• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1975)
چهارشنبه 17/6/1389 - 14:9 -0 تشکر 229196
مراسم قرآن سوزی

 خبرآنلاین:

ابولفضل فاتح

مغایرت آشکار برنامه‌‌‌های یک کلیسا در فلوریدای آمریکا (مرکز کمک‌رسانی جهانی کبوتر)برای آتش زدن قرآن، کتاب مقدس مسلمانان در سالگرد یازده سپتامبر با اصول شناخته شده احترام به ادیان الهی و همزیستی مسالمت‌آمیز موحدان بر کسی پوشیده نیست. عملی که با هیچ‌یک از تعاریف و منطق‌های پذیرفته شده آزادی بیان و مصالح انسانی سازگاری نداشته و اقدامی تهاجمی با پیامدهای بس ناگوار و آسیب‌زاست؛ سخره آنکه این اقدام توسط مرکزی صورت می‌گیرد که مطابق نامش باید پیام‌آور صلح و آرامش باشد نه خشونت و نفرت.

یازده سپتامبر جنایتی آشکار علیه بشریت بود که یکپارچه از سوی پیروان همه ادیان بدرستی محکوم گردید. بازی‌خوردگان و تروریست‌های القاعده و طالبان گرچه خود را به اسلام منتسب کرده‌اند، اما سمبل انحراف از قرآنند و نسبتی با اسلام پذیرفته شده اکثریت مسلمانان ندارند. مسلمانان و خاورمیانه خود قربانیان درجه اول شیوه‌ها و تفسیرهای ناصواب آنانند و عمل این گروه نباید به نام دین رحمانی و کتاب رهایی‌بخش قرآن نوشته شود.

مسلمانان آگاه با هر نوع خشونت بین دینی و تعدی به هریک از ادیان و کتب الهی مخالفند و آن را بر خود حرام می‌شمارند، اما متاسفانه بیش از دو دهه است که با موجی از اهانت‌های حساب شده به ارزش‌های اسلامی مواجهند که دامنه وسیعی از اماکن و شخصیت‌های مذهبی، به ویژه اهانت به پیامبر اکرم (ص) را شامل شده و اینک قرآن کریم را هدف قرار داده است.

بعید است که برنامه رسوا و خطرناک قرآن‌سوزی صرفا از اندیشه‌های انحرافی و اسلام‌هراسانه یک کشیش نشات گرفته باشد و چه بسا که همچون بسیاری از موارد پیشین، توطئه‌ای حساب شده برای انحراف افکار، رنجش مسلمانان، تعمیق شکاف بین ادیان و تثبیت افراطی‌گری‌ها باشد. این چنین گناهی عظیم در خاک آمریکا سند گناه و شرم ابدی ملتی خواهد بود که همچنان به مذهبی بودن مفتخر است و معتقد به نقش خود در پیشبرد تمدن بشری و احترام به آزادی ادیان است. بعید است آمریکاییان از میزان حساسیت مسلمانان به کتاب مقدسشان بی‌اطلاع باشند و بعید است ندانند که کتاب‌سوزی برای هیچ کیش و آیینی افتخار و حیثیت نیاورده است چه رسد به قرآن‌سوزی که جریحه‌ای عمیق بر دل و جان مسلمانان بر جای خواهد گذاشت و آمریکا را در منظر آنان بیش از پیش فرو خواهد کاست.

تا همین‌جا روشن می‌شود که تا چه اندازه جریانات افراطی و خشونت‌آفرین در جامعه آمریکا ریشه دوانیده است. اندکی تامل برنامه کشیش منحرف کلیسای فلوریدا را آن روی سکه یازده سپتامبر و در ردیف ترور معنویت و اخلاق و اقدام عیه صلح و امنیت جهانی قرار می‌دهد. جهانی که خسته از خشونت‌ها و شکاف‌های بشری محصول قدرت‌طلبی‌ها و افراطی‌گری‌ها بیش از هر زمان نیازمند به آرامش، اخلاق و معنویت است.

گرچه آمریکا اقدام به محکوم کردن این برنامه نموده، اما مسئولیت خطیر دولت و کلیسای آمریکا در پیشگیری و ممانعت از این اقدام همچنان باقی است و استناد شهردار نیویورک به حق آزادی بیان مندرج در متمم اول قانون اساسی آمریکا در این مورد رویکردی بسیار ناموجه، غیر عاقلانه و غیرمسئولانه است. در این مقطع ابراز مخالفت بی‌تعارف با این پدیده شرم‌آور و خشونت‌آفرین وظیفه آزادی‌خواهان شمرده شده و بر دولت و کلیسای آمریکاست که با اقدام پیشگیرانه، نگذارند چنین برگ سیاهی در تاریخ مناسبات آنان با مسلمانان نگاشته شود.

منچستر
 17شهریور

http://www.khabaronline.ir/news-90945.aspx

----

توضیح:

مقامات ارتش آمریکا به صراحت این عمل را محکوم کردند و آن را اشتباه خواندند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 17/6/1389 - 14:48 - 0 تشکر 229232

مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسرائیل
واقعاً اگه اینها بخواهند قرآن را بسوزانند خدا کاری نمیکنه؟!!!!!!! خدا نشانه ای نمیاره ؟!!!!

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
چهارشنبه 17/6/1389 - 17:23 - 0 تشکر 229352

nasimezayanderood گفته است :
[quote=nasimezayanderood;350519;229232]مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسرائیل
واقعاً اگه اینها بخواهند قرآن را بسوزانند خدا کاری نمیکنه؟!!!!!!! خدا نشانه ای نمیاره ؟!!!!

چوب خدا صدا ندارد

چهارشنبه 17/6/1389 - 18:0 - 0 تشکر 229376

خدا لعنتشون کنه

چهارشنبه 17/6/1389 - 22:49 - 0 تشکر 229440

کلینتون: این اقدام شنیع و بی شرمانه است

آفتاب: وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت که تلاش برای هتک حرمت مقدسات اسلامی در آستانه سالگرد حادثه 11 سپتامبر اقدامی شنیع و بی‌شرمانه است. 

به گزارش پایگاه اینترنتی الجزیره، هیلاری کلینتون به صف مخالفان هتک حرمت به مقدسات اسلامی از جمله قرآن کریم پیوست.


وی در ضیافت افطار که با حضور برخی شخصیت‌های اسلامی برگزار شد اظهار داشت که هتک حرمت به مقدسات اسلامی اقدامی شنیع و بی‌شرمانه است و آمریکا از زمان تاسیس خود همواره به ادیان مختلف احترام گذاشته است.

در همین حال شماری از نمایندگان ادیان آسمانی در آمریکا با "اریک هولدر" وزیر دادگستری این کشور دیدار کردند و از وی خواستند که اقدامات قاطعانه‌ای را علیه کسانی که به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند اتخاذ کنند.

اظهارات کلینتون پس از آن مطرح می‌شود که "تری جونز" یک کشیش آمریکایی در ایالت فلوریدا در سخنانی نژادپرستانه و تحریک‌آمیز اعلام کرده در آستانه نهمین سالروز حملات 11 سپتامبر قرآن کریم به آتش کشیده شود. 

"دیوید پترائوس" فرمانده نظامیان آمریکا در افغانستان نیز اخیرا به عواقب هتک حرمت به مقدسات اسلامی هشدار داده بود

----

پاپ هم این اقدام را محکوم کرده است.

در قوانین  آمریکا اظهار نظر آزاد است و هیچ کس حق گرفتن این آزادی را ندارد اما قانون دیگری هم وجود دارد که می گوید ایجاد تنفر نسبت به ادیان یا تفرقه افکنی در بین ادیان ممنوع است.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 18/6/1389 - 12:3 - 0 تشکر 229556

نكته بسیار مهم:

این كه بگوییم یك كشیش از سر جهالت یا تعصب، دستور چنین كار زشت و كفر آمیزی را داده است، اشتباه است. واقعیت این است كه این كشیش، امروز، نماد سیاست های كلی و ذاتی ایالات متحده آمریكا در جهت عناد با دین خدا و توسعه كفر و اسلام ستیزی است.

بنابراین به جای این كه بگوییم "یك كشیش قران سوزی كرد" باید گفت : "ایالات متحده آمریكا قران سوزی كرد"

از آنجایی كه ایالات متحده آمریكا، از روی آگاهی و عمد، دست به عناد با دین خدا زده است، به نظر می رسد كه هر مسلمانی وظیفه دارد در مقابل او بایستد. ما باید از ظرفیت بیش از یك میلیارد مسلمان در جهت مقابله با این جرسومه فساد و شیطان بزرگ (ایالات متحده آمریكا) استفاده كنیم.

البته اگر ایالات متحده آمریكا چنین عمل زشت و كفر آمیزی (قران سوزی) را عملیاتی كند، قطعا سند نابودی خودش را امضاء خواهد كرد.

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 18/6/1389 - 12:24 - 0 تشکر 229567

هشدار حضرت آیت الله العظمی صافی به پاپ و حکومت آمریکا نسبت به عواقب تهدید یک کلیسای آمریکایی مبنی بر سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر موحش تصمیم یکی از کلیساهای آمریکا برای سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن مجید، عمق شرارت و خباثت و عداوت با ارزش‌های عالی انسانی و مکتب انبیا، و سوء تعلیم و تربیت کلیسای معاصر را به جهانیان اعلام می‌کند. قرآن مجید، یگانه کتابی است که از پیامبران ادیان ابراهیمی به بزرگی یاد می‌کند و همه را به ایمان و اعتقاد به آنان دعوت می‌نماید:
قُولُواْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَآ أُنزِلَ إِلَیْنَا وَمَا أُنزِلَ إِلَی إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ وَإِسْحَقَ وَیَعْقُوبَ وَالأسْبَاطِ وَمَا أُوتِیَ مُوسَی وَعِیسَی وَ مَا أُوتِیَ النَّبِیُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ (بقره/136)
کتابی است که بشریت را به سلم و صلح و مهر و رحمت می‌خواند و مردم دنیا را به شعار «بسم الله الرحمن الرحیم» به سوی رحمت می‌خواند؛ کتاب مقدسی که یگانه برهان حقانیت انبیاء سلف و دعوت‌های آسمانی است.
اگرچه بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون نفر، امروز این کتاب عظیم را کتاب دین و دستورالعمل فکر و عقیده و عبادت و اخلاق و تربیت و روابط مردم می‌دانند اما همه محققان و قرآن‌پژوهان از ملل مختلف تصدیق کرده‌اند که قرآن برای همه مقدس است و هر انسان بیدار و آگاه باید در برابر قداست و استحکام هدایت‌های آن سر تعظیم فرود آورد و آن را کتاب و دستورالعمل همة اقوام و ملل قرار داد.
تصمیم بر اهانت به چنین کتاب مقدسی، اهانت به همة مقدسات و اهانت به همة انبیا مخصوصاً ابراهیم، موسی و عیسی است و هم‌چنین توهین به مریم عذرا است که به عنوان بهترین و پاک‌ترین بانوی زمان خود او را معرفی نمود و به خطاب «ان الله اصطفیک و طهرک» مخاطب است.
اینجانب هم‌زبان با یک میلیارد و نیم مسلمان و سائر مردم متمدن حقیقی جهان این روح توحش بشری را محکوم می‌کنم و خطرات بزرگ آن را برای بشریت و روشن شدن آتش فتنه‌های بزرگ اعلام می‌دارم و به شخص پاپ و سائر رؤسای مسیحی هشدار می‌دهیم اگر چنین حادثة فجیع و غیر انسانی در امریکا اتفاق افتد حکومت امریکا و شخص رئیس جمهور اوباما را مسئول و مستحق محاکمه و بازخواست می‌دانیم و باید بدون فوت وقت این کشیش، دستگیر و کلیسای آن برای همیشه تعطیل گردد.

28 رمضان المبارک 1431

17/6/1389
لطف اللّه صافی

منبع: saafi.net

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 18/6/1389 - 15:48 - 0 تشکر 229635

mahdavi3d گفته است :
[quote=mahdavi3d;307230;229556]

نكته بسیار مهم:

این كه بگوییم یك كشیش از سر جهالت یا تعصب، دستور چنین كار زشت و كفر آمیزی را داده است، اشتباه است. واقعیت این است كه این كشیش، امروز، نماد سیاست های كلی و ذاتی ایالات متحده آمریكا در جهت عناد با دین خدا و توسعه كفر و اسلام ستیزی است.

بنابراین به جای این كه بگوییم "یك كشیش قران سوزی كرد" باید گفت : "ایالات متحده آمریكا قران سوزی كرد"

از آنجایی كه ایالات متحده آمریكا، از روی آگاهی و عمد، دست به عناد با دین خدا زده است، به نظر می رسد كه هر مسلمانی وظیفه دارد در مقابل او بایستد. ما باید از ظرفیت بیش از یك میلیارد مسلمان در جهت مقابله با این جرسومه فساد و شیطان بزرگ (ایالات متحده آمریكا) استفاده كنیم.

البته اگر ایالات متحده آمریكا چنین عمل زشت و كفر آمیزی (قران سوزی) را عملیاتی كند، قطعا سند نابودی خودش را امضاء خواهد كرد.

من با حرف شما مخالفم.

این کشیک در یکی از روستا های کوچک امریکا است . که یک گروه افراطی را با 50 عضو دارد.و خیلی ها می گویند فقط برای معروف شدن می خوات این کار را انجام بده

اوباما امسال به مناسبت رمضان پیام تبریکی به تمامی مسلمانان داد. او با جمعی از مسلمانان در کاخ سفید افطار کرد.

کلینتون هم مراسم  افطار برگزار کرد.

الان دولت امریکا می خوات یک مسجد نزدیک خیابان واقعه ی 11 سپتامبر احداث کند، که با مخالفت گروه های تندرو یهودی و مسیحی روبه روست.

اوباما در این چند وقت به مسلمانان خیلی اهمیت داد تا جایی که او را مسلمان دانستند تا آنجا که  کاخ سفید رسما تکذیب کرد!!!

در این ، مسئله هم(اتش زدن قرآن)، مقامات و دولت امریکا این عمل را محکوم کردند.

پس اگر بگوییم دولت آمریکا با قرآن سوزی موافق است ، به نظر درست نمی آید. چون حداقل با فعالیت ها ی دولت آمریکا در ایجاد رابطه ی خوب با مسلمانان در تضاد است.

یعنی چرا اوباما باید در سفر به مصر به مسجد برود و یا افطاری بدهد و بعد قرآن آتش بزند؟؟

در این مدت آمریکا سعی کرده نشان دهد که با اسلام و مسلمانان مشکلی ندارد آن وقت یک دفععه با این اقدام تمامی رشته هایش را پنبه کند؟؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 18/6/1389 - 21:6 - 0 تشکر 229722


سیاست آمریكایی یعنی همین، یعنی ابتدا چراغ سبز نشان می دهیم، سپس بازخوردها را بررسی می كنیم، اگر بازخورد به اندازه كافی قوی نبود كار خودمان را ادامه می دهیم، اگر موفق شویم نتیجه اش چیزی جز تضعیف اسلام نخواهد بود.
چرا؟ چون ما (ایالات متحده آمریكا) داریم نشان می دهیم كه می شود قران را سوزاند بدون این كه اتفاقی بیافتد (آب از آب تكان بخورد).

در مورد اوباما هم باید عرض كنم: اوباما همان كسی است كه عید نوروز را به ایرانیان به زبان فارسی تبریك می گوید سپس مدتی بعد، ملت ایران را به حمله هسته ای تهدید می كند. 
در كل این حركت های آقای اوباما چیزی جز حركات مصنوعی و تبلیقاتی و جز برای فریب افكار عمومی، چیز دیگری نیست.

 ما مي توانيم ....

جمعه 19/6/1389 - 11:5 - 0 تشکر 229793

منتفی شد

تری جونز کشیش افراطی فلوریدایی برنامه قرآن سوزی را که خشم جهانیان را در پی داشت منتفی کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی اسکای نیوز، این کشیش افراطی که پیروان چندانی هم ندارد قصد داشت به مناسبت نهمین سال حملات تروریستی یازدهم سپتامبر مراسم قرآن سوزی براه بیندازد.

با این همه اسکای نیوز در آخرین ساعات روز دهم سپتامبر گزارش داد که جونز به خاطر فشاری که از ناحیه باراک اوباما و رهبران مذهبی جهان به او وارد آمده از برنامه خود صرف نظر می کند.

او پیشتر گفته بود تنها به شرط اینکه رئیس جمهور شخصا از او تقاضا کند، این برنامه را متوقف خواهد کرد.

اوباما ساعاتی پیش در روز دهم سپتامبر در یک برنامه تلویزیونی پر بیننده به این کشیش افراطی هشدار داد که برنامه او می تواند خطرات سهمگینی را برای سربازان آمریکایی در اقصی نقاط دنیا به همراه داشته باشد.

اقدام این کشیش فلوریدایی خشم و انزجار عمده رهبران مذهبی و سیاسی جهان را به همراه داشت طوریکه غاطبه رهبران جهان و حتی مقامات سیاسی و مذهبی آمریکا وی را به خاطر این اقدام ضد انسانی نکوهش کرده و مورد ملامت قرار دادند.

(خبرآنلاین)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

جمعه 19/6/1389 - 12:5 - 0 تشکر 229820

ذكر چند نكته را لازم می دانم:
1.    ما سیاست های كلی دولت ایلات متحده آمریكا را از منظر نحوه رفتار و عملكرد آن دولت بررسی می كنیم، نه از رهگذر صحبت ها و بیانیه های لفظی. شما به وضوح می توانید تفاوت نحوه رفتار و گفتار مقامات ایالات متحده آمریكا را در مورد سیل فاجعه آمیز اخیر كشور مسلمان پاكستان مشاهده نمایید. در حالی كه مردم پاكستان به شدت محتاج كمك های انسانی هستند، دولت ایالات متحده آمریكا بر سر این مردم بمب فرو می ریزد و فكر اشغال نظامی پاكستان را در سر می پروراند، این در حالی است كه مقامات ایالات متحده آمریكا در لفظ و سخن، با مردم پاكستان همدردی می كنند.
2.    اگر دوستان توجه بیشتری به روندهای كلی جهان داشته باشند، خیلی خوب خواهد بود. به این موضوع توجه كنید كه حركت هایی مثل توهین كاریكاتوریست دانماركی به ساحت پیامبر اعظم (ص) در قالب كاریكاتور، و یا این مسئله اخیر مراسم قران سوزی توسط ایالات متحده آمریكا، اینها تنها چند سالی است كه شروع شده است و قبلا سابقه نداشته است. در واقع این حركت ها را می توان به نوعی، آغاز حرمت شكنی تلقی كرد. علت این است كه مسلمانان هر جایی كه حضور دارند، به صورت كلی، اولا كسی را مورد تمسخر و توهین قرار نمی دهند و ثانیا خودشان هم در فضاهایی كه زمینه تمسخر و توهین و هجو نسبت به آنها را فراهم كند، قرار نمی دهند، و این موضوع باعث ایجاد نوعی حرمت برای مسلمانان شده است. و همین امر گسترش اسلام را در پی دارد. به دلیل ضد استكباری بودن اسلام، دولت های استكباری همچون ایالات متحده آمریكا قصد دارند با از بین بردن این حرمت، تلاشهایی در جهت شروع روندهایی برای كند كردن گسترش اسلام انجام بدهند.
3.    یك نكته مهم دیگر آن است كه "اصلا چه كسی گفته كه مسلمانان در قضیه 11 سپتامر دست داشته اند كه حالا فرضا باید جواب پس بدهند"، ما حتی فرضیاتی را مطرح می كنیم كه دولت ایالات متحده آمریكا خودش در قضیه 11 سپتامر دست داشته است و تمام ماجرا كلا صحنه سازی بوده است، "دولت ایالات متحده آمریكا عده ای از شهروندان خودش را كشت و در قبال و به بهانه آن نفوذ نظامی خودش را در خاورمیانه گسترش داد"، واقعا چه كسی می تواند این فرضیه را رد كند؟ مهمترین شاهد برای اثبات این فرضیه آن است كه دولت ایالات متحده آمریكا اجازه هیچگونه تحقیقی را در مورد حادثه 11 سپتامر نمی دهد. ما فكر می كنیم ایالات متحده آمریكا، فكر ایجاد یك امپراتوری به مركزیت واشنگتون را در سراسر جهان در سر می پروراند و در این راه حتی به جان شهروندان خودش هم رحم نمی كند.

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی