انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 336)
پنج شنبه 31/4/1389 - 21:56 -0 تشکر 213412
گستاخی تازه سفیرانگلیس

سفیر انگلیس در ایران در مصاحبه با بی بی سی فارسی در اظهارات گستاخانه ای گفت: مهم‌ترین مسأله این است که هزینه سرپیچی ایران از خواسته های جامعه بین المللی را باید بالا برد. آن وقت امیدواریم رهبران ایران به این نتیجه برسند که در ازای رسیدن به توافقی با جامعه جهانی، چه امتیازات و منافعی در انتظارشان است.
برنا،:"سایمون گس" سفیر انگلیس در ایران در مصاحبه با بی بی سی فارسی در اظهارات گستاخانه ای گفت: مهم‌ترین مسأله این است که هزینه سرپیچی ایران از خواسته های جامعه بین المللی را باید بالا برد. آن وقت امیدواریم رهبران ایران به این نتیجه برسند که در ازای رسیدن به توافقی با جامعه جهانی، چه امتیازات و منافعی در انتظارشان است.
وی افزود: تحریم ها در وضعیت کنونی اقتصاد ایران نقش به‌سزایی دارد، اما همه گرفتاری های اقتصادی این کشور ناشی از تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد نیست.
او بر این باور است که برنامه هسته ای ایران ممکن است به طور کامل صلح آمیز نباشد.
او دلیل واردات گاز و افت تولید نفت را نبود سرمایه گذاری و فن آوری شرکت های خارجی دانسته است.
وی در این گفت‌وگو آینده ایران را در گرو توانمدی اقتصادی، ارتباط با دنیای خارج و حل و فصل برنامه بحث انگیر هسته ای اش توصیف کرد.
گفتنی است؛ "سایمون گس" شهریور سال گذشته استوارنامه خود را به محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران تحویل داد. او که جایگزین جفری آدامز شد، پیش از آن به مدت چهار سال سفیر بریتانیا در یونان بود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی