انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 951)
چهارشنبه 9/4/1389 - 12:50 -0 تشکر 208232
هنر اریگامی

هنر اریگامی ‌(هنر تا کردن کاغذ) خاستگاه اصلی هنر اریگامی‌ کشور چین است، اما دوره رشد و توسعه اش را در ژاپن گذرانیده است. زمان‌های گذشته اریگامی ‌در ژاپن به منظور عبادت و پرستش اجرا می‌گردید و تا موقعی که این هنر در سرار جهان گسترده شود در فرهنگ عام مردم ژاپن محبوبیت داشت. اکنون در تمام مدراس ابتدایی کشور ژاپن اریگامی ‌جزو یکی از درسهای اجباری محسوب می‌شود. طی چند دهه گذشته تکنولوژی اریگامی ‌مدرن در سراسر جهان توسعه پیدا کرد و امروزه چنان بین‌المللی شده که احتمالا در تصور اکثر ما نمی‌گنجد. پس مدت زمان زیادی از ورود اریگامی‌ مدرن به تعالیم آموزشی بچه ها نمی‌گذرد و البته این هنر سنتی چالش برانگیز است و نیز هنری است الهام بخش که ایده های جدید و جالب همواره در آن مورد توجه بوده است.
اسم این هنر جدید هنر اریگامی ‌اسکناس یا «تا کردن پول» نامیده شده، با استفاده از خم کردن، پیچاندن و تا کردن و استفاده بجا از بافت و طرح پول آثاری الهام‌بخش و بسیار طبیعی  را می توان خلق کرد.که هم می‌تواند نوعی ایده جدید باشد و هم می‌تواند حس زیبایی شناسی‌ را ارضا کند.

يکشنبه 16/8/1389 - 10:47 - 0 تشکر 248592

سلام
ممنون دوست عزیز
خوب بود

مست نگاه تو ام 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی