• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 1287)
پنج شنبه 24/4/1389 - 3:30 -0 تشکر 211383
معذرت بخواه جناب!

سلام

"تو این هیكل رو می خوای چه كار ؟ غیر از اینه كه می خوای ببری تو قبر یا اینكه می خوای هیكلت رو ببری تو خیابون نشون بدی. استفاده هیكلت برای شوهرته و البته شوهرت برای توئه و برای بچه آوردن."

عصر ایران - حسن رحیم پور ازغدی ، استاد معروف دانشگاه در اظهاراتی كه شب گذشته از شبكه یك سیما پخش شد با اشاره به موضوع ازدیاد جمعیت و زاد و ولد در جامعه گفت: " هم اكنون برخی خانم ها می گویند بچه دار نمی شویم برای اینكه هیكلمون به هم می خوره . ای مرده شور ببره هیكلت رو . مگه هیكلت رو می خوای ببری آخرت ؟ تو این هیكل رو می خوای چه كار ؟ غیر از اینه كه می خوای ببری تو قبر یا اینكه می خوای هیكلت رو ببری تو خیابون نشون بدی. استفاده هیكلت برای شوهرته و البته شوهرت برای توئه و برای بچه آوردن."

آیا جناب استاد متوجه نیست كه بچه دار شدن یا نشدن ، یك تصمیم شخصی است و اگر خانمی نخواهد باردار شود ،

ایشان چه حقی برای خودش قائل است كه با الفاظ زشتی مانند "مرده شور هیكلت را ببرد" اهانت نماید و بدتر از آن ،رسانه ملی هم این سخنان را به جمع خانواده ها ببرد!

آیا اگر زنی به زیبایی و تناسب اندام خود اهمیت دهد ، باید متهم شود كه می خواهد در خیابان ها برای مردان جلوه گری كند؟!

این چه نگاه سخیفی است كه برخی مردان به جنس زن دارند و شأن و شخصیت زن را در حد تولید مثل و وسیله ای برای تمتعات جنسی تقلیل می دهند؟

ای كاش این افراد ، با صدای بلند بگویند كه گفته هایشان صرفاً نظرات شخصی است تا بهای چنین نگاه های عجیب و غریبی را "دین" نپردازد.

منبع :عصر ایران

.............................................................

آقای رحیم پور ازغدی من از شما خیلی کوچکترم سوادم خیلی کمتر از شماست اما وظیفه خودم میدونم که در دفاع از زنان ایران زمین این دوبیت از سعدی رو در جواب به شما بنویسم :

نباید سخن گفت ناساخته

نشاید بریدن نیانداخته

تامل کنان در خطا و ثواب

به از ژاژخایان حاضر جواب

 

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

پنج شنبه 24/4/1389 - 17:6 - 0 تشکر 211447

با سلام
جالب بود - چی میشه گفت والله !!!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
جمعه 25/4/1389 - 1:12 - 0 تشکر 211571

سلام جناب میلادی،

ممنونم به خاطر ایجاد چنین بحثی.

و البته جای خوشحالی داره که آقایونی همچون شما وجود دارند که نظر روشکنفکرانه ای نسبت به خانم ها دارند.

اما در مورََد صحبت جناب رحیم پور، متاسفانه ندیدم برنامشون رو. اما با توجه به آنچه شما زحمت کشیدید و خلاصه برداشتید، باید بگم به نظر من ایشون اون منظوری که شما مد نظرتون بوده رو احتمالا نداشتند. چون یکم که نه! خیییلی دور از عقله و از یک تحصیل کرده ی دانشگاهی بعیده!

قبول دارین تو جامعه ی ما خیلی از اهداف نادید گرفته شدن؟. اینکه واقعا یک خانم صرفاا برای بهم نریختن اندامش، خودش و همسرش رو از نعمت داشتن یک فرزند که میتونه خیلی رونق به زندگیشون بده محروم کنه،  معقول هست؟

به نظرم جاش هست که گفته بشه هدف از داشتن این اندام چیه؟ و اصلا آیا این اندام همیشگی هست؟ اگر اولویت بندی تو زندگی هامون وارد بشه خیلی از مشکلاتمون حل میشه مثلا در همین مورد :

یک موقع هست همسرشون این چنین خواسته ای رو داره و میلی در داشتن فرزند نداره و...که قضیش فرق میکنه. هر دو به اتفاق یک تصمیمی دارن.

بحث جالبی میتونه باشه به همراه نتایج جالب تر!

موفق باشید. 

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

جمعه 25/4/1389 - 9:8 - 0 تشکر 211581

سلام منم اون برنامه رو دیدم ولی راستش خیلی توهین آمیز برداشت نکردم ایشون در همون جلسه و فکر میکنم بعد از همین حرفا بود که توضیح دادن حساب خانواده هایی که به خاطر برنامه ریزی ای که برای آیندشون کردن موقتا از بچه دار شدن خودداری میکنن جداست.
اما خب بله بهتر بود از لحن مناسب تری استفاده میشد چون این طوری همون خانمهایی که ایشون توصیف کردن نه تنها تغییر عقیده نمیدن بلکه شاید سماجت بیشتری هم به خرج بدن
به هر حال از شما به خاطر حسن توجهتون به خانم ها تشکر میکنم.

خوبي کن و خوش باش به آرامش وجدان ... بگذار بگويند فلاني بد دنياست

جمعه 25/4/1389 - 18:15 - 0 تشکر 211782

سلام

ممنون از زهرای ارغوانی عزیز بابت روشن سازی مطلب. منم حدس میزدم یه همچین چیزی باشه.

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

شنبه 26/4/1389 - 6:34 - 0 تشکر 211891

سلام. من هم مثل بقیه از اینکه از حقوق زنان دفاع میکنین ممنونم. اما درسته این طرز بیان مناسب یه استاد مثل جناب پور ازغدی نبود.

اما بنظر شما توجه به کدام نیاز درزن ضروری تر است؟؟؟

نیاز به مادر بودن یا نباز به متناسب بودن؟؟! چه شده که گاهی نیاز دوم اینهمه خوار بی اهمیت جلوه داده میشه ودر جاهای دیگه شخصیت مادر با الفاظ مختلف ستوده میشه؟؟!

 از کدوم یکی باید گذشت؟؟؟  تناسب یا مادر شدن؟؟

چی میشه که گاهی اهداف کوچک قدرت میگیرن ودر مقابل اهداف متعالی قد علم میکنن؟؟! بنظر من بهتره گاهی اوقات خود زنها دیدگاهشون رو نسبت مادر شدن عوض کنن و به اهداف زندگیشون بیشتر فکر کنن!

چرا گاهی لفظ زیبای  مادرشدن یه زن رو در حد تولید مثل که معمولا برای غیر انسان بکار برده میشه پایین میاریم؟؟؟

ازتون میخوام که بعدا حتی برای دفاع ز حقوق زنان هم این واژه رو استفاده نکنین واین فقط یه خواهشه!

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

يکشنبه 10/5/1389 - 12:24 - 0 تشکر 216993

زن سر چشمه زیبایی هاست. روح خداوند در زن و مرد جاری ست و در زن به طور ملموس تری جلوه گر است . حس زیبایی طلبی و زیبادوستی در زن بسیار قوی و قابل لمس تر از مرد است و همین حس است که زن به واسطه آن میل بیشتر برای ایجاد یک صورت زیبا، بدن زیبا و اندام شکیل و می کند . آقای استاد دانشگاه حق ندارد به واسطه اینکه استاد است هر کلامی را به زبان بیاورد. به نظر شما کسی که به فکر حفظ تناسب بدنش است به دنبال جلوه گری در خیابان است؟ واقعاً برای این جناب متاسفم.

دلم را گره ميزنم به دلت

مثل سبزه سيزده

با يک دنيا آرزو

چهارشنبه 13/5/1389 - 15:0 - 0 تشکر 218011

سلام به همگی
ممنون جناب میلاد از این تاپیکتون. جالب بود واقعا. و خوشحالم که هنوز مردایی پیدا میشن که به زن و شخصیت زن احترام بزارن و دفاع کنن از شخصیتش. من نظر دیگر دوستان رو نمی دونم. اما با شما موافقم. این آقای به اصطلاح استاد، چه با منظور چه بی منظور حق نداشت و نداره که بخواد همچین حرفی رو بزنه. اونم کسی که واسه خودش معروف شده و هی هم ازش سخنرانی پخش میشه. نمیشه هرکی هرچی خواست از تریبون ملی بگه که چی که آقا میخوان عقیده خودشون رو بگن؟. حالا ممکنه یکی از دوستان به اصطلاح گن من سر لجاجت افتادم و دارم اینجوری میگم. اما اشتباه می کنید من کسیم که اعتقادم سر جاشه اینجور آدمام نمی تونن توش تاثیر بزارن. من قبلا هم سخنرانی های ایشون رو گاها دیدم که همیشه هم با تندروی همراهه. ایشون با این تندرویشون امثال همون خانوما رو جذب دین که نمی کنن هیچ دفع هم می کنن. و با این لفظی که بکار بردن همون خانومها عینشو به خودش میگن و خدای نکرده به دین اسلام ما. خواهشا توجیه نکنین و نگین آره منظورشون این نبوده و فلان و بهمان. به تاثیر این حرف نگاه کنید. ضمنا مگه همین مردایی که دینشون کمرنگه نمیرن دنبال زنی که خوش اندامه؟ مگه بارها ندیدیم تو جامعه مون که آقا به هیکل خانومش گیر داده و چش دوخته به ماهواره و زنهای غربی رو با زن خودش مقایسه میکنه؟ یا تا یه دختر خوش اندام و باربی تو جامعه می بینه چشاش چهارتا میشه؟ مگه ندیدین شماها؟ اونوقت حالا به جرمی که خانوم میخواد خوش هیکل باشه باید مرده شورش ببرن؟ من نمیگم حرف اون خانوما درسته نه اصلا، اما عوض بدو بیراه اصل مشکل رو پیدا کنین حتما اون خانوم از چیزی می ترسه یا چیزی از اطرافیان دیده یا از شوهرش که نمیخواد هیکلش و بهم بزنه یا شاید نگاه غلطیه که بهش به خاطر مشکلات اجتماعی ما تزریق شده. ببینین اصل ماجرا کجاست؟ ببینین ریشه فتنه کجاست؟ همین ماهواره هان که باعثش میشن. باید واسه نجات فرهنگمون تلاش کنیم نه بد و بیراه گفتن به دیگران. من کاملا با میلاد خان موافقم ایشون باید رسما تو همون رسانه ملی از همه عذر بخواد به خاطر بی ادبیش.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

چهارشنبه 13/5/1389 - 15:0 - 0 تشکر 218012

ببخشید جناب میلادی من اشتباها میلاد نامیدمتون

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

جمعه 5/6/1389 - 2:49 - 0 تشکر 224842

من از آقای پور ازغدی اصلا خوشم نمیآد...
ایشون شخصیت آزاد نیستند
كاملا دولتی رفتار میكنند
طوری كه چندین ساله شدن پای ثابت مثلا برنامه های تحلیلی...آدم فكر میكنه تو این مملكت یه نفر استاده اونم این آقاست...قبلا برنامه های استاد الهی قمشه ای هم پخش میشدن و واقعا لذت مبردیم ولی متاسفانه به سبب نگاه های سخیف سیاسی برنامه های این آقا داره از سر و كول تلویزیون بالا میره...!
این طور حرفها و توهین ها هم كم نیست تو صحبت هاشون...!
بچه دار شدن یا نشدن هم هیچ ربطی به هیچ كس نداره جز خود آدم...!

دوشنبه 8/6/1389 - 13:39 - 0 تشکر 225784

yalda_farhang گفته است :
[quote=yalda_farhang;553532;224842]من از آقای پور ازغدی اصلا خوشم نمیآد...
ایشون شخصیت آزاد نیستند
كاملا دولتی رفتار میكنند
طوری كه چندین ساله شدن پای ثابت مثلا برنامه های تحلیلی...آدم فكر میكنه تو این مملكت یه نفر استاده اونم این آقاست...قبلا برنامه های استاد الهی قمشه ای هم پخش میشدن و واقعا لذت مبردیم ولی متاسفانه به سبب نگاه های سخیف سیاسی برنامه های این آقا داره از سر و كول تلویزیون بالا میره...!
این طور حرفها و توهین ها هم كم نیست تو صحبت هاشون...!
بچه دار شدن یا نشدن هم هیچ ربطی به هیچ كس نداره جز خود آدم...!

بسم رب المهدی

اتفاقا ایشون هم اصلا از شما خوشش نمیآد

در ضمن هم چنان سخنان گهر بار استاد قمشه ای از شبکه چهار پخش می شه

اللهم عجل لولیک الفرج

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی