انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 360)
دوشنبه 15/6/1389 - 12:24 -0 تشکر 228304
ارتباط با آمریکا ممنوع

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از فارس، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در مدرسه علمیه حجتیه قم گفت: قرآن میزان رابطه مسلمانان با دولت‌های خارجی را مشخص می‌كند و الان مسئله رابطه با آمریكا و رژیم صهیونیستی را باید از آیات قرآن استخراج كنیم.

وی افزود: باید بررسی كنیم كه آیات قرآن اجاز می‌دهند رابطه برقرار شود و یا نه و نمی‌توان از روی شعار و احساسات سخن گفت و باید روی آیات و متون اهل‌بیت (ع) نظر داد.

این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: مطابق قرآن نباید كافران را دوست خود قرار دهیم و قرآن برای قطع رابطه با كفار علت‌های مختلفی را ذكر می‌كند.

وی با اشاره به آیه یك سوره ممتحنه به داستانی در سال هشتم هجرت اشاره كرد و اظهار داشت: كافران به دین شما كافرند و پیامبر و شما را از مكه بیرون می‌كنند و این راندن هنوز مستمر است و از زمان رسالت پیامبر تا نزول این آیه به طور مستمر مسلمانان را از مكه بیرون می‌رانند.
آیت‌الله سبحانی اذعان داشت: خشم اینها این است كه شما موحد هستید و مسلمانان نباید با كفار ارتباط ایجاد كنند، چه برسد به مسلمانی كه اول از مكه بیرون آمده تا برای رضای خدا جهاد كند.
وی گفت: در این آیه آمده است كه جاسوسی كه خبر جهاد پیامبر برای فتح مكه را داد خیال نكند كه عملش پنهانی است و آشكار نمی‌شود، در حالی كه خدا را نشناخته‌اند، برای حق تعالی همه چیز آشكار است.
این مرجع تقلید خاطرنشان كرد: هر كسی كه اسرار نظامی را به دیگران منتقل كند گمراه شده و از راه راست دور است.

وی تصریح كرد: رابطه قوای كافر با مسلمانان رابطه گرگ و میش است و قوای كافر دائما می‌خواهند به ملل اسلامی ضربه بزنند.

آیت‌الله سبحانی در ادامه بیان داشت: اگر كفار بر شما مسلط شوند، دشمن شما هستند و اگر می‌آیند افغانستان و عراق خیال نكنید كه قصد خدمت دارند، بلكه تاكنون هزاران نفر را در این كشورها كشته‌اند.

وی خاطرنشان كرد: دشمنان با وسایل نظامی و اعمال قدرت انسان‌ها را می‌كشند و مابقی را كه ضعیف هستند با زبانشان رنج می‌دهند.

این مفسر قرآن كریم ادامه داد: وحی الهی از 14 قرن پیش گفته كه با كفار رابطه برقرار نكنید، زیرا آنها دشمن شما هستند، زخم زبان می‌‌زنند و كشور اسلامی را به كفر برمی‌گردانند.

وی اظهار داشت: تاریخ آندلس را كه به زبان‌های مختلف نوشته شده است را بخوانید و خواندن این قصه آیه یك سوره ممتحنه را مجسم می‌كند.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی