بهداشت و سلامت (بازدید: 747)
يکشنبه 13/4/1389 - 15:32 -0 تشکر 209140
تذکره المقامات: کبد

  آن بزرگترین غده ی بدن ، آن خواهنده ی هر جان و تن . آن صاحب کرامات ، آن کم آورده در برابرش تذکره المقامات.  آن کرده همه اندامها را از پرکاریش پکر، سرور و سالار اندامها جگر . مهمترین و بزرگترین غده بدن بود و آدرسش سمت راست شکم ، زیر دیافراگم بود.نقل است از روز ازل که تقسیم کار برای اندامها نمودندی ، هر کار سخت که روی زمین ماندی جگر آن را برداشتی و مدام گفتی: ما توانیم ، ما می توانیم.در کمالات و محاسن آن بسیار گفتندی:1- با سلولهای کوپفر نامی میکروبها را تار ومار کردندی2- غلظت گلوکز را برای سلولها در حدودی معین نگه داشتندی3- پروتئینهای خون جملگی بساختی4- پیوسته به دفع و خنثی سازی سموم مشغول بودی5-برای تکه تکه کردن چربیها ، صفرا بساختی و در کیسه صفرا محبوس گرداندی6- ویتامینهای ب به شکل فعال در آوردی۷- اسید لاکتیک را به گلیکوژن تبدیل بکردی................................از کرامات آن تذکره المقامات را معذور داریدی که  دهان آکنده به کف گردیدی نقل است از چند چیز به عذاب بودی1- مسکرات   2- الکل   3- نوشابه غیر بهداشتیگفتند : این هرسه یکی است. پاسخ داد: در دید ما سه تاست. از بس مخاطرات  آن افزون است.چون نیک نظر کردند دیدند چشمانش به غایت لوچ است.نقل است بپرسیدندش : عشق چیست؟گفت: الآن بینی و ساعتی بعد و ساعاتی بعدتر.پس فی الحال ببریدندش. هیچ نگفت. ساعتی بعد تکه تکه اش کردند. دم بر نیاورد. ساعتی دیگر به سیخش کشیدند و در وقت اضافی بر روی آتش کبابش کردند.اشکی از آن چکید و بر آتش به فغان آمد.پیش از آنکه به دهان برده شود گفت: عشق این است . بسازی و بسوزی و دم بر نیاوری و دیگران را قوت وغذا باشی و نور دیدگان شب کوران باشی.نقل است چون زمان وفاتش  نزدیک آمد، می خندید . متعجب شدند، پرسیدند: چرا می خندی. گفت: دانم که باتکنیک کشت سلولهای پایه ای نظیر من توانند ساخت.پس من باز می گردم.ار اینرو شادمانه بمرد.

دوشنبه 14/4/1389 - 18:44 - 0 تشکر 209519

عالی بود دوست عزیز...منتظر مطالب جدیدتون هستیم. ممنون اتز حضورتون در انجمن

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی