انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 372)
شنبه 13/6/1389 - 12:55 -0 تشکر 227578
با تهمت زدن نان می خورند


عماد افروغ در گفت و گو با خبرآنلاین با تاکید بر اینکه «مسایل باید مقداری شفاف تر مورد بررسی قرار گرفته شود» تصریح کرد: چرا باید اصل بر وحدت نباشد؟ چرا باید اصل بر اختلاف و دوعیت آ ن هم اختلافات سوری و کاذب باشد؟ اختلافات و دوعیتی که خود مبهم و تار است. عده ای بر موجی از اختلافات سوری به قدرت می رسند. عده ای از طریق فایده بردن اختلافات سوری به منابع کمیاب می رسند.

وی ادامه داد: همواره از مدرک و اسناد سخن گفته می شود ولی هر گاه که پای حقیقت و شفافیت پیش می آید مدرکی نمی بینیم. مثلا در خصوص «مافیاهای مختلف و مفاسد اقتصادی» که سالیان سال بر سر زبان ها است، خبری از مدرک و سند نیست. چون به نظر می رسد قرار نیست مدرکی افشا شود. قرار است عده ای صرفا نان چنین ادعاهایی را خورده و اگر از آنان در خصوص مفاسد اقتصادی مدرکی درخواست شود مدام شهرام جزایری را از کشو بیرون کشیده و بعد از فروکش کردن فضای پرسش آن را تا زمان دیگر سر جای خود بازگرداند.

این فعال سیاسی با انتقاد از فضای جامعه خاطرنشان کرد: اما سوال جدی تر این است که چرا باید زمینه اجتماعی جامعه فراهم باشد تا به راحتی عده ای روی موجی از هتاکی ها، تهمت ها و شایعات سوار شده و به قدرت و منفعت برسند.

افروغ معتقد است فضای سیاسی کشور باید به سمت عقلانیت، صراحت و صداقت پیش برود تا ابتدا بین خود نیروهای اصولگرا و بعد بین تمامی دلسوزان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت حاصل شود.

وی همچنین به عدم وجود مدعی العموم برای مسایل اخلاقی انتقاد کرد و گفت: برای تمامی این شایعات، تهمت ها و هتاکی ها مدعی العموم کجاست؟ چرا باید تنها مدعی العموم سیاسی باشد. چرا مدعی العموم اخلاقی وارد عرصه برخورد با تمامی این بی اخلاقی ها نمی شود؟ به نظر می رسد اولین جریانی که باید مورد سوال و بازخواست مدعی العوم قرار بگیرد همین هتاکان و شایعه پراکنان باشند.

این چهره اصولگرا با طرح دو سوال گفت: سوال مهم این است که چرا عده ای با سوار شدن بر موجی از تهمت و افترا به نان و نوا می رسند. اما سوال مهم تر این است که چرا این عده می توانند به نان و نوا برسند. اشکال به کجا باز می گردد.

راه حل وی برای مشکلات فعلی جامعه «افتادن انقلاب در دست آدم های اصیل است»، «چهره هایی که خصایل اخلاقی مطلوب داشته و ملتزم به انقلاب هستند. حال ممکن است در تاکتیک و روش ها اصلاح طلب یا اصولگرا باشند ولی این مهم نیست. مهم این است که گفتمان انقلاب زنده و این جریان معتقد عملی کردن «وحدت در عین کثرت» باشند.»

افروغ «وحدت در عین کثرت» را مسئله مهمی ارزیابی کرد و  افزود: ما از کثرت سلایق و تنوع دیدگاه ها استقبال می کنیم. به شرطی که اولا این اختلاف سلیقه ها حقیقی باشد، نه کاذب و دوما اینکه در کنار تفاوت دیدگاه ها توجه به ریسمان وحدت نیز داشته باشیم. به عبارت دیگر نه اختلافات بی ریشه و سوری مراد ما است نه اختلافات منهای وحدت! معمولا تلاش ها برای رسیدن به یک وحدت سوری است که به اختلافات بی ریشه و خانمان سوز دامن می زند.

وی در بخش دیگر این گفت و گو با بیان اینکه «بایستی دقت کرد جامعه از افراد، آحاد، گروه ها و اقشار مختلف تشکیل شده است» گفت: طبعا نیازهای متفاوتی را دنبال می کند. یک جامعه برای اینکه بقا داشته باشد نیاز به عوامل و عناصر وحدت بخش، نمادین و ساختاری نیاز دارد. جامعه ای که به تفاوت ها توجه نداشته باشد و یا صرفا اصالت را به تفاوت ها بدهد امکان بقا ندارد.

 http://www.khabaronline.ir/news-89521.aspx

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی