ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 338)
چهارشنبه 20/5/1389 - 12:7 -0 تشکر 219874
ساخت نرم‌افزار شمارش ریزش مو

20 مرداد 1389 - خبرگزاری‌ها- گروهی از محققان استرالیایی موفق به تولید نرم‌افزار جدیدی شده‌اند كه می‌تواند تعداد موهای انسان را در یك بخش از پوست بشمارد و اثرگذاری روش‌های درمان ریزش مو و كرم‌های موجود را بیشتر كند.
محققان مركز علوم ریاضی و اطلاعات CSIRO استرالیا در شهر سیدنی، نتایج یافته‌های جدید خود را در شماره نوامبر نشریه "فناوری و تحقیقات پوستی " منتشر كردند.
یكی از دانشمندان این گروه گفت: این نرم‌افزار جدید كه به دنبال همكاری محققان استرالیایی با یك شركت انگلیسی ساخته شده به كارشناسان كمك می‌كند تا آسان‌تر از گذشته از كرم‌های مو استفاده كنند و اثرگذاری هریك از آن‌ها را برای افراد مختلف به طور دقیق دریابند.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: پزشكان تاكنون برای فهمیدن میزان اثربخشی روش‌های درمانی، تعداد موهای باقی مانده در یك بخش مشخص از پوست سر را پس از اعمال روش‌های درمانی به صورت دستی می‌شمردند. این كار بسیار دشوار بود، زیرا ممكن بود در جریان این كار یك مو دو بار شمرده شود یا اینكه بعضی از موها شمرده نشود. اما این روش جدید بسیار كارآمد خواهد بود. زیرا تعداد دقیق موها در یك بخش از سر به صورت دقیق شمرده می‌شود و شما در هر زمان می‌تواند اثر داروهای استفاده شده را به طور دقیق دریابید.
این نرم‌افزار بر اساس تصاویری كار می‌كند به وسیله یك اسكنر تخت از پوست سر گرفته می‌شود. پس از گرفتن تصاویر، این نرم‌افزار با استفاده از الگوریتم‌های ریاضی هر یك از موها را به صورت جداگانه روی پوست سر تشخیص می‌دهد تا بتواند وضعیت پوست سر بیمار را به صورت مجزا تشخیص دهد.
این نرم‌افزار بسیار هوشمند است و می‌تواند مو را از دیگر چیزهای موجود در پوست سر نظیر چین و چروك‌ها، جراحات یا خال‌ها تشخیص دهد.

 

http://itiran.com/?type=news&id=12412

با ناخنم به سنگ نوشتم بيا بيا

زان پيشتر كه پاك شود يادگاري ام

(مرحوم قيصر امين پور)

چهارشنبه 20/5/1389 - 14:21 - 0 تشکر 219948

جالبه
تکنولوژی پیشرفت کرده دیگه

  
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی