انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 464)
سه شنبه 9/6/1389 - 9:55 -0 تشکر 226146
دلیل ناتوانی در نوشتن

مترجم كتاب «فلسفه در كلاس درس» ناتوانی در نوشتن متنی سازمان‌یافته را از مهم‌ترین مشكلات دانش‌آموزان برشمرد و گفت: این مشكل تنها به دلیل فقدان مهارت‌های نگارشی نیست، بلكه با مهارت اندیشیدن مرتبط است.

سازمان دادن اندیشه‌ها از راه نوشتن، فرآیندی است كه از گذشته مورد توجه اندیشمندانی مانند ارسطو بوده است. وی در این باره می‌گوید: «نوشتن از لحظه فكر كردن آغاز می‌شود.» نوشتاری كردن اندیشه‌هایی كه در ذهن انسان شكل می‌گیرند، از اهمیت بسیار برخوردارند، همان‌گونه كه همه‌ی متفكران، از گذشته تا امروز، به واسطه نوشتن اندیشه‌هایشان را انتقال داده‌اند.

حسن سالاری ادامه داد: مشكل قابل توجهی كه در میان دانش‌آموزان ما دیده می‌شود، ناتوانی در نوشتن متنی سازمان‌یافته است كه تا دوران دانشجویی ادامه دارد. این مشكل تنها به فقدان مهارت‌های نگارش بازنمی‌گردد و به طور مستقیم با مهارت‌های اندیشیدن مرتبط است. بنابراین نخست باید چگونه فكر كردن را در اذهان آنان نهادینه كنیم. در واقع، تفكر و نوشتن یك كنش و واكنش است و آموزش اندیشیدن بهترین راه برای تربیت دانش‌آموزانی زبده در نگارش.

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی