سينما و تلویزیون (بازدید: 2720)
سه شنبه 1/4/1389 - 20:5 -0 تشکر 206807
هفت دقیقه تا پاییز هدیه تهرانی -حامدبهداد

 هفت دقیقه تا پاییز

 

 

 

در این قسمت به بحث درباره فیلم هفت دقیقه تا پاییز می پردازیم که اکران عمومی اش بسیار پر سرصدا بوده است !

سه شنبه 1/4/1389 - 20:7 - 0 تشکر 206808

هفت دقیقه تا پاییز

کارگردان : علیرضا امینی

بازیگران :هدیه تهرانی - حامد بهداد – خاطره اسدی - محسن طنابنده


امروز که از روبروی سینما بهمن (میدان انقلاب) می گذشتم ، با دیدن نام هفت دقیقه تا پاییز مو برتنم سیخ شد! اطلاع داشتم که مراسم فرش قرمز آن که سومین فرش قرمز برای فیلمهای داخلی به حساب می آید برگزار شده است .

دیدن پوسترهای فیلم کافیست تا شما را به خریدن بلیت 3 یا 4 هزارتومانی سینما مجاب کند، نگاه اولت به هدیه تهرانی می افتد که مدت هاست منتظرش هستیم چه عکاس باشد چه طراح لباس باشد ما او را ، او را که در دهه هفتاد به چهره یخی سینمای ایران معروف بود دوست داریم و هیچگاه بازی متفاوتش در فیلم شاهکار چهارشنبه سوری را فراموش نخواهیم کرد.

با دیدن چهره حامد بهداد ، تنها از بسته صورتش می توان جنب و جوش همیشگی اش را دریافت کرد، و اداها و حرکاتش که در فیلم زیرزمینی چه کسی از گربه های ایرانی خبر دارد ؟ به اوج خود رسیده بود را به یاد ما می آورد.

پوستر فیلم را که نگاه می کنی به یاد درباره الی می افتی ، شاهکار سینمای ایران در چند سال اخیر آیا هفت دقیقه تا پاییز می تواند همانند درباره الی مستحکم و با ثبات که وجود کارگردانی محکم و پر انرژی چون اصغر فرهادی آن را ممکن می ساخت ، فیلمی قدرتمند و حرفه ای به حساب آید ؟!

بهتر است برای دریافت پاسخ ، فیلم را تماشا کنیم .

حاشیه ها !

تقریبا همه فیلمهای ایرانی بی حاشیه نمیشن و این فیلم هم حاشیه هایی به همراه داشت!

به هر حال سومین فیلمی بود که فرش قرمز آنچنانی برایش به پا شد و پایه همه این فرش ها و به قول هدیه تهرانی این جنگولک بازی ها ! (واژه تزیینی است ! هدیه تهرانی به هیچ وجه از این واژه استفاده نکرده است) حامد بهداد یا همان مارلون براندوی خودمان است، اگه برای بازی در یک فیلم نصف فروش فیلم را در قراردادش بیان کند ! و سهام دار شود !!! تقریبا چیزی دیگر از مارلون براندوی خدا بیامرز کم ندارد! تیپ و جنگندگی و نترسی و شجاعت و آزادگی ! این بازیگر "حامدبهداد" باعث شده است که خیلی ها این بازیگر را دوست داشته باشند که هر نقشی را می تواند حتی بهتر از آن نقش اجرا کند!

در حاشیه این فرش قرمز ! هدیه تهرانی بیان کرد من هیچگاه نخواستم پایم را بر روی فرشهای قرمز قرار دهم و لیموزین سوار شم ! زیرا این کارها با وضعیت مردم کشورمان در تناقض است ! این حرف هدیه به دلمان نشست و هدیه تهرانی نشان داد که خیلی نمی توان از روی ظاهر در مورد اشخاص و موضع هایشان تصمیم گیری کرد !

در همین راستا یادداشتی از امیرقادری در سایت سینمای ما قرار داده شده است که خودش حاوی نکاتی ارزشمند و در مقابل گفته های هدیه تهرانی می باشند.

یادداشت امیر قادری درباره حرف‌های هدیه تهرانی و مراسم فرش قرمز سایت "سینمای ما"
تا کی قرار است به روش خانم تهرانی این مردم را عقب

مانده نگه داریم؟

سینمای ما- امیر قادری: امیدوارم فردا سر فرصت درباره‌اش بنویسم، اما فعلا همین قدر بگویم که پاسخ هدیه تهرانی این نیست. ایشان نیامده سر مراسم فرش قرمز؛ بعد عوض این که درباره آمدن یا نیامدن‌اش صحبت کند و این که قولی داده یا نداده، به سنت معمول این مملکت، رفته سراغ پند و اندرز که اصلا با توجه به شرایط مملکت لیموزین سوار شدن و روی خط قرمز قدم زدن را صلاح نمی‌داند. این چه حرفی است آخر؟ چرا همه دنیا بتوانند و ما نتوانیم؟ تا کی قرار است این مردم را کتک خورده و تو سری خور ببینیم؟
دوران این قبیل چپ‌‌زدن‌های متظاهرانه به نظرم تمام شده است. کاش نیما حسنی‌نسب در پاسخ‌اش از همان روش هدیه تهرانی وارد نمی‌شد. نیما و سایت سینمای ما دارند در این مملکت کار خوب و درستی انجام می‌دهند. به‌مان یاد می‌دهند که همدیگر را تحویل بگیریم. که ما هم باید لیموزین سوار شویم و روی فرش قرمز راه برویم. دست‌شان درد نکند.
تا کی قرار است به روش خانم تهرانی این مردم را عقب مانده نگه داریم و اسم‌اش را بگذاریم مردم گرایی؟ شما بهترین باش. نگران مملکت‌ات نباش. خودش درست می‌شود. خیرت آن وقت به باقی مردم هم می‌رسد.

البته این یادداشت خودش حاوی نکات جالبی بود که در مقابل لحن آرام هدیه تهرانی می توان اینگونه قضاوت کرد که هدف هدیه تهرانی خیر تر بوده تا آقای امیر قادری !

در ادامه عکس های این فیلم قرار داده خواهد شد .

در مورد فیلم توضیحی نمی دهیم!

سه شنبه 1/4/1389 - 20:14 - 0 تشکر 206809

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی