• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 847)
سه شنبه 16/6/1389 - 20:47 -0 تشکر 228982
ایران از واردات بنزین بی نیاز شد

 

جمهوری اسلامی ایران در پی تشدید تحریمها طرحی فوری را اجرایی کرد که به دنبال آن، در هفته جاری از واردات بنزین خودکفا شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر نفت امروز سه شنبه این خبر را در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، تولید روزانه بنزین به 66 و نیم میلیون لیتر افزایش یافت.

سید مسعود میرکاظمی با یادآوری اینکه پیش از این امکان تولید روزانه 44 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاههای نفت داخلی فراهم شده بود، تصریح کرد: برای تامین مصارف داخلی نیاز به واردات روزانه 20 میلیون لیتر بنزین از خارج از کشور بوده است.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه به دنبال شیطنت برخی از قدرتهای غربی، تحریمها و افزایش قیمت فروش بنزین طرح افزایش تولید بنزین در برخی از واحدها آغاز شده است، توضیح داد: از 20 روز پیش گذشته تاکنون در واحدها طرح افزایش تولید بنزین شروع شد که سرانجام توانستیم در هفته اخیر روزانه 66.5 میلیون لیتر بنزین تولید کنیم.

اخبار تکمیلی در خصوص جزئیات افزایش تولید بنزین کشور به زودی منتشر می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

 ما مي توانيم ....

سه شنبه 16/6/1389 - 21:0 - 0 تشکر 228984

جزئیات خودکفایی در تولید بنزین / ایران غرب را مات کرد

جمهوری اسلامی ایران در پی تشدید تحریمها طرحی فوری را اجرایی کرد که به دنبال آن در هفته جاری با خودکفایی در تولید بنزین، از واردات این فرآورده سوختی بی نیاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر نفت امروز سه شنبه این خبر را در جمع خبرنگاران اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، تولید روزانه بنزین به 66 و نیم میلیون لیتر افزایش یافت.

سید مسعود میرکاظمی با یادآوری اینکه پیش از این امکان تولید روزانه 44 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاههای نفت داخلی فراهم شده بود، تصریح کرد: برای تامین مصارف داخلی نیاز به واردات روزانه 20 میلیون لیتر بنزین از خارج از کشور بوده است.
این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه به دنبال شیطنت برخی از قدرتهای غربی، تحریمها و افزایش قیمت فروش بنزین طرح افزایش تولید بنزین در برخی از واحدها آغاز شده است، توضیح داد: از 20 روز پیش گذشته تاکنون در واحدها طرح افزایش تولید بنزین شروع شد که سرانجام توانستیم در هفته اخیر روزانه 66.5 میلیون لیتر بنزین تولید کنیم.
به گزارش مهر، با گذشت 13 روز از وعده مقامات عالی اجرایی کشور مبنی بر توقف واردات بنزین با افزایش ظرفیت تولید این فرآورده استراتژیک نفتی، طرح خودکفایی از واردات بنزین در کشور اجرایی شد.
همچنین در هفته دولت سالجاری طرح توسعه میدان هنگام به طور رسمی در مدار بهره برداری قرار گرفت که با توجه به درجه ای.پی.آی 44 نفت (اولین نفت خام سبز رنگ در کل جهان) تولیدی این میدان مشترک امکان افزایش تولید بنزین در برخی از پالایشگاههای داخلی فراهم شده است.
بر اساس گزارشهای رسمی، تاکنون در هیچ نقطه‌ای از جهان گزارشی در مورد تولید نفت سبز رنگ منتشر نشده و رنگ این نفت منحصر به فرد است. در نفت استحصالی میدان مشترک هنگام اصلا آب وجود ندارد و نمک آن حدود 8 درصد و حجم H2S نیز کمتر از 40 درصد گزارش شده است.
به دنبال بررسی‌های انجام گرفته در شرکت ملی نفت ایران از این نفت می‌توان 38 درصد بنزین و 32 درصد نفت سفید تولید کرد و باقی آن نیز امکان تبدیل شدن به نفت گاز و نفت کوره را دارد.
در همین حال، در حال حاضر 5 طرح بنزین سازی در پالایشگاههای تهران، بندرعباس، تبریز، آبادان و اصفهان در حال اجرا است که با راه اندازی این پروژه ها در مجموع بیش از 26 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین ایران اضافه می شود.
بر این اساس با احتساب 66 میلیون لیتر تولید بنزین فعلی، با اضافه شدن طرحهای بنزین‌سازی و توسعه‌ای تولید بنزین کشور به بیش از 92 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد.
همچنین شرکت ملی پالایش و پخش نفتی قصد دارد تا پایان برنامه پنجم تولید بنزین کشور به 110 تا 115 میلیون لیتر و در برنامه ششم به 200 میلیون لیتر در روز افزایش دهد.
برای ساخت و تکمیل طرحهای در دست اجرا و جدید پالایشگاههای نفت کشور به 46.5 میلیارد دلار اعتبار و منابع مالی نیاز بوده که در برنامه چهارم توسعه حدود 8.2 میلیارد دلار از این منابع جذب شده است.
همچنین برای اجرای پروژه های نگهداشت تولید، مقاوم سازی و طرحهای زیست محیطی پالایشگاههای موجود به 6.3 میلیارد دلار اعتبار نیاز بوده که تاکنون 2.1 میلیارد دلار آن جذب شده است.
پیش بینی می شود در مجموع تا پایان اسفند ماه امسال 3 طرح بنزین سازی و بهینه سازی پالایشگاه آبادان (کت کراکر) با ظرفیت 4.6 میلیون لیتر و پروژه بنزین سازی پالایشگاه تهران با ظرفیت 1.5 میلیون لیتر و فاز اول توسعه پالایشگاه شازند امام خمینی (ره) با ظرفیت 7 میلیون لیتر در روز در مدار بهره برداری قرار گیرند.
افزایش ظرفیت تولید بنزین و گازوئیل، کاهش تولید نفت کوره، افزایش درجه اکتان بنزین، کاهش میزان گوگرد گازوئیل به 10 پی.پی.ام، تولید فرآورده هایی با استاندارد یورو 4 و 5 و ورود ایران به باشگاه صادرکنندگان فرآورده های نفتی از اهداف اجرای طرحهای بهینه سازی، بهبود کیفیت و افزایش ظرفیت در پالایشگاههای موجود نفت کشور است.
این در حالی است که تا پایان مرداد ماه سالجاری پیشرفت فیزکی فاز سوم مجتمع بنزین سازی پالایشگاه آبادان به 90 درصد افزایش یافته است که پیش بینی می شود این واحد تا بهمن ماه امسال در مدار بهره برداری قرار گیرد. با راه اندازی این پروژه، روزانه 4.6 میلیون لیتر بنزین نیز به ظرفیت تولید بنزین افزوده خواهد شد.
منبع: خبرگزاری مهر

 ما مي توانيم ....

چهارشنبه 17/6/1389 - 14:26 - 0 تشکر 229208

با سلام

اینطوری که خیلی خوب میشه ...

با تشکر

 
چهارشنبه 17/6/1389 - 23:45 - 0 تشکر 229454

با سلام

حالا خودگفا شده می خواد قیمت بنزین رو بکنه 1000 تومن؟

پدر من از8 روز پیش شنیده که بنزین رو دارن می کنن 1000 تومن آزادش و 400تومن با کارت سوخت..
الان از اون موقع داره هی مغز من می خوره.
هی می گه بنزین رو دارن گرون می کنن.

از 8 روز پیش داره می گه ماشین رو ببر گازسوزش کن.
روزی 100 بار میگه.


بفرمایین بگین این قضیه شایعه است؟
این پدر ما اصلا راضی نمیشه هی می گه بنزین داره میشه 1000 تومن

 

 

 

پنج شنبه 18/6/1389 - 12:37 - 0 تشکر 229571

ایران در تولید گازوئیل هم خودکفا شد/ جزئیات طرح ضربتی تولید بنزین

جمهوری اسلامی ایران در پی تشدید تحریمها طرحی ضربتی را اجرایی کرد که به دنبال آن علاوه بر بنزین در تولید گازوئیل هم خودکفا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود افزایش فشارهای سیاسی غرب بر شرکتهای اروپایی و آسیایی مبنی بر افزایش قیمت فروش بنزین به بهانه تحریم بنزینی ایران، در نهایت با اجرای طرح تولید بنزین و گازوئیل در واحدهای پتروشیمی، کشورمان از واردات این فرآورده‌های پرطرفدار نفتی بی نیاز شد.

سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت روز سه شنبه با اشاره به افزایش تولید بنزین کشور به 66.5 میلیون لیتر در روز، گفته است: این طرح خودکفایی در واردات بنزین با افزایش تولید بنزین به صورت ضربتی در یک هفته گذشته تاکنون حاصل شده است.
برای نخستین بار در کشور آبان ماه سال گذشته طرح تولید بنزین در شرایط اضطراری به مدت یک هفته در سه مجتمع پتروشیمی نوری (برزویه)، بوعلی سینا و واحد آروماتیک بندر امام خمینی با ظرفیت تولید روزانه در مجموع بین 14 تا 16 میلیون لیتر بنزین اجرایی شد.
همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون با افزایش فشارهای بین المللی برای تولید تجاری بنزین در این سه مجتمع پتروشیمیایی اقداماتی همچون بررسیهای اقتصادی و عملیاتی، اعمال تغییرات جدید فرآیندی، تغییر خطوط ارتباطی موجود و ایجاد شبکه جدید انتقال سوخت مایع، آماده سازی مسیرها و تجهیزات بارگیری انجام شده است.
در حال حاضر با اعمال تغییرات جدید در پتروشیمی برزویه با تبدیل واحد ریفرمیت به بنزین سازی امکان تولید روزانه حداقل 7 میلیون لیتر بنزین در این مجتمع فراهم شده است.
همچنین در مجتمعهای پتروشیمی بوعلی سینا و واحد آروماتیک بندر امام خمینی هم به ترتیب امکان تولید روزانه سه و پنج میلیون لیتر بنزین وجود دارد.
اما بنزین تولیدی در این سه مجتمع پتروشیمی دارای درجه آرام سوزی (اکتان) بالایی است که حتی امکان مخلوط کردن این بنزین سوپر با بنزین معمولی با عدد اکتان پایین برخی از پالایشگاههای نفت هم وجود دارد.
در همین حال پیشتر وزیر نفت با بیان اینکه عدد اکتان بنزین تولید شده در پتروشیمی ها حدود 98 تا 100 است، گفته بود: از این رو کیفیت و عدد اکتان این بنزین نه تنها پایین نیست بلکه قابل رقابت با بنزین وارداتی نیز است.
این عضو کابینه دولت با بیان اینکه هیچ گونه نگرانی از کیفیت بنزین تولید شده در واحدهای پتروشیمی وجود ندارد، اظهار کرده بود: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی همچون یک خریدار خارجی بنزین را از واحدهای  پتروشیمی می خرد و به طور دائم تستهای کنترل کیفیت بر روی آن انجام می دهد.
علاوه بر تولید بنزین در این سه واحد پتروشیمی هم اکنون برنامه ریزی برای تولید بنزین با عدد اکتان بالا در 6 تا 7 واحد دیگر پتروشیمی همچون واحدهای اتیل بنزین پتروشیمی جم، امیر کبیر، اراک، تبریز، مارون، پارس و حتی واحدهای تولید کننده بنزین پیرولیز در حال انجام است.
همچنین در برخی از واحدهای آروماتیکی علاوه بر تولید بنزین، طرح تولید گازوئیل کم گوگرد نیز کلید خورده است و با شروع تولید در این مجتمعها قرار شده است در سال‌جاری هیچ گونه وارداتی برای تامین مصارف داخلی انجام نشود.

در عین حال، پیشتر شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی قصد داشت از اواخر شهریورماه امسال روزانه پنج ملیون لیتر گازوئیل برای ذخیره سازی سوخت زمستانی وارد کند که پیش بینی می شود که با اجرای طرح ضربتی، واردات این فرآورده نفتی دیگر انجام نشود.
به گفته مسئولان وزارت نفت، واردات بنزین و گازوئیل برای افزایش ظرفیت ذخایراستراتژیک کشورهیچگاه متوقف نمی‌شود اما با توجه به خودکفایی برای تامین نیازهای داخلی، بنزین وارد نمی شود.
اما در کنار تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی قرار است با ساخت واحدهای جدیدی در پالایشگاه گاز ایلام، طرح استحصال اتان پالایشگاه گاز پارسیان، برخی از پالایشگاههای پارس جنوبی و پالایشگاه گاز بید بلند دو، امکان تولید بنزین فراهم شود.

امکان تولید سالانه 400 هزار تن بنزین طبیعی در پالایشگاه گاز بیدبلند دو و با راه اندازی واحد استحصال اتان پالایشگاه پارسیان روزانه معادل 8 میلیون بشکه بنزین طبیعی وجود دارد.

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 18/6/1389 - 12:43 - 0 تشکر 229575

بازتاب گسترده خبر بنزینی ایران در رسانه‌های خارجی

اعلام خبر خودکفا شدن ایران در تولید بنزین بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت که بارزترین نشانه آن حیرت این رسانه‌ها از افزایش توانایی جمهوری اسلامی در تولید این فرآورده سوختی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، خبرگزاری مهر سه شنبه (16 شهریور ماه) خبری را تحت عنوان خودکفایی ایران از واردات بنزین منتشر کرد که انتشار این خبر بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی همچون رویترز، فاکس نیوز، خبرگزاری فرانسه، بلومبرگ و برخی از رسانه های کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته است.

در همین رابطه بلومبرگ با انتشار خبری اعلام کرد: وزیر نفت ایران از خودکفا شدن این کشور در تولید بنزین خبر می دهد و این به آن معنا است که ایران توانسته در مدت سه ماه توانایی تولید بنزین خود را 50 درصد افزایش بدهد.

بر اساس این اعلام این خبرگزاری، ایران هم اکنون توانایی تولید روزانه 66 میلیون و 500 هزار لیتر بنزین بدست آورده است

وزیر نفت ایران اعلام کرده که افزایش تولید بنزین در این کشور به واسطه اعمال دور چهارم تحریم های از سوی شورای امنیت علیه ایران بدست آمده است.

در همین حال خبرگزاری رویترز هم در این باره نوشته است: خودکفا شدن ایران در تولید بنزین به معنای شکست دور جدید تحریمها علیه تهران است.

این خبرگزاری در ادامه نوشته است: اعلام خبر خودکفا شدن ایران در تولید بنزین در حالی اعلام می شود که این کشور تا چندی پیش 40 درصد از بنزین مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر وارد می کرد.

سایت خبری "زیزا" نیز با پوشش این خبر به انتشار سخنان وزیر نفت ایران اکتفا کرده است. در عین حال، شبکه خبری فاکس نیوز هم در بخش اقتصادی خود با پوشش این خبر در مورد صحت آن ابراز تردید کرده است.

این در حالی است که خبرگزاری فرانسه با پوشش گزارش خبرگزاری مهر، گفته است: اعلام خبر خودکفا شدن ایران در تولید بنزین به آن معنا است که این کشور در تولید کالایی بی نیاز شده که قدرتهای جهان با اعمال تحریم قصد داشتند دست یابی ایران به آن را محدود کنند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشته است: خبر خودکفایی ایران در تولید بنزین در حالی اعلام شد که پیشتر مقامات ایرانی اعلام کرده بودند با اجرای سیاستهای خاص ایران در پایان سال 1389 ( سالجاری ) از واردات بنزین بی نیاز می شود.
خبرگزاری مهر امروز هم با انتشار گزارشی جزئیات بیشتری از خودکفایی جمهوری اسلامی ایران در واردات بنزین و گازوئیل را منتشر کرده است.

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 18/6/1389 - 13:30 - 0 تشکر 229588

بسم رب المهدی
حالا می فهمیم این جمله یعنی چی:
انقدر تحریم کنید و بر سر تحریمتان بایستید تا زیر پایتان علف سبز شود...
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

جمعه 19/6/1389 - 12:8 - 0 تشکر 229822

regnant2020 گفته است :
[quote=regnant2020;483889;229454]با سلام

حالا خودگفا شده می خواد قیمت بنزین رو بکنه 1000 تومن؟

پدر من از8 روز پیش شنیده که بنزین رو دارن می کنن 1000 تومن آزادش و 400تومن با کارت سوخت..
الان از اون موقع داره هی مغز من می خوره.
هی می گه بنزین رو دارن گرون می کنن.

از 8 روز پیش داره می گه ماشین رو ببر گازسوزش کن.
روزی 100 بار میگه.


بفرمایین بگین این قضیه شایعه است؟
این پدر ما اصلا راضی نمیشه هی می گه بنزین داره میشه 1000 تومن

فكر نمی كنم كه قیمت بنزین تابعی از خودكفایی یا عدم خودكفایی ایران در زمینه تولید بنزین باشد، خودكفایی بنزین، بیشتر از حوزه نظر مسئله امنیت ملی، قابل توجه و مهم است. 

 ما مي توانيم ....

چهارشنبه 24/6/1389 - 7:50 - 0 تشکر 231446


بازم خدا رو شکر که داریم کم کم از همه چی بی نیاز میشیم

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
چهارشنبه 24/6/1389 - 13:13 - 0 تشکر 231608

به چند نکته باید توجه کرد:
این خودکفایی ، را نمی شود خیلی مهم ارزیابی کرد . بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد به این منظور که بگویند اگر شما(غرب) بنزین را تحریم کردید ما لنگ نمی مانیم.
این خودکفایی با جایگزینی تولید بنزین در پتروشیمیها صورت گرفته است، یعنی پتروشیمی که سابقا مواد پتروشیمی تولید می کرده اینبار بنزین تولید می کند(تغییر کاربری). معمولا در این موارد بازده پایین می آید و قیمت تمام شده افزایش میابد. حتی در پالایشگاه های ایران که برای تولید بنزین طراحی شده اند ، قیمت تمام شده ی بنزین از قیمت بنزین تولید شده توسط کشورهای عربی با غربی گرانتر است.
یک چهارم صادرات غیر نفتی ایران را مواد پتروشیمی تشکیل می دهد یعنی با جایگزینی بنزین به جای آن بخش عمده ای از صادرات ایران متوقف می شود و قطعا درآمد ناشی از آن هم کم خواهد شد.
نکته ی دیگر هم این که در نیم سال اول سال 89 نسبت به نیم سال 88 شاهد افزایش قابل ملاحظه ی واردات بنزین از خارج بوده ایم.برای اطلاعات بیشتر به این خبر بروید:
http://www.khabaronline.ir/news-83364.aspx

در کل این اعلام خودکفایی را بیشتر یک امر سیاسی و پاتک سیاسی در مقابل غرب می دانم نه یک طرح موفقیت آمیز اقتصادی.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 24/6/1389 - 15:27 - 0 تشکر 231660

mahdavi3d گفته است :
[quote=mahdavi3d;307230;229571]

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه هیچ گونه نگرانی از کیفیت بنزین تولید شده در واحدهای پتروشیمی وجود ندارد، اظهار کرده بود: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی همچون یک خریدار خارجی بنزین را از واحدهای  پتروشیمی می خرد و به طور دائم تستهای کنترل کیفیت بر روی آن انجام می دهد.

جزئیات طرح خودکفایی بنزین و گازوئیل/ افزایش تولید روزانه بنزین به 84 میلیون لیتر

وزیر نفت با تشریح جزئیات طرح خودکفایی واردات بنزین و گازوئیل از تولید همزمان بنزین سوپر در شش مجتمع پتروشیمی خبر داد و گفت:‌تا اسفند ماه امسال مجموع تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت و مجتمع‌های پتروشیمی به بیش از 84 میلیون لیتر در روز افزایش می‌یابد.

وزیر نفت با تشریح جزئیات طرح خودکفایی واردات بنزین و گازوئیل از تولید همزمان بنزین سوپر در شش مجتمع پتروشیمی خبر داد و گفت:‌تا اسفند ماه امسال مجموع تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت و مجتمع‌های پتروشیمی به بیش از 84 میلیون لیتر در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به بندر عسلویه، سید مسعود میرکاظمی امروز در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات طرح تولید ضربتی بنزین در واحدهای پتروشیمی با بیان اینکه از 27 روز گذشته تا کنون طرح تولید بنزین سوپر در شش مجتمع پتروشیمی کشور آغاز شده است،  گفت: در حال حاضر روزانه 6 میلیون لیتر بنزین سوپر در پتروشیمی نوری (برزویه) تولید می‌شود.

وزیر نفت از افزایش تولید بنزین در مجتمع پتروشیمی برزویه تا سه هفته آینده به 7 میلیون لیتر در روز خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون نیز روزانه کمتر از یک میلیون لیتر بنزین در پتروشیمی جم تولید می‌شود.

این عضو کابینه دولت با یادآوری اینکه در مجموع امکان تولید بنزین به صورت همزمان در شش مجتمع پتروشیمی اراک، بوعلی سینا، امیرکبیر، بندر امام خمینی(ره) ، برزویه و جم فراهم شده است، اظهار داشت: با تولید بنزین سوپر در این مجتمع‌های پتروشیمی و اختلاط آن با بنزین تولیدی پالایشگاه‌های نفت در مجموع ظرفیت تولید بنزین ایران به5/66 میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی چند طرح جدید بنزین سازی در پالایشگاه های داخلی تا اسفندماه سال جاری ، بیان کرد: با راه اندازی این پروژه‌ها هم حدود 7/17 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه‌های نفت اضافه می‌شود.

وزیر نفت با اعلام این که طرح تولید ضربتی بنزین در مجتمع‌های پتروشیمی با هماهنگی تمامی مجموعه‌های وزارت نفت همچون شرکت ملی نفت، پتروشیمی، خطوط لوله، حمل و نقل دریایی و پالایشگاه های نفت انجام شده  است، افزود: در حال حاضر بنزین به داخل کشور وارد نمی‌شود و اگر هم وارداتی داشته باشیم برای افزایش ظرفیت ذخایر استراتژیک بنزین کشور است.

این مقام مسئول همچنین از امکان تولید گازوئیل در برخی از طرح‌های پتروشیمی کشور خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و کاهش مصرف گازوئیل خودکفایی در تولید این فرآورده نفتی نیز حاصل شود.

میرکاظمی با بیان اینکه تا پایان سال جاری واردات گازوئیل به صفر می‌رسد تبیین کرد: با راه اندازی طرح‌های جدید پالایشگاهی و اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از واردات گازوئیل خودکفا می‌شویم.

آغاز عملیات اجرایی فازهای جدید پارس جنوبی

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر نفت  با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تمامی فازهای میدان پارس جنوبی گفت: تا کنون قراردادهای ساخت جکت و برخی از سازه‌های دریایی بسته شده است و به زودی عملیات حفاری در خلیج فارس آغاز می‌شود.

به گفته این عضو کابینه دولت با توجه به روند اجرایی فعالیت‌ها،  پیش بینی می‌شود تمام فازها براساس زمان بندی تعریف شده اجرایی شوند.

وی همچنین از امکان صدور خدمات فنی و مهندسی صنعت نفت به سایر کشورها خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر آموزش برخی از کارکنان خارجی، ارایه مشاوره‌های فنی و انجام تعمیرات اساسی برخی از پالایشگاه‌های نفت توسط متخصصان داخلی در حال انجام است.

 منبع: خبرگزاری مهراگر اشتباه نكنم، قبل از خودكفایی در بنزین، این فراورده سوختی بالاترین سهم ارزش ریالی در بین تمام محصولات وارداتی را به خود اختصاص داده بود (بیشترین ارزبری). 

فكر نمی كنم كه مشكلی در زمینه محصولات پتروشیمی پیش بیاید، آنچه كه شنیده ام،  انبوهی از پرو‍ژه های پتروشیمی در حال آماده سازی هستند، البته اگر شما آماری دارید كه خلاف این موضوع را نشان می دهد، ارائه نمایید.

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی