انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 569)
شنبه 16/5/1389 - 17:8 -0 تشکر 218800
جدی گرفتن شوخی ها!!

نورمن کانیز در کتاب ” تشریح یک بیماری ” اشاره می کند که چگونه برای از سر گیری یک زندگی طبیعی و سالم با بیماری فلج مبارزه  کرده  است وی معتقد است که  خندیدن زیاد “ داروی اصلی او بوده است . کانیز می گوید : رویکرد جدی او نسبت به زندگی باعث تسریع بیماری اش شده بود و نتیجه گرفته است که از طریق خنده می تواند وضعیت معکوس را بوجود بیاورد . وی آنقدر به تماشای فیلم های کمدی پرداخت که هم علائم بیماری و هم درد آن رفته رفته ناپدید شد و به این ترتیب به اثبات رساند که :

” خنده ، بهترین داروست “.

وقتی که می خندیم همه چیز به نفع جسم و ذهن ما پیش می رود ، آندرفینی که در مغز تخلیه می شود به ما احساس “  پرواز طبیعی ” می دهد و بازدهی سیستم تنفسی درست مانند زمانی می شود که به ورزش دو پرداخته ایم . خنده درد را تسکین می دهد . ما تنها زمانی می توانیم بخندیم که آسوده خاطر باشیم و هر چه میزان این آسودگی بیشتر باشد درد را کمتر احساس خواهیم کرد . بسیاری از فیلم ها و کتابهای کمدی مُسکن هایی فوق العاده هستند .

ما اغلب وقتی مریض می شویم که خود و زندگی را بیش از اندازه جدی می گیریم . آنچه برای سالم ماندن بدان نیاز داریم خندیدن است . مثلأ فرض کنید که ورشکسته شده اید ، یک تصادف شدید رانندگی داشته اید و در شرف جدایی از همسر خود هستید . اگر همه اینها پیش آمده است چرا با غمگین بودن اوضاع را از این هم بدتر کنید ؟!شخصی که در این موقعیت قرار می گیرد ممکن است تا دو سال از خندیدن امتناع کند ، دیگری ممکن است بعد از دو هفته گریه و زاری را کنار بگذارد و شروع به خندیدن کند و بنابراین نفر اول پنجاه مرتبه بیشتر از دومی در بیچارگی و غم باقی می ماند و این انتخاب خود اوست !

هنر شاد بودن مستلزم توانایی خندیدن به مشکلات در کوتاهترین زمان ممکن پس از وقوع آنهاست . همه ما به نوعی از بدبختی و بداقبالی رنج می بریم ، اما مردم شاد با انتخاب خود از انتظار طولانی برای دیدن روی خوشِ سکۀ نا امیدی های خود پرهیز می کنند .
بیایید گاه و بیگاه برای خود خاطر نشان کنیم که ما انسان هستیم و مانند تمام انسانهای دیگر ممکن است کارهای احمقانه از ما سربزند . اگر توقع شما بی عیب و نقص بودن و کمال است به این سیاره تعلق ندارید!

در اینجا میتوانیم کودکان را سرمشق خود قرار دهیم . کودک بطور طبیعی و بدون احساس خجالت تقریبأ به همه چیز می خندد ؛ گویی به وضوح می داند که یک خندۀ سیر او را سالم و متوازن نگه می دارد. بچه ها با عطش سیری ناپذیرِ نشاط و شادی قدم به این جهان می گذارند. شرم آور است که اغلب ما انسانها با رسیدن به دنیای بزرگسالی نگرشی را جایگزین می کنیم که می گوید : “زندگی شوخی بردار نیست”.بزرگسالان وقت فراوانی را صرف محدود کردن خنده های کودک می کنند و مدام به او تذکر می دهند : سرکلاس با صدای بلند نخند ، موقع غذا خوردن نباید بخندی ،…تا آنکه قسمت اعظم این طیب خاطر خودبخودی را از کودک می گیرند. یکی از بزرگترین مسئولیتهای ما در قبال دیگران آنست که از زندگی لذت ببریم ؛ زیرا با شاد بودن احساس بهتر و کارآئی بیشتر خواهیم داشت و دیگران نیز از مصاحبت با ما احساس رضایت و خرسندی خواهند کرد .

مشکلات را ” شکلات ” کنید
چگونه می توان به مشکلات خندید ؟ راه آن تغییر نحوۀ تمرکز فکر است و کلید تغییر کانون تمرکز فکر، تغییر نحوۀ طرح سئوالات است . زمانی که از کسی سئوالی می کنید فورأ کانون تمرکز او را تغییر خواهید داد . اگر شما ناراحت باشید و من از شما بپرسم : هم اکنون چه چیزی در زندگیتان عالی است ، مسلمأ پاسخ می دهید : هیچ چیز . اما اگر بتوانم شما را وادار کنم برای پاسخ دادن فکر کنید ، مغزتان شروع به گشتن در میان پرونده های خود خواهد کرد .

مهم نیست زندگی شما تا چه اندازه بدوناگوار به نظر می رسد ، مسلمأ در زندگیتان چیزهایی هستند که براستی فوق العاده اند ؛ در این هیچ شکی وجود ندارد . پس با تفکر راجع به آن می توانید به احساسی خوشایند و فوق العاده دست یابید . هرقدر که زندگیتان سخت باشد بالاخره مغز پاسخ های عالی و زیادی پیدا خواهد کرد : بدن سالم ، همسر دلسوز ، فرزندان باهوش ، دوستان خوب ، مهارت خاصی که دارید و … با این سئوال تمرکز شما از آنچه در زندگیتان ناگوار و سخت است به نعمت های متعددی که خداوند در اختیارتان قرار داده است معطوف خواهد شد و مسلمأ احساس رضایت وخوشی جایگزین احساس عذاب و رنجتان می شود . این کار دست کم تا حد زیادی از تلخی مشکل امروز خواهد کاست. احساس امروز ما ، هرچه که باشد ، ناراحتی یا خوشی ، تنها بستگی به این دارد که در آن لحظه مغزمان بر چه مسئله ای متمرکزشده باشد .
خلاصۀ کلام : زندگی آنقدرها جدی نیست ، بیایید شوخی را جدی تر بگیریم .

منابع : کتب راز شادزیستن و موفقیت نامحدود

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

يکشنبه 24/5/1389 - 21:16 - 0 تشکر 221287

فوق العاده بود. ممنون

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 25/5/1389 - 10:49 - 0 تشکر 221394

ممنون تاپیک خوبی بود

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 25/5/1389 - 17:40 - 0 تشکر 221525

سلام دوست گلم
خیلی خوب بود
تشکر
موفق باشید

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی