ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 455)
پنج شنبه 27/3/1389 - 16:31 -0 تشکر 205974
دانستنی‌هایی درباره‌ی نپرداختن بدهی سیم‌کارت تلفن همراه

چنانچه مشترکان تلفن همراه به علت نپرداختن بدهی ظرف مدت 2 ماه از تاریخ قطع بدهی، موجبات وصل مجدد آن را فراهم نیاورند، با اخطار کتبی یک‌ماهه نسبت به سلب امتیاز تلفن همراه قطع شده اقدام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اپراتورهای تلفن همراه کشور با همکاری بانک‌ها، نسبت به فراهم‌سازی امکاناتی درباره پرداخت غیرحضوری صورتحساب‌های تلفن همراه از طریق خودپرداز، تلفن بانک، اینترنت، پیام کوتاه، پایانه فروش و پروتکل وب در سطح کشور اقدام کرده‌اند.

با این روش‌ها دیگر لازم نیست مشترکان وقت خود را در ترافیک و یا صف طولانی شعب بانک‌ها صرف کنند بلکه در هر ساعت از شبانه روز در منزل یا در محل کار و در هر مکان دیگر، حتی خارج از محل سکونت خود می‌‎‎‎توانند قبض تلفن همراه خود را پرداخت کنند.

اما لازم است مشترکان به نکاتی توجه داشته باشند، طبق آنچه که شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرده است: در صورت عدم پرداخت به‌موقع صورتحساب دوره‌‎‎ای، اخطار قطع بدهی ظرف 10 تا 15 روز پس از مهلت پرداخت مندرج در صورتحساب به صورت پیامک ارسال شده و پس از 72 ساعت از ارسال این پیامک مشترک مشمول قطع یک طرفه خواهد شد.


هم‌چنین به همراه قطع یکطرفه نیز پیامکی ارسال می‌‎‎‎شود مبنی بر اینکه ظرف 10 روز آینده تلفن همراهتان قطع کامل خواهد شد.

چنانچه به علت عدم پرداخت بدهی ظرف مدت 2 ماه از تاریخ قطع بدهی، مشترک موجبات وصل مجدد آن را فراهم نیاورد با اخطار کتبی یک‌ماهه نسبت به سلب امتیاز تلفن همراه قطع شده اقدام خواهد شد.

در صورتی که بدهی مورد نظر مازاد بر ودیعه باشد نیز نسبت به قطع سایر امکانات مخابراتی و توقیف سایر ودایع مشترک متناسب با میزان بدهی و نیز درصورتی که مبلغ بدهی مازاد بر ودیعه از طریق فوق امکان‌پذیر نباشد، وصول مبلغ بدهی از طریق مجاری قانونی پیگیری می‌شود.

چنانچه مشترک یا وکیل قانونی به پرداخت دیون خود اقدام کند و تقاضای برقراری مجدد تلفن همراه سلب امتیاز شده را داشته باشد، در صورتی که شماره مشترک به کسی واگذار نشده باشد با دریافت هزینه دائری مجدد در اولویت واگذاری قرار خواهد گرفت.

مشترکان به خاطر داشته باشند که...

از تحویل گوشی و سیم‌کارت خود به دفاتر یا مبادی غیر مجاز و افراد ناشناس در داخل و خارج کشور خودداری کنند و چنانچه در شبکه مناسبی قرار نگرفته باشند و امکان تماس میسر نمی‌شود، می‌توان از SMS جهت انتقال اطلاعات استفاده کنید، اگر 2 یا 3 بار Pin code اشتباه وارد شود، سیم‌کارت قفل می‌شود این عملکرد به‌خاطر جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی از سیم‌کارت و گوشی است.

جهت شکایت از مزاحمت تلفنی هم باید مالک یا وکیل قانونی با در دست داشتن اصل مدارک (شناسنامه تلفن همراه، کارت شناسایی معتبر و وکالت‌نامه محضری) به یکی از ادارات مناطق مشترکین مراجعه کند.

*مدت مکالمه را در ساعات پرترافیک کاهش دهید

اگر پیامک دریافت نمی‌شود، ممکن است به عواملی مانند پر شدن حافظه گوشی و سیم‌کارت، ویروسی شدن آن، ارسال SMS به تلفن ثابت و ترافیک بالای شبکه مرتبط باشد؛ باید برای افزایش ضریب تماس‌های موفق و کاهش ترافیک شبکه، سعی شود مدت مکالمه را در ساعات پر ترافیک شبکه کاهش داد؛ امکان پرداخت الکترونیک قبوض از طریق اینترنت، ‎‎‎ ATM و سایر روش‌های غیرحضوری میسر است.

اکنون خدماتی نظیر کشف مزاحمت تلفنی، دایری و پاسخگویی سرویس E-CARE (خدمات غیرحضوری)، تعویض سیم‌کارت بدون هزینه (به‌علت پرشدن کانتر)، ارائه کدهای محرمانه، قطع مفقودی برای بستگان درجه یک، تنظیم گوشی و بررسی مشکلات سرویس ویژه، تنظیم سند المثنی، قطع سرویس GPRS، وصل بدهی مراجعه به مراکز، پاسخگویی به مشکلات صورتحساب، ارائه ریزمکالمات، بررسی شارژینگ مشترکین خطوط اعتباری، تقسیط بدهی و بررسی و تعویض کارت شارژهای مخدوشی از ادارات هشتگانه مشترکین تلفن همراه به مراکز تلفن ثابت استان تهران محول شد و در ادارات مشترکین تلفن همراه ارائه نخواهد شد.

هم‌چنین ریز مکالمات تلفن فقط به مالک یا وکیل قانونی آن شماره و با در دست داشتن اصل مدارک (شامل: شناسنامه تلفن همراه، کارت شناسایی معتبر و وکالت نامه محضری) با حضور در ادارات مناطق مشترکین میسر است.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی