انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 890)
سه شنبه 29/4/1389 - 9:36 -0 تشکر 212734
درزهای انبساطی پل امام خمینی اصفهان ترک سیاسی برداشت

چندی پیش خبری مبنی بر ترک برداشتن بزرگراه دو طبقه امام خمینی اصفهان در سطح اصحاب رسانه در حالی منعکس شد که تمام مسئولان استان اصفهان این موضوع را جز یک شایعه تکذیب شده چیز دیگری عنوان نکردند.
مسئله ترک برداشتن نخستین بزرگراه دو طبقه ایران که در 24 اسفند ماه سال گذشته توسط رئیس جمهور کشور در اصفهان افتتاح شد با انتشار ظن و گمان‌های از سوی برخی رسانه‌های خارجی مبنی بر افتتاح دو سال زودتر از موعد مقرر این پروژه عظیم کشوری به دلیل بهره‌برداری‌های سیاسی و ضعیف بودن کار کارشناسی قوت گرفت.
زمانی که این مسئله را از سوی مسئولان و کارشناسان مربوطه پیگیرشدیم همه آنها متفق القول اعتقاد داشتند که درزهای انبساطی موجود در ستون‌های پل امام خمینی سبب جان گرفتن این شایعه شده و هیچ مشکل فنی در ساخت این پل وجود ندارد.
اما این در حالیست که اگر این مسئله را یک شایعه سیاسی هم بپذیریم سرمنشاء انتشار این شایع‌ها و هدفی که پشت این قضیه هست بسی جای تامل دارد که در گفتگو با مسئولان مربوطه به شرح ذیل مطرح شد.
مشاور عالی پلیس راهور کشور در این رابطه گفت: پل رو گذر امام خمینی از نظر فنی و سازه‌ای مشکلی ندارد و بعید به نظر می‌رسد که این پل از نظر سازه و مقاومت و موادی که به کار رفته در مهندسی پل دارای اشکال باشد.
غلامرضا شیران اظهار داشت: در اصفهان مدیران، مجریان، مهندسین و تجارب خوبی در زمینه پل سازی داریم با توجه به اینکه از 12 سال پیش ساخت پل روگذر و زیر گذر در اصفهان آغاز کردیم.

منبع: سایت زندگی سالم

 

جواني شمع ره کردم که جويم زندگاني را

نجستم زندگاني را و گم کردم جواني را

سه شنبه 29/4/1389 - 9:39 - 0 تشکر 212735

وی با اظهار اینکه ترک برداشتن پل امام خمینی ناشی از سوء تفاهمی بوده که شاید به علت وجود درزهای انبساطی روی پل این تفکر پیش آمده ، بیان داشت: در مجاورت پل امام خمینی در محل تقاطع شهدای امینی پل غیر همسطح امیر کبیر وجود دارد که به این پل وصل شده و چون هم‌اکنون در حال لاستیک‌گذاری این پل هستند مسئله آسیب‌دیدن پل امام خمینی مطرح شده است.
عضو جامعه اندیشمندان ترافیک کشور ادامه داد: طی سه تا چهار سال اخیر مسئله ساخت زیرگذر و روگذرها در سطح کشور رشد کرده به گونه‌ای که با چشم‌اندازهای 20 ساله کشور مغایرت دارد.
شیران با اظهار اینکه اصفهان یک شهر سیاسی است که به علت غلظت بالای آن اجازه مطرح شدن دیدگاه‌های فنی و رشد آن در این استان وجود ندارد و به همین خاطر بسیاری از صحبت‌های که در قالب مصاحبه مطرح می‌کنم چاپ نمی‌شود و این گله بزرگ من به اصحاب رسانه است.
وی با بیان اینکه کار کارشناسی خوبی در احداث پل امام خمینی شده بود، افزود: 7 کیلومتر از پل امام خمینی قبل از سفر ریاست جمهوری افتتاح و به بهره‌برداری رسید که از منظر عمران چون سبب ترافیک زیاد شده بود، سرعت در کار خیلی مهم بود.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اظهار اینکه مسئله ترک برداشتن پل روگذر دو طبقه امام خمینی صد درصد شایعه بوده است، ادامه داد: این پل دو سال زودتر از موعد مقرر افتتاح شد و به علت اینکه اعتبارات کافی در اختیار داشتیم با قرار گرفتن در اولویت پروژه شهری این طرح با سرعت بالا تمام شد.
عباس حاج رسولیها مسئله به کار رفتن سرب و روی در ستون‌های پل امام خمینی را تکذیب کرد و گفت: در این ستون‌های تنها از بتن استفاده شده است و عوامل ضد انقلابی و برخی از عوامل داخلی به علت اینکه این پل یک پروژه جهانی بود از درزهای انبساطی که در پل به کار رفته بود و روکش روی آنها در یک مقطع زمانی دیگری گذاشته شد استفاده کردند وبه عنوان ترک پل جا زدند که صحت ندارد.
وی با بیان اینکه پل روگذر امام خمینی هیچ مشکل فنی ندارد، خاطرنشان کرد: در اصفهان پروژه‌های کم‌نظیر زیادی اتفاق افتاده است که به عنوان مثال می‌توان به میدان زیر گذر امام علی در بافت فرسوده اشاره کرد که خیلی‌های به خاطر حسادت، شیطنت‌های زیادی برای ساخت آن ایجاد کردند.
معاون عمران و شهر سازی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه شایعه ترک برداشتن پل رو گذر امام خمینی از سوی رسانه‌های خارجی بوده و بنا بر تصمیم داخلی قرار شد تنها یکی از خبرگزاری‌های روی این موضوع کار کند و به گوش تمام اصحاب رسانه و مردم برساند که این کار قبلا انجام گرفته است.

 

جواني شمع ره کردم که جويم زندگاني را

نجستم زندگاني را و گم کردم جواني را

سه شنبه 29/4/1389 - 9:40 - 0 تشکر 212736

علی رضا قاری‌قران با بیان اینکه تصاویر پخش شده از ترک برداشتن پل امام خمینی که در سایت‌های مختلف گذاشته شده مربوط به پل شهیدانی بوده است و درز نشان داده شده د رتصویر کاملا ساختگی بوده است.
وی با اظهار اینکه پل رو گذر امام خمینی یک پروژه دولتی نبوده بلکه یک طرح شهرداری بوده است که سر موعد مقرر افتتاح شده و در زمان‌بندی کنترل شده به بهره‌برداری رسید، اضافه کرد: این پل ازنظر مدیریتی و کیفی به صورت کاملا کارشناسی انجام شده است به گونه ای که در انجمن بتن رسمی در سال گذشته بین پنج گزینه دنیا انتخاب شد و هیچ مشکل فنی وجود ندارد.
عضو کمسیون حمل و نقل شورای اسلامی استان اصفهان گفت: طراحی معماری نامطلوبی که در روگذر دو طبقه امام خمینی استفاده شده اثر نامطلوبی روی بافت پیرامون این پل می‌گذارد.
محمود محمدی اظهار داشت: پل دفاع مقدس و کوه صفه طراحی معماری بهتر از پل روگذر امام خمینی دارد و قوس‌های نرم‌تر در آن به کار رفته است.
وی با اظهار اینکه استفاده از معماری اسلامی که در سر ستون‌های این پل استفاده شده سبب حجیم شدن سازه روگذر امام خمینی شده است، بیان داشت: طراحی معماری که روی پل امام خمینی استفاده شده است خیلی مشهود نیست.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه پل روگذر امام خمینی از نظر مقاومت مشکلی ندارد، خاطرنشان کرد: طراحی این پل توسط شهرداری اصفهان انجام شده و محاسبات سازه آن به وسیله مهندسین مشاوره‌ای بیرون شهرداری انجام شد.
محمدی با بیان اینکه من موافق ساخت و افتتاح این پل نبودم به گونه‌ای که حتی در مراسم افتتاح پروژه شرکت نکردم، ادامه داد: ساخت روگذر دو طبقه امام خمینی به منظور رفع مشکل ترافیک در استان اصفهان ضرورتی داشته یا خیر و اثر مثبتی یا منفی روی بافت شهر اصفهان بر جای گذاشته بحث بسیاری دارد.
وی ادامه داد: در زمینه کیفیت اصول مهندسی عمران و سازه که در ساخت این پل به کار رفته است اطلاعات کافی ندارم. اما در پل امام خمینی درزهای انبساطی به منظور سرما و گرما گذاشته شده که این درزها را به عنوان ترک برداشتن شایع کردند.

 

جواني شمع ره کردم که جويم زندگاني را

نجستم زندگاني را و گم کردم جواني را

سه شنبه 29/4/1389 - 9:59 - 0 تشکر 212740

ای کاش به جای دعواهای سیاسی و تهمت زدن به یکدیگر برای آبادانی کشور دست به دست هم میدادیم و بدون نگرش سیاسی و حزب و حزب بازی به پیشرفت کشورمان در عرصه های مختلف می اندیشیدیم و اندیشه هایمان را به اجرا میگذاشتیم.

سلام بر حسین و یاران وفادارش
محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.
امام خمینی (ره)
سه شنبه 29/4/1389 - 10:30 - 0 تشکر 212746

به نظر من اصفهان در زمینه پروژه های عمرانی همیشه به نحو احسن کارشو انجام داده واین موضوع نیز فقط شایعه است بعضی ها به جای اینکه به فکر باشند که برای وطنشون مفید باشند بدتر کسانی هم که زحمت می کشند را تخریب می کنند. فقط می خواهند ساز مخالف بزنند واقعا متاسفم این اشخاص دیر یا زود به سزای اعمالشون می رسند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 11/5/1389 - 2:21 - 0 تشکر 217248

ای کاش هرچه زودتر متروی اصفهان ساخته بشه تا از دست ترافیک در محدوده خیابان چهارباغ راحت شیم.متأسفانه اصفهان در حال شلوغ شدن و ترافیک است.

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
چهارشنبه 20/5/1389 - 16:1 - 0 تشکر 220033

سلام
فکر کنم مسئولان بعد فروریختن کامل پل هم خبر ان را تکذیب کنند

اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی