انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 462)
پنج شنبه 21/5/1389 - 15:10 -0 تشکر 220348
تاریخ ننگین جنگ صلیب

آیا شما اطلاعاتی درباره‌ی این جنگ وجنایاتی كه در آن انجام شد دارید؟


نشان انسانهاي متعالي دو چيز است:دلهاي سخن پذير و سخنان دل‌پذير.

 

ويژه رمضان،فوايد گرسنگي: http://eshghevadin.blogfa.com

 

شنبه 23/5/1389 - 23:48 - 0 تشکر 221027

تارخ ننگین جنگ صلیب.

گفتار دانشمندان و مورخین وكشیشان مسیحی و اروپایی :

دكتر گوستاولوبون فرانسوی اولا درباره جنگی كه مسیحی ها و اروپایی ها با مسلمین كردند میگوید:"مبارزه‌ای بود كه بین دنیای وحشی اروپا با عالی ترین تمدنی كه تاریخ آثار آنرا به ما نشان میدهد پیش آمد".سپس اضافه میكند كه " مسیحیت اروپا در جنگ صلیب نسبت به مسلمانان افعال و حركات وحشیانه ای را كه مرتكب شده بودند كه در بیان ان غیر از این چیزی نمیتوان گفت كه آنها(مسیحیان) دیوانه شده بودندكه_ مسلمانان ترك را پس از آنكه بدست صلیبها شكست خوردند _سرهای مجروحینشان را بریده و به پشت اسبهای خود بسته‌ وبا كبر و نخوتی تمام به اردوگاه خود برگشتند و از بالای حصار تمام آن سرها را به طرف شهری كه از مسلمانان در محاصره بود انداختند ، قبایح اعمال وكردار مسیحیین اروپا در تمام این لشكركشی‌ها حقیقتا آنها را در ردیف دردنده‌ترین و بی‌شعورترین وحشی‌های روی زمین قرارداده بود و رفتار آنان با هم عهدهای خود،بادشمن،با رعایای بیگناه ،با نظامیان، با زنان، بااطفال، با پیر و با جوان، یكسان بود .(یعنی بدون امتیار همه را غارت میكردند و به قتل میرساندند).

آنكومنن دختر امپراتور قسطنطنیه میگوید:

من جمله ازتفریحات اروپاییها درآن جنگ این بود كه هر طفلی كه از جلو آنها میگذشت او را با حربه دو نیمه میكردند و در آتش می‌سوزاندند !!.روبرت راهب كه از كشیشان مسیحی است راجع به جنایات و ظلمهایی كه مسیحیین اروپایی در شهر "مارا" نسبت به مسلمین انجام دادند چنین می‌نویسد:"لشكر مسیحیان در گذرها میدانها و پشت بام ها متصل درگشت وحركت بودند و مثل یك شیر ماده‌ای كه بچه‌اش را ربوده باشند،از قتل عام لذت می‌بردند ،اطفال مسلمانها را پاره‌پاره كرده و جوان و پیر رادر یك ردیف از دم شمشیر میگذرانند و هیچ نفس‌كشی را باقی نمی‌گذارند و محض تسریع در عمل و برای اینكه از قتل عام زودتر فارغ شوند چندین نفر را به یك ریسمان بدار می‌آویختند؟!.

جمعیت مسیحیین در آن جنگ هرچه را كه می یافتند فورا می‌ربودند شكم مرده ها را پاره میكردند پول وجواهرایت كه سراغ داشتند بیرون می‌آوردند .در كوچه‌های شهر "مارا"نهرهای خون جاری و از چهار طرف لاشه های كشتگان روی هم ریخته و مسیحیین از روی آنها عبور میكردند!!!.

رایموند داژیل دانشمند معروف اروپایی در ورود مسیحیان اروپا به بیت المقدس مینویسد :(وقتی كه مسحیین اروپا برج و باروی شهر را گرفتند یك منظره غریب و هولناكی درمسلمین آشكار گردید یعنی دیده میشد كه بعضی از مسلمانان سر از بدن جدا شده و این موضوع یك بلایی بود كوچك و عده دیگر از مسلمین چهره و صورتهای آنها از زخمهای تیر سوراخ و مشبك گردیده ،ناچار خود را از بالای دیوار به زمین می‌افكندند و بعضی از آنهاتا مدتی به حال جراحت باقی مانده و بعد آنها را درمیان آتش انداخته، میسوزانیدند. در میدان‌های بیت المقدس از سرها و دستها و پاها تلهایی تشكیل یافته واز روی آن عبور مینمودند و باید دانست كه این مختصریست از فجایع مسیحیین در بیت المقدس . باز قسیسی از مسیحیین میگوید :(ده هزار نفر نفوسی كه به یكی از مساحد پناه برده بودند تمام آنها را طعمه شمشیر قرار دادند و دریكی از معابد قدیم خون به قدری جاری شده بود كه لاشه های مقتولین در آن غوطه خورده و حركت میكردند،اعضای جمع شده مانند دست و پا و غیره و نیز بدنهای بی اعضا آنقدر جمع شده بود كه هیچ نمیشد آنها را از هم تمیز داد و حتی سربازان اروپایی كه مباشر چنین قتل عامی بودن از بخار خون زیاد فوق العاده در زحمت بودند.

دكتر گوستاولوبون فرانسوی می‌گوید :(تازه پس از این همه قتل ها مسیحیین اروپایی محض تفریح و اینكه از كسالت و زحمات جند روزه بیرون ایند ،به یك رشته اعمل شنیعه و نفرت‌آور ،دست زده‌اند كه خود مورخین نصاری با وجد طرفداری از حركات زشت وشرم‌آور انها در غضب شده و نهایت شدت وسختی را نسبت به مسحیین و هم كیشان خود اسناد میدهند. مثلا برنارد آنها را دیوانه می‌خواند و... .باز دكتر گوستاولوبون در شرح جنایت مسیحیین نسبت به مسلمانان اندلس(اسپانیا)چنین مینویسد (بالاخره سرداران مسیحی واروپایی كه جز اندوختن مال و جمع آوری ثروت منظوری نداشتند این كشور آله(اندلس)را كه در حكومت عاقلانه اعراب ومسلمین چقدر معمور و آباده بوده با قدم سریعی ویران نموده‌ و بر باد دادند خلاصه درجه جنایت را مسیحییان به جایی رساندن كه مسلمانان اندلس را سوزاندن بلكه‌ اسقف اعظم طلیله كه رییس محمكه مقدس بود گفت: تمام اعراب را از زن و مرد وبچه از دم شمشیر بگذرانید.اینها نمونه ای از رفتار مسیحیان اروپا بود كه در روز تسلط بر مسلمین انجام دادند!!!

آری روزی كه مسلمین بر آنها مسلط شده و بر كشورهای آنها استیلا یافته بودند با آنها به گونه‌ای رفتار كردند كه راستی در تاریخ نظامی و جنگی از افتخارات عالم بشریت شمرده شده و در سراسر جهان بی نظیر است و روزی هم كه اروپاییان بر مسلمین غلبه كردند آنگونه وحشیانه با آنها رفتار كردند كه به قول مورخین خودشان در تاریخ جنایات بشر كم نظیر بوده است.

گرفته شده از كتاب «مناظره‌ی دكتر وپیر» از « متفكر شهید سید عبدالكریم  هاشمی نژاد».

نشان انسانهاي متعالي دو چيز است:دلهاي سخن پذير و سخنان دل‌پذير.

 

ويژه رمضان،فوايد گرسنگي: http://eshghevadin.blogfa.com

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی