انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 4960)
شنبه 26/4/1389 - 16:43 -0 تشکر 212021
انتفاد از انجمن، مدیر، جانشین و اعضای انجمن نجوم تبیان

این تاپیک محلیست برای این که شما دوستان اگر انتقادی از انجمن نجوم یا مدیریت آن  یا حتی از اعضای آن دارید مطرح بفرمایید.

البته اگر پیشنهادی نیز در راستای بهبود انجمن دارید بفرمایید.

شنبه 26/4/1389 - 17:45 - 0 تشکر 212027

با سلام
حالا چرا انتقاد محاق جان؟
البته هیج جای انتقاد نیست - این انجمن واقعا فعال و تخصصی هست - برای نمونه خودم همین اخیرا یه مطلب گذاشتم و كلی چیزی از توش یاد گرفتم برای بحثهایی كه پیش امد به واسطه شما و فعالان بخش
واقعا دستت درد نكنه و جای خسته نباشید دارید

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 26/4/1389 - 20:29 - 0 تشکر 212087

سروش جان از لطف شما ممنونم و امیدوارم این انجمن همچنان بتواند برای دوستان مفید باشد.
در هر صورت اینجا مکانیست برای صحبت درباره مسائلی که ممکن است دوستان نسبت به آن انتقاد داشته باشند و یا با آن مخالف باشند. اگر عیب ما را دوستان انجمنی بگویند بهتر است تا اینکه از بیرون مورد انتقاد قرار گیریم.

شنبه 26/4/1389 - 23:6 - 0 تشکر 212131

سلام به همگی
اول بگم اصلا قصد کش دادن چیزی رو ندارم اما به جناب محاق و دوستان دیگه اینو می خوام بگم. اولا که من کاملا حق می دم که نخواین اسمتون رو بگین چون خودم هم نمی خوام اسمم رو به کسی بگم اینجا. ثانیاً فقط قصد شوخی بود. اما وقتی می بینی این شوخی تو جدی برداشت میشه و بجای اینکه اصل مسئله پاک بشه میان کامنت تورو پاک می کنن و قبلاً هم اینکارو کردن آدم ناراحت میشه و بهش بر می خوره (دفعه قبل بهتون حق دادم و می دم اما یادمه اونبارم بهتون گقته بودم فونت فارسی کامپیوترم پریده و مجبور شدم فینگلیش بزارم چون دلم می خواست جواب زحمت دوستان رو بدم اما بازم وقتی پاک کردین بهتون حق دادم، اینبارم واسه اینکه نخواستین فامیلتون لو بره بهتون 100% حق می دم اما اشتباهتون این بود که به جای اینکه کامنت عمو پیام رو پاک کنید تا لو نرید خودتونو که شناسوندین با اون جابجایی اسم با آیدی هیچ، اومدینو عدل کامنت منو پاک کردین شما جای من چه فکری می کنید؟ بهتون بر نمی خوره؟ مصداق این میشه گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری)
حالا هم بی خیال. فقط نتیجه اش این میشه که دیگه شوخی نمی کنم با کسی اینجا، چون نمی خوام به قول دوستان به جو علمی اینجا بر بخوره، هرچند من محیط علمی با دوستی و صمیمیت رو دوست داشتم اما وقتی دیگران می گن بحث منحرف میشه، اوکی میشیم خشک .

الانم اگه می دونستم از کجا باید بهتون خصوصی جواب بدم به اینجا کامنت نمی ذاشتم جوابتون رو می دادم مستقیم اما نشد. می تونید بخونیدو پاک کنید.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

شنبه 26/4/1389 - 23:42 - 0 تشکر 212143

yassi گرامی
امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشده باشید چون فقط نظرم را بازگو کردم.
و از این که گفتم بحث از موضوع اصلی منحرف نشود به این معنا نبود که دیگر از این بحثها نداشته باشیم.
و یک چیز رو هم بگم که من با خشک بودن محیط انجمن شدیدا مخالف هستم.

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

يکشنبه 27/4/1389 - 0:32 - 0 تشکر 212162

دوستان سلام!
( اول از همه از این که این بحث را در این تاپیک ادامه دادید و در تاپیک گزارش شب رصدی ادامه اش ندادید متشکرم)
خدابگم این عمو پیام را چی کار نکنه...! یک بحث زد و ما را کلی به دردسر انداخت.( نه بابا ...شوخی کردم....اتفاقا دستش هم درد نکنه که گزارشی از برنامه را قرار داد.)
شاید من زیادی حساس هستم و نباید آنقدر حساسیت به خرج بدهم اما چون در گذشته بعضی از دوستان به من خرده گرفتند که شما با زدن اسمت در صدد تبلیغ و از این نوع مسائل هستی تصمیم گرفتم در انجمن نجوم از نام کاربری استفاده کنم تا بعدا سوتفاهمی برای کسی پیش نیاید.
اما سوتی اصلی را خودم دادم که در زمان انتقال پاسخ عمو جان آن را ویرایش نکردم و البته فکر هم نمی کردم کسی آن را تاپیک را بخواند.

در هر صورت این چیزها نمک زندگی انجمن نجومی ماهاست و همیشه یکمی حاشیه لازم است!
من هم مثل نیما با خشک بودن مخالفم و قصد ما هم این نیست که چنین جوی حاصل شود.

در هر صورت من بازهم به خاطر این که مجبور شدم پاسختان را حذف کنم عذرخواهی می کنم.
اگر قبول دارید یک یک مساوی شدیم اگرنه دو یک به نفع شما اگر نه دو یک به نفع من اصلا می خواین سه هیچ به نفع نیما!

امیدوارم به قول حمید طالب زاده بعد از این همه بحث و گفتگو وضعیت انجمن نجوم مصداق شعر زیر باشد:

«همه چی آرومه / من چقدر خوشحالم»!

يکشنبه 27/4/1389 - 9:26 - 0 تشکر 212180

سلام بر همه ی دوستان همراه انجمن نجوم

تعدادی پاسخ در تاپیک گزارش شب رصدی ثبت شده بود که مربوط به این بحث نمی شد. صلاح دانستم  با اجازه ی دوستان ، آنها را در این تاپیک بزنم.

yassy

اوکی
باشه پاک کردین کامنتم رو اشکال نداره چون راجع به شما بود. اما این واسه بار دومه که می بینم کامنتای من پاک میشه، در صورتیکه من چیزی بر خلاف قوانین و شرعیات نگفته بودم.
انگار شما مدیران از حق وتو استفاده می کنین و کامنتای دیگران رو پاک می کنین. و این درست نیست این کارتون باعث ایجاد کدورت و جو بی اعتمادی میشه. به فرضم که فامیلتون لو رفته باشه کسایی که اومدن رصد که شما رو شناختن خودتونم با عوض کردن متن عمو پیام و جایگزین کردن آیدیتون بجای فامیلتون خودتون رو شناسوندین به همه. کارتون درست نبود به عنوان مدیر باید بهتر از این عمل کنید.
ازتون انتظار نداشتم. توقع بیشتری ازتون داشتم. تو هیچ کدوم از مطالب من توهین، بی ادبی حرف خلاف قانون و شرعیات و غیره نبوده و نمی تونید پیدا کنید. پس حق پاک کردنشو نداشتین. اگه به مذاقتون خوش نیومد می تونستید یا جواب بدید یا ندید یا بگید خوشم نیومد. نه اینکه این کار رو بکنید.
من روی اینجا و محیطش یه حساب دیگه ای باز کرده بودم. فکر نمی کردم اینجوری باشه. نا امیدم کردین.

medman

سلام "یاسی" جان.........من مدیر انجمن بهداشت و سلامت هستم. دلخور نشو لطفا. خوب برخی دوستان دوست ندارند به اسم واقعی شناسونده بشن و این یه حق برای تمام کاربرای تبیانه. حتی خود شما. اینکه ترجیح ندن نام واقعیشون لو بره حقشونه. محیط انجمنهای تبیان همیشه براساس تعامل محترمانه و دلسوزانه تمام کاربرا با هم بوده و هست. ان شاءالله. من این تضمین رو بهتون میدم که هیچ قصد و غرض خاصی وجود نداشته. البته اگر تضمین من رو قبول داشته باشید. ممنون از حضورتون در انجمن. شما در ضمن از کاربرای نمونه انجمنها هستید و از دوستان ما. موفق باشید.

mohagh

دوست گرامی
بار اولی که پاسخ شما حذف شد به خاطر استفاده از فینگلیش بود که این برخلاف اساسنامه انجمن است.
بار دومی هم که پاسخ شما حذف شد به این خاطر بود که در محیط انجمن ها استفاده از نام کاربری مرسوم تر از نام خانوداگی افراد است و البته امیدوارم این حق را برای بنده قائل باشید که بخواهم به جای نام خانوادگی ام از نام کاربری ام استفاده شود.
نکته بعدی این که زمانی که پاسخ شما حذف یا ویرایش می شود برای شما در قسمت پیام تبیان علت این امر ذکر می شود.
هیچ گاه پاسخ ها یا بحث های شما بی دلیل پاک یا ویرایش نمی شوند و اصلا مدیران چنین حقی را ندارند. ویرایش بار اول پیامتان ذکر شد و علت پاک شدن پاسخ دومتان را نیز بیان کردم.
امیدوارم به این خاطر از ما آزرده خاطر نشده باشید!

nimag22

یاسی گرامی
سلام
از این موضوع دلگیر نشوید!!!!لطفا
من فکر میکنم علاوه بر مواردی که mohagh متذکر شدند دلایل دیگری هم وجود دارد و آن هم این است که این تاپیک جهت ثبت گزارشات رصدی افراد شرکت کننده در برنامه ایجاد شده . بنابراین این گونه مسایل نباید در این تاپیک ذکر شود چرا که سبب انحراف و دور شدن از موضوع اصلی تاپیک میشود که متاسفانه این موضوع اتفاق افتاد.
و مورد بعدی این که باید به جناب mohagh حق بدهید ، چون این موضوع به مسائل شخصی ایشان مربوط میشد.
مطمئن باشید مطلبی که خارج از چارچوب اساسنامه انجمن ها نباشد و به مسائل شخصی وارد نشود به هیچ وجه حذف یا ویرایش نخواهد شد.
شما هم لطفا این موضوع را فراموش کنید تا از موضوع اصلی خارج نشویم و این بحث ادامه پیدا نکند.
در ضمن از شما به خاطر فعالیت خوبی و مستمری که در انجمن دارید نهایت تشکر را دارم.
موفق و پیروز باشید.

يکشنبه 27/4/1389 - 12:44 - 0 تشکر 212257

قابل توجه دوستان عزیزم
نکته ی اخلاقی:
آینه چون روی تو بنمود راست ... خود شکن آیینه شکستن خطاست

اي شهيد:

کس چون تو طريق پاکبازي نگرفت     با زخم نشان سرفرازي نگرفت

زين پيش دلاورا کسي چون تو شگفت     حيثيت مرگ را به بازي نگرفت

يکشنبه 27/4/1389 - 14:9 - 0 تشکر 212276

خوب به نظر میرسه ختم به خیر شد.....صلوات بفرست!!!!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 27/4/1389 - 18:46 - 0 تشکر 212365

سلام به همه دوستان
اوکی. همون یک یک مساوی. می ترسم نیما این وسط رو دل کنه که سه هیچ به نفع اون بشه (شوخی می کنما نیما بهت برنخوره ) حداقل پخش کن بین همه مدمن، نیما، من، خودت (با اینکه ناراحتم کردی اما یک می دم بهت که تک نیفتی). شوخی بود. محض حنده و تعویض جو. :)
مرسی از دوستان.
به قول مدمن صلوات!

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

چهارشنبه 20/5/1389 - 16:49 - 0 تشکر 220068

اعضاء گرامی انجمن نجوم، همانطور که می دانید یکی از آفت های انجمن، "پراکندگی مطالب" است.

بنده پیشنهادی دارم که علاوه بر حل مشکل فوق (حداقل در یکی از زمینه های فعالیت انجمن)، می تواند سطح و کلاس کار انجمن را یک پله ارتقا ببخشد.

پیشنهادی که خدمت mohagh و nimag22 گرامی ارائه می شود، تقریبا حدود دو هفته است که فکر بنده را به خودش مشغول نموده است.

این پیشنهاد چنین است: ایجاد یک سلسله مباحث به هم پیوسته و مرتبط با هم و با یک ساختار درختی (لینک شده) منسجم و با محوریت یک مبحث مرکزی با عنوان "دانشنامه انجمن نجوم تبیان".

در ادامه به دلایل لزوم این کار و سپس به ارائه جزئیات آن می پردازم:

لزوم پیاده سازی این طرح:

 1. جلوگیری از پراکندگی مطالب: اگر بخواهیم زمینه های فعالیت انجمن نجوم را خلاصه کنیم، شاید بتوان این دسته بندی را ارائه نمود:

الف) خبر رسانی فوری  ب) ارتقا دانش اعضاء و غیر اعضاء  ج) ارائه برنامه های نجومی، اعم از رصدی و غیر رصدی

فعالیت های انجمن در زمینه های الف و ج بسیار خوب ارزیابی می شود، اما در زمینه ب مشکل وجود دارد.

با ارائه یک مثال به توضیح این مسئله می پردازم، همانطور که می دانیم مباحث گوناگونی در زمینه آموزش نجوم در انجمن ایجاد شده است، مانند مبحث جامع منظومه شمسی یا مبحث معرفی صورت های فلکی دب اکبر و دب اصغر و یا مبحث مربوط به کتاب نجوم به زبان ساده و ...

همان مبحث جامع منظومه شمسی را در نظر بگیرید، در این مبحث ما انتظار داشتیم که از معرفی خورشید شروع کنیم و سپس به سراغ عطارد برویم و به همین ترتیب تا آخرین سیاره پیش برویم و راجع به هر کدام مطالب جامع و کاملی بنویسیم، اما فرض کنید که در وسط توضیح در مورد عطارد، ناگهان یکی از دوستان مطلب جالبی راجع به خورشید پیدا می کند و قرار می دهد و به این ترتیب کلا مطالب پراکنده می شود و نظم آن به هم می خورد.

 1. جلوگیری از سردرگمی مخاطب: فرض کنید یک عضو تازه وارد به انجمن نجوم داریم یا یک بازدید کننده داریم که اصلا عضو نیست و صرفا جهت آشنایی با نجوم به انجمن نجوم تبیان آمده است. وی می خواهد با ساختار منظومه شمسی آشنا شود، او به سراغ کدام مبحث باید برود ! (شاید مدتهاست که پاسخ جدیدی به مبحث جامع منظومه شمسی داده نشده است و مدتهاست که این مبحث به صفحه اول انجمن نیامده است)، مسلما هیچ کاربری، حوصله و وقت آن را ندارد که بخواهد صفحه به صفحه تمام انجمن را برای پیدا کردن یک مبحث آموزشی زیر و رو کند.

ضمنا خیلی وقت ها، ما با این پیش فرض که همه می دانند که ما داریم چه کار می کنیم، مطلب می نویسیم، اما واقعیت این است که دیگران از ساختار ذهنی ما خبر ندارند، بنابراین نمی توانند مطالب را آن طور که ما می خواهیم دنبال کنند.

 1. ارجاع سریع: فرض کنید یکی از اعضاء انجمن در یک مبحث خبری، مثلا در مورد عطارد، از شما سوال می پرسد، اگر شما بخواهید همان جا در مورد عطارد توضیح بدهید ممکن است بحث از مقصد اصلی خود منحرف شود، اما اگر ساختاری به صورت دانشنامه در انجمن وجود داشته باشد، شما به راحتی می توانید با یک لینک به آنجا ارجاع بدهید.
ادامه دارد...

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی