انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 651)
دوشنبه 15/6/1389 - 18:39 -0 تشکر 228491
موازی کاری در سیاست خارجی

به نام خدا

چندی پیش احمدی نژاد 5 نماینده ی ویژه در امور سایت خارجی منصوب کرد.که مشایی هم یکی از آنها بود(1).مشایی شد، نماینده ی ویژه ی رئیس جمور در امور خاورمیانه .اسرائیل هم جزئی از خاورمیانه هست. و بگذریم از دوستی با ملت اسرائیل و...

این انتساب با مخالفت طیفی از اصولگراها همراه شد و به عنوان مثال، بروجردی -رئیس کمسیئن امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس-ابراز نگرانی کرد:

"نگرانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این زمینه به دلیل تعدد مشاغل و عدم تخصص رئیس دفتر رئیس جمهوری است.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب نمایندگان ویژه در دنیا حق رئیس جمهوری و امری متداول است، یادآور شد: ولی در مورد اسفندیار رحیم مشایی بحثی که در کمیسیون امنیت ملی مطرح شده است این بود که افرادی به این مسئولیت ها منصوب شوند که در این زمینه تخصص داشته باشند."(2)

 آقای نادران،هم در مجلس انتقاداتی را به وزیر خارجه داشتند و در آن مشخصا به اعمال و تصمیمات مشایی اعتراض کردند ،هر چند که انتقادات نادران بیشتر متوجه،شورای ایرانیان خارج از کشور(که رئیس آن مشایی است) بود امامی شود برداشت کرد که نادران از موازی کاری در دستگاه سیاست خارجی هم گله مند بود.

بعد از این واکنش ها ، رهبری هم در جلسه ی افطاری با هیئت دولت از موازی کاری در سیاست خارجی انتقاد کردند و اینگونه گفتند:

ایشان پرهیز از کارهای موازی در عرصه های مختلف از جمله سیاست خارجی و نیز اعتماد به وزیران در چارچوب اختیارات و وظایفشان را از دیگر نکات مدیریتی هیأت دولت دانستند....رهبر انقلاب اسلامی، وزارت امور خارجه را مسئول هدایت منسجم و برنامه ریزی شده همه مسائلی دانستند که به نوعی با سیاست خارجی و روابط با دیگر کشورها مربوط می شود.(عصرایران)

بعد از توصیه رهبری بر حذف موازی کاری ها که با اعتراض برخی اصولگرا هم مواجه شده بود ، انتظار می رفت ک احمدی نژآد احکام آن 5 نماینده را پس بگیرد ، اما با کمال تعجب ، اعلام شد که دو نماینده ی دیگر هم در راه است!!:

محمد بقایی، نماینده ویژه رئیس جمهور در حوزه آسیا از احتمال انتصاب دو نماینده ویژه دیگر رئیس جمهور در امور دیپلماتیک خبر داد(3) .

این خبر بقایی با واکنش های اعراضی همراه شد که به عنوان مثال روزنامه مردم سالاری نوشت:

در حالی که انتظار از دولتی که ادعای التزام عملی به رهبری دارد این بود که با عنایت به فرمایشات رهبری، احکام نمایندگان ویژه منصوب شده را پس بگیرد، نه این که اعلام شود دو نماینده دیگر هم در راه هستند.(4)

سایت خبری فردا نیوز هم در مطلبی مفصل له این قضیه پرداخت که در این لینک بخوانید:*

این مسائل حتی فریاد خودی ها را هم بلند کرد!! منوچهر متکی :

حمله شدید الحن متکی به نماینده ویژه رئیس جمهور درآسیا

- وزیر امورخارجه با انتقاد شدید از اظهارات اخیر نماینده ویژه رئیس جمهور در آسیا گفت: سیاست خارجی عرصه ناپخته سخن گفتن نیست.

به گزارش مهر، منوچهر متکی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص اظهارات روز گذشته رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گفت: مشخص نیست آقای بقایی بر اساس کدام مسئولیت و از چه جایگاهی این گونه سخنان نسنجیده را بیان می کند در حالی که هنوز آثار منفی اظهارات اخیر وی که موجب بروز مشکل در روابط خارجی شد از بین نرفته است.

وزیر امورخارجه ضمن فصل الخطاب دانستن نظر صریح مقام معظم رهبری را پرهیز از موازی کاری در سیاست خارجی تصریح کرد: تضعیف دستگاه دیپلماسی کشور بویژه در شرایط کنونی آن هم توسط برخی از افراد دولت مصداق بارز بر شاخه نشستن و بن بریدن است.

متکی از مسئولان و مدیران بویژه در قوه مجریه خواست هزینه کشور را در اداره روابط خارجی با ناپخته سخن گفتن در این عرصه بالا نبرند.(5)

 

 

(1):سایت تابناک:

 www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=115716

(2):سایت تابناک:

www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=115716

(3) :روزنامه آرمان :

http://www.armandaily.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=20406:----15-1389&catid=136:general-rumors&Itemid=88

(4):

http://khabaronline.ir/news-90213.aspx

(5):

http://www.khabaronline.ir/news-90443.aspx

 

*:

http://www.fardanews.com/fa/news/119855/%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%AF%D8%B9%D8%A7

 

 

 

 

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 16/6/1389 - 17:38 - 0 تشکر 228926


جناب دکتر احمدی نژاد در بین رؤسای جمهور قبلی و از همان اول کار بزرگترین دشمن اسراییل و برملا کننده دروغ بودن هولوکاست که تنها بهانه اسراییل برای کشتار مردم بی دفاع فلسطین و لبنان است ، بودند و هستند.

و تا حالا چندین بار در سخنرانیها تأکید کرده اند که آقای مهندس رحیم مشایی این حرف مسخره یعنی رابطه با ملت اسراییل که عده ای برای مچ گرفتن از دولت به دروغ آن را مطرح کردند ، را بر زبان نیاورده است و رهبری هم در نامه شان در مورد معاون اولی آقای مهندس رحیم مشایی به این عده و اختلاف اندازیشان میان طرفداران دکتر احمدی نژاد و مصلحت دولت در آن زمان ، اشاره داشته اند.

جالب اینجاست که هم دکتر احمدی نژاد و هم مهندس رحیم مشایی بلافاصله از فرمایش رهبری که بصورت پیشنهاد برای رییس جمهور ارسال شده بود ، استقبال کردند و با جان و دل پذیرفتند و مهندس رحیم مشایی در نامه ای خود را مطیع و سرباز رهبری نامید.

اما چرا کاندیدای شما یعنی آقایان موسوی و کروبی وقتی که رهبری عزیز با زبان پدرانه به آنها فرمود : « موضع و جبهه خود را مشخص کنید و از جمع این اغتشاشگران و ضد انقلاب بیرون بیایید » اینگونه سرپیچی کردند و پشتیبان خود را دولتهای ملحد غربی و آمریکا و اسراییل جنایتکار نامیدند و بعضی از هم پیمانانشان هم به آنجا گریختند و چقدر به مردم و به این مملکتی که با خون هزاران شهید بدست صالحان زمانه افتاده بود ضرر و خسارت رساندند.

آنوقت شما دنبال نکته جویی از دولتی که واقعاً مورد تأیید رهبری است و آن را از لبخند رضایتمندانه ایشان در دیدار با دولتمردان میتوان فهمید ، هستید.

رهبر انقلاب در سخنرانی اخیرشان نیز در جمع اساتید دانشگاهها از افرادی که در گوش ملت و دانشجو و استاد آیه یأس و نا امیدی و شکایت از دولتمردان میخوانند ، تعبیر به موریانه کردند و فرمودند : «من میدانم خیلی کار صورت گرفته و مردم نیز این را عملاً حس میکنند.»

براستی در کدام دولت چنین پیشرفتی در کشور چه در امور داخلی و چه در سیاست خارجی داشته ایم ؟؟؟ :


1- کشور در جمله هشت کشور دارای فناوری غنی سازی هسته ای قرار گرفت.


2- اولین نیروگاه هسته ای در خاورمیانه در ایران آغاز بکار کرد.


3- ایران جزو سه کشور انحصاری سازنده هواپیمای جت بمب افکن بدون سر نشین ساخته شده در دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر اصفهان ، قرار گرفت.


4- ایران دومین کشور جهان در زمینه شبیه سازی ژنتیکی حیوانات و در آینده انسان در پژوهشکده رویان شهر اصفهان ، شد.

5- بزرگترین کارخانه خودرو سازی در خاورمیانه ، در شهر کاشان در استان اصفهان و در کشور ایران ساخته شد.


6- ایرانی که همیشه کانالهای ماهواره اش اجاره ای بود ، موفق به ساخت و پرتاب سه ماهواره گردید. از آن مهمتر 6 کشور در دنیا تکنولوژی ساخت موشکهای پرتاب ماهواره را دارند که یکی از آنها ایران شد.


7- ایران موفق به ساخت لیزر و بکار گیری آن در صنایع مختلف شد.


8- کسری بودجه که حاصل خرجهای بدون دلیل و شاید دلایل شخصی دولتهای دیگر بود ، به صفر رسانده شد.


9- تورم به کمترین میزان در سالهای متمادی گذشته و در خاورمیانه و حتی در بین کشورهای اروپایی و آسیایی رسید.


10- به لطف سفرهای استانی وضع معیشتی مردم بهتر از دورانهای قبلی شده است.


11- با افتتاح صندوق مهر امام رضا (ع) و با دادن وامهای بدون بهره و 4 درصد کارمزد جهت ازدواج و اشتغال تا سقف 150 میلیون تومان بر اساس طرح پیشنهادی بزرگترین خدمت به جوانان این کشور انجام شد.


12- با بهره برداری از مسکنهای ساخته شده طرح مسکن مهر و وام 30 میلیون تومانی ساخت مسکن و حذف عمده قیمت مسکن بواسطه زمینهای واگذارشده رایگان در طرح مسکن مهر مردم ایران برای اولین بار صاحب خانه ارزان قیمت میشوند. بواسطه این طرح برای نخستین بار قیمت مسکن شکست و به پایینترین حد خود در دو دهه گذشته رسید.
کل بدهیهای خارجی ایران که دولتهای دیگر مسبب آن بودند پرداخت شد.


13- بیشترین جلب سرمایه گذاری خارجی در ایران در این دولت صورت گرفت ، که نمونه ای از آن قرارداد 1000 میلیارد دلاری در منطقه پارس جنوبی بود که در تاریخ ایران بی سابقه است.


14- بیشترین استقبال از رییس جمهور و مقامات رسمی ایران در کشورهای خارجی از ابتدای انقلاب تا بحال چه بواسطه مردم آنجا و چه بواسطه مسئولین کشورها گردیده است و این یعنی محبوبیت ایران و ایرانی در جهان.


و هزاران هزار مورد دیگر...

تمام این کارها در زمان دولت نهم و بخصوص دولت دهم صورت گرفته ، آنهم بعد از 30 سال تحریم آمریکا و غرب که اوج آن را بعد از انتخاب جناب دکتر احمدی نژاد به سمت ریاست جمهوری اسلامی ایران شاهد هستیم.


حالا خودتان قضاوت کنید کدام دولت از ابتدا تا الان چنین پیشرفت و افتخاراتی برای ایران عزیز به ارمغان آورده است.


بله ؛ بخاطر عدالت طلبی دولت منافع نامشروع بعضیها هم کم یا قطع شده است که باعث خشنودی مردم و ناراحتی عده ای قلیل فرصت طلب در این کشور گردید.


به امید آنروز که همه ایرانیان ، واقعیات و حقایق انکار ناپذیر زمانه را بپذیرند و فریب عده ای منفعت طلب و ستمکار چه در داخل و چه در خارج که برای حفظ منافع نامشروعشان دست به هر جنایتی میزنند ، را نخورند و به قول مهندس رحیم مشایی « به دامان اسلام ناب که فقط در ایران حکمفرماست بازگردند.»

چهارشنبه 17/6/1389 - 1:3 - 0 تشکر 229035

چه ربطی به پست من داشت؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی