• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1003)
دوشنبه 25/5/1389 - 19:9 -0 تشکر 221567
فاصله هاجان زنی را گرفت

سلام

 

زن باردار ۲۴ ساله مینابی که جمعه شب هفته گذشته به علت درد معده به تنها بیمارستان شهرستان میناب مراجعه کرده بود به دلیل نبود پزشک شیفت و کوتاهی پرستاران در زمان پخش مجموعه تلویزیونی فاصله ها پس از رفتن به کما ظهر پنجشنبه ۲۱ مرداد جان خود را از دست داد.

فریده جعفری در پی احساس دردی شدید در معده به بیمارستانی در میناب مراجعه کرد و پرستاران در تماس تلفنی با پزشک شیفت که به گفته برادر و همراهان بیمار در منزل استراحت می کرد کسب تکلیف کردند و به دستور وی بدون معاینه و اطمینان از اینکه زمان وضع حمل وی رسیده است آمپول فشار جهت وضع حمل به بیمار تزریق شد.

براساس این اظهارات، پرستاران پس از تزریق آمپول بیمار را به حال خود رها کرده و در ایستگاه پرستاری مشغول دیدن سریال فاصله ها شدند تا در این فاصله بیمار برای زایمان آماده شود.

به گفته یکی از نزدیکان این زن، فریده جعفری به علت تشنج با صورت از تخت بیمارستان به زمین افتاد و با فریاد بیماران و همراهان بیمار پرستاران متوجه این اتفاق شده و از ترس خفه شدن جنین بچه را با دستگاه مکنده متولد می کنند که در این حین آسیب جدی به مادر وارد می شود.

در اثر این اقدام نوزاد سالم به دنیا می آید اما مادر به دلیل فشار زیاد بیهوش می شود. بیمار پس از سه روز بیهوشی در بیمارستان به اصرار بستگانش به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل می شود.

فرد مذکور پس از انتقال در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان شهید محمدی بستری می شود اما کلیه های وی از کار می افتد و پلاکت خونش هم پایین می آید و ظهر پنجشنبه ۲۱ مرداد پس از گذشت یک هفته از وقوع حادثه دار فانی را وداع می گوید.

این اتفاق که در اثر بی توجهی کادر درمانی بیمارستان میناب اتفاق افتاد در حالی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در نشست مطبوعاتی خود در روز سه شنبه همین هفته شاخص مرگ و میر مادران باردار در کشور را ۲۱ در صد هزار تولد زنده عنوان کرد که این شاخص در استان ۳۲ در صد هزار تولد زنده است.

یکساعت و نیم انتظار برای پیدا کردن کلید اتاق

برادر بیمار که به شدت از وضعیت درمانی و بهداشتی شهرستان میناب ناراضی بود بیان کرد: زمانی که خواهرم را به بیمارستان رساندیم حتی پرستاران اجازه حضور یک همراه را در کنار خواهرم ندادند و زمانی که خواهرم را به حال خود رها کرده بودند و مشغول دیدن سریال فاصله ها شدند به گفته یکی از بیماران هم اتاقی خواهرم به حالت تشنج از روی تخت به زمین افتاد و فریاد بیماران باعث شد تا پرستاران خود را به بیمار برسانند.

وی ادامه داد: پس از وضع حمل پرستاران گفتند حال مادر و فرزند خوب است اما ساعت ۳ بامداد روز شنبه متوجه شدیم که وضعیت بیمار مساعد نیست و باید وی تحت عمل مجدد قرار گیرد اما متاسفانه دستگاه اکو در اتاقی بود که پرستاران کلید آن را نداشتند و پس از یک ساعت و نیم جستجو در نهایت با دریل قفل را شکستند و دستگاه را آماده کردند.

موسی جعفری که به شدت نسبت به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان میناب گلایه داشت، گفت: امکانات و خدمات دهی در میناب زیر صفر است و حتی از امکانات موجود هم استفاده صحیحی نمی برند.

این در حالی است که دکتر دستجردی وزیر بهداشت در بازدیدی که سال گذشته از این بیمارستان به عمل آورد وضعیت این بیمارستان را مطلوب ارزیابی کرده بود. در حالی که بیماران از نوع خدمات دهی و امکانات موجود در این بیمارستان ناراضی بودند و حتی عنوان می کردند که سطلهای آشغال قبل از ورود وزیر گذاشته شده بود و تا قبل از آن نظافت در این بیمارستان فراموش شده بود.

 

منبع : خبر گذاری مهر

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

دوشنبه 25/5/1389 - 19:11 - 0 تشکر 221568

با سلام
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
باید پرسنل اونجا رو از حلق آویزون كرد

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 25/5/1389 - 20:10 - 0 تشکر 221580

من نمی دونم این فیلم چی داشته که اینقدر مخاطب پیدا کرده بود و بگم که واقعاً متأثر شدم و باید برخورد جدی با پرسنل اونجا بشه
نمی دونم در جریان هستید یا نه اما سریال « افسانه جومونگ » هم سال گذشته جان یک کودک را گرفت!!!

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
دوشنبه 25/5/1389 - 20:44 - 0 تشکر 221590

nasimezayanderood گفته است :
[quote=nasimezayanderood;350519;221580]من نمی دونم این فیلم چی داشته که اینقدر مخاطب پیدا کرده بود و بگم که واقعاً متأثر شدم و باید برخورد جدی با پرسنل اونجا بشه
نمی دونم در جریان هستید یا نه اما سریال « افسانه جومونگ » هم سال گذشته جان یک کودک را گرفت!!!

با سلام 

و منم شنیدم كه یه مرد هم عاشق سوسانو شده بود و میخواسته بره بگیرتش

اینا تاسف داره و البته خنده 

بله - خنده :))

موفق باشید.

یاهوووووووو

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 25/5/1389 - 23:36 - 0 تشکر 221633

خیلی از پرستارهای بیمارستانها بی مسئولیت هستند این ربط به اونها داره و نداشتن حس مسئولیتشون نه یه سریال
به هر حال اگه این سریالم نبود به یه چیزه دیگه ای مشغول بودن!!!

سه شنبه 26/5/1389 - 2:41 - 0 تشکر 221675

nasimezayanderood گفته است :
[quote=nasimezayanderood;350519;221580]من نمی دونم این فیلم چی داشته که اینقدر مخاطب پیدا کرده بود و بگم که واقعاً متأثر شدم و باید برخورد جدی با پرسنل اونجا بشه
نمی دونم در جریان هستید یا نه اما سریال « افسانه جومونگ » هم سال گذشته جان یک کودک را گرفت!!!

بله نسیم جان یادمه

متاسفانه پدر و مادر اون کودک قبل از پخش سریال جومونگ تو پارک بودند که وقتی عجله میکنن برن خونه ببینن سریال رو بچه رو تو پارک جا میذارن

واقعا تاسف داره

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
سه شنبه 26/5/1389 - 5:32 - 0 تشکر 221685

مسخره است!

 

در سختي ها يادتان باشد که

درياي آرام، ناخداي قهرمان نمي سازد.

My blog: Sedr.blogfa.com

 

سه شنبه 26/5/1389 - 6:0 - 0 تشکر 221689

بی جنبگی , بی فرهنگی یک سری از مردم سریال ندیده رو در مقابل سریال نشون میده
اون پرسنل رو باید تو آتیش سوزوند
تا درس عبرتی بشن برای بقیه کسانی که می تونن لحظه های حساس مردم رو نجات بدن

از دیروز بهره ببر ، در حال زندگی کن و به فکر فردا باش
سه شنبه 2/6/1389 - 19:29 - 0 تشکر 224127

چی بگم ؟؟؟

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...جمعه 5/6/1389 - 8:41 - 0 تشکر 224867

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
دوشنبه 8/6/1389 - 23:7 - 0 تشکر 226013

این که پرستاران بیمارستان ها گهگاه بی مسیولیت هستند و همیشه طلبکار توی اون شکی نیست.به نظرم مشکل این مملکت نداشتن ناظر هست. بیاییم خودمون ناظر باشیم.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی