انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 2302)
سه شنبه 9/6/1389 - 23:53 -0 تشکر 226414
شرکت در راهپمایی روز قدس

مفهوم  روز قدس از نظر امام خمینی وداع با توقف و درجا زدن مسلمانان و جوامع اسلامی و حركت به سمت اهداف عالی و همه جانبه اسلام است . بنابر این روز قدس یعنی روز حركت و روز پویایی مسلمانان . در این روز باید به همه مسلمانان تاكید شود و همه مسلمانان باید به خاطر داشته باشند كه دوران ركود و سكونی كه طی چندین قرن به یكی از مهم ترین مصایب جوامع اسلامی تبدیل شده بود به سرآمده است و مسلمانی كه ركود و سكون پیشه كند نه تنها سبب می شود كه همواره به خواری و ذلت بیفتد و نوكری ملل و جوامع دیگر را بكند بلكه در انجام تكالیف و وظایف مسلمانی هم كاملا مقصر است و نمی توان نام مسلمان واقعی بر او نهاد.

امام خمینی می فرماید : روز قدس اعلام این مطلب است كه ای مسلمین به پیش ! ای مسلمین به پیش برای پیشرفت در همه اقطار عالم (صحیفه نور جلد 8 ص 233 و 234 ) .

روز قدس روز بیداری مسلمین و روز احیای اسلام است در این روز باید مسلمانان به احیای اسلام به احیای حكومت اسلامی و به احیای هر آنچه رنگ و بوی اسلامی دارد بیندیشند. امام خمینی در این باره می فرماید : روز قدس روز اسلام است . روز قدس روزی است كه اسلام را باید احیا كرد و باید احیا بكنیم اسلام و قوانین اسلام را در ممالك اسلامی روز قدس روز حیات اسلام است . باید مسلمین به هوش بیایند باید بفهمند قدرتی را كه مسلمین دارند روز قدس فقط روز فلسطین نیست روز اسلام است روز حكومت اسلامی است روزی است كه باید جمهوری اسلامی در سراسر كشورها بیرق آن برافراشته شود(صحیفه امام جلد 9 ص 276 تا 279 )

مفهوم روز قدس از نظر امام خمینی به قدری وسیع و همه جانبه است كه تقریبا تمام مسائل و مشكلات جهان اسلام و مسلمانان به ویژه آنچه پیرامون روابط جهان اسلام با سایر قدرت ها و آنچه پیرامون روابط مسلمانان با رژیم های نامشروع وجود دارد را دربر می گیرد.

از نظر امام خمینی روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستكبرین است روز مقابله مسلمانان با ابرقدرت های دشمن اسلام است روز شناخت منافقان جهان اسلام از مومنان و متعهدان است . روز تشخیص دولت های خائن از دولت های خادم است روز قطع آمال شیطانی ابرقدرت ها است روز خروج مسلمانان از انزوا است روز اعلام استقلال همه جوامع اسلامی است روز هزیمت ظالمان و روز عزت مظلومان است و روز همه چیزهایی است كه به عنوان مشكل و مساله مسلمانان و جوامع اسلامی مطرح است .

پس بیایید با شرکت در راهپیمایی رو جمعه مورخ 12/6/89 در میدان امام خمینی به فرمان امام خمینی لبیک گوییم و حق مستضعفین در سراسر جهان را از  اسرائیل غاصب و امریکای جنایتکار  بستانیم.

مرگ بر اسرائیل مرگ بر امریکا

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 9/6/1389 - 23:58 - 0 تشکر 226416

سلام

در ضمن دوستان می توانند عکسهای مربوط به شرکت در راهپیمایی قدس 89 را در این تاپیک بگذارند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 10/6/1389 - 0:0 - 0 تشکر 226419

روز قدس روزی است كه باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستكبرین و دماغ مستكبرین را به خاك بمالند روزی است كه بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین این روز را روز قدس می دانند و عمل می كنند به آنچه باید بكنند و منافقین آنهایی كه با ابرقدرت ها در زیر پرده آشنائی دارند و با اسرائیل دوستی در این روز بی تفاوت هستند یا ملت ها را نمی گذارند كه تظاهركنند. روز قدس روزی است كه باید سرنوشت ملت های مستضعف معلوم شود. باید ملت های مستضعف اعلام وجود بكنند در مقابل مستكبرین باید همانطور كه ایران قیام كرد و دماغ مستكبرین را به خاك مالید و خواهد مالید تمام ملت ها قیام كنند و این جرثومه های فساد را به زباله دان ها بریزند.
روز قدس روزی است كه باید همت كنید و همت كنیم كه قدس را نجات بدهیم و برادران لبنانی را از این فشارها نجات بدهیم روزی است كه باید تمام مستضعفین را از چنگال مستكبرین بیرون بیاوریم روزی است كه باید جامعه مسلمین همه اظهار وجود بكنند و هشدار بدهند به ابرقدرت هالله روز قدس روزی است كه باید به همه ابرقدرت ها هشدار داد كه باید دست خود را از روی مستضعفین بردارید و سرجای خود بنشینید. اسرائیل دشمن بشریت . دشمن انسان كه هر روز غائله ایجاد می كند و برادرهای ما را در جنوب لبنان به آتش می كشد باید بداند كه دیگر ارباب های او رنگی ندارند در دنیا و باید انزوا اختیار كنند.
روز قدس روزی است كه باید به ابرقدرتها فهماند كه دیگر آنها نمی توانند در ممالك اسلامی پیشروی كنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اكرم (ص ) می دانم و روزی است كه باید ما تمام قوای خودمان را مجهز كنیم و مسلمین از آن انزوائی كه آنها را كشانده بودند خارج شوند و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند و ما در مقابل اجانب با تمام قوا ایستاده ایم و نخواهیم اجازه داد كسان دیگر در مملكت ما دخالت كنند و مسلمین نباید اجازه بدهند كه كسان دیگر در ممالكشان دخالت كنند. در روز قدس ملت ها باید به حكومت هائی كه خائن هستند هشدار دهند روز قدس روزی است كه ما خواهیم فهمید چه اشخاصی و چه رژیم هائی با توطئه گرهای بین المللی موافقت دارند و با اسلام مخالفت . آنهائی كه شركت ندارند مخالف با اسلام هستند و موافق با اسرائیل و آنهائی كه شركت كردند متعهد هستند و موافق با اسلام و مخالف با دشمنان اسلام كه در راس آنها آمریكا و اسرائیل است . روز امتیاز حق از باطل است روز جدائی حق و باطل است . (صحیفه امام جلد 9 ص 276 و 279 )


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 10/6/1389 - 14:9 - 0 تشکر 226457

اولین نفر اعلام آمادگی می کنم
چه ساعتی؟ کجا؟

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
چهارشنبه 10/6/1389 - 15:46 - 0 تشکر 226551

سلام
برحسب وظیفه اگه زنده بودیم میایم...
میگم
یه جا رو مشخص گنید بچه ها که میان همو ببینیم...

دنبال تو گشتم گل نرگس همه جا را

 برداربردعشق تو آخر سر مارا

عمريست به دام سر زلف تو اسيرم

ديوانه شدم هيچ نصيحت نپذيرم

خواهم که سرراه تو اي ماه بميرم

یکبار تو را بينم و صد بار بميرم

چهارشنبه 10/6/1389 - 22:41 - 0 تشکر 226867

سلام خدمت نصف جهانیهای گرامی

وعده ما  ساعت 12 ظهر نزدیک درب ورودی مسجد امام خمینی  هر کس دوست داره می تونه بیاد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 11/6/1389 - 0:19 - 0 تشکر 226895

سلام سلام
من هم اگر خدا بخواهد میام پس ساعت 12 درب ورودی مسجد امام.

 

.....................................................................................................

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران 

تا از دلم بشویی غم های روزگاران

http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/36222359111523534249227329396975323285.jpg

پنج شنبه 11/6/1389 - 3:17 - 0 تشکر 226965

بعد از راهپیمایی هم بریم سینما و افطاری هم مهمون کسی که این تاپیکو گذاشته !!!
بچه های انجمن موافقیــــــــــــــــــــــد؟

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
پنج شنبه 11/6/1389 - 10:21 - 0 تشکر 226987

ب...............له موافقیم.

ولی من پیشنهاد میكنم جای قرارو تغیییر بدیم چون فكر كنم ساعت 12 جلوی مسجد امام خیلی شلوغ باشه و كسی كسی رو پیدا نمیكنه.

پنج شنبه 11/6/1389 - 10:27 - 0 تشکر 226989

اگه این طوری بشه من بعدش را میام قظعی شد بگید افطار هم مهمون اونی كه كاربر برتر شده

خاطرمان باشد شايد سالها بعد در رهگذر جاده ها بي تفاوت از کنار هم بگذريم و بگوييم اين غريبه چقدر شبيه خاطراتم بود
پنج شنبه 11/6/1389 - 14:21 - 0 تشکر 227032

سلام
بیخود برا من نقشه نکشید اگه کسی هم قراره مهمونی بده اون شما هستید که قرار بود شیرینی بدید.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی