ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 441)
پنج شنبه 24/4/1389 - 0:4 -0 تشکر 211350
سایت‌های دولتی با هاستینگ خارجی از مهر ماه فیلتر می‌شوند معاون توسعه و مدیریت شبكه شركت فناوری اطلاعات گفت: پس از چند دوره تعیین مهلت، تا پاییز سال جاری به سایت‌های دولتی برای انتقال میزبانی به داخل كشور مهلت داده شده و در غیر این صورت فیلتر خواهند شد.


علی اصغر انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در خصوص تعیین مهلت وزارت ارتباطات برای انتقال میزبانی سایت‌های دولتی به داخل كشور گفت: در سال‌های گذشته براساس تبصره 13 تصمیم نامه سال 86 نمایندگان ریاست جمهوری و از سوی شورای عالی فناوری چندین بار برای این موضوع مهلت تعیین شده بود كه علیرغم مهلت‌های داده شده برخی دستگاه‌های دولتی میزبانی سایت‌های خود را به داخل كشور منتقل نكردند.
معاون توسعه و مدیریت شبكه شركت فناوری اطلاعات تصریح كرد: بر این اساس اخیراً به مدیران عالی دستگاه‌های دولتی كه سایت آنها در خارج از كشور میزبانی می شود اعلام كرده‌ایم كه تا مهرماه (اول پاییز) فرصت دارند هاستینگ خود را به داخل كشور منتقل كنند.
وی در خصوص اینكه كه پس از چند دوره تعیین مهلت در حال حاضر چه تعداد از سایت‌های دولتی در خارج میزبانی می‌شوند، گفت: هم اكنون هاستینگ عمده سازمان‌ها (حدود 70درصد) به داخل منتقل شده و مابقی همچنان در خارج از كشور میزبانی می‌شوند.
انصاری افزود: عمده بهانه مطرح شده از سوی سازمان‌هایی كه در خارج میزبانی می شوند نبود امكانات كافی در داخل كشور است و این در حالی است كه ارائه كنندگان داخلی خدمات دیتاسنتر می‌گویند این امكانات در داخل كشور فراهم است.
انصاری ادامه داد: به همین دلیل با ارائه لیست اسامی، سایت‌هایی كه در خارج میزبانی می‌شوند به شركت‌های IDC ( ارائه دهندگان خدمات دیتا سنتر) داخلی كه از امكانات آنها مطمئن هستیم معرفی شدند و به شركت‌ها گفته شد این سایت‌ها مشتری شما هستند، در كسب میزبانی و انتقال آنها از خارج كشور با یكدیگر رقابت كنید.
وی ادامه داد: همچنین لیست اسامی شركت‌های IDC در اختیار مدیران سایت‌های در خارج میزبانی شونده قرار گرفت و به آنها مهلت داده شد تا با انتخاب و استفاده از امكانات IDC مورد نظر خود در موعد مقرر میزبانی را به داخل منتقل كنند.
معاون برنامه ریزی شركت فناوری اطلاعات در خصوص IDC های پیشنهاد شده خاطرنشان كرد: این پیشنهاد به شركت‌هایی كه قبلا از وزارت ارتباطات پروانه اخذ كرده اند یا طی بازدیدهای انجام شده از امكانات آنها اطمینان حاصل شده سپرده شده و این شركت‌ها كاملا خصوصی هستند و به دیتاسنترهای دولتی یا نیمه دولتی پیشنهادی نشده است.
وی در خصوص اینكه با توجه به سابقه تعیین مهلت برای انتقال میزبانی و عدم استفاده برخی سازمان‌ها از فرصت‌های داده شده، آیا این ضرب الاجل این بار ضمانت اجرایی خواهد داشت، گفت: پیشنهاد ما این است كه تا مهرماه سازمان‌هایی كه از این فرصت برای انتقال میزبانی استفاده نكنند فیلتر شوند، زیرا این بار برای هر دو سوی این مسئله (مشتری‌ها و ارائه كننده خدمات) شرایطی را قائل شده‌ایم تا عرضه و تقاضا بازار با هم منطبق شود.

چهارشنبه 30/4/1389 - 9:25 - 0 تشکر 212959

من نمی دانم چرا هر چیزی پیدا می کنند فیلتر می کنند.سایت هایی که محتوای خوبی ندارند درسته فیلر شوند اما نه هر چیزی رو فیلتر کنند.سایت هایی ایرانی که خدمات رایگان نمی دهند و همش فکر پولند اما بیچاره خارجی ها خدمات رایگانی رو در اختیار می گذارند و...
پس یک فکری هم به حال رایگان بودن بکنید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی