• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
وبلاگ نویسان (بازدید: 1319)
جمعه 11/4/1389 - 0:35 -0 تشکر 208649
اعتراض سایبری وبلاگی به"وقف دانشگاه آزاد"



انجمن وبلاگ نویسان تبیان به منظور حمایت از شبکه مجازی" مجاهدان مجازی" دانشجویان و فارغ التحصیلان ارزشی دانشگاه های مشهد این بحث را در بین بلاگر های فرهنگی تبیان برای روشنگری پیرامون عدم اجرای قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی  طرح میکنه
 
مجاهدان مجازی گفته اند:
دانشگاه ازاد:دانشگاهی که نه دانشگاه است و نه آزاد است و نه اسلامی!

ابتدا سخنان روشنگرانه دکتر احمدی نژاد ( 2 و نیم سال قبل):

...دانشگاه آزاد فقط در یک نمونه با یک مرکز تحقیقاتی وابسته به یک مجمع و سازمان که از بودجه دولتی استفاده می کند قرار دادی 4 میلیاردی منعقد کرده است که نقش مصر در معادلات منطقه ای را بررسی کند. من به این ها نامه نوشتم که یک دانشجوی علوم سیاسی می تواند این را به عنوان یک رساله دانشجویی انجام دهد. این موضوع به چه درد دانشگاه آزاد می خورد، قرار داد مطالعاتی دیگری داشتند در مورد مناسبات بین الملل و ... شما معادل همین پول را می توانستید به دانشجویان تخفیف بدهید. این رقم یک درصد بودجه آموزشی دانشگاه آزاد است.


این دانشگاه کار اقتصادی می کند، نه کار آموزشی. ...چرا مثلا 4 میلیارد تومان باید صرف کاری شود که بر خلاف ماموریت آموزشی این دانشگاه است. چرا این هزینه های هنگفت را در مکان های ورزشی، خوابگاه ها، تخفیف شهریه و ... صرف نمی کنند. این دانشگاه کار اقتصادی می کند.

... به ما گفتند، سکوت کنیم چون سیاسی می شود. چرا وقتی می خواهیم یک نقطه را اصلاح کنیم سیاسی می کنند. برای آنکه سیاسی نکنند، سکوت کردیم. ما دوستار دانشجویان، اساتید و اصل دانشگاه هستیم، اما مدیریت و روش اداره دانشگاه را باید اصلاح کرد. اگر می خواستیم با دانشگاه آزاد برخورد کنیم، من اجازه می دادم نتیجه تحقیق و تفحص از این دانشگاه منتشر شود.(متن کامل)

جمعه 11/4/1389 - 10:9 - 0 تشکر 208673

علاوه بر دزدی بزرگ به جریان تجاوز بزرگ هم اشاره کنید:

"حمله مسلحانه معاون جاسبی به یک دانشجوی شاهرودی در تاریخ ششم مهر ۱۳۸۸" 

که با توجه به گذشت ۹ ماه از این واقعه و با توجه به اقرار خود ضارب و نیز شهادت اهالی ساکن خیابان چمران هنوز رسیدگی قاطع به این پرونده نشده.

جمعه 11/4/1389 - 14:18 - 0 تشکر 208718

اعتراض به وقف دانشگاه آزاد به شیوه وبلاگی

به گزارش سید امین آبشاری دبیر سرویس "حرکت های وبلاگی" پایگاه خبری وبلاگ نیوز 

شبکه ارتباطی «مجاهدان مجازی» به بهانه اتفاقات پیرامونی دانشگاه آزاد اسلامی در چند روز گذشته و در اعتراض به مطرح شدن بحث وقف اموال این دانشگاه، لوگوی سه گوش حمایتی برای وبلاگ‌نویسان طراحی کرد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» این لوگوهای سه گوش که حاوی جملاتی چون “وقف دانشگاه آزاد، دزدی بزرگ” و “ریاست مادام العمر؛ چرا؟” است، از وبلاگ‌نویسان خواسته است تا با قرار دادن این لوگوها در وبلاگ خود، نسبت به طرح بحث وقف شدن این دانشگاه واکنش نشان بدهند.

لازم به ذکر است شبکه ارتباطی مجاهدان مجازی پیش از این توانسته بود جنبش وبلاگی حامیان عفاف و حجاب را در فضای مجازی عملی کند.

برای مشاهده و دریافت کد این لوگوها به وبلاگ این شبکه ارتباطی مراجعه کنید.

جمعه 11/4/1389 - 14:44 - 0 تشکر 208723

اینم لوگو های وبلاگی مجاهدان مجازی:







جمعه 11/4/1389 - 14:50 - 0 تشکر 208725

ویژه نامه هفته نامه پنجره
http://www.panjerehweekly.ir/attachment//569728.jpg
همه قربانیان عالی‎جناب
سید مهدی شجاعی، نویسنده نام آشنا و مشهور كشورمان كه در سال 75 نشریه نیستان را منتشر می كرد، در شماره 12 آن داستان كوتاهی با عنوان «پارك دانشجو» را منتشر كرد كه در آن از منظر یك دانشجوی دختر دانشگاه آزاد گوشه ای از معضلات فرهنگی این دانشگاه را بررسی كرد. انتشار این داستان كوتاه برای مسئولان دانشگاه آزاد خوشایند نبود؛ به‎طوری كه با شكایت قضایی خود موجبات تعطیلی نیستان را فراهم آوردند. در سال های اخیر هم، هنگامی كه علی خضریان، عضو شورای مركزی وقت اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، در یك كنفرانس خبری از وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد انتقاد كرده و گفت: «تأسیس دانشگاه آزاد در مناطق دورافتاده معضلات اجتماعی را به همراه دارد، به اتهام توهین، تشویش اذهان عمومی و نشر اكاذیب به دادگاه احضار شد.»
داستان دانشجویان دانشگاه آزادی هم كه به جرم انتقاد از دانشگاه آزاد از ادامه تحصیل بازماندند، خواندنی است. مجتبی منتظری (و تعدادی دیگر از دانشجویان دانشگاه آزاد)كه در حضور مقام معظم رهبری انتقاداتی را به این دانشگاه مطرح می كند در كنكور كارشناسی ارشد، سهمیه‎اش اعمال نمی شود و به سربازی می رود. شكایت از مطبوعات و روزنامه‎نگاران هم قصه ای است كه ...

جمعه 11/4/1389 - 15:2 - 0 تشکر 208733

قابل توجه بلاگر های خشم سایبری:

هفته نامه پنجره در شماره اخیر خود(شماره48) به بررسی پرونده متهم شدگان دانشگاه آزاد رویه برخورد دانشگاه ازاد با منتقدان خود پرداخته است

http://www.panjerehweekly.ir/attachment/569716.jpg

حتما بخوانید:25 صفحه مطالب دسته اول راجع به دانشگاه آزاد(اینجا

جمعه 11/4/1389 - 15:12 - 0 تشکر 208736

سه ماه و یك روز حبس برای یك دانشجو

علیرضا صالحی

30 آبان سال 85 نمایندگان تشكل های دانشجویی در كنفرانسی خبری مبادرت به سخنرانی و طرح پاره ای از انتقادات دانشجویی كه در میان افكار عمومی دیگر دانشجویان كشور مطرح بود، كردند. علی خضریان، دبیر سیاسی وقت اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور، از سوی دانشگاه آزاد به اتهام نشر اكاذیب، تشویش اذهان عمومی، افترا و توهین متهم شد كه راجع به توهین به مقام عالیه دانشگاه آزاد در دادسرا قرار منع تعقیب صادر شد. اما درخصوص دیگر اتهامات وارده، یعنی نشر اكاذیب و افترا با صدور كیفرخواست، پرونده به شعبه 1083 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حسینیان ارجاع شد. نهایتا دادگاه، علی خضریان را با رعایت ماده 22 قانون مجازات به پرداخت ٣ میلیون ریال جزای نقدی بدل از سه ماه و یك روز حبس تعزیری محكوم كرد.


آقای خضریان! چه زمانی از شكایت دانشگاه آزاد از خودتان با خبر شدید؟
با احضاریه ای كه از سوی دادسرا برای بنده به آدرس دفتر مركزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل درخصوص شكایت دفتر حقوقی دانشگاه آزاد در اواخر سال 85 ارسال شد، از این شكایت مطلع شدم. البته برای خودم هم جالب بود زمانی‎كه این شكایت از من صورت گرفته بود و پس از ابلاغ به بنده موضوع شكایت رسانه ای شد، مسئولان ارشد دانشگاه آزاد كه به اینجانب اتهام نشر اكاذیب زده بودند، در مصاحبه های خبری مختلف اصل شكایت از من را نفی می كردند تا بتوانند به خیال خود پاسخگوی افكار عمومی خصوصا دانشگاهیان باشند.
این شكایت دقیقا مربوط به چه صحبتی از شما بود؟
این شكایت در پی برگزاری كنفرانس خبری ای بود كه با حضور نمایندگان اتحادیه های دانشجویی مختلف با رویكرد مفاسد اقتصادی و مدیریت دانشگاه آزاد برگزار شده بود و بنده نیز در این كنفرانس خبری عرض كرده بودم كه مشكل دانشگاه آزاد، برخی قوانین موجود در اساسنامه آن است كه زمینه برخی شبهات و عدم پاسخگویی رییس عالیه آن را فراهم كرده است و مثالی را مطرح كرده بودم مبنی بر این كه وزارتین علوم و بهداشت جمعا كمتر از 50 درصد دانشجویان كل كشور را در اختیار دارند،.

....

جمعه 11/4/1389 - 16:2 - 0 تشکر 208752

این مباحث به وبلاگ ربطی نداره ها.....

جمعه 11/4/1389 - 21:25 - 0 تشکر 208793

سلام
هیچ صدایی رساتر از صدای حق طلبی نیست
حالا می فهمیم مهندی سلیمی نمین سال ها ابوذر وار راست میگفت و نمیگذاشتند با شانتاژ حرفش بجایی برسد بنده خدا چندین بار پسرش رو از دانشگاه آزاد اخراج کرده بودند

جمعه 11/4/1389 - 21:27 - 0 تشکر 208794

ostooreh گفته است :
[quote=ostooreh;398181;208725]
ویژه نامه هفته نامه پنجره
http://www.panjerehweekly.ir/attachment//569728.jpg
همه قربانیان عالی‎جناب
. سید مهدی شجاعی، نویسنده نام آشنا و مشهور كشورمان كه در سال 75 نشریه نیستان را منتشر می كرد، در شماره 12 آن داستان كوتاهی با عنوان «پارك دانشجو» را منتشر كرد كه در آن از منظر یك دانشجوی دختر دانشگاه آزاد گوشه ای از معضلات فرهنگی این دانشگاه را بررسی كرد. انتشار این داستان كوتاه برای مسئولان دانشگاه آزاد خوشایند نبود؛ به‎طوری كه با شكایت قضایی خود موجبات تعطیلی نیستان را فراهم آوردند.

یاد نیستان بخیر چه ماهنامه خوبی بود

شنبه 12/4/1389 - 15:25 - 0 تشکر 208941

gavad_vb گفته است :
[quote=gavad_vb;333137;208752]این مباحث به وبلاگ ربطی نداره ها.....

سلام 

دوست عزیز وبلاگ یا همون رسانه اگر یک رسانه هوشیار،متعهدو..... باشه خودش رو موظف می دونه در مورد مسائل مهم کشور نظر وموضع خودش رو اعلام کنه بلاخره ما در وبلاگستان ایرانی زندگی می کنیم.هر چند مجازی اما تاثیر گذار

بااحترام.

کاتب باشی

کاتب باشی
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی