تجارت و بازرگاني (بازدید: 7841)
يکشنبه 30/3/1389 - 10:24 -0 تشکر 206342
* چه سهامی بخرم؟چه سهامی بفروشم؟*نظرت چیه؟؟؟

باز باران ! باز باران بی صدا

 می چکد در حجم سرد کوچه ها

 

 کوچه های بی تفاوت از عبور

کوچه های خالی از سنگ صبور

 

 کوچه های سرد و ساکت خالی اند

مسکن  نامردم   پوشالی اند

 

 کوچه ها احساس را گم کرده اند

چینه هایش یاس را گم کرده اند

 

سلام

خیلی دوست دارم بیاییم از پیش بینی ها و اطلاعات همدیگه ، برای خرید و فروش سهام استفاده کنیم

پس در اینجا هر کی دوست داره میتونه سهام مورد علاقه اش را با اطلاعات اون شرکت مورد نظر اعلام کنه تا ببینیم تا چه حد ، پیش بینی اش درست از آب درمیاد.

پس شما بگو:

چی بفروشیم

چیو نگه داریم

چی برای چه مدت بازدهی خواهد داشت

اصلن چیو الان بخریم؟؟

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 10:32 - 0 تشکر 206343

سلام
امروز صدرا معامله شد و صف خریدش از بین رفت
به نظرم برای بازدهی شش ماهه میتونه سهام مناسبی برای کسب سود باشه
سایپا هم وعده عرضه بلوک 18 درصدی از سهامش به خصوصی سازی را داده...اگه این امر هم تحقق پیدا کنه سهامش مثبت خواهد خورد...البته در کل الان صدرا بهتره
صدرااااااااااا بخرید...قیمت 30/3/89: 342تومان

اینم اطلاعات یه سال پیش
تاریخ : ۱۳۸۸/۲/۲۵ قیمت آخرین معامله: ۱,۵۴۳


یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 17:38 - 0 تشکر 206404

سازمان بورس در باره قراردادهای صدرا و مپنا اطلاع رسانی كرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)،‌ امیرحمزه مالمیر طی نامه ای به مدیران عامل شركت های صدرا و مپنا، از آنها خواست با توجه به امضای قرارداد اجرای فازهای 13، 14، 19، 21، 22، 23 و 24، و امضای قرارداد توسعه فاز 13 پارس جنوبی، اطلاعات و جزییات كافی در خصوص قرارداد یادشده و اثرات آن بر عملكرد سال جاری و همچنین سال های آتی را تهیه و به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه كنند.
در این نامه آمده است، بسیار ضروری است تا شركت های یاد شده در اسرع وقت، اطلاعات و جزییات كافی را به سازمان ارایه كنند.

این در حالی است كه روز گذشته شركت صدرا طی نامه ای به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام كرد كه این شركت به صورت رسمی به عضویت كنسرسیوم اجرای فاز 13 و فاز 22، 23 و 24 پارس جنوبی درآمده و اجرای بخش دریایی این دو فاز به شركتت صدرا واگذار خواهد شد.
در این نامه آمده است: بدیهی است انعقاد قرارداد و فروش عملیات اجرایی پروژه مدتی طول خواهد كشید و تا زمانی كه قرارداد اجرایی تنظیم نشود، هیچگونه مبلغی دریافت نخواهد شد.
صدرا تاكید كرده است كه عملیات اجرایی این گونه از پروژه ها به حداقل 2 تا سه سال زمان نیاز دارد و سود و زیان عملیات پیمانكاری نیز بر اساس استانداردهای حسابداری به نسبت هزینه های واقعی انجام شده برای پروژه به كل هزینه های برآوردی پروژه (تكمیل كار) شناسایی می شود.
مدیرعامل صدرا در این نامه آورده كه این پروژه ها از زمان انعقاد قرارداد اجرایی طی 2 تا سه سال بر سود و زیان شركت تاثیر خواهد گذاشت و با توجه به زیان انباشته 137 میلیارد تومانی شركت هیچگونه سودی تا زمان پوشش كامل زیان انباشته شركت تقسیم نخواهد شد.
در بخش دیگر این نامه در ارتیاط با تسهیلات 500 میلیون دلاری مورد اشاره در مصوبه كارگروه ویژه رییس جمهوری آمده است: با پیگیری های جدی شركت مشخص شد این مبلغ به عنوان سرمایه در گردش بابت خرید كالا و با سررسید یك سال در اختیار صدرا قرار می گیرد و برای استفاده از آن باید 25 درصد مبلغ خرید نیز توسط شركت صدرا پرداخت شود كه در این خصوص نامه ای به وزارت صنایع ارسال شده است.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 17:40 - 0 تشکر 206406

تحلیل تکنیکال
هدف قیمتی صدرا
در حال حاضر سهم در حال تکمیل موج چهارم اصلاحی خود و شروع موج پنجم صعودی می باشد .اسیلاتور الیوت موج چهارم اصلاحی را تائید می کند .

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 17:41 - 0 تشکر 206407

نظرات بینندگان:

............. من نمی دونم با این همه منفی نگری...........
این سیاست ... با ننه من غریبم بازی دنبال امتیازند
بابا چرا بزور میخواهید اعلان کنه سود سازه . بیچاره برای جلو گیری از سفته بازی داد میزنه سه سال زمان نیاز داره اونوقت یه عده فرصت طلب میگن نه همین یه ساعت دیگه زیان 18 رو به 1000 افزایش میده و قیمتش میشه 8000 . واقعا یه عده از مرحله پرتن
قابل توجه سهامداران جزء
یادتونه چند روز پیش تو حاشیه مجمع آذرآب چه اتفاقی افتاد:
در پایان این جلسه مدیر عامل شرکت صدرا که خود را در میان عده کثیری از سهامداران و با سوالات مختلف می دید همچنان به گفته های گذشته خود تأکید داشت و صدرای فعلی را عاری از خبر تازه یا خوشحال کننده عنوان کرد اما وی در پاسخ به سوال جالب یکی از سهامداران مبنی بر اینکه " من تعداد زیادی صدرا دارم و اگر در شرکت خبری نیست بگوید تا سهم را بفروشم و یکبار هم که شده یک حرفی بزنید که به درد سهامدار جزء بخورد " با خنده معنی داری گفت : بنظر من با سهامتان به مجمع بیاید بعد تصمیم گیری کنید .

این حرف درست 2 روز قبل از امضای قرارداد فازهای پارس جنوبی زده شد به نظر شما این مدیر عامل از 2 روز بعد خبر نداشت یعنی یک شبه پیش نویس قرارداد رو نوشتن که آقای جدیدی بر گفته های گذشته خود تأکید داشت و صدرای فعلی را عاری از خبر تازه یا خوشحال کننده عنوان کرده بود
پس ایشون با سابقه فبلی که اظهار بی اطلاعی از وام واستمهال و ... داشتند آدمیه که ننه من غریبم بازی و گریه و زاری در میاره که امتیاز بگیره مواظب باشید و مثل خیلی از کسانی که سهامشون رو مفت از دست دادن خودتون رو بدبخت نکنید
زیان انباشته به ازای هر سهم حدود 92 تومان است در صورتی که سود سالانه قرادادها 25 خرداد طبق محاسبه سایت شما بالای 200 تومان براورد شدهاست
چرا اقای مدیر بجای امیدواری القای ترس می کنند؟
با توجه به نرخ ارز و قرار دادهای
موجود قیمت سهم به بالای 9000 ریال خواهد رسید


پیرمردهای مجمع رو خودرویی مخالف گروه پیمانکاری هستند
همیشه گفتن که سنگ بزرگ نشونه نزدن است! خوشخیالی تاکی!
آقایون محترم اثبات شی نفی ماعدانمیکند.سهم بده بفروشید ما خریداریم ولی فردانریدباماماناتون برگردبد بگیدسرماکلاه گذاشتن اگه سهام بازبودیدوسبرخریدوفروش سهم رودنبال میکردید لحظه ای درنگ نمیکردید درخریداین سهم.
...این هم پیش پرداخت 20 درصدی نگو هنوز نگرفتیم که همه ما می دونیم برو بخون حالشو ببر:
http://www.shana.ir/154687-fa.html
. اینپروزه ها باید طی 35 ماه به بهره برداری برسه حالا شما چطور 3 سال زمان می خواین

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 17:45 - 0 تشکر 206410

شانا _ گروه نفت: مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که همکاری خارجی‌ها با شرکت‌های ایرانی در پارس جنوبی مانعی ندارد، گفت: اعتبار لازم برای اجرای این فازها از محل منابع داخلی و از چند طریق تأمین می‌شود.


دکتر علی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، انعقاد قرارداد هشت فاز پارس‌جنوبی با شرکت‌های خصوصی ایرانی را بزرگ ترین مجموعه قراردادهای تاریخ صنعت نفت ایران خواند و گفت: طرح توسعه فاز 13، فاز 14، فاز 19 و فازهای 22 تا 24 در چارچوب قراردادهای یی.پی.سی (EPC) اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر این که برای اجرای فازهای باقیمانده پارس جنوبی در سال جاری مشکلی نداریم، تصریح کرد: منابع مالی مورد نیاز برای اجرای این فازها از محل انتشار و عرضه اوراق مشارکت ارزی و ریالی، منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران و صندوق‌های انرژی تأمین می‌شود.

به گفته وکیلی، صندوق تخصصی سرمایه گذاری در بخش انرژی (Energy Fund) با مشارکت و آورده بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی و اعتباری داخلی ایجاد می‌شود، همچنین بانک مرکزی مجموعه تمهیدها و راهکارهایی را برای تأمین منابع مالی مورد نیاز برای توسعه این هشت فاز از داخل در برنامه‌های خود دارد.

وی همچنین یادآور شد: بر اساس مصوبه مجلس، امسال سه میلیارد یورو اوراق مشارکت ارزی و سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ریالی منتشر و عرضه می‌شود؛ بر این اساس هشت فازی که قرارداد آنها به تازگی امضا شده است نیز متناسب با اولویت‌ها، نیازها و پیشرفت عملیات اجرایی از منابع حاصل از فروش این اوراق بهره‌مند می‌شوند.

میعانات گازی به عنوان وثایق قراردادهای پارس جنوبی در برابر پیمانکاران خواهد بود.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 30/3/1389 - 17:45 - 0 تشکر 206411

سرمایه‌گذاری 21 میلیارد دلاری در 6 فاز پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس سرمایه‌گذاری هشت فاز یاد شده را حدود 21 میلیارد دلار برآورد و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری هر یک از چهار قرارداد امضا شده، حدود پنج میلیارد دلار است.

وی افزود: فاز 13به مشارکت شرکت پترو پایدار ایرانیان، گروه مپنا و شرکت صدرا واگذار شد؛ همچنین مشارکتی به رهبری ایدرو فاز 14 را اجرا می‌کنند.

این مشارکت متشکل از شرکت‌های تأسیسات دریایی، ملی حفاری و ایزوایکو در بخش دریایی، شرکت‌های پایبندان، ماشین‌سازی اراک، مدیریت طرح‌های صنعتی و گروه مپنا بخش خشکی فاز 14 را اجرا می‌کنند.

به گفته وکیلی، طرح توسعه فاز 19 را کنسرسیومی از شرکت‌های پتروپارس (رهبر)، مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی و طرح توسعه فازهای 22 تا 24 را نیز کنسرسیوم پتروسینا آریا و شرکت صدرا اجرا می‌کنند.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 25/4/1389 - 12:26 - 0 تشکر 211659

با سلام

ببینید عزیزان به نظر من موقعیت بازار در هر فصلی متغییر می باشد و ما باید سعی کنیم نسبت به نیاز بازار اقدام کنیم

مثلا در فصل زمستان سرماخوردگی یک نوع بیماری شایع است که اغلب مردم دچارش می شوندو لذا در این فصل مصرف

داروهای سرماخوردگی بالاست که اگه ما در این فصل سرمایه گذاری بر روی این صنعت(داروسازی)داشته باشیم سود خواهیم داشت

چهارشنبه 6/5/1389 - 14:22 - 0 تشکر 215431

در مقایسه گزارش سه ماهه سال 89 نسبت به سه ماهه سال گذشته بدست آمد :
رشد 118 درصدی سود عملیاتی صدرا


صدرا در حالی طی 12 ماه سال 88 توانسته بود 114 میلیارد ریال سود عملیاتی کسب نماید که در سه ماهه نخست امسال موفق شده است 97 میلیارد ریال (معادل 85 درصد سال گذشته ) سود عملیاتی کسب نماید
شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) که در مجمع خود به تمامی سئوالات ، ابهامات و شایعات موجود در بازار پاسخ گفته بود طی روز گذشته با ارایه گزارش سه ماهه عملکرد خود در سال مالی 89 خبر از پوشش 4 ریالی سود به ازای هر سهم خود داده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حاکی از رشدی 118 درصدی می باشد .

براساس گزارش بورس نیوز شرکت صدرا هم اکنون با مشکلات مالی عدیده ای که ناشی از عملکرد نامناسب و غیر منطقی مدیران گذشته آن می باشد توانسته است با حضور سهامداران فعال و مدیریت صحیح خود ضمن ثابت نگه داشتن بدهی های گذشته ، سود عملیاتی خود را سه برابر نسبت به سه ماهه سال گذشته افزایش دهد که این امر نشان از پتانسیل بسیار بالای این شرکت برای سودآوری و حرکت در راستای فعالیت تخصصی خود با توان و نیروی بالا دارد .

بنابراین گزارش صدرا در حالی طی 12 ماه سال 88 توانسته بود 114 میلیارد ریال سود عملیاتی کسب نماید که در سه ماهه نخست امسال موفق شده است 97 میلیارد ریال (معادل 85 درصد سال گذشته ) سود عملیاتی کسب نماید و همین امر سبب شد تا زیان 23 ریالی شرکت در سه ماهه نخست سال گذشته به چهار ریال سود در سه ماهه اول امسال تبدیل شود .

اما نکته قابل توجه در گزارش فوق ، عدم احتساب سود حاصل از اجرای پروژه های دو میلیارد دلاری است که صدرا توانسته طی قرار دادهای جدید کسب نماید و بنظر می رسد پس از انجام کارکارشناسی مدیران صدرا و بدست آمدن اثر اجرای پروژه 2 میلیارد دلاری مذکور بر سود سال 89 شرکت این رقم تعدیل قابل قبولی نماید .

در پایان این گزارش به بهانه بررسی گزارش سه ماهه صدرا به سازمان بورس و احتمال بازگشایی نماد این شرکت طی معاملات امروز باید گفت که صدرا از جمله شرکتهایی می باشد که می تواند نام ایران را در خاورمیانه و دیگر کشورها به لحاظ قدرت و توانایی بالا در انجام فعالیت های دریایی در صنعت تجهیزات و پیمانکاری مطرح نموده و از این محل نیز نه تنها قدرت بخش خصوصی توانمند در کشور را بیش از پیش افزایش خواهد داد بلکه در به حرکت درآوردن چرخه های اقتصادی کشور نیز گام موثری خواهد برداشت .

اما آنچه در رسیدن به این آرمان و هدف والای دست یافتنی راه گشا می باشد حمایت های دولت محترم و سازمانها و نهادهای ذیربط برای پویا تر کردن این شرکت بزرگ و توانمند است تا هم بخش خصوصی در کنار دولت در به حرکت در آوردن سریع تر چرخه اقتصاد بدون استفاده از نیروی بیگانه نقش مهمی ایفا کند و هم شرکتی را احیاء کرده ایم که می تواند با نیرو و توان داخلی خود بزرگ ترین پروژه ها ملی کشور را به اجرا درآورد .

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 15/5/1389 - 19:55 - 0 تشکر 218549

پیش بینی بازار شنبه


فشار عرضه و فروش سهام طی معاملات امروز بورس بسیار محسوس بود بطوریکه طی اول وقت معاملات امروز شاهد واگذاری برخی از صف های خرید سهام شرکتها بودیم .


با اتمام ساعات معاملات روز چهار شنبه 89.05.13 شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با 18 واحد افزایش به رقم 13537 واحد رسید . همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریكه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت 140 واحد افزایش عدد 22379 واحد را تجربه كرد. شاخص كل نیز در روز جاری با 35 واحد افزایش به رقم 16317 واحد رسید.

گفتنی است ارزش كل معاملات این روز به رقم 1008 میلیارد ریال رسید.
همچنین در این روز سایپا با 16 واحد افزایش شاخص ، بیشترین تاثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل مخابرات ایران با 8 واحد کاهش ، بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص داشت.
فشار عرضه و فروش سهام طی معاملات امروز بورس بسیار محسوس بود بطوریکه طی اول وقت معاملات امروز شاهد واگذاری برخی از صف های خرید سهام شرکتها بودیم .
براساس گزارش بورس نیوز طی معاملات امروز شاهد رشد متعادل تری از شاخص بورس بودیم چرا که روند متعادل و البته نزولی سهام شرکت مخابرات ایران طی معاملات امروز مانع از رشد فزاینده شاخص کل شد . اهالی تالار اگر چه روند مخابرات را در معاملات امروز نزولی مشاهده می کردند اما معتقد بودند که این شرکت می تواند طی روزهای آتی مجدداً روندی صعودی بخود گیرد و شاید امروز به نوعی خرید سهام این شرکت مناسب ارزیابی می شد .
درنماد فولاد مبارکه نیز امروز شاهد ناپدید شدن صف خرید روز گذشته بودیم بطوریکه دقایقی را نیز در نوسانات منفی مورد معامله قرار گرفت . اهالی تالار معتقدند که طبق پیش بینی قبلی خود فولاد قیمت 270 تومان را در صورتی خواهد شکست که قیمتهای جهانی فلزات افزایش یافته و قیمت بیلت از مرز 500 دلار گذر کند.
همچنین در نماد دیگر شرکتهای معدنی بورس همانند گروه روی و سنگ آهن شاهد افت قیمت سهام می باشیم.
اما نماد شرکت ماشین سازی اراک امروز در حالی با نوسان بیش از 2 درصدی باز گشایی شد که با توجه به حضور نام این شرکت در لیست تحریمهای اروپا احتمال افت محسوس قیمت سهام و تشکیل صف فروش می رفت . اهالی تالار نسبت به آینده سهام این شرکت خوشبین هستند، این افراد با استناد به احتمال بازگشایی نماد شرکت صدرا در قمیتهای حدود 450 تا 500 تومان رشد "فاراک" را نیز تا محدوده 190 تومان بعید نمی دانند.
آذرآب نیز دیگر شرکت تجهیزاتی مثبت امروز بود که در اواخر معاملات با صف خرید همراه شد به اعتقاد اهالی تالار بحث معامله عمده این شرکت در قیمت 400 تومان توسط یک شرکت خارجی مهمترین دلیل رشد قیمت آذرآب می باشد که البته برخی اخبار بدست آمده حاکی از غیر واقعی بودن مالکیت خارجی شرکت خریدار بلوک آذرآب می باشد و گفته می شود که یکی از اعضاء این شرکت هم اکنون در یک سایت تحلیلی مشغول فعالیت می باشد و در رشد قیمت "فاذر" تاثیر خوبی داشته است همچنین تغییر مدیر عامل یك شركت تعاونی وابسته به خودروسازان هم در پی شایعات مربوط به این معامله بوده استالبته این شایعه در دست بررسی بورس نیوز بوده و صحت و سقم آن بزودی اعلام می شود.

در پایان اهالی تالار معاملات روز شنبه را در حالی تعادلی و تقریباً صعودی می دانند که پیش بینی فشار فروش بر سهام شرکتها همانند معاملات امروز است اما در کل روند می تواند صعودی باشد.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

جمعه 15/5/1389 - 20:20 - 0 تشکر 218559

سلام
تو این انجمن ها بجز جناب صدرا که میدونم سهام میخرن و میفروشن...دیگه کسی پایه نیست/؟؟؟؟؟؟

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی