پاسخ به شبهات (بازدید: 791)
چهارشنبه 16/4/1389 - 12:3 -0 تشکر 209998
محمد (ص) را بهتر بشناسیم

اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم

شادباش و تبریک به مناسبت بعثت خاتم الانبیاء به همه جهانیان؛ هم آنهایی که نور وجودش رو درک کردند و به آیین او ایمان آوردند، هم آنهایی که چشمانشون یا بسته است یا تحمل نورهای زیاد رو نداره.

به عنوان عیدی براتون این تاپیک رو آوردم؛ تاپیک "محمد (ص) را بهتر بشناسیم" 

دوستان هرکس سوالی یا شبهه ای در مورد حضرت رسول (ص) داره، می تونه اینجا مطرح کنه به امید اینکه در دل هامون هیچ نقطه مبهمی در مورد صد و بیست و چهار هزارمین خورشید نمونه.

پس: بسم الله

 

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 16/4/1389 - 12:8 - 0 تشکر 210000

سوال 1- چرا بعثت؟

توضیح بیشتر سوال:

تعالیم پیامبر یا موافق عقل است یا مخالف آن؛ اگر موافق عقل باشه، نیازی به پیامبر نداریم؛ چون همه عقل داریم و می تونیم درست و اشتباه رو تشخیص بدیم. اگر تعلیمات انبیا مخالف عقل باشه، پذیرش خلاف عقل، تجاوز از حدود انسانیت و ورود در حریم حیوانیت است.

پس نیازی به پیامبر نداریم (البته با اجازه همه دوستان، این سوال یه دوسته لطفا بدون به هم ریختن نظم جلسه، منطقی و مستدل بحث کنیم)

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 16/4/1389 - 12:15 - 0 تشکر 210010

سوال 2- رسالت بی معجزه؟

توضیح بیشتر سوال:

متکلمان می گویند که معجزه یه راه و یه نشونه است برای اینکه ما بفهمیم اگر کسی ادعای پیغمبری کرد ادعاش درسته یا نه؟ اما اینطور که از قراین برمی آد پیغمبر خاتم (که درود خدا بر او و خاندان مطهرش باد) وقتی مردم معجزه می خواستند جوابی نمی داد. مگر معجزه حق مسلم آنها نبوده؟

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 16/4/1389 - 12:27 - 0 تشکر 210026

سوال 3- شنیدیم که بعضی ها می گویند که محل دفن پیامبر (ص) در حجره عائشه است.

توضیح بیشتر سوال:

ما فقط همین رو شنیدیم. لطفا چندتن از مورخین اسلامی نقل های صحیح رو اینجا بیارند ببینیم این حرف درسته یا نه؟

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 16/4/1389 - 12:39 - 0 تشکر 210037

سوال 4- با توجه به اینکه در آستانه بعثت میمون و مبارک رحمة للعالمین هستیم، این سوال رو در این موضوع مطرح می کنم؛ نقل هایی در مورد جریان شب بعثت هست که بیان می کنه وقتی این سمت به پیامبر ابلاغ شد، حال ایشان دگرگون و مضطرب شد، گمان می کرد شیطان بر حضرتش غالب شده تااینکه نزد خدیجه آمد و جریان رو مطرح کرد. خدیجه (س) به حضرت آرامش داد و او را نزد پسرعموی مسیحی خود ورقة بن نوفل برد و این فرد مسیحی که به کتب گذشته آگاه بود ....

توضیح بیشتر سوال:

اشکال اصلی متوحه ادامه جریانه که: ورقة بن نوفل مسیحی وقتی حال و روز محمد (ص) رو دید و از او شرح ما وقع رو شنید، گفت نگران نباش، او فرشته وحی بوده و تو پیامبر شدی.

دوستان تاریخ اسلام شناس، دوستان اهل عقل و نقل لطفا در مورد این سوال همه جنبه ها رو در نظر بگیرید. آیات و احادیث و تاریخ اسلام و ...

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
چهارشنبه 16/4/1389 - 12:41 - 0 تشکر 210040

دوستان سوالات زیاده
لطف کنید اینها رو زودتر به سروسامون برسونیم
تعداد تیرهای ارسالی از سمت دشمنان به دین ما زیاده باید به حساب همه شون برسیم :)

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
سه شنبه 19/5/1389 - 18:41 - 0 تشکر 219705

با سلام
در جواب سوال اول:تمامی تعالیم اسلام با عقل جور در می آید. ولی وظیفه ی عقل که کشف احکام نیست و اصلا نمی تواند وظیفه ی عقل اونطور که در قرآن من برداشت کردم انتخاب بین حق و ناحق است.(این توضیح را اضافه کنم که منظور عقل عقل سلیم است که در انتخاب و تصمیم گیری تعالی روح را مد نظر دارد)برای مثال قرآن در آیه ی 32 سوره ی انعام زندگی دنیا و آخرت را با هم مقایسه کرده و بعد ما را به تعقل دعوت می کند.
در ضمن اگر عقل می تواند صلاح ما را بفهمد چگونه می تواندکشف کند که باید نماز روزانه 17 رکعت باشد.

amkdmkmn

سه شنبه 19/5/1389 - 18:52 - 0 تشکر 219707

در مورد سوال دوم اینکه پیامبر معجزه داشت،اینجور نیست، یکیش شق القمره(به دو نیمه کردن ماه) که توی قرآن هم بهش اشاره شده و دیگری که من می دونم اون معجزه ای که درخت را حرکت دادند.و باید معجزات دیگری هم داشته باشند.
در ضمن در خصوص اینکه مثلا توی قرآن گفته پیامبر در مورد درخواست مشرکین برای معجزه مخالفت می کرد برای این بود که اونها درخواستشون منطقی نبود مثلا می گفتند که به واسطه این معجزات تو یک سود دنیوی به ما برسد(طبق خود قرآن)یعنی در درخواستشون برای معجزه صادق نبودن و اون رو برای کشف حقیقت درخواست نمی کردند.

amkdmkmn

سه شنبه 19/5/1389 - 18:55 - 0 تشکر 219708

در مورد قضیه سوال چهارم هم اون یک داستان جعلی است وگرنه چطور ممکن است یک انسان کامل(کامل ترین انسان)فرق بین شیطان و رسول خدا را نفهمد؟آنوقت یک انسان مسیحی بفهمد؟

amkdmkmn

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی