بهداشت و سلامت (بازدید: 696)
يکشنبه 31/5/1389 - 14:51 -0 تشکر 223273
*** یک خاطره با شما ***

فشار خون

 

سلام به همه دوستان گرامی :

یک شهریور روز پزشک است ، و من از همین جا به همه پزشکان و از جمله مدیر خوب انجمن " بهداشت و سلامت " دکتر medman تبریک می گویم .این تاپیک رو ایجاد کردم که به بهانه روز پزشک ، خاطرات خود را از دنیای پزشکی برای ما بیان کنید . همه ما تا کنون بیمار شده ایم و پیش پزشک رفته ایم و افراد مختلف تجربیات و خاطرات مختلفی از دنیای پزشکی دارند .

از همه عزیزان می خواهم که یک خاطره از دنیای پزشکی برایمان ثبت کنند .

شروع کنید ، دیگه ...

ما مشتاقانه ، منتظر شنیدن خاطرات شما هستیم ...

 

thank you for attention

يکشنبه 31/5/1389 - 15:38 - 0 تشکر 223294

«««« خاطره یک اتاق عملی »»»»

به نوبت می رفتیم سر عمل جراحی ، نوبت من که رسید از بدشانسیم باید سر عمل یک آقایی می رفتم که معتاد تزریقی بود و جراحش می گفت که احتمالا بیمار ایدز دارد ، راستشو بخواهید خیلی سعی کردم از دست اون عمل فرار کنم ولی نشد که نشد . باید آماده می شدم ، اسکراب کردم و گان و دو دستکش هم پوشیدم و رفتم سر عمل ...

لباساشو که در آوردن ، دیدم تمام بدنش خالکوبی شده ، راستشو بخوای با دیدن اون خالکوبی های خیلی بیشتر به ترسم اضافه شد . ولی چاره ای نبود ، نوبت من بود . رفتیم سر عمل جراحی و عمل رو تا انتها به خوبی پیش بردیم ، و با دقت کامل کار می کردم و عمل هم به خوبی پیش می رفت ....

بعد از حدود 45 دقیقه عمل بیمار تمام شد و گمان می کردم که دیگه راحت شدم ، دستکش رو در آوردم و شروع به پانسمان کردن بیمار کردم ، دوستان دیگر هم در حال جمع کردن ابزاهای خون آلود جراحی بودن که یکی از دوستان یکی از ابزارها که اسمش هست اکارتور ( برای باز نگه داشتن بافت استفاده میشه ) رو از بالای دستم عبور دادن و خون روی اکارتور ریخت روی انگشتم که برش داشت .

اتفاقی که نباید می افتاد ، افتاده بود ، سریع رفتم و دستم رو شستم ولی می دونستم که با شستن کاری درست نمیشه

جراح منو برد پیش مسئول عفونت های بیمارستانی . موضوع رو براش تعریف کرد و اون هم گفت که تا 48 ساعت اول اگر از قرص زینوویدین استفاده کنم ، مشکلی پیش نخواهد آمد .

اون روز بدترین روز زندگی من بود ، قرص رو از دکتر گرفتم و همون جا اولیش رو مصرف کردم ، بعد رفتم و از بیمار خون گرفتم و بردمش آزمایشگاه تا مشخص بشه که بیمار ایدز داره یا نه ؟

چون بیمار معتاد تزریقی بود ، نمی توانستم به آسانی ازش خون بگریم و آخر هم از رگ گردنش مجبور شدم خون بگیرم ، خون رو به آزمایشگاه بردم و دادم واسه تشخیص ، خودم هم خون دادم تا تیتر هپاتیت من رو هم بررسی کنند و از نظر هپاتیت هم چک شوم

اصلا حال خوبی نداشتم ، اونقدر ترسیده بود که اصلا نمی تونستم راه برم ، دنیا برام تیره و تار شده بود ، خیلی نگران بودم ، همش دعا می کردم که بیمار سالم باشه و ایدز نداشته باشه

رفتم خونه و همیش دعا می کردم و از خدا می خواستم که اون بیمار سالم باشه ، اون روز رو هیچ موقع فراموش نمی کنم ، چون سخترین لحظات زندگی ام رو داشتم تجریه می کردم . فردا اون روز به آزمایشگاه زنگ زدم و گفتن که خدا رو شکر بیمار ایدز نداره و تیتر هپاتیت شما هم عالیست و مشکلی نیست . ولی چون ممکنه دوره نهان ایدز باشه بهتر است شما دارو ها رو مصرف کنید و 6 ماه بعد هم آزمایش بدهید . من دیگه اون دارو ها رو مصرف نکردم ، آخه عوارض خیلی شدیدی داشت ، به شدت عرق می کردم ، حالت گیجی داشتم ، دوستان گل تبیانیم اونقدر گیج بودم که یک متر هم نمی تونستم راه برم و این دارو رو هم باید یک ماه مصرف می کردیم واسه همین من مصرف نکردم ، چون نمی تونستم عوارضش رو تحمل کنم .

البته خدا با من بود و 6 ماه بعد و 1 سال بعد هم دوباره آزمایش دادم و سالم بود .

این اتفاق رو من هیچ وقت یادم نمیره ، چون تاحالا اینجور به مرگ نزدیک نشده بودم ...

 

thank you for attention

دوشنبه 1/6/1389 - 13:24 - 0 تشکر 223610

سلام دارم و عرض ادب و احترام به تبیانیهای عزیز.....از "اتاق عمل" عزیزم هم تشکر می کنم.ان شاءالله هرجا هستید موفق و دلشاد باشید. من فقط این مطلب رو اضافه می کنم: یبار یه دوستی صحبت می کرد میگفت کار شما پزشکا استرس چندانی نداره و پشت میز میشینید و مریض می بینید درحالیکه مثلا یه بنا احتمال تروما و صدمات بهش زیاده یا هر شغل دیگه..من همونجا در مورد بیماریها و خطرات بیولوژیکی که میتونه حتی جان یه پزشک ومشاغل مرتبط با اونو تهدید کنه باهاش صحبت کرد و اون تا به این مطلب پی برد حرفشو پس گرفت. امیدوارم هر کی هرجا و در هر شغلی هست سالم باشه و کارش رو به نحو احسن انجام بده. ممنون از تاپیک خوبت.....منتظر خاطرات تلخ و شیرین دوستان هم هستیم.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

دوشنبه 1/6/1389 - 16:5 - 0 تشکر 223679

با سلام
این روز خوب رو به همه ی دكتران و دانشجویان رشته های پزشكی تبریك میگم
راستش ما خاطره ماطره نداریم :دی

موفق باشید.
یاهووووووووو

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 1/6/1389 - 16:24 - 0 تشکر 223687

پزشکان محترم انجمن بهداشت و سلامت

روز بزرگداشت شیخ الرئیس ابوعلی سینا را که به نام روز پزشک مزین شده، به همگی شما تبریک می گوییم و برای شما از خدا آرزوی توفیق روز افزون و مزین شدن به صفت نبوی "طبیب دوار بطبه" را طلب می کنیم.

سه شنبه 2/6/1389 - 12:14 - 0 تشکر 223902

سلام به همه ی دوستان عزیز
ببخشید دیر اومدم
منم روز پزشک رو به همه ی پزشکا تبریک می گم به خصوص پزشکای عزیز انجمن بهداشت و سلامت

 
سه شنبه 2/6/1389 - 17:45 - 0 تشکر 224032


سلام خدمت تمامی فعالان انجمن بهداشت و سلامت

باید عرض ادب و احترام خود را زودتر اعلام می کردم. ولی تا دیرتر نشده تبریک ویژه و مخصوص خودم و تیم مدیریتی انجمن های تخصصی تبیان را به محضر مدیر محترم انجمن دکتر مدمن و همکاران همراه ایشان در این انجمن اعلام می دارم.

سه شنبه 2/6/1389 - 18:23 - 0 تشکر 224049

به نام خا

سلام

تبریک میگم روز پزشک

تبریک به همه پزشکان بخصوص پزشکان این انجمن

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

چهارشنبه 3/6/1389 - 1:50 - 0 تشکر 224212

تشکر از همگی....موفق و پیروز باشید و البته سلامت!!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

پنج شنبه 4/6/1389 - 0:50 - 0 تشکر 224521

با سلام
من هم روز پزشك رو به همه ی پزشكان عزیز تبریك میگم
ببخشید كه دیر شد

باران باش

ببار

نپرس كاسه هاي خالي از آن كيست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی