انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 383)
چهارشنبه 20/5/1389 - 17:38 -0 تشکر 220086
ایران آماده کمک به آمریکا بر اساس عدالت و احترام است

  رئیس جمهور با اعلام آمادگی ایران برای کمک به آمریکا برای خروج از شرایط کنونی تصریح کرد: ایران آمادگی دارد براساس عدالت و احترام به آنها کمک کند و راه خروج از این بن بست را به آنها نشان ‌دهد.
گزارشگر : مرتضی نجفی
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۸
به گزارش آینده روشن، دکتر محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه با مجله آمریکایی «نیویورکر» در پاسخ به سئوالی درباره پیش‌بینی خود از شکست قدرت نظامی آمریکا در آینده، با بیان اینکه مردم دنیا از سیاست‌های سلطه‌طلبانه و ظالمانه دولت آمریکا بیزار هستند، اظهار داشت: امروز ملت‌ها از وجود پایگاههای نظامی آمریکا در کشورشان به شدت ناراحت و خواهان برچیده شدن آن هستند. این در حالی است که ۴۰ سال قبل مردم متقاضی وجود پایگاههای نظامی درکشورشان بودند و این بدان معنی است که سلطه نظامی آمریکا به پایان رسیده است.

دکتر احمدی نژاد افزود: اگر آمریکا بخواهد در برابر افکار عمومی ملت ها بایستد بدون تردید در سال‌های آینده، مردم ژاپن و حتی اروپایی‌ها آشکارا در خیابان‌ها علیه وجود پایگاههای نظامی آمریکا در کشورشان اعتراض خواهند کرد که علت آن سیاست های اشتباه دولتمردان آمریکایی است.

هیچ کس نمی‌تواند علیه ملت ایران اقدامی انجام دهد

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: ملت ایران هیچ گاه از تقابل استقبال نمی‌کند و خواهان روابط دوستانه و احترام‌آمیز است اما هیچ کس هم نمی‌تواند علیه ملت ایران اقدامی انجام دهد زیرا ایران کشوری بزرگ با ۷۵ میلیون انسان شجاع است که در طول تاریخ با تدبیر و منطق از خود دفاع کرده‌است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تفاوتی میان انسان ایرانی، آمریکایی، اروپایی، آفریقایی، مسلمان و مسیحی نیست،اظهار داشت : انسانیت وجه مشترک همه بشریت است و وجدان عمومی همه انسان‌ها به دنبال محبت، دوستی، عدالت، عزت و احترام است.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه مرزهای سیاسی و جغرافیایی، مرزهای انسانی نیستند، خاطرنشان کرد: این مرزها مدیریتی و برای اداره دنیا و تنظیم معادلات جهانی ایجاد شد‌ه‌اند. همه انسان‌ها جهانی و به هم پیوسته هستند و تنها تفاوت آنها در میزان برخورداری از ارزش‌های انسانی است بنابراین همه باید برای عدالت، دوستی، صلح و همکاری تلاش کنند.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه غربی ها از مواضع جمهوری اسلامی ایران نگرانی دارند، گفت: موضع‌گیری برخی سیاستمداران و سران غرب علیه ملت ایران، سابقه‌ای طولانی دارد. مخالفت دولتمردان آمریکایی و متحدان آنها با ملت ایران، محدود به سال های اخیر نیست بلکه سال‌هاست که دولت آمریکا با ملت ایران دشمنی می کند. دولت آمریکا ۵۷ سال قبل در ایران کودتا کرد و خانم آلبرایت رسما مسوولیت آن را هم برعهده گرفت.آمریکا از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلی علیه ایران حمایت کرد.

وی افزود: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی هم که انتخابات آزاد و دموکراسی را به ارمغان آورد ، دولت آمریکا در مقابل ملت ایران صف‌آرایی کرد و در سی سال گذشته ایران را مورد تحریم قرار داده است، امروز هم موضوع هسته‌ای ایران را به بهانه اقدامات خود تبدیل کرده است، این در حالی است که ایران معاهده NPT را پذیرفته و دوربین‌های آژانس بین‌المللی اتمی فعالیت‌های ایران را کنترل می‌کنند اما دولت آمریکا این معاهده را نپذیرفته و بمب‌های هسته‌ای را در دنیا ذخیره کرده است.

استفاده از بمب اتم برای پایان دادن به جنگ پذیرفتنی نیست

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به اینکه آمریکا با انفجار بمب هسته‌ای در هیروشیما قصد خاتمه دادن به جنگ جهانی دوم را داشت، تصریح کرد: استفاده از بمب اتم برای پایان دادن به جنگ، پذیرفتنی نیست زیرا بسیاری از مردمی که کشته شدند، بی‌گناه و غیرنظامی بودند. این سخنان به معنای آن است که امروز هم مجوز حمله به غیرنظامی‌ها صادر شود این موضوع برخلاف منشور سازمان ملل متحد و مقررات جهانی است که آمریکا خود از دست‌اندرکاران اصلی تنظیم آن بوده است.

ایران مخالف معادلات ناعادلانه در جهان است

دکتر احمدی نژاد در پاسخ به اینکه آیا ایران قصد دارد در بازی بزرگان شرکت کند، گفت: این سخن نادرستی است ملت ایران اهل بازی نیست. ایران مخالف معادلات یک سویه‌ و ناعادلانه‌ای است که برخی از کشورها آن را تنظیم کرده‌اند. ایران معتقد است نظم و سیستمی که پس از جنگ جهانی دوم به‌وجود آمد، ظالمانه و ناتوان است و نمی‌تواند عدالت و امنیت را در دنیا برقرار و تهدیدات و ناامنی ها را از بین ببرد .

رئیس ‌جمهور با تأکید بر ضرورت برپایی نظم عادلانه در جهان و مشارکت همه ملت‌ها در مدیریت جهانی اظهار داشت: اگر بناست صلح و عدالت پایدار در جهان برقرار شود باید همه در ایجاد آن مشارکت کنند زیرا نتیجه اداره دنیا توسط عده معدودی مانند وضعیت موجود خواهد بود.

دکتر احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: همه باید براساس عدالت، قانون، دوستی و برادری در مدیریت و برپایی نظم عادلانه در جهان مشارکت کنند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر کمک ایران به گروههای فلسطینی و عراقی، گفت: طرح اینگونه ادعاها به دلیل حاکم بودن نظم ناعادلانه در جهان است.ایران هیچ گاه حمایت معنوی خود از مردم فلسطین، لبنان و عراق را پنهان نکرده است و با افتخار از آنها به عنوان یک عمل انسانی حمایت می‌کند.

رئیس‌ جمهور در ادامه خاطر نشان کرد: اکنون این سئوال مطرح است که بر اساس چه منفعتی عده‌ای از سرزمین‌های دور به منطقه خاورمیانه آمده و با اشغال سرزمین‌ها، کشتن مردم و خراب کردن خانه‌ها، یک رژیم جعلی را تاسیس و به منطقه تحمیل کردند؟ البته پاسخ کاملاً روشن است زیرا قدرت‌های زورگو به دنبال تسلط بر منابع خاورمیانه هستند اما امروز دیگر شرایط تغییر کرده و هیچ کس در دنیا تخریب خانه ها، بمباران مردم و ترور شخصیت های روحانی و مذهبی را نمی‌پذیرد.بی شک اگرملتها تحت فشار حکومت هایشان نباشند، مخالفت خود را با رژیم صهیونیستی اعلام خواهند کرد.

رئیس جمهور با انتقاد از گره خوردن سرنوشت مردم آمریکا با صهیونیست‌ها گفت: در حالی که آمریکا می‌تواند با تمام ملت‌های منطقه خاورمیانه روابطی دوستانه، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد، بیش از ۹۷ درصد مردم منطقه به دلیل حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی با آنها مخالف هستند. دولت آمریکا می تواند هزینه های سنگین حمایت از صهیونیست‌ها، لشکرکشی به عراق و افغانستان را برای رفاه مردم آمریکا و توسعه سرمایه گذاری وآبادانی در منطقه خاورمیانه هزینه کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در سراشیبی اضمحلال قرار دارد، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی برای تامین منافع غرب تاسیس شد و از تصرف سرزمین های نیل تا فرات سخن می‌گفت اما امروز غربی‌ها برای نجات این رژیم به منطقه خاورمیانه لشکرکشی کرده اند بنابراین فلسفه وجودی این رژیم از بین رفته است. آمریکایی ها هنگامی می توانند در منطقه زندگی کنند که با ملت های دیگر منطقه رابطه‌ای منطقی و دوستانه داشته باشند.

دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر مخالفت ملت های منطقه با رژیم صهیونیستی گفت: یک حکومت زمانی استمرار می‌یابد که در خاک آن سرزمین ریشه داشته باشد، در حالی که رژیم صهیونیستی تحمیل شده و بی‌ریشه است.

اروپایی ها اجازه دهند یهودیان به سرزمین خود بازگردند

رئیس جمهور درباره راه حل موضوع فلسطین خاطرنشان کرد: ملت فلسطین اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی باید سرنوشت خود را تعیین کنند وکسانی که از سایر نقاط جهان به این سرزمین آمده اند، تحت حکومت مشخص ملت فلسطین زندگی کنند. اگر هم این افراد خواستند به سرزمین خود بازگردند، می توان هزینه هایی را که امروز برای تقویت رژیم صهیونیستی می شود را در صندوقی قرار داد تا به بازگشت آنها کمک کرد. مطمئنا عده زیادی می‌خواهند به همان مکانی که آمدند، بازگردند و باید اروپایی‌ها تنفر خود را آنان کنار گذاشته و اجازه دهند که به وطن خود بازگردند.

دکتر احمدی نژاد با تأکید بر اینکه اگر جنگ جهانی دوم در اروپا اتفاق افتاده چرا مردم فلسطین باید تاوان آن را بدهند، خاطر نشان کرد: آنها می‌توانستند سرزمینی را در آلاسکا، کانادا و یا در گوشه‌ای از آمریکا به یهودیان بدهند در این صورت هیچ درگیری و اختلافی هم به وجود نمی‌آمد.

وی خاطر نشان کرد: ملت فلسطین، انسان هستند و حق تعیین سرنوشت دارند آنها باید از حقوق قانونی و اولیه خود برخوردار باشند به همین دلیل اشغالگری را محکوم می‌کنیم زیرا اشغالگری در نقطه مقابل حقوق انسانی است و برای اجرای عدالت باید در برابر اشغالگری مقاومت کرد.

صهیونیست ها یک حزب سیاسی هستند

رئیس جمهور با اشاره به وضعیت یهودیان در ایران گفت: در حالی که در ایران به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده در مجلس وجود دارد یهودیان ایران که کمتر از ۲۰ هزار نفر هستند یک نماینده در مجلس دارند و این نشان‌دهنده رابطه خوب،انسانی و برابر ایرانی‌ها با یهودیان است.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران با یهودیان دوست هستند.هیچ انسان دینداری ضدسایر دینداران نیست ما همه ادیان را یکی و واحد می‌دانیم اما صهیونیست‌ها دیندار نیستند آنها یک حزب سیاسی هستند که می خواهند بر دنیا حکومت کنند.

دکتر احمدی نژاد با تأکید بر اینکه رژیم جعلی صهیونیستی ارتباطی به یهودیت ندارد، تصریح کرد: صهیونیزم یک حزب سیاسی است که سعی دارد خود را یهودی معرفی کند.

از مشکلات اصلی سردمدارن غرب کم اطلاعی آنها نسبت به مسایل ایران و جهان است

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره اوضاع داخلی ایران اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی سردمدارن غرب کم اطلاعی آنها نسبت به مسایل ایران و جهان است. سال گذشته در ایران بالاترین تراز دموکراسی به نمایش گذاشته شد این در حالی است که در هیچ یک از کشورهای غربی ۸۵ درصد مردم درانتخابات شرکت نمی‌کنند. ایران کشوری آزاد است که همه به راحتی از هم انتقاد می‌کنند و امروز هم همه رقبا و مخالفین من آزاد هستند.

کسانی که ایران را به دیکتاتوری متهم می کنند از شاه حمایت می کردند

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: ایران هیچ نوع دیکتاتوری اعم از حزبی یا غیرحزبی را بر نمی تابد. جالب است کسانی که ایران را به دیکتاتوری متهم می‌کنند در گذشته از رژیم شاه که یک دیکتاتور شناخته شده وخشنی بود به طور مطلق حمایت می کردند حتی امروز هم ازکشورهایی که دیکتاتوری مطلق هستند و هیچ انتخاباتی در آن برگزار نمی شود کاملا حمایت می کنند.

رئیس جمهور افزود: به نفع سیاستمداران غربی است که واقعیت های ایران را مورد توجه قرار دهند زیرا با اظهارات آنها واقعیت‌های ایران تغییر نمی کند و ایران هم هرگز مطابق خواسته و میل آنها عمل نخواهد کرد. مردم ایران درحالیکه باهم صمیمی هستند، در انتخابات آزادانه با هم رقابت می‌کنند ضمن اینکه در هر کشوری قانون وجود دارد اگرکسی موجب شکسته شدن قانون شود، دستگاه قضایی با او برخورد می کند.

دکتر احمدی‌نژاد گفت: سیاستمداران غربی در تحلیل مسائل ایران سردرگم هستند. آنها هیچ گاه نمی خواهند واقعیت ایران را بپذیرند. ملت ایران ملتی یکپارچه و متحد است و از منافع جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
بدترین خفقان در آمریکا حاکم است.

رئیس جمهور تصریح کرد: بدترین خفقان در آمریکا حاکم است. در دوره آقای بوش بسته‌های پستی و مکالمات تلفنی را کنترل می‌کردند. در حالیکه در ایران هیچ گاه چنین چیزی وجود ندارد. درحال حاضر شما به عنوان خبرنگار، راحت و بدون واهمه با من صحبت می کنید در حالی که هیچ یک از روسای جمهور آمریکا این جرات را نداشتند که یک خبرنگار ایرانی، آزادانه از آنها سوال کند و در کنفرانس های خبری مختلف نزدیک به ۶۰ خبرنگار آزادانه از من سوال می کنند در حالیکه امکان ندارد سران آمریکا چنین کنفرانس خبری را برگزار کند.

دکتر احمدی‌نژاد درپاسخ به اینکه در سال ۲۰۰۸ خوشبینی بسیاری برای تعامل میان ایران و آمریکا وجود داشت اما به نظر می آید روابط در یک ونیم سال گذشته سخت تر شده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه فضا همین طور است البته ایران از این وضعیت استقبال نمی‌کند. بنده برای آقای اوباما پیام تبریک فرستادم که این اقدام بعد از سی سال اهمیت بسیاری دارد البته فشارهای زیادی بر من وارد شد و بسیاری از روزنامه ها وگروههای سیاسی ایران به این اقدام اعتراض کردند. ایران با این‌ اقدامات ،گام اول را برداشت و اعلام کرد اگر تغییرات واقعی باشد ایران همکاری خواهد کرد اما پاسخی دریافت نشد. سپس آمادگی خود را برای گفت وگوی آزاد و در برابر رسانه ها در جریان سفر نیویورک اعلام کردیم که این نشانه صداقت ایران بود اما باز هم پاسخی دریافت نشد.

دوراه پیش روی آمریکا؛اصلاح رفتار یا جمع آوری نیروهای نظامی از سراسر جهان

دکتر احمدی نژاد درباره پیش بینی خود از وضعیت روابط ایران و آمریکا در پنج سال آینده گفت: درآینده دو اتفاق خواهد افتاد یا دولتمردان آمریکا سیاست‌ها و رفتارشان را اصلاح می کنند یا تحت فشار ملت ها مجبور می شوند نیروهای نظامی خود را از تمام جهان جمع آوری کنند که به نظر می‌رسد حالت اول بهتر است.

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره بیانیه تهران خاطرنشان کرد: ایران از تبادل هسته ای استقبال کرد اما آنها با افزودن شروطی شروع به تهدیدکردند بنابراین نتیجه ای حاصل نشد پس از مدتی آقای اوباما از آقای لولا و آقای اردوغان درخواست کرد که بحث تبادل را هماهنگ کنند این بار هم با وجود بی اعتمادی تهران نسبت به غرب، به خاطر باز شدن مسیر تعامل آنرا پذیرفتیم.

اوباما در مسیری شکست خورده قرار دارد

دکتر احمدی ‌نژاد بیانیه تهران را شفاف، عادلانه، قانونمند و در جهت صلح، دوستی و همکاری دانست و اظهار داشت: پاسخ‌ آمریکا در برابر این بیانیه، صدور قطعنامه‌ای علیه ایران بود و این مسأله نشان دهنده عدم تغییر دیدگاههای آمریکا است آنها هنوز تصور می‌کنند باید برای گرفتن امتیاز چماقی در دست بگیرند. استفاده از تهدید و چماق ،احترام و عدالت را از بین می‌برد ولی با این حال گفتگوها را رد نکردیم و خواهان اصلاح رفتار آنها هستیم. متاسفانه آقای اوباما در مسیر شکست خورده قرار دارد وادامه این مسیر هیچ آینده ای ندارد زیرا این مسیر در گذشته توسط آقای بوش تجربه شده است.

رئیس جمهور در پاسخ به ادعای آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی براینکه ایران تا دوسال دیگر به بمب هسته ای دست می یابد،گفت: رسانه‌ها و سیاستمداران آمریکایی اصرار دارند این نگرانی را القا کنند در حالیکه پاسخ نمی‌دهند اگر وجود یک بمب اتم تا این حد خطرناک است پس داشتن ۵ هزار بمب اتم از سوی خودشان چقدر می تواند خطرناک باشد ؟دولتمردان آمریکا در شورای امنیت با امتیاز وتو حکومت می کنند و در شورای حکام وآژانس بین‌المللی اتمی با زورگویی سیاست‌های خود را جلو می‌برند.

دکتر احمدی نژاد افزود: دولتمردان آمریکا تصور می کردند با لشکر کشی می توانند بر منطقه مسلط شوند و جریان انرژی ،سیاست و فرهنگ منطقه را به طور کامل در اختیار خود بگیرند.اگر آنها واقعا به دنبال دستگیری تروریست‌ها هستند بهتر است گزارش دهند در ۱۰ سال اخیر چند تروریست را دستگیر کردند. ظاهرا در عراق بیش از ۴ هزار آمریکایی کشته شدند در حالیکه در ۱۱ سپتامبر ۳ هزار نفر کشته شدند و همه آنها هم آمریکایی نبودند پس از حمله آمریکا به منطقه،یک میلیون عراقی ،۱۱۰ هزار نفر از مردم افغانستان و چند هزار نفر هم از نیروهای ناتو کشته شدند. این موضوع نشان دهنده این است که اصرار بر سیاست غلط منجر به پیروزی نمی‌شود و هر سیاستمداری منحنی رفتار آمریکا و ناتو را ترسیم کند، ادامه آن به شکست منجر خواهد شد.

ایران آمادگی کمک به آمریکا براساس عدالت و احترام را دارد

احمدی نژاد با اعلام آمادگی ایران برای کمک به آمریکا برای خروج از شرایط کنونی تصریح کرد:ایران آمادگی دارد براساس عدالت و احترام به آنها کمک کند. اگر این موضوع را بپذیرند ملت ایران راه خروج از این بن بست را به آنها نشان می‌دهد.

وی افزود: آمریکایی‌ها مردم منطقه را نمی‌شناسند و ادعا می کنند برای نجات مردم عراق و افغانستان به منطقه آمدند که در این صورت به طور طبیعی باید مردم عراق و افغانستان طرفدار آنها باشند اما اگر نظرخواهی کنند متوجه تنفر مردم این کشورها از خودشان خواهند شد.

رئیس‌جمهور در پاسخ به اینکه آیا حاضر به کمک و همکاری با آمریکا هستید، گفت:من هر سال اعلام آمادگی کردم اما فکر نمی‌کنم در بین سیاستمداران آمریکایی گوش شنوایی باشد اما آنکه باید بشنود مردم آمریکا هستند امیدوارم سردمداران آمریکایی با درک این موضوع مردم افغانستان و عراق و سربازان خود را بیش از این به کشتن ندهند زیرا حتی اگر یک نفر هم کشته شود حل مساله مشکل‌تر می شود. 

منبع : آینده روشن

 
جمعه 22/5/1389 - 16:13 - 0 تشکر 220594

"ایران آماده کمک به آمریکا بر اساس عدالت و احترام است"!!!

کل اگر طبیب بودی،سر خود دوا نمودی.

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 25/5/1389 - 15:44 - 0 تشکر 221476

از جواب این دوست خوبمون جناب laahoot خیلی خوشم اومد.
"کل اگر طبیب بودی ، سر خود دوا نمودی"
رئیس جمهور محترم در برابر این لطفشون چی می خوان؟
مومن تو مملکت خودمون همه مدله کمک نیازیم

ما برای جوانان دعا میکنیم

جوانان هم برای خودشان دعا کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی