زن ریحانه آفرینش (بازدید: 3551)
سه شنبه 26/5/1389 - 23:53 -0 تشکر 221966
زن هراسی!!!!

 سلام

عصرایران - زن هراسی ، چه در ساحت مدیریت و چه در عرصه هنر ، پدیده ای است که شاید  بتوان گفت نیمی از فضای ذهنی بسیاری از مردان را به خود اختصاص داده است.

در واقع ، این امر ، ریشه های تربیتی دارد و به دوران کودکی و نوجوانی افراد باز می گردد که پرداختن علمی به این موضوع ، مجال و مقال دیگری می طلبد که موضوع بحث ما نیست ، بلکه آنچه در این نوشتار مورد توجه است این که همین افراد ، مشکلات دیدگاهی و تربیتی خود در قبال زن را به موضوع مهمی به نام دین گره می زنند و نگاه های نادرست شان به زن را به نام دین رقم می زنند و هر جا رد پایی از زن باشد ، فریاد و فغان بر می آورند که دین تضعیف شد و ارزش ها پامال گردید و آرمان ها به باد فنا رفت!

نمونه اش خبری است که اخیراً در برخی رسانه های مدعی ارزش مداری نقل می شود و از این که یک گروه موسیقی زنان مجوز اجرا گرفته ، ابراز نگرانی می کنند.

خبر را بخوانید:

  دادن مجوز كنسرت به تعدادی از خوانندگان و نوازندگان زن، اعتراض‌هائی را برانگیخته است.

 گروه اركیده كه تعدادی از خوانندگان و نوازندگان زن به سرپرستی اركیده حاجی وند آن را تشكیل می‌دهند پس از گذشت ده سال، مجدداً مجوز اجرا گرفته و در روزهای گذشته كنسرتی را در تالار وحدت برگزار نمود.

آخرین اجرای این گروه در دوره اصلاحات به وقوع پیوست كه به علت تعارض شدید آن با مبانی دینی و اسلامی با واكنش‌های فراوان رو به رو گردید كه موجب لغو مجوز فعالیت آن شد.

حال این گروه پس از گذشت ده سال مجدداً شروع به فعالیت نموده و كنسرت‌هایی را برگزار می‌كند.
جا دارد مسئولین وزارت ارشاد پاسخ دهند با این وضع چگونه میخواهند به تحقق دولت اسلامی كمك كنند؟ چگونه در چنین فضای مسمومی می خواهند نیروی انقلابی معتقد تربیت كنند؟ كجای آن با آرمان‌های انقلاب تطابق دارد... .
 
واقعاً آدم می ماند چه بگوید با کسانی که هنوز فکر می کنند زن موجودی است که فقط برای باردار شدن و بچه داری و شوهر داری آفریده شده و هیچ جایگاه دیگری در نظام هستی ندارد ، او نه حق آفرینش هنری دارد ، نه می تواند در اداره جامعه اعمال مدیریت کند و نه حق دارد فعالیت اقتصادی کند ؛ زن باید در کنج منزل بنشیند و منتظر آقای خانه و اوامر او باشد ؛ همین و بس!

از چنین دیدگاهی است که زن هراسی شکل می گیرد و هرگاه زنان از کنج خانه ها بیرون بیایند و در جامعه منشأ اثر باشند ، تو گویی که غولی از بند رهیده و قرار است حکمرانی تاریخی مردان را به چالش بکشد و از این رو ، ولو به هزینه دین و اخلاق و ارزش ها نیز که شده ، باید دوباره این دیو(!) را به بند آورد و سرجایش نشاند و در همین مصداق پرسید که زن را چه به هنر ، آن هم از نوع مبتذلی به نام خوانندگی و نوازندگی ولو برای همجنسانش! به این موجود رو بدهی فردا هوس می کند برای مردان هم بنوازد و بخواند! پس همان بهتر که ماجرا را از همین نطفه خفه کنیم که فردا خیلی دیر است!

هر جامعه ای برای پیشرفت خود ، نیاز به حرکت جمعی فرد فرد اعضایش اعم از زن و مرد دارد ولی در جامعه ما ، برخی مردان ، نه تنها مخالف حرکت زنان هستند ، بلکه توان خود را نیز به جای مصروف ساختن در حرکت رو به جلوی جامعه ، صرف مبارزه با حرکت زنان می کنند و نتیجه نیز این می شود که زمانی چشم باز می کنیم و می بینیم دنیا در مسیر قله های ترقی است و ما

هنوز بر سر و کله همدیگر می زنیم که آیا به فلان گروه موسیقی زنان ، مجوز بدهیم یا ندهیم و اگر مجوزی هم صادر شد ، تازه اول دعوایمان باشد و عنداللزوم به کنسرت شان حمله کنیم و کاسه کوزه شان را به هم بریزیم.

هیچ کس البته موافق فسق و فساد نیست ولی چه کسی گفته حضور زن باعث و بانی فساد است؟ فساد و کجی ، از هر انسانی می تواند نشأت بگیرد ، چه زن و چه مرد و مگر این همه فساد اداری و اخلاقی و مالی و این همه بی تقوایی های سیاسی و انگ ها و تهمت ها و مردم آزاری ها و قانون شکنی ها و حق کشی ها و ... در جامعه مردمحور ما رخ نمی دهد؟! آیا این ناهنجاری های سیاسی و اخلاقی و اجتماعی عمدتاً از مردان نشأت نمی گیرد؟

.........................................................................

مطلب و خبر بالایی از عصر ایران هست من یه جاهاییش رو حذف کردم چون موضوع بحث و حرف ما نیست

گویا به یه گروه خواننده و نوازنده زن که برای خانم ها نوازندگی و خوانندگی میکردن مجوزدادن و داد بعضی از آقایون که تیریبونی برای تظاهر به دین داری دارند در آمده و ندای فروپاشی دین و ارزش ها سر میدن

آقایونی که مروج و مبدع زن هراسی بوده و هستن و معتقدن زن در هر حوزه ای وارد بشه خطر ایجاد مفسده وجود داره و این بار هم هنر ...و معتقدن:

اصلا زن را چه به هنر؟

شاید عقل ناقص من خطر ایجاد مفسده خوانندگی و نوازندگی زن برای زن رو درک نمیکنه ولی ترویج زن هراسی و این اعتقاد که زن در هر حوزه ای وارد بشه خطر ایجاد مفسده وجود داره چیزی جز سرخوردگی و اسارت زن و عدم بهره مندی از استعدادهای درونی ریحانه آفرینش رو به همراه نداره


 

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

چهارشنبه 27/5/1389 - 2:30 - 0 تشکر 221996

والا من که زن ندارم و تا 28 سالگی هم نمی گیرم اما شنیدم که میگن « زن بلای جون مرده »

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
شنبه 6/6/1389 - 2:46 - 0 تشکر 225090

جناب میلادی واقعیت اینه كه انقدر این موضوعات رو تكرار كردیم كه واقعا خودمون هم خسته شدیم...!
انقدر گفتیم آزادی بیان-آزادی اندیشه-آزادی فردی-عدم اجبار در عقاید-حقوق زن-حقوق بشر-دموكراسی و ... كه دیگه نگیم بهتره چون همه شنیدنی ها رو شنیدن...!
این مشكلات تو مملكت ما حل نمیشن...زیاد خودتون رو اذیت نكنید...!

دوشنبه 8/6/1389 - 13:30 - 0 تشکر 225781

بسم رب المهدی
اعتراض به اجازه ی پخش کنسرت این گروه به دلیل ظاهر کاملا غیر اسلامی آنان بود.در جامعه ای با حکومت اسلامی ،کسی حق ندارد با این ظاهر وقیح ظاهر شود.این موضوع به هیچ عنوان ترس از خوانندگی زن (البته به صورت گروهی نه تک خوانی)و فعالیت هنری آنان نیست
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

سه شنبه 9/6/1389 - 4:35 - 0 تشکر 226099

این گروه جایی نگفته كه ما مسلمان هستیم یا اعتقاد به حجاب داریم...پس تعهدی هم در قبال حجاب و این چیزها ندارد...ظاهرشان هم هیچ وقیح نیست...خیلی هم خوب هست...!

سه شنبه 9/6/1389 - 18:42 - 0 تشکر 226367

ضمن عرض سلام
جناب میلادی این بحث در تاپیك اصلی خودش داره دنبال میشه بی ربط به فرمایشان شما هم نیست...!
توصیه میكنم مطالعه كنید...!
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=220816

پنج شنبه 11/6/1389 - 12:2 - 0 تشکر 226995

بسم رب المهدی

ولی این جا حکومت اسلامیه و باید همه به قوانینش احترام بذارن.چه مسلمون چه غیر مسلمون باید به قوانین متعهد باشند

اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

شنبه 13/6/1389 - 12:20 - 0 تشکر 227559

قوانین از آسمون نازل نشدند...اصلاحشون میكنیم...به زودی...!

يکشنبه 14/6/1389 - 9:3 - 0 تشکر 227922


یلدا جان مثلا قوانین اسلام رو چجوری میخواید اصلاح کنید ؟
مثل اینه که بگی دو دو تا رو میخوای عوض کنی بشه پنج تا
نمیشه که
بچه ها میشه؟

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
يکشنبه 14/6/1389 - 12:59 - 0 تشکر 228021

اگر فطرت آدم و ذاتیاتش قابل تغییره قانون اسلام هم قابل تغییره !!!!! :

فطرة الله التی فطر الناس علیها لا تبدیل لخلق الله

من با این گروه کذایی آشنا نیستم ولی با هرچه که ضد اسلام و ضد ذات انسانی باشه مخالفم

ضمنا یادم نمیاد در تاریخ اسلام حضرت زهرا و حضرت زینب خوانندگی !!! یا نوازندگی !!! کرده باشند از حضرت زهرا (س) و زینب کبری (س) دو سخنرانی یادم میاد که خیلی با شکوه برگزار شد و با رعایت حجاب کامل اسلامی و برای احقاق دین:
خطبه فدکیه و خطبه شام

پیشنهاد می کنم به عنوان یه مسلمان تاریخ اسلام رو یک بار مطالعه کنید ... بعد قضاوت با خودتونه ...


ضمنا دوست من یادتون باشه که هرجایی برای خودش قوانینی داره و این لازمه جوامع انسانی است چون انسان موجود اجتماعی و ناگزیر از زندگی جمعی است اگر قرار باشد هر کس به ساز خودش باشه که جهان دو روزه نابود می شه

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 14/6/1389 - 15:41 - 0 تشکر 228072

بحث سر عوض کردن قوانین اسلامی و اینا نیست
برفرض اگه اکثریت آدمای یه جامعه مسلمون باشن می شه یه حکومت غیر اسلامی بهشون حکومت کنه؟
یا برعکس
بحث سر اینه که حکومت باید طبق نظر اکثریت جامعه عمل کنه
نه اینکه حکومت بیفته دست یه عده خاص و اون یه عده خاص چون قدرت دستشونه عقیدشونو به بقیه تحمیل کنن
با زور و اجبار کار پیش نمی ره
آخر از یه جا می زنه بیرون!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی