هر كس از خودش اجتهاد خواهد كرد.
هاشمی رفسنجانی گفت: به نظر می‌رسد راه ما روشن است و مردم آماده همكاری هستند. البته نمی‌خواهم در داخل طرفی را مورد اشاره قرار دهم، اما اگر می‌خواهیم بر مبنای وحدت عمل كنیم و در مقابل فشارها با اتحاد مقاومت كنیم راه این جاست. اگر كسانی هم مخالف آن هستند، ولی خود را جزیی از امت اسلامی و دارای منافعی در كشور می‌دانند باید بفهمند كه راه این است و با وجود اختلاف نظرها اصول و سیاست‌های كلی در كشور حاكم است كه باید به همه جهات آنها عمل كنیم و اگر قانونی برخلاف آنها نوشته شود باطل است.
وی تاكید كرد: باید خودمان را گرفتار و تبدیل به ”سیبل“ دشمن نكنیم، زیرا آنها می‌خواهند ما را تبدیل به سیبل كنند.
آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در ادامه سخنان خود در افتتاحیه هشتمین اجلاس رسمی دوره چهارم خبرگان رهبری با اشاره به شرایط جهان اسلام و كشور پاكستان اظهار داشت: در این كشور یك مصیبت واقعی است، زیرا 20 میلیون نفر آواره هستند و سیل هنوز هم ادامه دارد. در كنار آن تروریسم حاد نیز وجود دارد و خارجی‌ها حاكم واقعی پاكستان و آمریكایی‌ها در آن فعال مایشاء هستند.
وی افزود: عراق هم 7، 8 ماه است كه گرفتار تعیین نتایج انتخابات خود است و لبنان نیز كه منطقه نسبتا آرامی بود، هر لحظه حزب‌الله در آن مورد تهدید قرار می‌گیرد. در غزه هم مردم تحت شرایط حادی هستند و سومالی نیز اصلا آرام نیست.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هشدار داد: دشمنان اكنون خواب آن را دیده‌اند كه در ایران، این مركز عظیم ولایت و اهل بیت، نیز این فتنه‌ها را برپا كنند.
هاشمی‌رفسنجانی با دعای اینكه خداوند این بلاها را بر كسی نازل نكند و در صورت نازل شدن فقط با دست خودمان می‌توانیم، خودمان را نجات دهیم، تصریح كرد: مسائل منطقه هوشیاری همه و به خصوص ما روحانیون را می‌طلبد و اجازه ندهیم تفرقه‌ها و كینه‌ها عمیق شود و دشمن هر كاری را بخواهد انجام دهد كه كسی جلودار آن نباشد.
وی با بیان اینكه تعرض به قرآن و اسلام امروز بسیار زیاد شده است و این كارهایی كه در آمریكا انجام می‌شود دل انسان را آتش می‌زند، یادآور شد: این همه در حالی است كه ما از تورات، انجیل، زبور و... تجلیل زیادی می‌كنیم، اما آنها به گونه دیگری رفتار می‌كنند و معلوم نیست چه مرضی به جان آنها افتاده كه با این كتاب هدایتگر اینگونه برخورد می‌كنند. البته چند كلیسا كه قرار بود این توهین را انجام دهند از اقدام خود صرف نظر كردند، اما این كار توسط افراد دیگری و به خواست طراحان اصلی انجام شد.
هاشمی‌رفسنجانی خطاب به كسانی كه در جهان قدرت دارند، هشدار داد كه جهان اسلام یك‌چهارم جمعیت دنیاست و آنان در مهم‌ترین نقاط دنیا حضور دارند لذا احساسات آنها را جریحه‌دار نكنند كه در این صورت مردم با آنان مقابله خواهند كرد و از آن نخواهند گذشت كه كسی نمی‌تواند جلودار آنها شود، زیرا قرآن مهمترین كتاب آسمانی است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توصیه كرد: امروز در داخل كشور نگذاریم وحدت مخدوش شود و آقایان و خانم‌هایی كه این كار را انجام می‌دهند اگر سوءنیت ندارند بدانند كه با تفرقه‌انگیزی به جایی نمی‌رسند.
هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: روحانیت باید در كشور معزز باشد و مخدوش كردن آن با هر هدف و شیوه‌ای جنایت است. روحانیت خواهان متدین بودن مردم است و چیز دیگری نمی‌خواهد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینكه جوانان از دبیرستان به بالا دارای شم سیاسی بوده و صاحب نظر هستند، به فضای آموزشی كشور پرداخت و اظهار داشت: خانواده‌ها به سرنوشت فرزندانشان اهمیت می‌دهند و نباید از نامناسب بودن فضای آموزشی غافل باشیم كه این عرصه نیاز به كار و جهاد دارد البته نمی‌گویم جوانان همراه انقلاب نیستند، اما آلودگی‌ها هست و باید به مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراكز فرهنگی به گونه‌ای نگاه كنیم كه محور وحدت باشند و این سرمایه‌های كشور راه دیگری را انتخاب نكنند.
وی در ادامه با بیان اینكه قانون اساسی روشن است و باید به آن عمل كنیم و بی‌جهت مطالبی را كه هیچ نفعی ندارد به جامعه تزریق نكنیم، هشدار داد: در صورت رعایت این موارد می‌توانیم بزرگترین جایگاه در منطقه و حتی جهان شویم ، زیرا متكی به اسلام هستیم و مردمی‌ترین كشور در 30 سال اخیر ایران بوده است كه با دست مردم آن نظام اسلامی برقرار شد و بعد از این هم باید در این مسیر برویم.
هاشمی‌رفسنجانی با توصیه به روحانیون كه نقش خود را فراموش نكنند و اجازه ندهند این جایگاه مخدوش نشود، گفت: اگر كسانی این بنا را سست كنند اتفاق نامیمونی است و ما اعضای خبرگان در قبال این مساله مسوولیت سنگینی داریم، زیرا هر كدام از ما علاوه بر مسوولیت خبرگان مسوولیت‌های شخصی نیز داریم و افراد منحرف را باید با نصیحت اصلاح كرده و نگذاریم به مراكز آموزشی سرایت كنند.
هاشمی‌رفسنجانی در پایان با اشاره به اینكه وفاداری مردم در دوران انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی و امروز بزرگترین سرمایه است،گفت: نباید این سرمایه را از دست بدهیم و به خصوص روی وحدت روحانیت خیلی تاكید دارم. زیرا در صورت تفرقه بهانه به دست دشمن داده می‌شود به همین خاطر باید روحانیون به جامعه وحدت تزریق كنند.
پس از سخنان هاشمی‌رفسنجانی جلسه خبرگان غیرعلنی شد و نمایندگان رسانه‌ها از محل اجلاس خارج شدند.
اولین ناطق پیش از دستور نیز سیدمحمود علوی نماینده استان تهران در مجلس خبرگان رهبری بود.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 24/6/1389 - 1:4 - 0 تشکر 231320

به نقل از حسین شریعتمداری :
انتظار مردم و دستوركار خبرگان
امروز و فردا- 23 و 24 شهریورماه- هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری در تهران برگزار می شود و مطابق معمول در این اجلاس هم علاوه بر دستور كار اصلی، چند برنامه جانبی دیگر نیز پیش بینی شده است.
یكی از این برنامه های جانبی كه در پاره ای از موارد به دلیل اهمیت آن می تواند بخشی از متن اصلی تلقی شود، دعوت از برخی شخصیت های برجسته كشور برای سخنرانی پیرامون بااهمیت ترین مسائل روز است. چرا كه نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری با توجه به مسئولیت خطیر و تعیین كننده ای كه بر عهده دارند نمی توانند و نباید از جزئیات مسایل مهم و سرنوشت ساز داخلی و خارجی بی خبر باشند مخصوصا آن كه این روزها هزاران رسانه فارسی زبان به تحریف واقعیت ها مشغولند و شماری از جریانات داخلی نیز در همخوانی با دشمنان بیرونی و یا به علت حب و بغض های حزبی و گروهی به این توهمات و دروغ پردازی ها دامن می زنند. بنابراین ، اگرچه بسیاری از اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری علاوه بر نمایندگی خبرگان، مسئولیت های مهم دیگری نیز بر عهده دارند و به تناسب حضور در این مسئولیت ها از بااهمیت ترین اخبار و گزارش های بعضا طبقه بندی شده و سری دور نیستند ولی نیاز یاد شده كماكان به قوت خود باقی است، چرا كه، از یكسو، این موقعیت برای تمامی اعضای محترم مجلس خبرگان فراهم نیست و از سوی دیگر نباید و نمی توان از نقش خناسان در القای توهم و دروغ پراكنی غافل بود. مخصوصا آن كه متاسفانه شماری از این خناسان به هر علت- از جمله، سابقه دوستی دیرینه و یا روابط خویشاوندی- می توانند موفق به كسب اعتماد و جلب اطمینان برخی از آقایان شوند كه در مواردی شاهد این اتفاق تلخ و آسیب رسان بوده ایم و لغزش كسانی را كه لغزیدن آنان كمتر قابل انتظار بود، به چشم دیده ایم.
با توجه به نكته فوق و نیاز مورد اشاره و مخصوصا با در نظر گرفتن مسئولیت خطیر و جایگاه تعیین كننده نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، اطلاع دقیق و مستند آنان از فتنه 88 یكی از نیازهای منطقی و ضروری است كه باید در صدر دستور كار اجلاس خبرگان جای داده شود. چرا كه فتنه 88 به گواهی اسناد و شواهد غیرقابل تردید، موجودیت نظام جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته بود و سران و عوامل اصلی آن در نقش ستون پنجم مثلث آمریكا، اسرائیل و انگلیس به صحنه آمده بودند. بنابراین، اگر «رهبری نظام» اصلی ترین موضوع و دستوركار اجلاس های خبرگان است -كه هست- و اگر فلسفه وجودی تشكیل مجلس خبرگان رهبری در این «موضوع» خلاصه می شود- كه می شود- بررسی دقیق، مستند و همراه با جزئیات فتنه 88 بایستی اصلی ترین دستوركار اجلاس جاری مجلس خبرگان رهبری باشد. ضرورت این بررسی و آگاهی اعضای محترم خبرگان رهبری از فتنه ای كه به تخاصم آشكار با اسلام، انقلاب، امام(ره)، رهبری، نظام و در یك كلمه موجودیت جمهوری اسلامی ایران طراحی شده و به صحنه آمده بود، با هیچ توضیح و توجیهی قابل انكار نیست.
انتظار آن بود كه مجلس خبرگان رهبری در اولین اجلاس رسمی خود پس از آغاز فتنه به این موضوع ضروری بپردازد كه متاسفانه و در كمال ناباوری و تعجب مردم یعنی موكلان خود، از كنار آن عبور كرد و اكنون با توجه به آشكار شدن ابعاد دیگری از فتنه یاد شده و سوءبرداشت برخی از خواص كه رفوزگی شماری از آنان را در پی داشت، دیگر كمترین بی توجهی به این مسئله حیاتی قابل پذیرش نیست.
امروزه تمامی اسناد و شواهد موجود به وضوح نشان می دهند كه فتنه 88 برخلاف آنچه كه فتنه گران در آغاز فتنه و برای سرپوش نهادن بر مقصود اصلی خود ادعا می كردند علیه رئیس جمهور و دولت آقای احمدی نژاد طراحی نشده بود بلكه موجودیت نظام، رهبری، اسلامیت و جمهوریت آن را نشانه رفته بود. بنابراین چگونه و با كدام توجیه منطقی می توان در اجلاس خبرگان رهبری از بررسی و بحث پیرامون آن صرفنظر كرد و ابعاد مستند و تكان دهنده موجود درباره وطن فروشی، خیانت و جنایت ستون پنجم دشمن بیرونی را برای نمایندگان محترم مجلس خبرگان ناگفته گذاشت؟!
ممكن است گفته شود كه طرح این مسائل در اجلاس مجلس خبرگان رهبری، به اختلافات دامن می زند! كه باید گفت؛ این دیدگاه غیرمنطقی ترین دیدگاه ممكن درباره موضوع یاد شده است، چرا كه؛
الف: فتنه 88 به گواهی اسناد و شواهد موجود علیه تمامیت اسلام و انقلاب و نظام بود یعنی در یك سوی آن نظام جمهوری اسلامی ایران و در سوی دیگر، مثلث آمریكا، انگلیس و اسرائیل به تخاصم در مقابل هم ایستاده بودند، بنابراین اختلافی اگر هست- كه هست و باید باشد- میان توده های مردم طرفدار نظام و دشمنان بیرونی آنهاست و ربطی به اختلافات داخلی ندارد.
ب: سران و عوامل اصلی فتنه بخشی از ابواب جمعی دشمنان بیرونی هستند از این روی نه فقط اختلاف بلكه ضدیت آشكار و بی پرده با آنها در ادامه دشمنی و اختلاف با آمریكا، انگلیس و اسرائیل و دنباله های داخلی آنها، تلقی می شود كه اگر وجود نداشته باشد، تأسف آور است. بنابراین به بهانه دامن زدن به اختلافات! آنهم اختلاف با دشمنان تابلودار نمی توان از اطلاع رسانی درباره فتنه 88 طفره رفت، بلكه وجود این مرزبندی و اختلاف با ستون پنجم دشمن ضروری و مصداق روشن «تبری» نیز هست.
ج: اگر هنوز هم كسانی پیدا می شوند كه در وطن فروشی سران و عوامل اصلی فتنه و پیروی بی كم و كاست آنان از فرمول بارها اعلام شده دشمن تردید دارند كه به یقین در میان اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری با توجه به شخصیت علمی آنان وجود چنین تردیدی بسیار بعید به نظر می رسد، چاره كار آن است كه ابعاد فتنه به طور مستند و همراه با شواهد غیرقابل انكار به اطلاع آنان برسد و این، دقیقاً همان نكته مورد نظر یادداشت پیش روی است.
د: اختلافی كه مذموم و ناپسند است و نباید به آن دامن زد، اختلاف نظرها و تفاوت سلیقه میان مسئولان نظام، قوای سه گانه و یا این دستگاه با آن دستگاه رسمی در درون نظام است كه بسیار عادی و طبیعی است اگرچه متأسفانه در پاره ای موارد از دامن زدن به اینگونه اختلافات پرهیز جدی نمی شود!
هـ : متأسفانه و با عرض پوزش باید گفت؛ برخی از مسائل مورد بحث در جلسات خبرگان رهبری رابطه چندانی با دستور كار اصلی این مجلس ندارد و یا دستكم این كه با دستوركار اصلی فاصله زیادی دارد. ضرورت طرح شماری از این موضوعات را اگرچه به طور كلی نمی توان نفی كرد ولی در حالی كه پای مسائل با اهمیت تر و موضوعات قابل بررسی و تعیین كننده دیگری در میان است، اولویت دادن به طرح مسائل مورد اشاره و موضوعات بی رابطه یا كم رابطه با دستور كار اصلی مجلس محترم خبرگان، چندان قابل دفاع نیست.
و بالاخره، با این امید كه نمایندگان محترم خبرگان رهبری، بررسی همه جانبه و مستند فتنه 88 را در دستور كار اجلاس قرار دهند. لازم است به اطلاع هیئت رئیسه محترم مجلس خبرگان برسانیم كیهان آمادگی كامل خود را به منظور همكاری و كمك در ارائه اسناد و شواهد غیرقابل انكار برای اثبات وطن فروشی، خیانت و جنایت سران و عوامل اصلی فتنه اعلام می دارد.

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
چهارشنبه 24/6/1389 - 16:32 - 0 تشکر 231677

آقازاده ی هاشمی خودش تفرقه اندازه.

 

 

 

پنج شنبه 25/6/1389 - 4:13 - 0 تشکر 231953

اولا دچار تفرقه نشدیم دوما عده ای میخوان تفرقه ایجاد کنند که آقای هاشمی شما هم جزو آنها هستی

      گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید                                                   گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی