انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 591)
دوشنبه 22/6/1389 - 12:55 -0 تشکر 230621
اجرای طرح ویزیت رایگان در منزل بیمه شدگان

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی خبر داد ؛ اجرای طرح ویزیت رایگان در منزل بیمه شدگان

طیرانی: مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی از اجرای طرح ویزیت در منزل بیمه شدگانی كه به دلیل كهولت سن، معلولیت و كم توانی و همچنین بیماریهای پیشرفته در خصوص مراجعه به مراكز درمانی با مشكل جدی مواجه اند، خبر داد و گفت: این طرح به زودی در بخش درمان تأمین اجتماعی مشهد همزمان با سایر مراكز استانهای كشور اجرا خواهد شد.دكتر علی رضازاده در ادامه افزود: در این طرح پس از فراخوان و ثبت نام افراد واجد شرایط، به ازای هر 250 بیمار (از بیمه شدگان تأمین اجتماعی) با یك پزشك عمومی قرار داد بسته می شود تا ویزیت بیماران در طی ماه صورت گیرد.به گفته این مسؤول، برای هر منطقه جغرافیایی كه 250 بیمار وجود داشته باشد یك مركز هماهنگی به منظور مرتبط ساختن خانواده بیمار و پزشك پیش بینی شده است تا در صورت نیاز علاوه بر ویزیت ماهانه، ویزیت مجدد نیز صورت گیرد.

اجرای طرح توسعه مراكز معین
وی همچنین از اجرای طرح توسعه مراكز معین بیمه تأمین اجتماعی در شهرهایی كه مركز درمانی ملكی ندارند، خبر داد و گفت: این طرح با هدف رفاه بیشتر بیمه شدگان در صورت ایجاد و دارا بودن شرایط لازم، در شهرستانهای بردسكن، خواف، درگز و كلات اجرا خواهد شد.
دكتر رضازاده در ادامه افزود: در طرح توسعه مراكز معین بیمه تأمین اجتماعی كه در این شهرستانها اجرا خواهد شد، با یك پزشك دارای مطب با شرایط مناسب قرارداد بسته خواهد شد تا روزانه در دو نوبت صبح و بعدازظهر فقط بیمه شدگان تأمین اجتماعی را ویزیت كند.وی ادامه داد: در این طرح با یك داروخانه نیز قرارداد منعقد می گردد تا بیماران ویزیت شده مركز معین تأمین اجتماعی برای تهیه نسخه خود به این داروخانه مراجعه نمایند.وی یادآور شد: بیمه شدگان تأمین اجتماعی در طرح توسعه مراكز معین بیمه، تنها 10 درصد فرانشیز دارو و ویزیت پزشك را پرداخت خواهند كرد و بقیه هزینه ها توسط سازمان پرداخت می شود.
وی همچنین از اجرای طرح ارتقای كیفیت خدمات درمانی سرپایی در مراكز درمانی سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: این طرح از یك سال قبل در مراكز درمانی تأمین اجتماعی خراسان رضوی در حال اجراست.
دكتر رضازاده از جمله اهداف طرح ارتقای كیفیت خدمات درمانی را ارایه نوبت تلفنی یا زمان دار به منظور پیشگیری از انتقال بیماریهای واگیردار به علت حضور طولانی در مراكز درمانی، عدم اتلاف وقت بیماران و همچنین مدیریت بهتر ناشی از عدم تجمع بیماران عنوان كرد و گفت: توجیه بیمار یا همراه وی نسبت به بیماری و سیر آن به منظور ایجاد آرامش روانی برای بیمار و خانواده وی تا بهبودی، جلوگیری از انتقال بیماریهای واگیردار به دیگران و جلوگیری از مراجعات غیرضروری از دیگر اهداف طرح ارتقای كیفیت خدمات درمانی سرپایی در مراكز درمانی تأمین اجتماعی است.وی در یایان افزود: بیمه شدگان واجد شرایط طرح ویزیت در منزل می توانند برای ثبت نام و تكمیل فرم و همچنین انجام معاینات اولیه تا 15 آذرماه از ساعت هشت تا 12 به بیمارستانهای فارابی، 17شهریور و همچنین پلی كلینیك تخصصی بلال حبشی مراجعه كنند.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی