انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2814)
جمعه 25/4/1389 - 0:30 -0 تشکر 211565
جزییات انفجار تروریستی در مسجد جامع زاهدان+عکس های عاملان

جزییات جدید از نحوه انفجار و شهادت هموطنان در زاهدان 
حسینعلی شهریاری گفت: ابتدا فردی با پوشش زنانه قصد ورود به مسجد جامع را داشته كه از ورود وی جلوگیری می‌شود. در انفجار اول سه یا چهار نفر شهید می‌شوند چون انفجار اول جلوی درب ورودی مسجد رخ می‌دهد اما چند دقیقه بعد كه مردم برای كمك‌رسانی می‌آیند در آن شلوغی فرد دومی عملیات انتحاری دیگری انجام می دهد. 

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی كه در خصوص دو انفجار صورت گرفته در مسجد جامع زاهدان با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت‌وگو می‌كرد، اظهار داشت: این دو انفجار طی عملیات انتحاری انجام شده است. 
وی افزود: در ابتدا فردی با پوشش زنانه قصد ورود به مسجد جامع شهر زاهدان را داشته كه در جلوی درب ورودی مسجد از ورود وی به داخل مسجد جلوگیری می‌شود. 
به گفته شهریاری تاكنون مشخص نشده فرد مذكور مرد بوده یا زن. 
نماینده زاهدان در خانه ملت ادامه داد: در انفجار اول سه یا چهار نفر شهید می‌شوند چرا كه انفجار اول در جلوی درب ورودی مسجد رخ می‌دهد اما چند دقیقه بعد كه مردم برای كمك‌رسانی می‌آیند و در آن شلوغی فرد دومی می‌آید و با عملیات انتحاری انفجار دوم رخ می‌دهد. 
وی با بیان اینكه هنوز تعداد افرادی كه شهید شده‌اند مشخص نیست، تصریح كرد: به نظر می‌رسد متأسفانه تلفات این دو انفجار به اندازه تلفات مسجد علی بن ابیطالب باشد. 

نماینده زاهدان در مجلس در ادامه با بیان اینكه تاكنون فرد یا گروهی مسؤلیت این انفجار را بر عهده نگرفته است، یادآور شد: این انفجار به عهده عوامل وابسته به گروهك تروریستی ریگی است. 

معاون امنیتی وزارت كشور : 
انفجار زاهدان تاكنون حدود 15 شهید و 22 مجروح داشته است 
علی عبدالهی گفت: تا این لحظه انفجار در زاهدان حدود 15 نفر شهید و 22 نفر مجروح برجای گذاشته است كه احتمالا این تعداد افزایش خواهد یافت. 

علی عبدالهی معاون امنیتی وزارت كشور با ارائه توضیحات بیشتر درخصوص عملیات انتحاری انجام شده در مسجد جامع زاهدان گفت: انفجارهای عصر امروز شهرستان زاهدان بعد از نماز مغرب و عشاء كه این روزها به دلیل مراسم میلاد سوم شعبان كمی نیز طولانی است اتفاق افتاده است. 
وی با بیان اینكه هنوز هیچ گروه یا فردی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است تصریح كرد: براساس بررسی‌های انجام شده تا این لحظه این انفجار حدود 15 نفر شهید و 22 نفر مجروح برجای گذاشته است كه احتمالا این تعداد افزایش خواهد یافت. 
معاون امنیتی وزارت كشور با اعلام اینكه دو انفجار در مسجد جامع شهرستان زاهدان اتفاق افتاده است اظهار داشت: انفجار اول كه انتحاری بوده پشت محل بازرسی صورت گرفته و موجب شهادت و مجروح شدن تعدادی از پاسداران انقلاب اسلامی شده است. 
عبدالهی ادامه داد: انفجار دوم زمانی رخ داده كه مردم پس از انفجار اول در این محل تجمع كرده بودند و این انفجار تلفات بیشتری داشته است. 
وی با بیان اینكه اطلاعات دقیق‌تر نیازمند بررسی دقیق و بیشتری است كه متعاقبا اعلام خواهد شد خاطرنشان كرد: از آنجایی كه گروه‌های تروریستی و افراد شرور از جانب دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران مخصوصا آمریكا حمایت می‌شوند و اخیرا نیز شاهد حمایت امریكا از گروه تروریستی ریگی بودیم چه بسا جریانات دیگری نیز تحت حمایت آمریكا قرار گرفته‌اند كه به این گونه عملیات‌های تروریستی اقدام می‌كنند. 
معاون امنیتی وزارت كشور یادآور شد: هدف از انجام اینگونه عملیات‌های تروریستی ایجاد اختلاف میان اهل تسنن و شیعیان است. 
عبدالهی همچنین گفت: اخیرا و بخصوص بعد از دستگیری ریگی شاهد شرایط خوبی در این منطقه بودیم كه مردم نیز از آن رضایت داشتند و حتی تعداد بالای سفرهای نوروزی نیز نشان از امنیت بالای این مناطق داشت كه این موضوع برای برخی‌ها قابل تحمل نبود از همین رو گروه‌ها و افراد شرور را به انجام عملیات‌های تروریستی تحریك می‌كنند. 

جمعه 25/4/1389 - 0:32 - 0 تشکر 211566


۲۰ شهید و ۱۰۰ مجروح در انفجارهای زاهدان
دكتر فریبرز راشدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : عوامل اورژانس بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و كار انتقال مجروحان به مراكز درمانی سطح شهر را در دستور كار خود قرار دادند.

وی افزود : مراكز درمانی سطح شهر زاهدان بلافاصله به حالت آماده باش درآمدند و كار درمان مجروحان به سرعت درحال انجام است.

به گزارش ایرنا ، دو انفجار امشب مقابل مسجد جامع زاهدان هنگام برپایی مراسم جشن میلاد ثارالله و دعای كمیل رخ داد.

جمعه 25/4/1389 - 0:34 - 0 تشکر 211567

منبع هم جهان نیوز هستش

جمعه 25/4/1389 - 0:38 - 0 تشکر 211568

اگر خوندید شادی روح شهدا صلوات بفرستید... این همه شهید شب تولد اقا امام حسین تقدیم پیشگاه خدا شد...رسم عاشقیه...ما این رسم رو از پدرانمان به ارث بردیم.......

یا حسین ما فقط شعار نیست سر در هر مسجدی جوانی با خون خود نوشته یا حسین...و پر کشیده

حــــــــــا لـــــــــم بـــد جـــوری درد می کـــنــه...

جمعه 25/4/1389 - 1:43 - 0 تشکر 211573


بیگانه جدا دوست جدا میشكند...
از طرفی دوستان غافل فتنه گر ،از طرفی هم دشمنان دد منش ، دست از سر این انقلاب بردارید ، هر بلایی كه میخواستید سر آن آوردید اما به جایی نرسیدید آیا دیگر كافی نیست

جمعه 25/4/1389 - 11:49 - 0 تشکر 211640

بسم رب المهدی
خجالتش برای بعضی ها که هم چنان با دشمنان مرز بندی نمی کنند .البته کسی که با دوستاش و با رئیساش مرز بندی نمی کنه.یادمه یکی از شبکه های ایرانی زبان ضد انقلاب ، تو ماهواره می گفت ریگی آزادی خواه بوده.البته از عبارت آزادی خواه در موارد دیگری و در حمایت از گروه ها و جنبش های دیگری هم استفاده شده..........
من نمی دونم ما ملت ایران نخواهیم آزاد باشیم و دم به دم هی بیانیه های آزادی خواهان رو نبینیم و هی کار های آزادی خواهان رو نبینیم باید کیو ببینیم
به قول soha ؛ صلوات .........
اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

جمعه 25/4/1389 - 12:11 - 0 تشکر 211651


 عکس ها  از [شبکه ایران]

جمعه 25/4/1389 - 12:13 - 0 تشکر 211652

با توجه به اعترافات ریگی

احتمال دخالت مستقیم آمریكا در حادثه زاهدان

مسئول اداره سیاسی سپاه با اشاره به حادثه تروریستی زاهدان گفت: با توجه به اعترافات ریگی نمی‌‌توان در دخالت مستقیم امریكا، صهیونیست‌ها و برخی كشورهای غربی در حادثه انفجار مسجد جامع زاهدان تردید داشت.

 یدالله جوانی مسئول اداره سیاسی پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان ضمن تسلیت به همه مردم مسلمان ایران اظهار داشت: متأسفانه حادثه تروریستی زاهدان منجر به شهادت برخی از هموطنان در میلاد امام حسین (ع) و موجب نگرانی شد. 

وی با اشاره به دستگیری و اعدام عبدالمالك ریگی گفت: اعترافات عبدالمالك ریگی ثابت می‌كند كه در حادثه تروریستی شب گذشته زاهدان امریكا، صهیونیست‌ها و برخی از كشورهای اروپایی دخالت مستقیم دارند چرا كه ریگی در اعترافات خود به خواسته آمریكا مبنی بر بمب‌گذاری در مناطق ایران اشاره كرده بود. 
مسئول سیاسی سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینكه گروه‌های وابسته به آمریكا و صهیونیست‌ها با بمب‌گذاری در مناطق مختلف به دنبال اختلاف افكنی بین شیعه و سنی هستند، افزود: دشمنان ملت ایران با اجیر كردن برخی افراد تلاش می‌كنند تا زمینه اختلاف و تشنج را میان شیعه و سنی بوجود بیاورند. 

جوانی افزود: بعید است كسی درخصوص اینكه سرویس‌های بیگانه و عوامل آمریكا در حادثه شب گذشته زاهدان دست دارند تردید داشته باشد چرا كه همه مردم ایران به رفتار سی ساله آمریكا در قبال ملت آگاه هستند. 

وی با بیان اینكه به بركت خون شهدای حادثه تروریستی زاهدان اتحاد شیعه و سنی بیشتر از گذشته خواهد شد، خاطرنشان كرد: در طول سال‌های گذشته ثابت شده است كه هر حركت تروریستی كه از سوی امریكا برای اختلاف‌افكنی بین شیعه و سنی صورت گرفته موفقیت آمیز نبوده است و بر همین اساس باید گفت كه آمریكا نمی‌تواند با بمب‌گذاری در مناطق شیعه و سنی نشین اتحاد مسلمانان را به خطر بیاندازد. 


[جهان نیوز] 

جمعه 25/4/1389 - 12:15 - 0 تشکر 211653

اسامی تعدادی از شهدای انفجارهای زاهدان

به گزارش ایرنا ، اسامی تعدادی از شهدا به این شرح است : 
محمدرضا راغی فرزند حاجی، محمد اكبری فرزند محمد حسین ، مصطفی نجار فرزند عباس، محمود كیانی فرزند غلامحسین و عارف شهركی فرزند گلمیر. 

هم زمان با برگزاری مراسم جشن میلاد ثارالله و دعای كمیل دو انفجار تروریستی در فاصله زمانی  ۲۱ و  ۲۰ دقیقه تا  ۲۱ و  ۴۰ دقیقه پنجشنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان رخ داد كه تاكنون  ۲۰ شهید و بیش از یكصد زخمی داشته است. 

انفجار نخست در محل در ورودی مسجد رخ داد و انفجار دوم در میان جمعیت مقابل مسجد به وقوع پیوست.[جهان]

شنبه 26/4/1389 - 12:25 - 0 تشکر 211937

سلام
امروز تشییع پیکر شهیدان بود.
شهیدانی که همه جوان بودند...از سرباز وطن گرفته تا پاسدار انقلاب تا بسیجی ولایی
در ادامه پیام امام خامنه ای رو هم قرار می دم...

امروز عزاداری می گفت ...این شهیدان ابروی ما هستند....

شنبه 26/4/1389 - 12:26 - 0 تشکر 211938

به گزارش شبکه ایران، نماینده اعزامی رهبری روز شنبه با حضور در مراسم تشییع شهدای انفجارهای تروریستی زاهدان پیام سرشار از محبت رهبر معظم انقلاب را به مردم این استان، خانواده های شهدا و مجروحان این حادثه تلخ ابلاغ کرد.
حجت الاسلام " محمدحسن رحیمیان" که در جمع پرشور تشییع کنندگان حضور داشت، گفت: رهبر معظم انقلاب سلام گرم و محبت فراوان خویش را به مردم شهید پرور، خانواده های شهدا و نیز مجروحان این حادثه تلخ ابلاغ فرمودند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، نماینده ولی فقیه در سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب ضمن آرزوی سلامتی برای مجروحان و علو درجات برای شهدا در پیام خود به مردم، شکیبایی و حفظ وحدت مردم و مسلمانان شیعه و سنی را خواستار شدند.
مراسم تشییع پیکر شهدای انفجارهای تروریستی زاهدان از دقایقی پیش شروع شده است.
دو انفجار تروریستی پنجشنبه شب مقابل مسجدجامع زاهدان 27شهید داشت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی