• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 936)
جمعه 18/4/1389 - 6:22 -0 تشکر 210501
نشاط فوتبالی سینمایی

نمی دونم آخرین باری که مردم رو همراه هم دیدم که جشن گرفته بودند و از ته دل می خندیدند و حسابی انرژی خالی می کردند کی بود ! شاید از نوع ورزشیش جام جهانی 2006 بودند و از نوع سیاسیش روزهای پر نشاط قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم بود !

گاهی وقتها تزریق نشاط نتایج خوبی داره و گاهی بد! مثل روزهای پر از ابهام بعد از انتخابات ریاست جمهوری.

اما این بار نتایچ خوبی داشته ! پخش بازی های نیمه نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی حسابی به مردم حال داده ! و میشه گفت با اجرای این طرح و اینکه هیچ اتفاق ناگواری تا الان نیفتاده افتخاری دیگر به پرونده افتخارات مدیریت شهری تهران اضافه شده است.

با اینکه پخش فوتبال در پردیس سینمایی آزادی دل بعضی ها رو هم به درد آورده ! مثل هنرمندان و تهیه کنندگان سینما که از کم رونقی فیلم هاشون می نالند! مثلا مصطفی زمانی که خودش از طرفداران فوتبال است نفروختن آل و کم رونفی کیفر رو به جام جهانی و موج فوتبالی جامعه مربوط می داند. اما با همه اینا مردم خوشحالند و این خودش بزرگترین امتیازه در ادامه عکس های مربوطه و گزارش ها قرار داده می شود.

برای اینکه گزارشی کامل و مفصل در مورد جام جهانی و پردیس سینمایی آزادی بخوانید همشهری جوان 268 (اکه اشتباه نکنم!) رو بخوانید :) گزارشی پر هیحان و کامل از استقبال با شکوه تهرانی های عزیز :)

در ادامه اگر نظری در مورد این گونه برنامه ها و یا همین برنامه که در حال اجراست دارید قرار دهید.

جمعه 18/4/1389 - 6:29 - 0 تشکر 210503

جمعه 18/4/1389 - 6:36 - 0 تشکر 210505

لازم به ذکر است ، اجرای این طرح باعث شده است که خیلی از خانواده های ایرانی جرئت کنند و به همراه خانواده فوتبال دوستشان به سینما بروند و فوتبال ببییننند فضای مخرب ورزشگاهها وعموما حرکات زشتی که نشان از نبودن فرهنگ فوتبالی در کشور است با سینما که عامل مهم فرهنگ سازی در کشور است خنثی شده و در تصاویری حتی مشاهده می کنیم که پدر و مادر به همراه فرزندان فوتبال می بینند و حتی با جیغ و هورا کشیدن ها و همراهی دیگران در شعار دادن ها انرژی خودشون رو تخلیه می کنند!

حضور خانم های فوتبال دوست هم واقعا خوشحال کننده است، قبل از این برنامه تقریبا فضایی وجود نداشت برای تخلیه احساساتشان و حالا فضایی سالم ایجاد شده است تا در کنار دیگران به رشته مورد علاقه شان عشق بورزند .

جمعه 18/4/1389 - 6:40 - 0 تشکر 210506

جرزینیو در سینما آزادی به همراه خواننده راک کشورمان رضا یزدانی و همچنین مجری توانا جواد یحیویجمعه 18/4/1389 - 6:41 - 0 تشکر 210507

علاقه‌مندان فوتبال، بازی برزیل-هلند را در كنار «جرزینهو» اسطوره دهه 70 فوتبال برزیل در پردیس سینمایی «پارك ملت» تماشا كردند.

پردیس سینمایی «پارك ملت» روز گذشته ـ 11 تیر ماه ـ برای پخش مستقیم مسابقه فوتبال برزیل-هلند از سری مسابقات مرحله یك‌چهارم نهایی جام‌جهانی، میزبان خیل عظیمی از علاقه‌مندان به فوتبال بود كه در كنارشان، شاهد حضور یكی از بازیكنان بزرگ فوتبال برزیل در سال‌های دور بودند كه در نهایت نتیجه بازی با حذف برزیل از جام‌جهانی همراه شد.

بنا بر این گزارش، بلیت‌های سالن برای پخش این مسابقه از روز قبل كاملا به فروش رفته بود و تماشاگران در طول مسابقه با در دست داشتن پرچم‌های دو كشور برزیل و هلند به ابراز احساسات و دادن شعارهایی چون هلند چكارش كرده ....، برزیل هورا؛ هلند سوراخ، دونگا تیمتو بردار و برو، برزیل قهرمان میشه خدا میدونه كه حقشه و ... می‌پرداختند و در لحظاتی نیز موج‌های مكزیكی مشاهده می‌شد.

در طول مسابقه طرفداران هر دو تیم شعارهای خود را می‌دادند كه با گل دوم هلند، وضعیت سالن هم به نفع این تیم تغییر كرد و حتی جواب سوال عادل فردوسی‌پور گزارشگر این بازی را كه پرسید آیا جام‌جهانی بدون گل برای «كاكا» به پایان می‌رسد؟ را یكصدا با بیان «می‌رسد» پاسخ دادند و بعد از اخراج شماره 5 برزیل هم شعار برزیل وحشی شده را سر دادند.

دقایق پایان مسابقه با شمارش معكوس تماشاگران همراه بود و با سوت پایان بازی هم شادی طرفداران هلند تا بیرون از سالن ادامه داشت و «جرزینهو» و همراهانش كه لباس تیم ملی برزیل را بر تن داشتند از آخرین نفراتی بودند كه از سینما خارج شدند.

این بازیكن مطرح فوتبال برزیل بعد از حذف كشورش، آرژانتین را بخت اصلی قهرمانی دانست.

خانواده‌ها به ویژه زنان حضور چشمگیری در سالن داشتند و به ابراز احساسات می‌پرداختند و استقبال به حدی بود كه یك ردیف صندلی اضافه در وسط سالن چیده بودند.

سیدهادی منبتی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه خانواده‌اش، علی اصغر محكی مدیر مسئول روزنامه همشهری، رضا یزدانی بازیگر و خواننده و سیدجواد یحیوی مجری تلویزیون از دیگر تماشاگران این بازی بودند.

امیرحسین علم‌الهدی مدیر پردیس سینمایی پارك ملت كه در هنگام بازی در سالن حضور داشت از پخش مسابقه آلمان-آرژانتین و مسابقات نیمه نهایی و نهایی در دو سالن خبر داد و شروع پیش‌فروش بلیت آن بازی‌ها را یك روز قبل از مسابقه و از طریق اینترنت و گیشه اعلام كرد.

پایان‌بخش بازی برزیل-هلند در پردیس سینمایی پارك ملت انجام حركات نمایشی با توپ توسط «جرزینهو» به درخواست حاضران در محوطه بیرونی این پردیس سینمایی بود.

جمعه 18/4/1389 - 6:44 - 0 تشکر 210508

تفریح سالم؛ نتیجه پخش فوتبال در سالن سینما

فرهنگ > سینما - استقبال گسترده مخاطبان از پخش مسابقات فوتبال در سالن​های سینما، این روزها با تهدید ممانعت اداره اماکن از ادامه این روند مواجه شده است.

به گزارش خبرآنلاین، صدور مجوز پخش فوتبال در سالن سینما مدتی حدود یک ماه زمان برد تا اینکه همزمان با شروع بازی​های نیمه نهایی جام جهانی آفریقای جنوبی، تهرانی​ها توانستند تجربه​ای تازه در سالن​های سینما از سربگذرانند. هرچند تبلیغ گسترده​ای برای نمایش فوتبال در سینماها صورت نگرفت، اما سالن​های پخش​کننده این مسابقات با حضور پرتعداد تماشاگران و استقبال گسترده آنان روبرو شدند.

در روزهایی که این جریان در جامعه معرفی شده و افراد بسیاری یک هفته قبل از شروع مسابقات بلیت​ها را پیش​خرید کرده​اند، زمزمه​هایی در مورد مخالفت اداره اماکن با ادامه داشتن این روند شنیده می​شود؛ روندی که در روزهای دوری مخاطبان از سینما می​تواند آشتی میان این دو به وجود آورده و سینما را به فضایی آشنا برای تماشاگران تبدیل کند.

زمانی که تفریح جمعی در ایران بیش از پیش کمرنگ شده و از سوی دیگر خانواده​ها بنا به دلایل متعددی امکان حضور در استادیوم​های فوتبال را نمی​یابند پخش فوتبال در سالن سینما می​تواند وجهه​ای تازه از تفریحی سالم و خانوادگی را در ایران به نمایش بگذارد.

این​ روزها بعد از سال​ها فضایی متفاوت بر سینماهای تهران حاکم شده، فضایی رویایی برای تهیه​کنندگان و کارگردانانی که از دیدن سالن خالی نمایش​دهنده فیلم​هایشان متاثر می​شدند، اما این بار افراد برای دیدن فوتبال به سالن سینما می​روند نه فیلم. پردیس سینمایی ملت، آزادی،​ تماشا،​ زندگی و سینمای فرهنگ این روزها و همزمان با جام جهانی فوتبال​ها را همزمان نمایش می‌دهند.

حمیدرضا صدر، منتقد فیلم و کارشناس فوتبال، که در پردیس سینمای ملت به تماشای فوتبال نشسته درباره این تجربه و فضای حاکم در سالن سینما به خبرآنلاین، گفت: «طرح پخش فوتبال در سالن سینما فضایی فراهم کرده تا خانواده​ها برای اولین بار در مکانی گرد هم آیند و بتوانند مسابقه فوتبال تماشا کنند. فضای استادیوم فوتبال در ایران به گونه​ای است که علاوه بر ممنوع بودن حضور خانم​ها در آن، معمولاً افراد از همراه داشتن فرزند کوچک و یا برادر کوچکتر خود خودداری می​کنند، اما به واسطه نمایش فوتبال در سالن سینما فضایی سالم و مناسب فراهم می​شود تا خانواده​ها، مردان و زنان و کودکان در کنار هم قرار بگیرند.»

او ادامه داد: «سالن نمایش دهنده مسابقه فوتبال یکی از سالم​ترین فضاها برای حضور افراد خانواده در کنار هم در میان فضاهای عمومی بود. معمولاً فیلم​هایی که بچه​ها دوست دارند را بزرگتر​ها نمی​پسندند و برعکس، اما در مورد فوتبال از کودکان تا بزرگسالان علاقه‌مندی و دلبستگی وجود دارد و در سالنی که فوتبال تماشا کردم شاهد حضور پرتعداد کودکان بودم.»

صدر اظهار داشت: «اغلب افراد حاضر در این جمع تجربه تماشای فوتبال را در فضای عمومی ندارند. نکته دیگری که اهمیت زیادی دارد، این است آنچه روی پرده سینما نقش می‌بندد تصویری است که از رسانه ملی پخش می​شود و در کنار آن نظارتی بسیار دست و حساب شده از سوی مسئولان سینما صورت می​گیرد که در نهایت فضایی کاملاً دلپذیر را بر خانواده​ها به وجود می‌آورد؛ فضایی که درآن جو ورزش و شادی حکم​فرما است.»

این منتقد فیلم گفت: «بسیاری از ما اساساً از مراکز فرهنگی که سینما هم شامل آن می​شود یا گریزانیم و یا بی​خبر. افراد این روزها ترجیح می​دهند DVD فیلم​ها را در خانه تماشا کنند زیرا آن را بی​دردسرتر از حضور در سالن سینما می​دانند، اما تجربه حضور در پردیس سینمایی ملت و یا آزادی و سینما فرهنگ و تماشای فوتبال در آن کشف جدیدی بود؛ اینکه افراد و خانواده​ها می​توانند همگی در کنار هم در مکانی غیر از خانه گرد هم آیند و تفریح کنند.»

او ادامه داد: «به این ترتیب خانواده​ها در کنار هم به مکانی فرهنگی می​روند و رفتن به سالن سینما و تفریحات جمعی به صورت عادت در می​آید. باید به این مسئله کاملاً از جنبه مثبت نگاه کرد و از نهادهای مختلفی که در این زمینه تاثیرگذار بوده​اند و شرایط را به وجود آوردند سپاسگزاری کرد.»

جمعه 18/4/1389 - 7:42 - 0 تشکر 210509
سینماها با پخش فوتبال بیش از 300 درصد افزایش مخاطب داشته‌اند
امیرحسین علم‌الهدی: طرح‌ جدید نمایش لیگ داخلی فوتبال در سینماها به ارشاد ارائه می‌شود

سینمای ما-  مدیر پردیس سینمای ملت از ارائه طرح ادامه نمایش بازی‌های فوتبال (شامل بازی‌های خارجی و داخلی) در پردیس‌های سینمایی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد. امیرحسین علم‌الهدی با اعلام خبر فوق افزود: در حال حاضر به دنبال تدوین طرحی هستیم كه پس از پایان جام جهانی آن را به وزارت ارشاد ارائه كنیم تا بتوانیم بازی‌های فوتبال را همچنان در سینماها و پردیس‌های سینمایی نمایش دهیم.
وی افزود: در حال كار كارشناسی بر روی این طرح هستیم تا تنوع را وارد سالن سینماها كنیم اما نباید این طرح به گونه‌ای باشد كه برای فیلم‌ها مزاحمت ایجاد كنیم.

*قصد داریم بازی‌های داخلی و خارجی را نمایش دهیم
مدیر پردیس سینمای ملت خاطرنشان كرد: در طرح جدید قصد داریم بازی‌های داخلی و خارجی را نمایش دهیم و به دنبال راهكاری برای این موضوع هستیم چرا كه با اجرای این طرح مطمئنا همه اركان سینما از آن منتفع خواهند شد.

* ادامه این طرح می‌تواند منجر به عادت فیلم دیدن و سینما رفتن در بین مردم ما شود
علم‌الهدی تصریح كرد: در جریان اجرای این طرح برای بازی‌های جام جهانی عملا دیدیم كه وقتی مردم بلیت فوتبال گیرشان نمی‌آید، دست خالی سینما را ترك نمی‌كنند و به سالن‌های دیگر مراجعه می‌كنند و فیلم‌های سینمایی را می‌بینند كه ادامه این طرح در آینده می‌تواند منجر به عادت فیلم دیدن و سینما رفتن در بین مردم ما شود.
این سینمادار خاطرنشان كرد: سینمای ایران نیاز دارد تا درآمد داشته باشد و اگر نتواند درآمد داشته باشد و از قبال این درآمد برای خود هزینه نكند، این روز به روز به مخروبه‌شدن سینماها منجر خواهد شد و مطمئنا ادامه این طرح، هم باعث ارتقاء امنیت اجتماعی خواهد شد و هم سود مناسبی را عاید سینمای ایران خواهد كرد.

* اگر این طرح بخواهد ادامه پیدا كند در زمان نمایش مفید فیلم‌ها نخواهد بود
وی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس با رد انتقادها و این موضوع كه این طرح باعث ریزش مخاطبان سینما خواهد شد، گفت: به هیچ عنوان چنین چیزی نیست بلكه در درجه اول برای ما فیلم اهمیت دارد. ما باید بتوانیم در ساعت‌هایی كه به عنوان سئانس‌های مرده سینما به حساب می‌آیند، مخاطبان را به سالن‌ها بكشانیم كه در مدت اخیر نیز بازی‌ها در زمان‌هایی پخش شده است كه جزء سئانس های مرده سینما به حساب می‌آمده و قطعا اگر این طرح بخواهد ادامه پیدا كند، در زمان نمایش مفید فیلم‌ها نخواهد بود.
علم‌الهدی تصریح كرد: البته این موضوع را نیز باید در نظر بگیریم كه سالن‌های سینمایی اكثرا چندین سالن دارند كه یكی از آنها بدون این كه مزاحمتی را برای نمایش فیلم‌ها ایجاد كند می‌تواند به پخش فوتبال اختصاص پیدا كند كه البته سرریز تماشاگران فوتبال باز هم به سالن‌های دیگر خواهند رفت.

* وقتی این هجوم را به سالن‌ها می‌بینیم، شور و شعف وجود ما را فرا می‌گیرد
این كارشناس حوزه پخش و نمایش سینما در ادامه بیان داشت: ما به عنوان سینماداران وقتی این هجوم را به سالن‌ها می‌بینیم شور و شعف وجود ما را فرا می‌گیرد و این اتفاقا جزء سیاست‌های نظام است كه بتوانیم با برنامه‌های خوب اوقات فراغت مردم را پر كنیم و اتفاقا این طرح نشان داده است كه می‌تواند همانند طرح موفق اذان تا اذان در ارتقای ضریب امنیت اجتماعی مؤثر باشد. چرا كه خانواده‌ها دارند برای دیدن فوتبال به سالن‌های سینمایی می آیند و این خودش باعث می‌شود وقتی جوان به سالن بیاید هیجان خود را خالی كند دیگر سراغ بزهكاری نرود.

* بیش از 300 درصد افزایش مخاطب داشته‌ایم
علم الهدی تأكید كرد: با اجرای طرح نمایش بازی های فوتبال جام جهانی در پردیس های سینمایی بیش از 300 درصد افزایش مخاطب داشته‌ایم و مهم‌تر از همه حضور خانواده‌ها در سالن‌ها است كه به بهانه فوتبال به سینما می‌آیند و اگر بلیت فوتبال گیرشان نیاید به دیدن فیلم‌های سینمایی می‌روند.
مدیر پردیس سینمای ملت در ادامه بیان داشت: همه جای دنیا سینما رفتن به عنوان یك شاخصه توسعه اجتماعی به حساب می آید همه جا به بهانه‌های مختلف نظیر فوتبال مردم را به سالن سینما می‌كشانند و ما نیز باید بتوانیم تجربه‌های موفقی را كه در دنیا انجام شده است دریافت و با یك ساز و كار مناسب اجرا كنیم. چراكه اتفاقا با توجه به این كه همگی سالن‌های سینمای ما كنترل شده هستند، خانواده‌ها می‌توانند به راحتی دست جوانان خود را بگیرند و به سالن‌ها بیایند.

*نمایندگان پلیس امنیت اجتماعی، اداره اماكن و بازرس وزارت ارشاد بازی هلند- اروگوئه را دیدند
وی در خاتمه با اشاره به اینكه شب گذشته نمایندگان پلیس امنیت اجتماعی، اداره اماكن و بازرس وزارت ارشاد با حضور در پردیس ملت بازی هلند و اروگوئه را در كنار مردم تماشا كردند گفت: طبق آماری كه من دارم شب گذشته نیز استقبال بسیار خوبی از بازی هلند و اروگوئه شد به گونه ای كه دو سالن پردیس ملت و چند سالن پردیس آزادی كاملا پر بودند.

جمعه 18/4/1389 - 9:48 - 0 تشکر 210510

با این كار جالب، امیدوارم سینماهامون هم اون ارج و قرب خودشون رو به دست بیارن و مردم واسه فیلم دیدن هم به سینماها برن تا اینكه سی دی رایتیش رو بگیرن و ببینن

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 21/4/1389 - 11:4 - 0 تشکر 211031

این کارا به خاطر درآمد است یا برای شادی ملت
واقعا جالبه من برای آولین بار میخونم که سینماها جای تماشای فوتبال است
اگر اینطور باشد امید وارم بتوانم کنار مردم در سینما به تماشای فوتبال بشینم
شاید بزودی این طرح به استان ها کشور نیز نفوز کنه

دوشنبه 21/4/1389 - 14:44 - 0 تشکر 211054

aleksandersisak گفته است :
[quote=aleksandersisak;476805;211031]این کارا به خاطر درآمد است یا برای شادی ملت
واقعا جالبه من برای آولین بار میخونم که سینماها جای تماشای فوتبال است
اگر اینطور باشد امید وارم بتوانم کنار مردم در سینما به تماشای فوتبال بشینم
شاید بزودی این طرح به استان ها کشور نیز نفوز کنه

مسئولان مربوطه گفتند که سود خوبی نسیبمون شده ! و پنجاه درصد برای شادی مردم بوده و پنحاه درصد دیگر برای درآمد. البته شهرداری تهران برای نشاط مردم تهران کارهای زیادی کرده مثل سامانه های نشاط و برنامه های مختلف دیگر ، من خودم مدتی در گروه هایی با عنوان شهریاران جوان عضو بودم و از نزدیک شاهد برنامه های متنوع و شادی بودم و حتی ما خودمون هم مجری برنامه ها می تونستیم باشیم :) امیدوارم شهرهای دیگر هم شاد باشند چون واقعا به شهرهایی که در آنها تردد دارم و نمی خوام اسم ببرم ! وقتی نگاه می کنیم ! مردمانی غمگین و عصبانی رو می بینم البته تهران هم همینطوره ولی حداقل برای جوانها برنامه های متنوعی وجود داره .

موفق و موید باشید :)

پنج شنبه 31/4/1389 - 0:40 - 0 تشکر 213176

باز هم مگه فوتبال بتونه سینماها رو پر كنه

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی