بهداشت و سلامت (بازدید: 6647)
دوشنبه 22/6/1389 - 18:46 -0 تشکر 230747
*** باربی شوید ***

 

 

سلام به همه دوستان تبیانی عزیز :

بنا به درخواست دوستان زیادی که خواسته بودند راه های کاهش وزن آموزش داده شود این تاپیک تشکیل شد .

 

نکات مربوط به این تاپیک :

- هدف اصلی این تاپیک کاهش وزن صحیح و بدون عارضه است .

- در این تاپیک روزانه نکات مربوط به کاهش وزن قرار خواهد گرفت .

- هیچ گونه دارویی لاغری معرفی نخواهد شد و از شما هم می خواهیم که از گفتن اسم دارو صرف نظر کنید .

- هرگونه سوالی دارید از نکات مربوط به این تاپیک می توانید بپرسید ، خوشحال میشم بتوانم کمک کنم ..

منتظر حضور خوب شما هم هستیم ...

 

thank you for attention

دوشنبه 22/6/1389 - 18:50 - 0 تشکر 230751

با سلام
باربی کیه؟

 

 

 

دوشنبه 22/6/1389 - 19:49 - 0 تشکر 230817

نکته اول :

 دوستان عزیزبهترین كاری را كه برای كاهش مقدار زیادی از چربی بدن می توانید انجام دهید كاهش قند وشكر و شیرینی است . شروع كنید به كم كردن غذاهای با مقادیر شكر زیاد از قبیل دونات شكلات ها – كیك -نوشابه ها و آب میوه های پروسس شده . با كم كردن شكر قادر خواهید بود كه سطح انسولین خونتان را كنترل كنید و بدنتان در این حالت می تواند چربی سوزی كند .

 

thank you for attention

دوشنبه 22/6/1389 - 19:54 - 0 تشکر 230821

نکته دوم :

سعی كنید آرامتر غذا بخورید و از غذای خود لذت ببرید . تقریبا 20 دقیقه طول می كشد تا بدن شما احساس سیری كند و چنانچه تند غذا بخورید شما كالریهای اضافه ای را هنگامی كه بدن هنوز احساس گرسنگی می كند وارد بدن خود كرده اید و زمانی كه احساس سیری می كنید دیگر قدری دیر شده است و در حقیقت شما بیش از نیازتان غذا خورده اید . اگر آهسته غذا بخورید مغزتان شروع به ارسال سیگنالهای توقف غذا خوردن را در زمان مناسب می كند و بهتر می توانید اشتهایتان را كنترل كنید .

 

thank you for attention

سه شنبه 23/6/1389 - 10:51 - 0 تشکر 231028

نکته سوم :

هوشمندانه آشپزی كنید

هنگام آشپزی در خانه انتخابهای سالم تری داشته باشید . بخارپز – آب پز و كباب كردن گوشت روشهای بسیار سالم تری برای تهیه غذا هستند . هنگام سرخ كردن از مقادیر كم روغن زیتون استفاده كنید . چربی غیر اشباع موجود در روغن زیتون به شما احساس سیری و به مدت طولانی می دهد . از روغن های با در صد چربی اشباع بالا نظیر روغن نارگیل – ذرت و روغن آفتابگردان اجتناب كنبد . چنانچه یك بخارپز خوب دارید به سادگی با اضافه كردن مقداری آب می توانید غذاهای متنوعی بپزید .

 

thank you for attention

سه شنبه 23/6/1389 - 10:55 - 0 تشکر 231031

نکته چهارم :

چربی های مفید بخورید

هنگامیكه پای چربی ها در میان است انتخابهای سالم داشته باشید.در زمان انتخاب روغن برای آشپزی آنهائی را انتخاب كنبد كه سطح چربی تك غیر اشباع بیشتر و چربی اشباع كمتر داشته باشند

روغن های با چربی غیر اشباع کم عبارتند از روغن زیتون و روغن کانولا . اسیدهای چرب از قبیل امگا 3 هم خیلی مهم هستند و باید در برنامه غذائی شما گنجانده شوند .ماهی سالمون و تون منابع غنی امگا 3 هستند . تحقیقات ثابت کرده است که امگا 3 درپائین اوردن سطح کلسترول خون و تنظیم ضربان فلب کاهش فشار خون تاثیر بسزائی دارند .

 

thank you for attention

دوشنبه 29/6/1389 - 14:17 - 0 تشکر 233412

otagh_amal عزیز تاپیک تون خیلی مبتلا به هست این روزا

یکی از ابزاری که امروزه زیاد استفاده میشه گن هست اما متاسفانه با فراگیر شدن استفاده از آن توسط خانم ها کسی متوجه عوارض آن نیست اما بشنوید از دکتر ضیائی مظهری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا):

گاهی اوقات چربی ها با ترفندهایی مانند ماساژ حرکت می کند البته حرکت چربیها مخاطراتی نیز دارد چون چربی بخشهایی مانند شکم و پهلو به سمت اندام هایی مانند قلب می رود و دور این عضو را می گیرد و یا اسیدهای چرب آزاد وارد جریان خون می شوند که امکان دارد تحت تاثیر رادیکال های آزاد، ال دی ال (کلسترول بد) حاصل از آنها اکسیده شده و مسیررگها را ببندد.


این متخصص رژیم درمانی با بیان اینکه قسمت خاصی از بدن را با رژیم غذایی نمی توان لاغر کرد همانگونه که دارو رسانی هدفمند به عضو عفونی بدن امکان پذیر نیست،گفت: فردی که رژیم متعادل و متنوعی را رعایت می کند، قسمت های مختلف بدنش لاغر می شود البته این تغییر در شکم و پهلو سریعتر رخ می دهد.


زنان نیز بیشتر به انباشتگی چربی در شکم و پهلوها دچار می شوند چون هنگام بارداری به منظور ایجاد فضای لازم برای رشد جنین در این اندامها کشش ایجاد می شود.


وی تصریح کرد: انباشتگی انرژی مازاد بر نیاز که به صورت بافتهای چربی در بدن ذخیره می شود از الگوی ژنتیک هر فرد نشات می گیرد که از پدر و مادر به او منتقل می شود.


این متخصص تغذیه با بیان اینکه دستیابی به تناسب اندام زمان براست، گفت: بهترین روش دستیابی به این هدف، انجام ورزشهای سبک بویژه حرکتهای کششی است؛ چرا که به تدریج باعث تقویت عضله شده، در نتیجه شکم به جلو رانده نمی شود.


مظهری در پایان توصیه کرد: افرادی که شکم بزرگی دارند نباید در مهمانی ها گن لاغری بپوشند؛ چرا که استفاده از گن، شل تر شدن عضله را موجب می شود.


بهترین کار برای کوچک کردن شکم منقبض کردن آن است؛ چون این عمل باعث تقویت عضله مورب شکمی و پشت می شود در نتیجه بدن ظاهر بهتری پیدا می کند.

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
سه شنبه 30/6/1389 - 1:7 - 0 تشکر 233576

شام شب حذف و بجای ان میوه های کمالری وسبزیجات و مهم تر از این ورزش های هوای به مدت یک ونیم ساعت مفید ترین راه هست من در چهل روز 15 کیلو کم کردم البته اگه بتونی کوه نوردی هم بکنید هفته ی دو روز بسیار مفیده چون هم قلبتون قویتر میشه هم ریه هاتو قوی میشن در کل پیاده ری سریع کوهنوردی حذف شام و کلا غذا های پرکالری بسیار موثرند

سه شنبه 30/6/1389 - 10:37 - 0 تشکر 233681

سلام

خسته نباشید ببخشید من 97/5 کیلو وزن دارم و 182 قدمه میخواستم وزنمو کاهش بدم خواهش میکنم یه برنام ی غذایی واسه من بدین در ضمن من باشکاه هم میرم تکواندو و ایروبیک خواهش میکنم کمکم کنین

چهارشنبه 31/6/1389 - 18:38 - 0 تشکر 233973

09359734631 عزیز سلام :
می توانید شما از مشاوره سایت کمک بگیرید . حتما کمک های خوبی به شما خواهند کرد .
برنامه غذایی باید توسط متخصص داده بشه . ما اینجا نکات مربوط به لاغر شدن رو بیان می کنیم . با این تاپیک همراه باشید . امیدوارم که تاپیک بتواند کمکی بکند .

موفق باشید .

 

thank you for attention

چهارشنبه 31/6/1389 - 18:41 - 0 تشکر 233974

 نکته پنجم :

بدن خود را حرکت دهید .

در حقیقت آنچه که بدان نیاز دارید این است که بلند شوید و بدن خود را برای سوزاندن کالری های اضافه به حرکت وادارید .برای شروع می توانید از یک راه رفتن مفرح شروع کنید راه رفتن به مسافت یک مایل را با یک دوست امتحان کنید و کارتان را به چندین مایل در روز ادامه دهید و ببینید که چه قدر احساس بهتری پیدا می کنید همچنین میتوانید از تمرینها و ورزشهائی که علاقه دارید شروع کنید . از تنیس و راکت بال یا گولف شروع کنید . با اینکار بدن را به تحرک واداشته اید و قادر خواهید بود که وزنتان را کاهش دهید و و آنرا ثابت نگه دارید .

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی