دانش و فن آوری (بازدید: 805)
يکشنبه 24/5/1389 - 23:10 -0 تشکر 221318
موفقیت نسبی "دکمه ی وحشت " فیس بوک

ایتنا –فیس‌بوک به تازگی سرویس جدیدی به نام panic button (دکمه وحشت) راه‌اندازی کرده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند رفتارهای مشکوک آنلاین را به مقامات مربوطه گزارش کنند.

به گزارش ایتنا به نقل از بی‌بی‌سی، از زمان ارائه این سرویس در ماه گذشته تاکنون، بیش از 200 کاربر انگلیسی فیس‌بوک رفتارهای مشکوک را گزارش نموده‌اند.

این برنامه برای محافظت از کودکان در برابر تهدیدات اینترنتی ساخته شده و ساخت و طراحی آن را مرکز حمایت آنلاین از کودکان موسوم به Ceop برعهده داشته است.

فیس‌بوک که ابتدا در برابر این ایده مقاومت و سرسختی از خود نشان می‌داد، سرانجام پس از یک ماه مذاکره، به خواسته مرکز Ceop تن داد.

بر اساس این گزارش در عین حال فیس‌بوک متذکر شده است که برای تامین امنیت اینترنت فقط یک راه وجود ندارد.

با همه این تفاصیل Joanna Shields یکی از مدیران فیس‌بوک، از اینکه کاربران زیادی با سرویس panic button تعامل برقرار می‌کنند و آن را دانلود کرده یا به صفحه خود لینک می‌دهند، ابراز رضایت کرد.

اي شهيد:

کس چون تو طريق پاکبازي نگرفت     با زخم نشان سرفرازي نگرفت

زين پيش دلاورا کسي چون تو شگفت     حيثيت مرگ را به بازي نگرفت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی