بهداشت و سلامت (بازدید: 1853)
دوشنبه 1/6/1389 - 14:8 -0 تشکر 223636
آبسه

معرفیآبسه،تجمع موضعی چرک در هر قسمت از بدن است که توسط تورم(پدیده التهاب) احاطه شده است.دلایلآبسه وقتی اتفاق می افتد که یک قسمت از بافت عفونی شود و سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با آن تلاش کند. گلبولهای سفید خون از میان دیواره رگهای خونی عبور می کنند و به محل عفونت می روند و با بافت آسیب دیده در می آمیزند. در طول این فرآیند،چرک تشکیل می شود. چرک تشکیل شده است از مایع،گلبولهای سفید زنده و مرده خون،بافت مرده،باکتریها یا سایر مواد خارجی.آبسه می تواند تقریبا در اکثریت قریب به اتفاق بافت های بدن تشکیل شود و می تواند توسط ارگانیزم های عفونی ، انگل ها و مواد خارجی بوجود بیاید. آبسه پوست به راحتی دیده می شود ؛ قرمز،برجسته و دردناک است. آبسه در سایر اعضای بدن، قابل مشاهده نیست ،اما ممکن است آنها باعث آسیب اندام های مختلف بشوند. انواع اختصاصی آبسه؛-      آبسه آمیبی کبد-      آبسه آنو-رکتال-      آبسه بارتولین-      آبسه مغزی-      آبسه اپیدورال-      آبسه اطراف لوزه ای-      آبسه تب آور کبد-      آبسه پوست-      آبسه طناب نخاعی-      آبسه زیر جلدی-      آبسه دندانمعاینات و آزمایشاتاغلب یک نمونه مایع از آبسه برای یافتن ارگانیزم های ایجاد کننده این مشکل،گرفته می شود.درماندرمانها متفاوتند،اما اغلب نیاز به تجویز آنتی بیوتیک وجود دارد.چه هنگام به پزشک متخصص مراجعه کنیدهر وقت که شما فکر می کنید به یکی از انواع آبسه ها مبتلا شدید ،پزشک خود را در جریان بگذارید.پیشگیریپیشگیری از آبسه بستگی به محل انتشار آن دارد. برای مثال، بهداشت مناسب می تواند به پیشگیری از آبسه پوستی کمک کند. بهداشت دهان و دندان و مراقبت های روتین از آبسه های دندانی پیشگیری می کنند.

نکنه وقتي بيايي که نفيسه مرده باشه

آرزوي ديدنت را زير خاکا برده باشه

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی