انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3268)
يکشنبه 31/5/1389 - 11:23 -0 تشکر 223229
ماه خدا و ربنای اهل نفاقآنچه در این یادداشت از زبان شجریان خواننده «ربنا» آمده است عیناً از كتاب «راز مانا» كه وی آن را كامل ترین كتاب درباره خود می داند، برگرفته شده است.
هنگامی كه سپاه شهسوار آفرینش علی مرتضی(ع)، به تعبیر سردار رشیدش؛ «مالك اشتر نخعی» یك تیغ شمشیر تا كور شدن چشم فتنه پسر ابوسفیان، فاصله داشت، به دستور پسر نابغه- عمروعاص- كلام خدا، بر نیزه ها رفت و فریاد برآمد كه حكم فقط حكم خدا.
كتاب عزیزی كه محمد مصطفی(ص)، آن را در كنار عترت خویش برای مسلمانان به یادگار نهاد. بدین سان یكی از عزیزترین و مقدس ترین میراث پیامبر اكرم«ص» بردار شد، تا فتنه گران از شكست گریخته و فرصت بیشتری برای آتش افروزی به دست آورند.
این ها را عرض كردم تا به این واقعیت برسم كه حتی كلام خداوند و وحی منزل هم گاه می تواند برای منافقان و فتنه گران كاربرد مقطعی داشته باشد چه رسد به آوای «ربنا»ی خواننده ای كه «صادق صبا» مستندساز مورد اعتمادش، مأمور رسمی و تابلودار سازمان «موساد» است.
كسی كه در كتابش به خویش متواضعانه!! لقب راز بزرگ داده و در عین حال ادعا كرده است: «اگر قرار باشد در كنسرت ها ی خیریه ام از سفیران كشورهای فرانسه، ایتالیا و... الخ درست پذیرایی نشود، پس همان بهتر كه برنامه كنسرت فردا و فرداها را لغو كنم! كسی كه در سفرهای خارجی اش با عناصری همچون «علیرضا میبدی»، «علیرضا نوری زاده» و ده ها حشرات الارض دیگر از همین قماش می نشیند و به عقده گشایی علیه انقلاب اسلامی و دین مبین اسلام می پردازد. آن هم انقلاب و نظامی كه او را از رتبه متنزل خوانندگی در كنار «گلوریا روحانی» و «عهدیه» بهایی مسلك و معصومه دده بالا، معروف به «هایده اسرائیلی» و یا به خاطر 20 هزار تومان پول پسردایی فرح، سنگ تمام گذاشتن در جشن هنر فرح پهلوی به همراه مدعوین وی كه نمایش مهوع «خوك بچه» را در پیاده روهای شیراز اجرا كردند؛ در سطح یك استاد آواز رسمیت می بخشد، انقلابی كه دولتمردانش با بزرگ منشی از كنار برخی از افعال وی همچون مشاركت در طرح چاووش كه شاكله اش توسط حزب توده طراحی شده بود با بزرگ منشی عبور می كنند.
حتی نامه های وی به مدیر رادیو تلویزیون مبنی بر پخش نكردن صدایش را همچون فروش صدها برنامه گل های رنگارنگ و گل های تازه كه جملگی آنها در تملك رادیو قرار داشت شد نوارهایی با عناوین شركت های مجعولی همچون چگور آهنگ و... باز هم نادیده انگاشته و به وی امتیاز نشر و پخش آهنگ می دهند. تا پیراهنش دوتا شود و آنچه افتد و دانی و در رثای شاه معدوم ناله سر دهد «شهریاران را چه شد؟!». برای گرمی بازار كنسرت های دلاری اش، مدام بر طبل میان تهی می كوبد تا آنجا كه بارها و بارها از بلندگوی رسانه های غائله ساز همچون بی .بی .سی به مردم ایران و انتخابشان توهین می كند و مدعی می شود: «این آوای ربنا را من در اوایل انقلاب برای آموزش خوانندگان رادیو خوانده بودم و راضی به پخشش نبودم اما یك باره دیدم پخش شد. تلفن كردم و در مقام اعتراض گفتم این «ربنا» را من برای آموزش خوانده بودم، نه پخش از رادیو و الآن هم راضی به این امر نیستم.»
و از آن روز هم كه انتخاب مردم ایران مورد تأیید وی نبود، مدام آزادانه در عموم رسانه های ماهواره ای و رادیویی ضدانقلاب به مردم ایران، انقلاب اسلامی و دولتمردان این انقلاب توهین كرده است كه چرا انتخابشان مورد تأیید آمریكا و اسرائیل نبوده!! حال در چنین شرایطی رسانه هایی كه افراد پشت صحنه آنها در جریان فتنه های اخیر نقاب ها از صورتشان برافتاده و چهره های كریه شان آشكار شده، مدام مثلا از سر خیرخواهی!! تیتر می زنند كه: «امسال بدون آوای ربنای استاد سفره های افطار ایرانی ها تهی است» و جملاتی از این دست، درحالی كه اینان اگر حداقل یكی-دو كتاب جیبی حدیث هم حتی ورق زده بودند درمی یافتند كه در ماه «ضیافت الله» سفره هیچكس تهی نیست كه صاحب مهمانی؛ آن ذات یگانه و ازلی و ابدی است.
گرفتاری هم از اینجا شروع می شود كه این قماش آدم ها همیشه؛ با وجه مهر، كرامت، بخشش و رأفت نظام روبرو شده اند ورنه خواننده 20 هزار تومانی جشن هنر فرح به خود جرأت عقده گشایی علیه مردم ایران و انتخابشان را نمی داد.
كسانی هم كه مثلا از در دوستی چنین تیترهایی را سرهم می كنند درمی یافتند كه ماه مهمانی خدا بی نیاز از آوای کسانی است كه قلبشان مملو از كینه مردمی است كه به سلیقه آنها ریاست جمهور انتخاب نكرده اند. و خصم فارغ است كه در ماه ضیافت خداوند حتی در عمق سكوتش در سحر و غروب هایش ترنم روح بخش فرشتگان خدا جاری است.
امید كه با این یادداشت كوتاه؛ خصم دریابد كه از این ترفندهای نخ نما شده سودی نخواهد برد جز آن كه آبروی نداشته خود را بر باد بدهد.
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می بری، زحمت ما می داری

http://www.kayhannews.ir/890531/14.HTM#other1401

http://www.kayhannews.ir/890531/14.HTM#other1401

http://www.kayhannews.ir/890531/14.HTM#other1401

دوشنبه 25/5/1389 - 1:0 - 0 تشکر 221345

سازمان صداوسیما پخش دعای ربنا با صدای محمدرضا شجریان را به‌طور کامل در تمام شبکه‌ها ممنوع کرد.

به گزارش البرز، این تصمیم از چند روز قبل به اطلاع برنامه‌سازان ویژه برنامه‌های افطار کلیه شبکه‌های رادیو‌ و تلویزیون رسیده و مورد تاکید قرار گرفته است.

این سازمان حتی از پخش آگهی‌های بازرگانی که معمولا در ماه رمضان با نوای اذان یا دعا همراه است در صورتی که صدای ربنا زیر صدای آگهی قرار گرفته باشد ممانعت می‌کند.

محمدرضا شجریان ، در حوادث و ناآرامی‌های بعد از انتخابات به مواضع و اظهارات محمود احمدی‌نژاد انتقاد کرد.

او همچنین از صدا وسیما خواست هیچ یک‌ از آثارش را پخش نکند.

استاد آواز ایران تنها اجازه پخش دعای ربنا در ماه مبارک رمضان را به رسانه ملی داد که این سازمان هم با احتیاط و تنها در یک یا دو برنامه تلویزیونی از این یادگار دلنشین استفاده کرد.

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
دوشنبه 25/5/1389 - 9:58 - 0 تشکر 221391

سلام
حیف این هنر و استعداد نیست که به خاطر سیاست کثیف مردم ازش بهره مند نشن

 من که خیلی ناراحت شدم نه اینکه بخوام از کسی انتقاد کنم ولی به نظر من یک هنرمندی که این همه طرفدار دارد اگه هم عقیده ای دارد نباید علنی بیان کند.

آقای شجریان نباید در سیاست دخالت می کرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 25/5/1389 - 15:2 - 0 تشکر 221449

من هم با نظر یاس کبود موافقم
توی مملکت ما هیچ کس جایگاه خودشو نمی دونه !!!
آخه استاد شجریان انتقاد کردنت چی بود؟؟؟!!!! ایشون یک هنرمند هستند که با این کارشون وجه ی خودشونو خراب کردن

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
دوشنبه 25/5/1389 - 16:14 - 0 تشکر 221493

متوجه نشدم استاد خواستن بعد از جرایانات و انتقادات دیگه آثارشون پخش نشه یا اینکه مقامات ایران این رو نخواستن
پس چطور چند وقت پیش سرود زیبای نام جاوید وطن از شبکه تهران پخش شد؟
نکنه این درخواست رو بعد از 1 سال که از انتخابات گذشت استاد از صدا و سیما کرد؟

ما برای جوانان دعا میکنیم

جوانان هم برای خودشان دعا کنند.

سه شنبه 26/5/1389 - 2:2 - 0 تشکر 221667

با سلام

یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا هرکی انتقاد کنه باید بره کنار؟
تو رو خدا دیگه شما دوستان عزیز این فرهنگ رو مثل برخی مسئولین ترویج ندید و سعی کنید با دیدی باز و با دریا دلی به مسائل نگاه کنید.

ربّنای استاد بزرگ موسیقی ایران،استاد شجریان یکی از زیباترین و ماندگارترین نواهاییه که قداست خاصّی داره و نباید بخاطر سیاست زیر پا گذاشته می شد

یه ربّنای دیگه بجاش داره پخش میشه که اصلاً دلنشینی و زیبایی ربّمنای استاد شجریان رو نداره.

خدا مسئولین مارو(به ویژه در عرصه ی صدا و سیما)دریادل کنه و بهشون سعه ی صدر و دید عمیق ببخشه.
اون از فرزدا حسنی که بخاطر راحت صحبت کردنش با یه مسئول کنار گذاشته شد اینم از استاد شجریان!!!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

سه شنبه 26/5/1389 - 11:12 - 0 تشکر 221749

نمی دونم چرا دوستان به این نکته توجه نمی کنند که :

استاد از سال 1354 همکاری خودشون رو با رسانه رادیو و تلویزیون (که بعد ها به صدا و سیما تغییر نام داد) لغو کردند و از همان سالها خواستند که صدایشان از این رسانه دولتی! پخش نشود .

همچنین در سال 1374 نامه ای سرگشاده به رئیس صدا و سیمای وقت در این خصوص نوشته شد و علت آن هم همکاری نکردن این سازمان در تهیه هیچ یک از آثار استاد می باشد .

سال گذشته نیز استاد دوباره این درخواست خود را به سازمان صدا و سیما اعلام نمودند .

حالا به نظر شما استاد هنر خودشون رو وارد سیاست کردند!!!!!!!!!!

شنبه 30/5/1389 - 1:52 - 0 تشکر 222891

واقعا نمی دونم با این كارها می خواند چی را ثابت كنند؟ حالا اگه پخش نشه استاد ضرر می كنند یا خود مسولان؟ بعدم میشینند بحث می كنند كه مردم چرا شبكه های ما را نمی بینند!!!1

خاطرمان باشد شايد سالها بعد در رهگذر جاده ها بي تفاوت از کنار هم بگذريم و بگوييم اين غريبه چقدر شبيه خاطراتم بود
شنبه 30/5/1389 - 12:16 - 0 تشکر 222977

شبکه 7 ربنای استاد رو پخش می کند ، البته من دیروز زدم شبکه هفت ولی پخش نکرد ، بیشتر سلیقه مدیریتی که شبکه ها پخش نمی کنند ، یه عده هم متعصبانه صحبت می کنند مثل حرفهای سردار آجرلو در مورد پاسدار بودنشون و حذف کردن علی کریمی ... به هر حال ما که عادت داریم، تصمیم گرفتم دل نبندم به کسی و از کسی خوشم نیاد چون مطمئنم هر کسی محبوب باشه نابود میشه ...

يکشنبه 31/5/1389 - 12:26 - 0 تشکر 223246

پیوست1:حضرت استاد محمدرضا شجریان(روحی فداه) در چند دوره ی جشن هنر شیراز شركت نمودند ولی در دوره های آخر به نشانه ی اعتراض به فساد اخلاقی حاكم برا این كارناوال با افتخار از شركت در این مراسم انصراف دادند...!

پیوست2:حضرت استاد محمدرضا شجریان(روحی فداه) یك شخصیت جهانی شناخته شده هستند كه ادب و احترامی كه ریشه در عقاید ایشان دوانده اجازه نمیدهد هیچ یك از افرادی كه در كنسرتهای ایشان شركت میكنند كوچكترین اذیتی ببینند حال آنكه ایشان سفیر فرهنگی ایران در تمام دنیا هستند و به عنوان یك ایرانی وظیفه دارند فرهنگ این ملت شریف را در كل دنیا معرفی نمایند ...!

پیوست3:حضرت استاد محمدرضا شجریان(روحی فداه) در كتاب مذكور هیچ لقبی را به خود نداده اند و نگارنده ی مطالب فوق خلاف واقع سخن رانده اند...ایشان در مصاحبه با جناب صادق صبای عزیز بارها تاكید كردند كه من محمدرضا شجریان هستم نه استادم نه حضرت استاد...عاشق مردمم هستم و برای مردمم جان میدهم...!

پیوست 4:باقی مطالب ذكر شده پاسخ داده میشوند اما مطالبی چون هایده ی اسراییلی و توده ای و فلان و فلان و فلان بی شك اتهامات بی پایه و اساس  نویسنده است و نیازی به پاسخ ندارند...!

پیوست5:منافق یعنی فردی كه فاقد شخصیتی ثابت است و در جایگاه های مختلف گرایشات متفاوتی دارد و به عبارتی دیگر نان به نرخ روز میخورد اما من به یاد ندارم كه استاد عزیزمان  گرایشات مختلفی داشته باشند و یا تغییر نگرش دهند ایشان شخصیتی شناخته شده هستند و همگان میدانند كه استاد چه نوع گرایشاتی دارند وهیچ گونه وابستگی به هیچ گرایش و طیف و جناحی نداشته و ندارند ...گویا نویسنده ی مطلب فوق معنای واژه ی منافق را نمیدانسته...!

پیوست6:به سبب عشق و ارادت قلبی كه به حضرت استاد داشتم و صدالبته در این برحه از زمان فزون تر گشته و نیز پاسخ به مطالب ذكر شده در ماه مبارك رمضان و تهمت های ایراد شده به یك شخص مسلمان این مطلب را نوشتم ...فقط همین...!

پیوست7:دوستانی كه مطلب جناب صدرا را در انجمن معرف مطالعه كرده باشند درك بهتری از این پاسخ خواهند داشت...!

بسم رب الصدیقین
ضمن عرض سلام
(لطفا این متن را كامل بخوانید تا تمامی شبهات مطرح شده رفع شود...در ضمن من متخصص رفع شبهه نیستم ولی خب تا حدودی در مورد حضرت استاد اطلاعاتم در سطح خوبی است...در نتیجه یا بدون كم و كاست منتشر شود یا منتشر نشود!!!!!!!!!!!...ما اهل دورغ نیستیم)

 مطالبی از این دست در مورد حضرت استاد در انجمن های مختلف قرار ذكر شده بود و جالب تر اینكه همگی این مطالب به صورت كلی با پاسخ های جالبی از سوی كاربران مختلف ادامه یافته اما تعجب من اینجاست كه همان مطالب تكراری و به قول جناب سوها نخ نما شده را بارها و بارها تكرار میكنند

پاسخ یك اتهام چند بار باید داده شود؟؟؟

مخصوصا تكرار سخنانی  در رد نماد و سمبل هنر ایران در جهان یعنی حضرت استاد محمدرضا شجریان(روحی فداه) كه امیدواریم سایه ی پربركت وجود نازنینشان سالیان متمادی گسترده باشد و ...!باید خدمتتون عرض كنم اصولا خیل عظیم طرفداران حضرت استاد در سرتاسر جهان رسانه های دولتی ایران را در معنای رسانه نمیدانند كه حالا از پخش نشدن ربنای نور چشمشان ناراضی باشند...!

شبكه ی 1 و 2 و 3 و بیست و سی و نوزده و پانزده و چهارده و غیره و غیره و غیره را سالهاست كه دنبال نمیكنیم

خودتان بنشینید ببینید و لذت ببرید...!

ما سالهاست كه رسانه ای در ایران نمیبینیم كه حال بخواهیم از نبود ربنای عزیز دلمان شكایت كنیم...!


دم غروب سر سفره های افطار هم با موبایلمان این نوای آسمانی را پخش میكنیم و آسمانی میشویم
مثل میلیون ها خانواده ی ایرانی كه نوستالوژی های كودكیشان همین نوای ربناست و دیگر هیچ...!

این كه حضرت استاد علاقه ای به پخش صدایشان بر روی تصاویر خاص ندارند خب حق طبیعی ایشان است


اثری را خلق كرده اند و مالك حقیقی و حقوقی ان هستند

كدام توهین؟؟؟
كدام هتاكی؟؟؟
ملت خود واقفند كه ما و گروهمان و مكتبمان اهل توهین و تحقیر و هتاكی نیستیم و نبوده ایم
كلام بی نظری استاد بیش از نیم قرن است كه جز به ادب و احترام نگردیده


ادب را انهایی زیر پا میگذارند كه انواع و اقسام تهمت ها را نثار شخصیت های مختلف میكنند بی آنكه در مورد صحت و سقم آنها تحقیقی هرچند اندك داشته باشند...!


از نظر شما عدم اعتقاد به سیاسیون اصول گرا یعنی عدم اعتقاد به اسلام و بی دینی و بی ایمانی...این فكر شماست وما این را قبول نداریم...هیچ وقت قبول نداشته ایم


رسانه های دولتی ایران در حدی نبودند و نیستند كه حضرت استاد با آنها مصاحبه كنند
استاد با پر بیننده ترین رسانه ی خبری جهان مصاحبه كردند و به حق كه نیكو انجام دادند و قلبمان را شاد كردند...!
البته خب گویا بعضی ها بی خبرند كه استاد یك شخصیت جهانی هستند و مصاحبه با شبكه ی 1 شبكه ی هر ایرانی كه در داخل ایران هم بیننده ندارد قدری دور از عقل به نظر میرسد گویا...!


اینكه شما سخنان استاد در مصاحبه با جناب صادق صبای عزیز را حمل بر ضد انقلابی بودن و ضد اسلامی بودن و صهیونیستی بودنشان میكنید كه خب ماعادت داریم همواره خطاب اینگونه لغات قرار بگیریم...نگران نباشید عادت كرده ایم


ما عادت داریم به شنیدن مطالبی ... چون ضد انقلاب و ضد دین و ضد اسلام و ضد خدا!!!! و ضد مردم و آمریكایی و اسراییلی و منافق و صد البته صهیونیستی و حزب فلانی...مشكلی نیست...!سالهاست كه این سخنان را میشنویم


شما مطمئن باشید كه صددرصد حضرت استاد خواننده ی خصوصی افراد نیستند كه در مدح او بخوانند یا به گرمی در آغوشش بكشند  تا فلان امتیاز را از او بگیرند...دوران این حرفها به سر رسیده

شان استاد اجل از این سخنان است...!


استاد ان تصنیف را تقدیم به ملت ایران كردند
و این موضوع به سادگی قابل درك است...!

هیچ توهینی هم در كار نیست


و تصنیف بیداد در چه جایگاه نیكویی اجرا شد كه...

آری

سلامت را نمیخواهند پاسخ گفت
سرها در گریبان است
سرها در گریبا است


اما شما نمیتوانید بگویید كه مردم دیگر استاد را نمیخواهند...این مردم همانهایی هستند كه صف دو كیلومتری برای خرد بلیط كنسرت استاد تشكیل میدهند...همان مردمی هستند كه با نوای مرغ سحر استاد اشك میریزند...با نوای ربنایش آسمانی میشوند...مردم عاشق استاد هستند...فراموش نكنید...!


به قول خودتان ریزش هم بوده رویش هم بوده...!
به همین سادگی


اشك شجریان سالهاست كه جاری است شاید زمانی كه من و شما هنوز پا در این دنیا نگذاشته بودیم شجریان بزرگترین موسسه ی خیریه بیماران سرطانی را احیا كرد
شاید زمانی كه هیچ بنیاد خیریه ای در ایران وجود خارجی نداشت شجریان صدها كودك بی سرپرست را پدری میكرد...!
شاید زمانی كه بعضی ها زیر كولرهای گازی روزنامه میخواندند شجریان در بم ویران شده باغ هنر میساخت
و دهها و صدها شاید دیگر كه هنوز زود است برای گفتنشان
او اهل بوق و كرنا و اطلاع رسانی نیست...هیچ وقت نبوده

او اهل تریبون و مرید بازی نیست

او كه صدایشان سروش جاودان قلب های ایرانی است...!


و به قول یكی از دوستان
(بنده فارغ از هر نوع گرایشات سیاسی با تمام وجودم عاشق استاد هستم و از عمق وجدانم از صمیم قلب به حق میگویم که جانف فدای استاد و میدانم انها که به او اهانت میکنند او را نمیشناسند البته شاید حق دارند چون مجموعه خدمات و افتخارات و کارهایی که ایشون انجام دادند منتشر نشده البته به خواست خودشون امثال سهام داری 76 درصد از مجتع خیریه ی محک و نامزدی برترین صدای قرن و کسب رتبه ی دوم بعد از بتهوون در سطح جهان در ردیف موسیقی کلاسیک ملل در حالی که بیش از 85 درصد آرای ایشون از خارج ایران بود و ساخت باغ هنر بم و ساخت بیمارستان های تخصصی در تهران و اصفهان و شیراز و تبریز و اعطای کل درآمد کنسرت های خارج از ایران از المان تا امریکا و تور های اروپا به بیمارستان های تخصصی سرطانی و احداث هنرستان های متعدد موسیقی  در سطح کشور ودریافت جایزه ی پیكاسو و نشان مولانا از اكادمی قونیه و یا ترمیم آرامگاه شمس تبریزی در خوی و مجموعه ی اثار ماندگار ایشان در بهبوحه ی انقلاب و البته قبل انقلاب و زندان هایی که رفتند به خاطر برخی تصنیف هاشون وصد البته فریاد مرغ سحر ناله سر کن که هنوز هم با صدای اهورایی استاد در سرتاسر وطن طنین انداز میشه و و و)

که اگر بنا بر سخن راندن باشد مجالی باقی نمی ماند...!قربان اشكهای استاد بروم
جدایی دین از سیاست هم نظر حضرت استاد است و قابل دفاع
شما هم اگر حرفی دارید ارائه نمایید...!
میدانید كه دنیا دنیای تفكر است

دنیای تفكر و اندیشه ی ازاد فاقد مفاهیم منحصر طلبانه  است


چه كسی گفته حضرت استاد یكی از مردان ثروت مند ایران هستند؟؟؟
پس چرا نام مباركشان در بین هزار نفر اول ثروتمند ایران كه توسط سایت تابناك منتشر شد نبود همچون ده ها و صدها فرد دیگر كه من وشما خوب می شناسیمشان و هر از چندگاهی بحثی در موردشان داغ میشود...!


بزرگترین افتخار حضرت استاد در زندگی همین است كه حتی دیناری برای هیچ دولتی در هیچ زمانی كار نكرد


حتی ریالی از دولت هدیه نگرفت

یادتان كه نرفته دعوت همایش چهره های ماندگار را رد كردند...!


زندگی استاد مشخص است
صدها مركز خیریه كوچك و بزرگ تحت پوشش ایشان فعالیت میكنند
بزرگترین سهام دار موسسه ی خیریه محك ایشان هستند و شاید اگر نبودند این موسسه وجود خارجی نداشت
شما فكر میكنید همه مثل آنهایی  هستند كه اگر كاری نیك انجام دادند با ده ها و صدها روزنامه مصاحبه كنند و قبل از خودشان صدها عكاس در مراسم تجلیلشان حضور داشته باشند؟؟؟
نه برادر من
بهشت را نمیشود با این كارها خرید...!

بهشت را به بها میدهند نه بهانه

و در قسمتی از همین مستند استاد فرمودند در طول دوران پس از انقلاب یكی از آقایان  دستور مصادره ی اموال مرا داده بود كه من نوارهایم را در این دوران 3 مرتبه با سختی تمام جابه جا كردم تاحاصل تلاش شبانه روزی ده ها جوان هنرمند محفوظ بماند و هرانچه كه ماند مصادره شد...!(نقل به مضمون)وطن فروش ان كسی است كه با پول مردم در دبی و امارات ویلا میسازد(...) و با باند بازی و رانت خواری به فلان پست ... میرسد(...!) و در دانشگاه مملكت اسلامی آبروریزی میكند (...) و درامدهای میلیاردی دارد(...)  در حالی كه خیلی ها به نان شبشان محتاجند 
و یا از سمت خود سوء استفاده میكند و آآآآآآآآه كه دلمان پر است از حرفهای تكراری...!

شجریان را انجایی شناختم كه حضرت استاد كابلی حاصل 9 سال تلاش شبانه روزی خود را با عنوان تابلویی به نام مرغ سحر و با افتخار به استاد هدیه كردند تا در باغ هنر بم به فروش برسد...!

انجایی شناختمش كه احمد عزیزی ان بیماری كه 2 ماه در كما به سر برد با نوای استاد اشك میریختو باز هم به قول همان یكی از دوستان

(جناب صدرا آیا شما که فریاد عدالت طلبیتان گوش فلک را کر کرده اصلا متوجه شدید که در کنسرت لندن استاد شجریان چه اتفاقی افتاد؟؟؟

اسپانسر مالی کنسرت فوق متاسفانه به تحریک برخی عوامل ناشناس!!! قرارداد مربوطه رو یک طرفه لغو کردند تا کنسرت استاد لغو بشه در همین حال سرویس فرهنگی شبکه ی بی بی سی ملتماسانه نامه ای به استاد نوشتند مبنی بر اینکه کلیه ی امور مالی این کنسرت رو به عهده ی این شبکه بگذارند (نامه ی اسکن شده در سایت انجمن موسیقی موجوده)و استاد هم در نامه ای پاسخ دادند که مصاحبه ی من با شبکه ی بی بی سی فقط و فقط به دلیل بیان دغدغه های شخصی ام بوده در رسانه ای که در جهان شاید بیشترین مخاطب رو داره و من هیچ گاه به زیر بار این ذلت نمیرم که شما آمریکایی ها اسپانسر مالی کنسرت من باشید...کنسرتی که کل درآمدهاش تخصیص یافته به بیمارستان های تخصصی سرطانی...یکی از معتمدان بازار فرش تهران کل هزینه های مالی این کنسرت رو بر عهده گرفتند و البته گروه دلنوازان هم به احترام استاد درخواست هیچ گونه حقوقی نکردند...این نکته هم جالبه که این کنسرت جزو یکی از پردرامدترین کنسرت ها شد650000دلار در آمدخالص

جناب صدرا اصلا شما میدونید وطن فروش یعنی چی؟
مگر استاد در قبال مصاحبه ی خود چه چیزی به دست آوردند؟؟؟
پول...قدرت...ثروت؟؟؟
چقدر بی عدالتی...استادی که عمر خود را در راه اعتلای فرهنگ و هنر وطنش صرف کرده اماج این همه تهمت واقعا برای چه؟؟؟
برای چه؟
جناب صدرا تفنگت را زمین بگذار!!!
تخریب استاد یعنی تخریب وطن...یعنی تخریب وطن دوستی...تخریب قلب میلیون ها ایرانی
به خدا بی انصافی است
و البته من هنوز هم منتظر پاسخ شما(جناب صدرا) بر دفاعیات بنده در پست مربوطه هستم)
و خب این انتظار هنوز به پایان نرسیده(لبخند)


من فكر نمیكنم دعای ربنا ارتباطی به نوع انسان داشته باشد چرا كه با شنیدن این دعا انسان به یاد خداوند می افتد فقط... من این قسمت رو متوجه نمیشم لطفا توضیح بدید...!


دایی بنده جانباز است...در بیمارستان شهید پاریاب اردبیل زندگی میكند...اتاق 53 سالن 3...كیلومترها دور از وطن...بدون ربنا افطار نمیكند... عاشقانه استاد را دوست دارد...آقای خمینی را هم دوست دارد...سنتور هم مینوازد...آواز هم میخواند...به اسلام هم اعتقاد دارد... همرزم شهید باكری عزیز هم بوده...در راه اسلام و وطن هم جانبازی میكند...!!!

و به قول جناب استاد اسماعیل خویی

جهان در صدای تو آبی است
صدای تو را دوست دارم
صدای تو را دوست دارم
صدای تو از آن و از جاودان میسراید

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

يکشنبه 31/5/1389 - 16:32 - 0 تشکر 223320

اونکه در این معامله ضرر کرد کیه؟
مردمی که بدون ربنای استاد افطار می کنن؟
یا استادی که دیگه ربناش به گوش روزه دارا نمی رسه؟
یا صدا و سیما که ربنای استاد رو از برنامه هاش حذف کرده؟

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی