فرهنگ پایداری (بازدید: 1685)
چهارشنبه 19/10/1386 - 0:40 -0 تشکر 23073
فهمیده ای دیگر

سلام

این تیتر رو توو یه مجله دیدم،مختصری در مورد یکی از شهدای جوان توضیح داده بوود گفتم شاید بد نباشه ما هم اینجا در هر حدی که لایقیم از شهدای بزرگی که کار هر کدوومشوون در اوج جوانی و نوجوانی ستوودنیه مطلب بزنیم...ما که نمیتوونیم حقشوون رو ادا کنیم پس حداقل یه کووچوولوو از حرفاشوونو بیاریم توو جمعموون مگر وسیله ای بشه برای توجه بیشتر من و امثال من به این بزرگواران و رضایت اوونها از ما...انشاالله

چهارشنبه 19/10/1386 - 0:46 - 0 تشکر 23075

شهید بهنام محمدی راد

مقطع تحصیلی:پنجم ابتدایی

تولد:دوازدهم بهمن سال 45

شهادت:28 مهرماه سال59/خرمشهر

از بهنام گفتن چه سخت است!نوجوان پرتلاشی که همچون قاسم بن الحسنی(ع) عشق به لقاءالله در سراسر وجوودش جریان داشت و شهادت برایش چون عسل شیرین بوود،هم اوو که وقتی اسلحه اش را حمایل می کرد،به دلیل کووچکی جثه اش قنداق تفنگش بر زمین کشیده می شد...بزرگ مرد کووچکی که در طوول مقاومت 45 رووزه ی خرمشهر حضوور داشت و در کنار دیگر همرزمانش دلاورانه با دشمن متجاوزگر جنگید.

کووچه پس کووچه های خیابان ارش(جهان ارا)هنووز هم که هست حماسه ها و ایثارگری های اوو را به یاد دارند.

در ان زمان بهنام با توجه به جثه ی کووچکش که کمتر توجه دشمن را جلب می کرد،بر سر همین کووچه ها دیدبانی می کرد و یارانش را در جریان اقدامات دشمن قرار می داد.سرانجام نیز در یکی از درگیریهایی که در خیابان ارش بین نیرووهای خودی و دشمن اتفاق افتاد،بهنام به ارزووی دیرینه اش رسید و شهد شیرین شهادت را نووشید.

راهش پر رهرو باد

بخشی از وصیت نامه ی شهید:

خدایا،اگر دشمنان تو دست هایم را ببندند،بدنم را سووراخ کنند،پایم را بشکنند،باز تنها و تنها به سوی تو رووی می اورم و تو را ستایش می کنم.من جسم را به خاک،رووح را به خدا و راهم را به ایندگانم تقدیم میکنم.

چهارشنبه 19/10/1386 - 13:9 - 0 تشکر 23142

سلام بر اهل صلح دوستي انسانيت

ياسان خانم ممنونم ازتون به خاطر توجه ويژه‌اي که داشتين، من خودم متاسفانه هيچ اطلاعاتي ندارم، ولي خوشحال مي‌شم دوستان بنويسن تا ما هم استفاده کنيم، پيشاپيش از همتون تشکر مي‌کنم.

مراقب خودتون باشید

MCLAREN SUPER SPORT

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

شنبه 22/10/1386 - 9:25 - 0 تشکر 23681

سلام یاسان عزیزم.خوبی گل من؟دستت درد نکنه کار خیلی قشنگیه.من از شهدای جوان مطلبی ندارم ولی اگه پیدا کردم حتما می زارم.

یا علی

 • من کوير تشنه کامم
 • مهلتم ده تا بيايم
 • جرعه يي ده تا بنوشم
 • آري آري من کويرم
 • اي خداي مهربانم
 • مهلتي ده تا بجوشم
 • از دل همچون کويرم
 • چهارشنبه 1/12/1386 - 11:19 - 0 تشکر 30897

  شهیدمحمد جمادی

  تولد:سال 1344/ دلوار

  شهادت:سال 1360/ شووش

  کووچه های دلوار هنووز هم بووی رشادت و مردانگی و شجاعت می دهد،اینک رئیس علی دلواری گرچه بر خاک گرم جنووب ارمیده اما اوازه و نام و یادش را همه ی ایرانیان در دل دارند،رئیس علی،دلواری بوود شاید در عالم معنا رووح اوو در کنار مرزار شهیدان ولایتش دلوار می خرامد و با انان حشر و نشر دارد چرا که راه مردانگی و ظلم ستیزی اوو به فرامووشی سپرده نشده و محمد جمادی نیز یکی از ان دلواری های رشید و قهرمان است.اوو نیز وارد وادی جهاد و شهادت شد.مدتها در پشت جبهه فعال بوود شاید بچه های دلوار دعاهای پرشکووه کمیل را که در مسجد دلوار برگزار می شد و محمد هم یکی از همکاران بچه های مسجد بوود به یاد داشته باشند اری محمد سرانجام خود را به شووش رسانید و در بیست و نهمین رووز اسفند سال هزار و سیصد و شصت به شهادت رسید اری و بر ماست که

  شهیدان را به نووری ناب شووییم

  دروون چشمه ی مهتاب شووییم

  شهیدان همچو اب چشمه پاکند

  شگفتا اب را با اب شووییم

  راهش پر رهرو باد

  يکشنبه 12/12/1386 - 13:9 - 0 تشکر 32310

  شهید محموود حمداللهی

  تولد: 15تیر ماه 1345/تهران

  شهادت: 22اذر ماه 1360/کرخه

  شهید محموود حمداللهی در میان خانواده ای متدین و کارگر در منطقه ی مختاری شهر تهران دیده به جهان گشوود.پس از گذراندن دوران کوودکی مشغوول تحصیل شد،ضمن انکه علاقه ی وافری به ورزش نشان می داد.دو ورزش محبووب اوو والیبال و کووهنوردی بوودند.وی جدا از پرورش جسم به پرورش ایمان و اعتقادات مذهبی نیز می پرداخت و یکی از عاشقان امام حسین(ع) بوود.

  در دوران اوجگیری انقلاب در حالی که فقط 12 سال داشت با این حال مدام در جنب و جووش بوود و در اکثر تظاهرات منطقه شان شرکت داشت.

  در 14 سالگی عضویت بسیج را پذیرفت و پس از مدتی به خاطر تلاشهای بی وقفه در ساخت «مکتبه الامام خمینی» در ان منطقه توسط حجت الاسلام حق شناس عهده دار مسئوولیت این مکتب خانه شد.

  شهید حمداللهی با شرکت در کلاسهای مختلف به امووزش دوره های نظامی رزمی پرداخت ضمن انکه دوره طلبگی در پیش گرفت و به فراگیری قران و نهج البلاغه پرداخت.

  چند ماه پس از اغاز جنگ تحمیلی با کسب اجازه از پدر و مادرش عازم جبهه های جنگ شد و پس از 45 رووز نبرد جانانه با دشمن در بیست و دوم اذرماه 1360(در سن15 سالگی)در کرخه نوور به درجه رفیع شهادت نایل امد.پیکر پاکش را با عزت و احترام تشییع کردند و در بهشت زهرا به خاک سپردند.

  راهش پر رهرو باد

  برو به انجمن
  انجمن فعال در هفته گذشته
  مدیر فعال در هفته گذشته
  آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
   آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
   جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
   خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
   پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
   اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
  • وبگردی