انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 431)
جمعه 25/4/1389 - 11:49 -0 تشکر 211639
27شهید و 270مجروح درانفجارزاهدان/ آخرین وضعیت مجروحان و اعزام متخصصان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شهادت 27 تن از هموطنانمان در انفجارهای تروریستی پنجشنه شب در زاهدان خبر داد و گفت: 270 نفر نیز در پی انفجارهای تروریستی شب گذشته مجروح شده اند که وضعیت 11 نفر نیز بسیار وخیم است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه وحید دستجردی امروز جمعه در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هم اندیشی نقشه جامع علمی کشور با ابراز تأسف از حادثه تروریستی شب گذشته زاهدان و تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در این حادثه گفت: 270 نفر در پی انفجارهای شب گذشته زاهدان مجروح و تا کنون 27 نفر شهید شده اند. وضعیت 11 نفر از مجروحان حادثه وخیم گزارش شده و 170 نفر تا کنون مورد عمل جراحی قرار گرفته اند و بقیه مجروحان و مصدومان حادثه در حال درمان سرپایی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در حال حاضر نیاز به خدمات پزشکی خاصی وجود ندارد و درمان مجروحان در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه دارد.

وحیددستجردی از اعزام یک فروند هواپیمای حامل متخصصین جراحی های مختلف و ارتوپدی در نیمه شب گذشته از تهران به زاهدان خبر داد.

دو انفجار پنجشنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان روی داد که بر اثر آن شماری از هموطنانمان شهید و مجروح شدند.

انفجار اول در محل ورودی مسجد و انفجار دوم نیز هنگام خدمت رسانی بـه مجروحـان در خیابـان آزادی جنب مسجد جامع شهر زاهدان اتفاق افتاد. امشب مراسم دعای کمیل به مناسبت میلاد امام حسین (ع) در مسجد جامع زاهدان برپا بود.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

جمعه 25/4/1389 - 11:59 - 0 تشکر 211641

باقی مانده گروهک تروریستی ریگی مسئولیت انفجار زاهدان را به عهده گرفت

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت انفجارهای مسجد جامع زاهدان را باقی مانده گروهک تروریستی ریگی به عهده گرفتند.
حمیدرضا پشنگ در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: اقدامات کوردلانه دشمنان جمهوری اسلامی در شهرهای مرزی کماکان ادامه داشته و متاسفانه پنج شنبه شب در نزدیکی مسجد جامع شهر زاهدان شاهد دو انفجار انتحاری و به شهادت رسیدن و مجروح شدن تعدادی از هموطنان‌مان بودیم.

وی افزود: علیرغم این گونه اقدامات باید دشمنان بدانند که نمی‌توانند از تفاوت‌های قومی و مذهبی در این منطقه بهره ببرند زیرا در استان سیستان و بلوچستان به هیچ وجه قومیت‌ها و تفاوت‌های مذهبی نتوانسته است عاملی برای عدم همبستگی مردم در این منطقه شود.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس انفجار پنجشنبه شب مسجد جامع زاهدان را از اقدامات آمریکایی‌ها برای ناامن کردن شهرهای مرزی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: این بمبگذاری در مسجد اهل تشیع عملاً نشان دهنده اهداف شوم استکبار برای اختلاف افکنی در این منطقه است ولیکن به تجربه ثابت شده است که چنین حرکاتی برای مخدوش کردن وحدت در منطقه به هیچوجه کارساز نبوده است.

وی تصریح کرد: ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی هر روز با ترفندهای مختلفی برای ناامن کردن این منطقه روبرو بوده‌ایم ولیکن با آگاهی مردم استان و همچنین در صحنه بودن مسئولین هرگز اهداف شوم دشمنان انقلاب نتیجه‌ای در بر نداشته است.

پشنگ با اشاره به انفجار پنجشنبه شب مسجد جامع زاهدان گفت: در این منطقه و از این حرکات کوردلانه به قطع و یقین اهل تسنن بیشتر ناراحت بوده و تفاوت‌های قومی و مذهبی به گونه‌ای نیست که دشمنان بتوانند از آن به نفع خود بهره برداری کنند و از همین رو باید گفت که خداوند مکر دشمنان را به خودشان باز خواهد گرداند.

دو انفجار پنجشنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان روی داد که بر اثر آن شماری از هموطنانمان شهید و مجروح شدند.

انفجار اول در محل ورودی مسجد و انفجار دوم نیز هنگام خدمت رسانی بـه مجروحـان در خیابـان آزادی جنب مسجد جامع شهر زاهدان اتفاق افتاد. امشب مراسم دعای کمیل به مناسبت میلاد امام حسین (ع) در مسجد جامع زاهدان برپا بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز جمعه از شهادت 27 تن از هموطنانمان در انفجارهای تروریستی پنجشنه شب در زاهدان خبر داد و گفت: 270 نفر نیز در پی انفجارهای تروریستی شب گذشته مجروح شده اند که وضعیت 11 نفر نیز بسیار وخیم است.
///

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

جمعه 25/4/1389 - 15:1 - 0 تشکر 211732

گورهك ریگی، عکس های دو عامل انتخاری که با انفجار مسجد زاهدان ده ها نفر از هموطنان بیگناهمان را به شهادت رساندند را در سایت خود منتشر کرد.

به گزارش جوان ، این گروهک  مدعی شده است که این افراد به نام‌های «عبدالباسط ریگی» معروف به اسلام جان و« محمد ریگی» معروف به جنیدجان عملیات تروریستی انتحاری خود را در مقابل مسجد جامع زاهدان انجام داده‌‌ و به هلاکت رسیده‌اند.

گفتنی است عبدالمالک ریگی سرکرده معدوم گروهک جندالشیطان، در اعترافات خود گفته بود که عملیاتهای این گروهک توسط نیروهای امنیتی آمریکا هدایت می شده و عوامل گروهک جندالشیطان، در حین عملیات تروریستی خود با تهیه فیلم و عکس و ارسال این اسناد برای نیروهای آمریکایی، از آنها پول دریافت می کرده است.هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 25/4/1389 - 19:17 - 0 تشکر 211798

خوشابرانانکه شهید شدندوعند ربهم یرزقونند ووای برادامه دهندگان راه ابن ملجم مرادی ان الله سریع العقاب

جمعه 25/4/1389 - 19:21 - 0 تشکر 211801

واکنشها به انفجارهای زاهدان
انفجارهای مسجد جامع زاهدان واکنش گسترده رسانه ها و مقامات بین المللی را درپی داشته است و برخی از مقامات آمریکایی در تلاش برای انحراف افکار عمومی جهان این اقدام را محکوم کردند.

انفجارهای مسجد جامع زاهدان بازتاب گسترده ای را در میان رسانه های غربی داشت و در این بین برخی از رسانه های بیگانه در تلاش برای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی خبر این حمله تروریستی را به گونه ای شرح دادند که اهل سنت عامل این اقدام بودند.

شبکه خبری بی بی سی خبر دو انفجار تروریستی پنجشنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان را به گونه ای شرح داد که باقی مانده گروهک تروریستی جندالله به خاطر اعدام "عبدالمالک ریگی" سرکرده سابق این گروه دست به این اقدام شنیع زده است.

پایگاه خبری محیط نیز در موضعی خاص با پوشش خبری حمله تروریستی به مسجد جامع زاهدان از این حمله به عنوان انتقام گروهک تروریستی جندالله یاد کرد.

شبکه خبری الجزیره ضمن پوشش خبری لحظه به لحظه پس از وقوع انفجارهای تروریستی در زاهدان اعلام کرد: انگشت اتهام این حملات به سوی جندالله نشانه رفته است.

همچنین شبکه العربیه دقایقی پس از انفجار هولناک در زاهدان طی شب گذشته با خبرهای فوری این واقعه را پوشش خبری داد.

روزنامه الشرق الوسط نیز در گزارشهای امروز جمعه خود ادعا کرد که نام چند تن از اعضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در میان افراد قربانی به چشم می خورد.

پایگاه خبری میدل ایست با پوشش خبری آمار تلفات انفجارهای زاهدان، بیانیه جندالله را که مسئولیت این عملیات را برعهده گرفته ، منتشر کرد.

این پایگاه خبری همچنین اسامی عاملان انتحاری انفجار تروریستی شب گذشته را اعلام کرد.

خبرگزاری فرانسه نیز در واکنش به این حمله تروریستی در تلاش برای ایجاد تفرقه مذهبی اعلام کرد که گروهک جندالله که اعضای آن سنی مذهب هستند از ده سال گذشته اقدامات خود را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

روزنامه واشنگتن پست نیز با اشاره به انفجار تروریستی شب گذشته در زاهدان آمار قربانیان این حمله وحشیانه را 27 نفر اعلام کرد.

خبرگزاری شینهوا نیز با پوشش خبری لحظه به لحظه از حمله تروریستی شب گذشته از وقوع دو انفجار در جنوب شرقی ایران خبر داد.

همچنین خبرگزاری رویترز با پوشش خبری دو انفجار تروریستی در زاهدان ادعا کرد که اعضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در میان قربانیان این حادثه تروریستی بودند.

خبرگزاری آلمان نیز در گزارشی آمار تلفات حمله تروریستی در مسجد جامع زاهدان را پوشش داد.

در این بین با وجود حمایت آشکار آمریکا از گروهک جندالله، "جان برینان" معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در امور امنیت داخلی مبارزه با تروریسم پس از "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه در تلاش برای انحراف افکار عمومی جهان از همکاری سیا با گروهک تروریستی جندالله، حمله وحشیانه به مسجد جامع زاهدان را به شدت محکوم کرده و آن را یک اقدام تروریستی توصیف کرد.

وی افزود: دولت آمریکا و "باراک اوباما" رئیس جمهوری این کشور حملات تروریستی به مسجد جامع زاهدان را محکوم می کند.

همچنین "شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان" وزیر خارجه امارات نیز با ابراز تنفر درباره هرگونه عملیات تروریستی، حمله وحشیانه شب گذشته به مسجد جامع زاهدان را به شدت محکوم کرد.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 31/4/1389 - 18:18 - 0 تشکر 213315

خدا باعث و بانیش رو لعنت کنه.
خدا لعنتشون کنه که اینجوری مردم رو به کشتن میدن. و خونواده ها رو داغدار می کنن.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی