انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 762)
يکشنبه 3/5/1389 - 15:55 -0 تشکر 214343
خانه تکانی در انجمن نجوم

وقتی اعضای یک خانواده افزایش پیدا می کنند معمولا نیاز به خانه تکانی و تغییر و تحول بیش از پیش احساس می شود.

حالا خانواده انجمن نجوم تبیان نیز کم کم دارد گسترش پیدا می کند و دیگر شاید مجبور شویم دست به کمی تغییرات و تعمیرات بزنیم.

اولین تغییر را دوستان واحد امور کاربرن لطف کردند و انجام دادند. آنها ما را از زیرانجمن بودن انجمن دانش و فناوری درآوردند و مستقلمان کردند.

چند وقت پیش که انجمن را به یکی از دوستان نجومی نشان می دادم می گفت «خیلی انجمن خوبی دارید و نسبت به سایر انجمن های مجازی نجومی در ایران خوب فعالیت می کنید» اما چند تا نکته هم گفت که بهتر دیدم در انجمن لحاظ کنیم و مهمترین آنها سردرگمی در مطالب انجمن برای فرد تازه وارد است.

1- از این پس تاپیکی تحت عنوان« اخبار روز نجوم» ایجاد خواهد شد. دوستان می توانند تمامی اخبار نجومی را در این تاپیک قرار دهند و دنبال کنند. اگر خبری آنقدر جذاب و چالش برانگیز بود که بستر بحث و گفتگو در آن مهیا بود نیازی به قرار گرفتن در این تاپیک ندارد و می تواند خودش تاپیک مستقل شود، اما اگر بعد از یک هفته چندان مورد استقبال قرار نگرفت بحث مورد نظر به تاپیک « اخبار روز نجوم» توسط مدیر یا جانشین انتقال خواهد یافت.

2- تاپیکی تحت عنوان« وقایع رصدی پیش روی» ایجاد می گردد که همان طور که از اسمش پیداست شامل اطلاع رسانی درباره رویدادهای نجومییست که در آینده رخ خواهند داد و دوستان لطف کنند در آن اطلاع رسانی کنند. اگر رویدادی جذاب بود و بحث برانگیز می تواند در تاپیکی جداگانه باشد در غیر این صورت بعد از یک هفته به تاپیک وقایع رصدی منتقل می شود.

3- تاپیکی به عنوان مکمل تاپیک «وقایع رصدی پیش روی» با نام « گزارشات رصدی» ایجاد می شود که شامل گزارشات رصدی دوستان از وقایع نجومی است. بازهم اگر بحث جالب باشد می تواند به صورت مستقل در انجمن زده شود و در غیر این صورت بعد از یک هفته به تاپیک گزارشات رصدی منتقل می شود.

4- تاپیکی تحت عنوان« تبریک به ...» زده می شود که برای تبریک گفتن! به کاربران برتر ماه و همچنین بازتاب های فعالیت انجمن نجوم تبیان و یا موفقیت های اعضا می باشد.

5- تاپیک انتقادات قبلا زده شده است. و هرگونه انتقاد نسبت به مدیر جانشین اعضا انجمن و غیره در آن مطرح می شود.

6- تاپیک اعلام برنامه های نجومی در شهر و استان قبلا زده شده است که لطفا برنامه های نجومی شهر خود را در آن اطلاع رسانی کنید.

چند نکته:

لطفا مسئولیت ایجاد و مدیریت هر کدام از این تاپیک ها را یکی از دوستان به عهده بگیرند تا با نظم و دقت بیشتری جلو برویم. ( در همینجا اعلام کنید کدام تاپیک را ایجاد می کنید)

اگر پیشنهادی دارید بفرمایید.

يکشنبه 3/5/1389 - 16:7 - 0 تشکر 214357

من خودم مسئولیت تاپیک «تبریک به ...» را به عهده می گیرم و به هیشکی هم نمی دهم!

يکشنبه 3/5/1389 - 16:27 - 0 تشکر 214363

اگر اجازه بفرمایید، تاپیک « اخبار روز نجوم» با اینجانب.
mohagh گرامی، فقط لطف بفرمایید، این مبحث جدید را به جای مبحث قدیمی "اخبار نجوم" که در "مباحث منتخب" (سمت چپ، بالای انجمن) قرار دارد، جایگزین نمایید./ متشکرم

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 3/5/1389 - 16:42 - 0 تشکر 214366

اگر منم اجازه دارم، تاپیک" وقایع رصدی پیش روی "یا "گزارشات رصدی "هم با من. هر کدومش رو شما صلاح بدونین.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 3/5/1389 - 16:46 - 0 تشکر 214367

البته یه چیزی می خوام بگم. گفتین اگه مطالبی خیلی جالب باشه و پر بحث میشه جدا قرار داد. پس می تونیم اینجوری بگیم. تقریبا به همون روش قبلی برگزار میشه. و هر کسی فکر میکنه مطلبش جالب توجه بزاره تو انجمن و کسایی که مسئول هر تاپیک میشن اونا رو طبقه بندی می کنن. درسته؟
یه پیشنهاد یه بخش جداگونه هم واسه یوفو بزارین که بحثش جدا از اخبار و غیره هست.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 3/5/1389 - 16:51 - 0 تشکر 214370

یه چیز دیگه.
یه تاپیک گذاشتین واسه اخبار روز نجوم. گمونم یه تاپیکم باید بزارین واسه مطالب جالب نجومی چون اونا ممکنه بهروز نباشن.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 3/5/1389 - 17:28 - 0 تشکر 214387

ولی محاق جان من که بیشتر رو این نظریه فکر کردم دیدم واسه همه قسمتها خوب نیست. واسه گزارشات رصدی و وقایع رصدی پیش روی خوبه و مثلا مقارنه ها.
اما واسه بقیه اخبار و مطالب اینکار رو نکنیم بهتره. چون تاپیکها سنگین میشه و کسایی که میان به انحمن مخصوصا تازه واردها اونوقت رغبت به خوندن مطالب و یا گشتن بین اخبار نمی کنن. درسته طبق بندی خوبه اما وقتی تاپیکها و عنوانشون جلو چشم آدم باشه بهتر می تونه انتخاب کنه تا اینکه تو یه تاپیک هی پشت سرهم قرارشون بدیم.
فوقش مطالب کهنه و تکراری رو خودت پاکش می کنی و مطالبی که خیلی بازدید نداره رو حذف می کنی بعد دو هفته.
نظر من اینه و یه لحظه خودم رو گذاشتم جای کسی که تازه وارد میشه و می خواد انبوه مطالب رو بخونه. یکی مثل من باشه بی حوصله و کم صبر اونوقت حوصله نمی کنه هی پشت سرهم مطالب رو بگرده و بخونه.

بازم هرجور صلاح می دونی.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 3/5/1389 - 20:54 - 0 تشکر 214436

از مهدوی عزیز ممنون که تاپیکشان را ایجاد کردند و قوانینی هم برای آن گذاشتند.
یاسی گرامی فرقی نمی کند شما کدام مبحث را برگزینید هر کدام را که تمایل داشته باشید انتخاب کنید و ایجاد کنید.
اما درباره مطلب آخر یاسی
شما درست می فرمایید، به مرور زمان که مطالب تاپیک افزوده شود تعداد صفحات بالا می رود و سنگین می شود اما این هم خیلی خوب است که ما در یکجا تمامی اخبار را به حالت آرشیو داشته باشیم و بدانیم برای پیدا کردن چه چیزی کجا برویم.
پیشنهاد من این است با این روش که اخبار جذاب را به صورت مستقل و سایر آن ها را در تاپیک مادر(اخبار روز نجوم) قرار دهیم و برویم جلو ببینیم چه پیش می آید.
اگر جواب داد که هیچ اما اگر جوابگو نبود دوباره به همین حالت بر می گردیم.
لطفا بقیه نیز یک تاپیک را انتخاب کنند.
( روال انجمن به همان حالت قبلیست و هرکس هر مطلبی بخواهد مانند گذشته می تواند بگذارد، فقط چند تاپیک تخصصی به انجمن اضافه شده است ... همین)

يکشنبه 3/5/1389 - 21:17 - 0 تشکر 214442

سلام
ما که تاپیک وقایع رصدی پیش رو را داریم فقط عنوانش متفاوت هست.
اگر صلاح میدونید همون باشه و فقط عنوانش رو عوض کنیم اگر هم نه که کلا عوضش کنیم.
در ضمن اگر خواستید تاپیک رو عوض کنید من ایجاد اون رو بر عهده میگیرم (البته با اجازه yassy گرامی)

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

يکشنبه 3/5/1389 - 22:22 - 0 تشکر 214456

سلام
مرسی محاق جان
خواهش می کنم نیما خان. اختیار دارید شما حق آب و گل دارید اینجا. واسه من فرقی نمی کنه. حتما همون رو بر دارید. منم گزارشات رصدی رو ایجاد می کنم فقط محاق عزیز باید لطف کنن و گزارشات قبلی رو به اون منتقل کنن. ممنون.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

دوشنبه 4/5/1389 - 13:34 - 0 تشکر 214648

سلام
وه چه شلوغ پلوغ و بخور بخوریه اینجا هرکی هرچی میرسه بر میداره. بابا منم میخوام. شوخی کردم فعلا بنده همون گوساله ای که زاییدم رو بزرگ کنم (تاپیک رفع اشکال و چکیده نجوم به زبان ساده) بقیه اش پیشکش. ممنون از محاق عزیز به خاطر این فکر و ایده توپی که دادند برا انجمن بهداشت از اون الگوبرداری می کنم با اجازه. تاپیک نجوم به زبان ساده رو یتیم نذارید. ممنون از همگی

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی