انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 566)
يکشنبه 21/6/1389 - 18:25 -0 تشکر 230430
خودکشی نه !!!

 

 در خانواده سالم معضلی به نام خودکشی وارد نمی شود 

 


از آن جا که مهم بودن نقش خانواده برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی به خصوص آسیب خودکشی برای ما محرز می باشد پس با داشتن ازدواج موفق می توان از این گونه بحران ها و اتفاقات ناهنجار دور ماند.

عوامل خودکشی متفاوت و تمامی افرادی که اقدام به این عمل می کنند برای خود دلایل گوناگون و متعددی دارند.
مشکلات زناشویی، خیانت همسران به یکدیگر، شکست های عاطفی، فشارهای درسی، مشکلات درون خانوادگی، بیماری های مزمن روانی، افسردگی، اعتیاد، بی هدف بودن در زندگی و مبتلا بودن به بیماری های صعب العلاج از عوامل موثر بر بحران خودکشی است ؛ افراد بیشتر به دلیل نداشتن حمایت های کافی از طرف خانواده و جامعه دچار این تجارب آسیب زا می گردند که در این میان نقش خانواده از جامعه حساس تر و وخیم تر می باشد.
حمایت خانواده و مداخله او برای حل مشکلات فرد به مراتب میزان این بحران را کم تر و تا اندازه ای اثرات آسیب زای آن را متوقف می نماید.
زنان بیشتر از مردان اقدام به خودکشی می کنند اما موفقیت در این زمینه، بیشتر از آن مردان است.
به یقین می توان گفت با بالا رفتن میزان افسردگی باید شاهد افزایش آمار خودکشی در جامعه باشیم.
کنترل بافت خانواده ها عامل مهمی برای جلوگیری از عمل خودکشی دانست و دقت در انتخاب همسر و سرمایه گذاری لازم در زمینه ازدواج موفق به نحو بسیار مطلوبی در کنترل این بحران موثر خواهد بود.
از آن جا که مهم بودن نقش خانواده برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی به خصوص آسیب خودکشی برای ما محرز می باشد پس با داشتن ازدواج موفق می توان از این گونه بحران ها و اتفاقات ناهنجار دور ماند.
تحکّم مرد در استان های غربی و عمل بی چون و چرای زن به خواسته های مرد، عامل مهمی در افزایش آمار این بحران در استان های غربی شناخته شده است.
تبعات خودکشی برای خانواده ها بسیار سنگین است و خانواده ها مرگ ناگهانی جوان و دیگر اعضای خانواده را بسیار راحت تر از خودکشی می پذیرند چرا که آن لکه ننگ بزرگی برای خانواده به حساب آمده و باعث کنار گذاشتن آن ها از جامعه می شود.
وجود سیستم غربالگری در نظام آموزشی می تواند جوانان و نوجوانان مستعد و آسیب پذیر را در جامعه شناسایی و به مشاوران کارآمد معرفی نماید.
بالا بردن آگاهی خانواده ها نسبت به وضعیت فرزندان شان توسط مشاوران برای رفع مشکلات آن ها با مراجعه به پزشکان متخصص، از جمله راهکارهای پیشنهاد شده توسط این سیستم غربالگری می باشد.
سازمان هایی چون بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی مدیریت این سیستم و بخش های خصوصی، بازوان آن می باشند که می توانند با ارتباط بیشتر با کلیه سازمان ها نتایج خوب و موثری را در کنترل این معضل اجتماعی ببه همراه داشته باشند.

 

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
دوشنبه 22/6/1389 - 8:39 - 0 تشکر 230529

سلام
ممنون از ارائه این مبحث راستش خودکشی در جوانان خیلی زیاد شده و دلیلشم تربیت نادرست والدین است حالا چه یک جوان 20 ساله خودکشی کند یا مرد و زن 30 به بالا در همه سنین از تربیت نادرست والدینشان نشات می گیرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 24/6/1389 - 13:2 - 0 تشکر 231603

مهم ترین مولفه ای که باعث می شود فرد به خودکشی روی بیاورد ناامیدی است و ریشه ناامیدی هم در ضعف ایمان است

اگر کسی در وجود خدا و رحمت او شک نداشته باشد همیشه او را در کنار خود خواهد دید و هیچگاه به خودکشی روی نخواهد آورد این یک تجربه شخصی است که در میان بسیاری از دوستانم دیدم وقتی مشکلات می خواهد زانوهای آن ها را سست کند دستان خود را مشت می کنند انگار که ریسمانی به دست دارند که آنها را سرپا نگه می دارد

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی