انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 415)
يکشنبه 21/6/1389 - 14:38 -0 تشکر 230281
حکم اهانت به مراجع

و من یك نصیحت مى‏كنم به بچه‏هاى طلاب؛ طلاب جوان كه تازه آمده‏اند و حاد و تندند؛ و آن این است كه آقایان، متوجه باشید اگر چنانچه شَطْر  كلمه‏اى به یك نفر ازمراجع اسلام، شطر كلمه‏اى اهانت بكند كسى به یك نفر از مراجع اسلام، بین او و خداى تبارك و تعالى ولایت منقطع مى‏شود. كوچك فرض مى‏كنید؟ فحش دادن به مراجع بزرگ ما را كوچك فرض مى‏كنید؟ اگر به واسطه بعضى از جهالتها لطمه‏اى بر این نهضت بزرگ وارد بشود، معاقَبید پیش خداى تبارك و تعالى؛ توبه‏تان مشكل است قبول بشود، چون به حیثیت اسلام لطمه وارد مى‏شود.

اگر كسى به من اهانت كرد، سیلى به صورت من زد، سیلى به صورت اولاد من زد، و اللَّه تعالى راضى نیستم در مقابل او كسى بایستد دفاع كند؛ راضى نیستم. من مى‏دانم، من مى‏دانم كه بعض از افراد یا به جهالت یا به عمد مى‏خواهند تفرقه ما بین این مجتمع بیندازند. تفرقه بین این مجتمع معنایش این است كه در اسلام خداى نخواسته خلل واقع بشود؛ استعمار به آرزوى خودش برسدما خودمان را باید فدا كنیم براى اسلام؛ آمال و آرزویمان را باید فدا كنیم براى اسلام. همه مراجع از شصت به آن طرفند؛ در عَشَره مشئومه یا میمونه. اگر براى خدا در این عشره از بین برویم، عشره میمونه است؛ و اگر چنانچه باز به [دنبال‏] آمال و آرزو باشیم مسئولیم. همه مراجع از شصت به آن طرف هستند؛ دیگر مى‏شود كه این اشخاصى كه ریششان را در اسلام سفید كرده‏اند، اینها خداى نخواسته بر خلاف مصالح اسلام عملى بكنند؟ نمى‏شود آقا. اگر یكوقت اختلاف اجتهاد در كار باشد؛ مثل سایر مسائل شرعیه اختلاف اجتهاد در كار باشد، بچه‏ها و جوانها نباید دخالت بكنند؛ خطرناك است؛ دشمن بیدار است. گمان نكنید كه فحش به یك نفر است؛ فحش به یك جامعه اسلامى است؛ اهانت به یك جامعه اسلامى است؛ وَهْن وارد شدن  بر یك جامعه اسلامى است.

صحیفه امام ج‏1 ص 307

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی