فرهنگ پایداری (بازدید: 1165)
سه شنبه 22/4/1389 - 14:9 -0 تشکر 211195
کوچه نقاش ها

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: زمانی که کتاب "دا" را خدمت مقام معظم رهبری بردند ایشان فرمودند که جنگ اقیانوس عظیمی است که شما یک صدف از آن را کشف کردید. امروز به گمان من کتاب "کوچه نقاش ها" هم صدفی دیگر از این اقیانوس بیکران است.

 

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 22/4/1389 - 14:9 - 0 تشکر 211196

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از  کتاب "کوچه نقاش‌ها" روایتی از خاطرات سیدابوالفضل کاظمی با تدوین راحله صبوری همزمان با روز قلم با حضور حجت الاسلام دکتر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، محسن مومنی رئیس حوزه هنری، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت، راوی و نویسنده کتاب و جمعی از هم محلی‌ها و همرزمان سید ابوالفضل کاظمی عصر دیروز دوشنبه 14 تیرماه در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

حجت الاسلام خاموشی در مراسم رونمایی کتاب "کوچه نقاش ها" در باره این کتاب گفت: من این کتاب را در کمتر از سه روز خواندم و به اعتقادم کتابی بس خواندنی، جذاب و پرکشش است. این کتاب داستان صحنه جنگ است نه فقط داستان جنگ آقای کاظمی. در اینجا راوی تنها صادقانه آنچه را که دیده روایت کرده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی و امام راحل و بزرگان دین ما شعار هویت و آزادگی انسان را مطرح کردند ولی دیگران از این شعار خوششان نیامد و با ما درگیر شدند. این درگیری به اینجا انجامید که دشمن بعثی را ترغیب کردند که بر آب و خاک و جان و مال ما مسلط شود و می خواستند این تسلط به سرعت انجام گیرد و تصمیمشان این بود که بخشی از خاک ما را جدا کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: اما واقعیت دفاع مقدس نشان داد که امام ساده قیام نکردند، آن زمانی که در سال 41 و 42  امام مبارزه را شروع کردند، وقتی از ایشان سوال کردند شما با کمک چه کسانی می خواهید قیام کنید، فرموند فرزندانی که تازه زاده شدند، آنها یاران من هستند و ما بعدها دیدیم میانگین سنی رزمندگانی که در جنگ به فرماندهی کسانی مثل دکتر چمران لبیک گفتند بیست سال بود.

وی همچنین بیان کرد: امام مردم را کامل شناخت و با این مردم به عنوان اصلی ترین سرمایه در مقابل تمام جهان استکبار و نه فقط بخشی از آن ایستاد.

دکتر خاموشی افزود: تحولاتی که در مورد افراد در کتاب "کوچه نقاش ها" می خوانید ما هم به عینه لمس کردیم. اینکه می‌بینید فردی از نقطه ای به نقطه دیگر می‌رسد و توبه می کند همه اینها به جنگی برمی گردد که امام راحل از آن به عنوان دانشگاه تعبیر می کردند.

وی افزود: ما آرزو نمی کنیم که جنگ برگردد اما همیشه حال و هوای جنگ را داریم. آن زمانها دوران عجیبی بود. توصیه می‌کنم همگان این کتاب را بخوانند چرا که "کوچه نقاش ها" میراث معنوی خوبی است که خدا به ما ودیعه داده است و از آقای کاظمی و مولف کتاب ممنونیم که توانسته اند بخشی از خاطرات جنگ را نقل کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی توضیح داد: البته زمانی که کتاب "دا" را خدمت مقام معظم رهبری بردند ایشان جمله بسیار گهرباری فرمودند که جنگ اقیانوس عظیمی است که شما یک صدف از آن را کشف کردید که به گمان من  کتاب "کوچه نقاش‌ها" هم صدفی دیگر از این اقیانوس بیکران است. 

خاموشی افزود: ما باید در این اقیانوس غور کنیم و صدفهای بیشماری را برای جهان بشری عرضه کنیم که می تواند صدها سال نتیجه بدهد و تولیدات فرهنگی ما انسان ساز و هدایتگر باشد و به جوامع نسخه عملی و رفتاری بدهد.

وی در پایان گفت: انشاءالله توفیقات آقای کاظمی و دیگر سرداران دفاع مقدس که برخی از آنها هنوز ناشناس هستند روزافزون شود و بیشتر از گذشته به کشور و اسلام و مسلمین خدمت کنند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی