• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 2011)
دوشنبه 1/6/1389 - 22:2 -0 تشکر 223783
آخرین رقم دستمزد بازیگران ...

حضور بازیگران به اصطلاح بفروش در آثار سینمایی می تواند در شرایط فعلی سینمای ایران، تضمینی برای بازگشت سرمایه تهیه کننده این اثر باشد. اما از سویی دیگر گاهی ضعف محتوایی آثار سینمایی و یا استفاده صرف تبلیغاتی از یک بازیگر، باعث می شود تا علیرغم حضور بازیگران گرانقیمت، فیلم مذکور به فروش قابل توجهی دست پیدا نکند.

 جدای از مسئله کاهش مخاطب و فروش سینماها، این دستمزدها همچنان سیر صعودی پیدا کرده اند و از همه قابل توجه تر اینکه گاهی تهیه کننده ها برای حضور همین بازیگرهای 50 میلیونی باید ماهها منتظر باشند.

اما آخرین ارقام دستمزد این هنرپیشه ها، که برخی به گفته خودشان و برخی از زبان "علی سرتیپی" پخش کننده، سینمادار و تهیه کننده سینمای کشور و برخی به نقل از منابع آگاه است، به این شرح عنوان شده است:

1)مهناز افشار:
آخرین دستمزد وی، 40 میلیون تومان برای بازی در فیلم "پوپک و مش ماشالله" است.البته "منیژه حکمت" تهیه کننده این فیلم در زمان اکران این فیلم اعلام کرده بود که به واسطه دوستی اش با افشار دستمزد پایینی را به وی داده است!

2)لیلا حاتمی:
دستمزد وی بالای 50 میلیون تومان است.

3)الناز شاکر دوست:
مبلغ دستمزد وی برای بازی در هر فیلم 40 میلیون تومان است.

4)مریلا زارعی:
دستمزد وی 40 میلیون تومان است.

5)علی صادقی:
سرتیپی گفته است که وی برای بازی در یک سکانس 3 روزه گفته است که 40 میلیون تومان می گیرد ولی با کمی صحبت با او ظاهرا صادقی به سرتیپی تخفیف داده است.

6و 7) بهرام رادان و محمدرضا فروتن:
این بازیگران تمایلی برای بازی در فیلمهای تجاری ندارند ولی برای بازی در اینگونه فیلمها رقم بین 70 تا 80 میلیون تومان می گیرند اما برای فیلمهای هنری رقم پایین تری می گیرند.

8و 9) رضا عطاران و امین حیایی:
علی سرتیپی که از جمله پخش کننده های فیلم سینمای ایران است در گفتگو با زندگی ایرانی در مورد دستمزد عطاران چنین می گوید: عطاران ارقام متفاوت بنا بر شرایط متفاوت دارد. او برای بازی در یک فیلم رقم 30 میلیون تومان گرفته و همزمان در فیلمی دیگر قرارداد 60 میلیون تومانی امضا کرده است وی در ادامه اضافه می کند که حیایی هم به همین شکل است.

9)هدیه تهرانی:
سرتیپی حضور هدیه تهرانی را تضمین فروش فیلم و بازگشت سرمایه می داند. او می گوید حاضر است برای بازی هدیه تهرانی در یک فیلم 100 میلیون تومان پول بدهد!

10)شهاب حسینی دستمزد خود را با آنچه که قبلا در مطبوعات 40 میلیون تومان عنوان شده بود متفاوت دانست و البته قبلا در گفتگویی عنوان کرده بود که هر قرار دادی که بالای 40 میلیون تومان ببندد، مابقی را به مراکز خیریه خواهد داد.

11)احمد پور مخبر:

احمد پور مخبر ستاره این روزهای سینمای کمدی ایران است ،که از مسن ترین بازیگران و البته نو پاترین آنها است و اکنون می توان عنوان پر کار ترین بازیگر را نیز به وی داد.  ظاهراً رقم قرار داد وی برای بازی در هر فیلم حداقل 10 میلیون تومان می باشد که بسیاری از تهیه کنندگان هم با رغبت بسیار این رقم را می پردازند و فقط مشکلشان این است که آنها باید 5_6 ماهی منتظر باشند تا بازی وی در فیلمهای مختلف تمام شود و نوبت به تهیه کنندگان جدید برسد.

12)محمد رضا گلزار:

چندی پیش خبری منتشر شد که وی برای بازی در یک فیلم رقم بین 150 تا 200 میلیون تومان پیشنهاد داده است.

 

دوستان گرامی به دستمزد " علی صادقی " توجه کنید ...

 

thank you for attention

دوشنبه 1/6/1389 - 22:8 - 0 تشکر 223787

با سلام
به نظرم برای فیلمی جناب آقای گلزار باید این مبلغ رو پیشنهاد بده كه حداقل میلیاردی هم خرج بشه
نه فیلم های آبكی كه همش عشق و عاشقی هست و نهایت كاری كه توش انجام میشه یه تصادف سپر به سپر ماشین رخ میده و عشق و عاشقیشون از همونجا رخ میده :))

موفق باشید.
یاهووووووووو

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 2/6/1389 - 0:11 - 0 تشکر 223817

خیلی تکراری بود :) شما هم برید بازیکر شید دستمزدتون اینقدر باشه ... بفرمایید ببینم می تونید بازیگر شید یا نه !!! 

درسته محتویات پست تکراری بود ولی یه توجه شما رو جلب می کنم به نوشته اخیر جناب رشید پور مجری برجسته رادیو و تلویزیون که در وبلاگشان قرار دادند ...

واسه ما ستاره کم نیست 

حتما شما هم مطالب گوناگونی در باره ی دستمزد ستاره های سینما و موسیقی شنیده اید . رقم های میلیونی که خیلی وقت ها باورپذیر نیست . البته این قضیه واقعیت دارد و گردش مالی ستاره ها از گردش حساب من و شما خیلی بیشتر است . همین چند روز پیش خبرهایی از قرارداد یکصدوچهل میلیون تومانی برای یک خانم سوپراستار به گوش من رسید .

این پدیده در مورد بازیکن های فوتبال شدت بیشتری دارد . بدون اغراق رقم قرارداد آن ها حداقل پنج برابر ستاره های هنری است . بنابراین می توان گفت که یکی از جاذبه های پرقدرت سینما و یا فوتبال همین درآمد نجومی بوده و آرزوی بسیاری از جوان ها رسیدن به قله های پول و ثروت با استفاده از میان بر بازیگری و ستاره شدن است .

حال این پرسش به میان می آید که آیا دستمزدهای اینچنینی واقعیت دارند و آیا این موضوع به ایران محدود می شود ؟ پاسخ منفی است . اتفاقا میزان رقم های دریافتی توسط ستاره های مثلا هالیوودی و یا حتی بالیوودی ده ها برابر بیشتر از ستاره های وطنی است .

اصولا گردش مالی بالا و چرخه ی درآمد ساز سینما باعث شده که در کنار وجهه هنری رویکرد اقتصادی عظیمی متوجه هنرهفتم باشد تا آنجا که بسیاری از کارشناسان صفت صنعت را بیشتر از هنر برای سینما می پسندند .

البته از یک نکته ی ظریف غافل نشوید . بسیاری از چهره های سرشناس سینمای جهان بخش قابل توجهی از درآمد خود را به امور خیریه اختصاص می دهند . نمونه روشن آن خانم آنجلینا جولی است . همچنین فراموش نکنیم که سامانه مالیاتی درآن کشورها بسیار حساب شده و هدفمند بوده و سهم مهمی از درآمد های یاد شده صرف مالیات می شود .

این بحث بسیار عمیق و چند بعدی است . گروهی از منتقدان می گویند که توجه افراطی به ستاره ها و غفلت از سایرین باعث برهم خوردن توازن فرهنگی شده و الگوسازی کاذب هنری رخ داده و مانکنیسم جای هنر واقعی را پرخواهد کرد . گروهی دیگر این پدیده را یک رویکرد جهانی دانسته و به صنعتی شدن سینما بهای بیشتری می دهند .

آنچه که نوشتم یکی از مهمترین دلمشغولی های من در حوزه ی سینماست . تقریبا سه ماهی هست که در این باره مطالعه می کنم و امشب قصد دارم برنامه ی پشت پرده را به آن اختصاص بدهم . یادداشت های شما کمک فراوانی به ثمربخشی این برنامه خواهد کرد . سپاسگزارم .

پشت پرده یکشنبه شبها از ساعت ۲۱ الی ۲۲:۳۰ از رادیو پایتخت پخش می شود .

سه شنبه 2/6/1389 - 6:14 - 0 تشکر 223850

سلام
فقط دستمزد احمد پور مخبر به اندازه است بقیشون به اندازه ی 10 درصد حقوقی که میگیرن هم بازی نمیکین 

از دیروز بهره ببر ، در حال زندگی کن و به فکر فردا باش
سه شنبه 2/6/1389 - 15:58 - 0 تشکر 224003


گلزار نمی ارزه این قیمت
بازی جالبی نداره
فقط فکر میکنه که خیلی خوش تیپه

دل دریای من بی تو مرداب است

 

سه شنبه 2/6/1389 - 18:32 - 0 تشکر 224058

rozgol گفته است :
[quote=rozgol;341283;224003]
گلزار نمی ارزه این قیمت
بازی جالبی نداره
فقط فکر میکنه که خیلی خوش تیپه

با سلام 

رزگل جان غصه نخور 

از این مدل آدمها بین بازیگرانمون زیاد هستن

و بخاطر همین اعتماد به نفسهاشون هم هست كه معروف میشن 

موفق باشید.

یاهوووووووو

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
سه شنبه 2/6/1389 - 19:43 - 0 تشکر 224131

rozgol گفته است :
[quote=rozgol;341283;224003]
گلزار نمی ارزه این قیمت
بازی جالبی نداره
فقط فکر میکنه که خیلی خوش تیپه

منم خیلی دوست داشتم قیافم محبوب بود ، وقتی میرفتم رو بیل بورد فیلم میلیاردی می فروخت ! خداوند به جناب گلزار چنین نعمتی داده و ایشون به خاطر چهره محبوب دوست داشتنی که دارند همیشه درصدر جدول دستمزدها بودن 

یه نکته جالب هم بگم ، گلزار قبلا استاد درس دین و زندگی کنکور بوده و این همه نکته جالبی است !

سه شنبه 2/6/1389 - 20:34 - 0 تشکر 224142

سلام به همه
به نظر من که فقط چهره مهم نیست . علی صادقی ببینید چه درامدی دارد واسه این است که بازیگر با استعداد و خوش ذوقی است و نقش هایش را به خوبی انجام می دهد .

 

thank you for attention

پنج شنبه 4/6/1389 - 3:13 - 0 تشکر 224540

سلام/ تو این دوران هر بازیگری که چهره نداشته باشه به هیچ جا نمیرسه!....این رقم ها هم به نظرم حقشونه ...بازیگری یه هنره ...به ما بگن یه دقیقه با خبرنگار اخبار مصاحبه کن شر شر عرق میریزم ..اینا اعتماد به نفس و هنر ذاتی بازیگری دارن

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

پنج شنبه 4/6/1389 - 21:34 - 0 تشکر 224726

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;224540]سلام/ تو این دوران هر بازیگری که چهره نداشته باشه به هیچ جا نمیرسه!....این رقم ها هم به نظرم حقشونه ...بازیگری یه هنره ...به ما بگن یه دقیقه با خبرنگار اخبار مصاحبه کن شر شر عرق میریزم ..اینا اعتماد به نفس و هنر ذاتی بازیگری دارن

با سلام 

البته مصاحبه كردن خیلی واقعا عرق كردن هم داره 

چون زندس و باید همونجا بهش جواب پس بدی 

اما بازیگری توی یه مدت و اونم به دفعات بازی رو انجام میدی 

و به نظر من اتفاقا خیلی هم خوب و سادس 

تنها چیزی كه مهم هست توی بازیگری حسی هست كه باید به بیننده دست بده

مثلا من بازیگرهای ایرانی هیچ تاثیری به نظرم ندارن در این مورد 

اما آدمی مثه نیكولاس كیج كه خودم واقعا عاشقش هستم - طوری بازی میكنه كه توی صورتش و وقتی نگاه میكنی واقعا نقش رو درك میكنی - آنچنان واقعی نقش ایفا میكنه كه اینگار مستند هست

جایزه اسكار رو هم فقط و فقط به همین دلیل گرفته به نظرم 

موفق باشید.

یاهووووووووو

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 5/6/1389 - 2:59 - 0 تشکر 224847

با احترام باید عرض كنم كه تا وقتی كه امثال استاد مشایخی ها تو این مملكت نفس میكشن هنوز زوده به این جماعت چشم آبی گفت بازیگر و به لوده گری هاشون گفت بازیگری...!

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی